jõgeva treff 2004
#1

kas üldse see aasta tasub sinna minna????
eilmistel aastatel oli ilus koht, ilus rand......kõik oli ilus, aga see aasta toimub kusagil heinamaa peal...paljud siinkandi tsiklimehed räägivad et nemad lähevad ainult parraadile, sest 350kr eest ei ole seal põllu peal mitte midagi teha.....

mis teie arvate......kas üldse tasub laagrisse see aasta minna...või tõesti minna ainult parraadile?????
Vasta
#2

on mitu põhjust miks jõgevatreff toimub Tartus \"Tartu Näituste\" alal. üks neist on see, et järgmine aasta toimub FIM Rally sealsamas. Selle aasta treff on pisut nagu kohta sisse-elamine.

Randa küll pole, kuid tegevust peaks jätkuma. Olen käinud kõikidel jõgevatreffidel ning olen ka sel aastal kohal nagu raudpolt.

Ostan 1989-1997 a Toyota hilux / VW  Taro Pick-upi, alates romust kuni ideaalses korras autoni.
Vahel teen ka ultrahelipesu (kontakt ps).
Vasta
#3

aga kui palju käib jõgeva treffil lubadeta juhte ja vene numbritega masinaid, kui suur oleks risk vahele jääda?
Vasta
#4

tõnn Kirjutas:aga kui palju käib jõgeva treffil lubadeta juhte ja vene numbritega masinaid, kui suur oleks risk vahele jääda?

Kui sa pead silmas vanu ENSV/NSVL aegseid numbreid, siis nendega ei ole mõtet külavahelt väljuda. Politsei on jõgevatrefi värava taga pidevalt passinud.
Kui lube/dokumente pole siis võid ju deltaga kohale sõita, pole selles midagi hirmsat. Käisin ise 1992-1993 ka deltaga.


Ostan 1989-1997 a Toyota hilux / VW  Taro Pick-upi, alates romust kuni ideaalses korras autoni.
Vahel teen ka ultrahelipesu (kontakt ps).
Vasta
#5

mopiga võib sinna siis ilma lubadeta minna?mingid load ju peavad ikka olema?
Vasta
#6

no kui oled 16 täis siis kuni 50cm3 masinaga sõites lube vaja pole.

Ostan 1989-1997 a Toyota hilux / VW  Taro Pick-upi, alates romust kuni ideaalses korras autoni.
Vahel teen ka ultrahelipesu (kontakt ps).
Vasta
#7

-harley- üritab ka kohale tulla, kahjuks ilma masinata, pole raha Sad
kaks viimast aastat käinud, kena üritus.
Vasta
#8

to harley:
jala ei pruugi trefil väravast sisse pääseda. tegemist ikka mootorratturite üritusega.
Kunagi ütles seal üks päälik, et \"Kui juba bensiinilõhn on küljes siis pääseb üritusele\".

Ostan 1989-1997 a Toyota hilux / VW  Taro Pick-upi, alates romust kuni ideaalses korras autoni.
Vahel teen ka ultrahelipesu (kontakt ps).
Vasta
#9

Einoh, pole viimastel aastatel käinud, aga omast kogemusest 97-ndal olid kuremaal väga viisakad politseionud. Vanust oli mul siis 16, lube ja iz-il dokumente polnud ainult vene numbrimärk. Ürituse alal sai küll julgesti ilma kiivrita ümber politsei onude sõidetud ja vahel isegi kolmekesi sikil seljas. Ei kõssanud keegi midagist.
Samas arvan, et ka praegu minnes sikliga, millel on suvaline EST numbrimärk saab lõdvalt ringi sõita, sest sikleid on ju nii palju ja mina ei ole veel näinud, et motamehi massiliselt kinni peetaks. Kui oma noore näo pärast kardad vahele jäämist, siis pane kiiver pähe ja asi kombes.
Pealegi on seal igal normaalsel siklimehel väike promill sees, aga politsei lihtsalt ei hakka neid peedistama.

Nii, et muud ei midagi, kui ANNA MINNA!
Julge hundi rind on ikka rasvane!
Vasta
#10

JB Kirjutas:Ürituse alal sai küll julgesti ilma kiivrita ümber politsei onude sõidetud ja vahel isegi kolmekesi sikil seljas...

Samas arvan, et ka praegu minnes sikliga, millel on suvaline EST numbrimärk saab lõdvalt ringi sõita...

Pealegi on seal igal normaalsel siklimehel väike promill sees, aga politsei lihtsalt ei hakka neid peedistama....

Ja siit ongi ilmekas näide, miks minul ei meeldi sellistel üritustel käia ja miks ma kunagi ei ole nõus ennast \"siklimehena\" liigitama... olenemata 18 aastasest sõidustaazist, paljudesttuhandetest kilomeetritest ja omatavast kümnest mootorrattast.

Parem sõidan selliste ürituste aegu rahulikult oma mopeediga kuskil ringi, mis vähemalt inimestel näod meeldivalt naerule ajab, kui selliste jobudest kõvameestega koos olen.

Jaan
Vasta
#11

Selles see kurjajuur ongi, et rahvas sõidab ilma dokumentideta ning napsus peaga. Härradele politseinikele sai see teatavaks mõningase viivitusega ning nüüd kontrollivad nad igal aastal vähemalt paarisadat mootorratturit, kellest enamus on eestist.

Igasugu probleemide vältimiseks on trefil lubatud osaleda ainult tehniliselt korras mootorrattaga millel on olemas kõik vajalikud dokumendid. Samas peab tunnistama, et ega seda eriti kontrollita, lihtsalt ei ole seda aega ning ega väravas olevad inimesed pole politseinikud kah.

Samas napsutanud peaga sõitmise vastu on väravas olemas alkomeeter. Kui laagrist välja sõidad siis joovet kontrollitakse. Loomulikult ei jõuta ka seda teha kui väljub 100 inimest korraga.

Trefil on olemas alati see võimalus, et lähed väravasse ning puhud. Saad kohe teada palju promilli on ning kas on mõtet sõitma minna.

Ostan 1989-1997 a Toyota hilux / VW  Taro Pick-upi, alates romust kuni ideaalses korras autoni.
Vahel teen ka ultrahelipesu (kontakt ps).
Vasta
#12

ogei, ma ei propageeri joobes sõitmist ja politseionude tüssamist. aga seda elamust, mis trefist saab, seda propageerin küll. Hea on sõita suure massiga, see kuuluvustunne on hea. Hea on, kui rahvas vaatab ja huvi tunneb ja vahel kisub näo naerule, kui mõni mopeed mööda sõidab. Pealegi on seal ju väike kultuuriprogramm ka. Mõned bändid ja stripparid Wink
KÕIK ON SÕBRALIKUD JA HEAD!
Vasta
#13

jah suht mõetetu üritus asi on läind rohkem komertsipeale korraldajad ajavad lihtsalt pappi kokku saad vaid 375 kroonieest sõimata kui keegi üritab kell kaks öösel kummi puruks lasta sekundiga on 2x2 turvamehed kohal ,et kallid soomlased kes on seal pöhiliselt esintatud ei saa magada egas treffile magama tulda!
Vasta
#14

Njah

Ma ise Põltsamaalt ja isa on mul filminud seda üritust mitu aastat, aga eelmine aasta enam põltsamaale ei tuldud ja see oli päris raske ilma jõgevatreffita 1 päev põltsamaal. TEgelikult rahvas nõuaks seda põltsamaale tagasi.

1. Probleem oli et linna PENSKARID kuradi kännud kaebasid, et linna rahu jne ja ei lase magada jne, kurat maga hiljem või kõrvatroppidega aga 1 päev aastast kus on koos üle 1000 tsiklimehe iga aasta viimati vist oli 1300 või 1400 ja üle 10 riigi esindatud ja ikka ei lasta olla.

2. Põhjus et viimane aasta oli lauluväljakul ja seal oli vähe ruumi, aga kõik vähemalt enamus tsiklimehi tahtsid tulle lossihoovi sest seal oli oldud varasematel aegadel, mõnus ja hubane lossimüüride vahel. Ja viimati oli tartus siis paljudele ei meeldinud tartus olla ja tulid kuremaale tagasi ja paljud paljud oleks tahtnud tsiklimeestest et oleks põltsamaal olnud see värk ja hoopiski mitte tartus. Aga meie linnapea kes sel ajal oli see oli ka piider ja ei oskand seda hinnata.

Ja nüüd on meil olemas kardirada, tegelt see ammu olemas aga eelmine aasta panid kõva raha ja pandi täiesti uus ja korralik asfalt maha, seal kardirajal suur suur plats ja põllud kus saaks tsiklimehed telkida ja lavad püsti panna, on linnast ja penskaritest eemal ja vabadust küll. Saaks ise ringrajal võistlusi korraldada jne.

Ja mis puutub headesse politsei onudesse siis vene numbritega mitte mingil juhul sõitta, tean et paljud panid suvalised valged numbrid, ja ülevaatuse kohast saad 10 krooniga kleepega rääkides et autolt tõmmati ära jne, või nt arvutiga teha Wink ma ise tegin arvutiga ja spets fotopaber jne ajutiselt. Tahtsin isegi sinna minna aga 2 päeva õhtul sain K750M kokku aga 1 päevaks pold mõtet minna ilma lubadetta. AGa kui liigud 7+ rohkem tsiklimeeste omas pundis siis ei peatata üksikuid ja 3-4 tsiklimehi kül, aga kui vajud suurema pundiga siis ERITI ei kontrollita. Aga risk on ikkagi alati olemas. Tean neid asju väheke kuna paljud tuttavad on käinud ja ilma lubade ja dokidetta Wink

Otsin eboniidist Iž-350 signaali ja M72 signaali cm-01 cm-02, militaar M72 kuuluvaid kanistreid, kanistri raame, kohvreid ja nende raame. dektarjovi relvakinnitus jalgasid ...
Vasta
#15

Isiklik kogemus Jõgevatreffilt eelmisel aastal:meie telgi kõrval kaks rootslast hakkasid õhtul grilli põlema panema,selline väike grill,u 40 cm kõrge,mehed olid jumalast KAINED ja korda ei rikkunud.Nad ei saanud veel tikkugi põlema ,kui oli turva kohal,lõi grilli ümber ja kukkus karjuma ,et tuld ei tohi teha ja sööki saab putkadest osta.Rootslased sellest eestikeelsest karjumisest mitte kottigi aru ei saanud, aga head muljet selline asi igatahes ei jäta. Korraldajatel on muidugi eesmärk võimalikult palju raha kokkutulnute taskust välja kraapida.Ise nad sealjuures midagi eriti korraldada ei viitsi,iga aastaga on üritused kehvemaks jäänud.Esimest korda tulnul on ju päris huvitav ,aga kui käid igal aastal ja alati on sama õhtujuht samade naljadega,sama kartuliotsimisvõistlus ja sama õllekasti-torni ehitus,siis ei ole enam huvitav.Rohkem nagu ju ei olnudki viimane kord võistlusi? Ilmselt erineb tavaline eestlasest motomees oluliselt sellest motomehest .kelle jaoks härra Illison seda kokkutulekut korraldab.Põtradele on oluline ,et saaks odava raha eest mõnda vene prosti põrutada ,paar õlut peale juua ja koju tagasi tuikuda.Ei ole eestlasel seal Jõgevatreffil midagi teha!
Vasta
#16

P-4 Kirjutas:kui keegi üritab kell kaks öösel kummi puruks lasta sekundiga on 2x2 turvamehed kohal

Kahju ainult, et neil süüdlase kohapeal mahalaskmise õigust ei ole, saaks vähemalt natukene geneetilist puhastust lobotoomia üleelanud emmimeeste seas.
Vasta
#17

ega kultuur on igamehe enda kätes. mis puutub härra Ellissoni (mitte Illisoni), siis ütleks, et olge kõvad mehed ning tehke järele. asja kommertslikkus (\"raha kokkukraapimine\")? ei saa mainimatta jätta, et kommertsüritus on a\'la Jaanipidu Lauluväljakul, kus õlu maksab 30 ja rohkem ning kus otsitakse kõik läbi stiillis \"ega sul oma alkoholi kaasas pole\".
Ja need turvamehed. Üritusel peab hea turva olema. kell 2 võid kodus kummi purustada, Jõgevatrefil tahab enamu inimesi sel ajal magada.


Ostan 1989-1997 a Toyota hilux / VW  Taro Pick-upi, alates romust kuni ideaalses korras autoni.
Vahel teen ka ultrahelipesu (kontakt ps).
Vasta
#18

Paistab, et isandpauk on üks korraldajatest vist?!
Esimesed paar aastat olid jah normaalsed (asjal oli hing) nüüd on kuidagi külmaks asi läind ja enam seda nagu lahedaks ei liigitaks.
Nüüd juba käin muumaailma üritustel ja hoopis teine värk!Kuigi kuulsaim Sturgis on ka sihuke kommerts.Daytona Beach on küll lahe!

Just a man!
Vasta
#19

olen lihtsalt asjaga hästi kursis.

Ostan 1989-1997 a Toyota hilux / VW  Taro Pick-upi, alates romust kuni ideaalses korras autoni.
Vahel teen ka ultrahelipesu (kontakt ps).
Vasta
#20

Asja viga rohkem on selles, et alguses käisid seal inimesed, kes mootorratastega sõidavad. Nüüd on osades ringkondades tekkinud arvamus , et kui sind pole seal siis pole sind olemaski (paljudel on see ainus sõit üldse aastas ja paljudel on elueesmärgiks ratas just nendeks kuupäevadeks valmis saada) ja selle tõttu on paljud asjalikud, kultuursed jne inimesed selle asemel, et sinna läbustajate seltsi minna, otsustanud niisama ratastega ringi sõita.
Ja niimoodi käivadki treffil põhiliselt 3 gruppi - HD mehed rattaid näitamas, emmimehed läbustamas ja skandinaavlased vanast harjumisest, et tore kokkutulek ja parajal kaugusel.
Mis ürituse kommertslikusse ja rahakokkuajamisse puutub, siis minu arvates on praegune hind ja mida selle eest saab normaalne. Loll mees ei suudaks ka 1000.- per nägu ilma kahjumita hakkama saada ja kui korraldajatel õnnestub sellest pisikesest osavõtumaksust veel midagi ka alles jätta on ju kõik hästi. Arvestada tuleb alati ju ka sellega, et kõik aastad ei pruugi olla vennad ja alati on vaja mingi reservkapital hoida.

Ja palun ärge minust valesti aru saage - mul ei ole idarataste ja nende omanike vastu mitte midagi, ma ei salli lihtsalt lolle ja läbustajaid.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne