Lumekoristusmasinad
#61

(07-12-2021, 23:46 PM)v6sa Kirjutas:  ...
Sul on nüüd asjad natuke sassis. Sahamehel ei ole vaja lund lükata. Big Grin Sinul on vaja, et lumi oleks läinud. KOV ilmselt ei taha maksta erisoovide eest. Tema tellib lükkamise tavalise pöördsahaga. ...
Ei ole sassis, sahamehel on vaja lund lükata ... sahamees, tegelikult firmaomanik, suurtalunik vms tahab teenida RAHA ja selleks peab ta rahuldama teenuse vajajat ehk vallaelanikku, vallavalitsus on vaid vahendaja, teenuse tellija ja PEAKS seisma hea selle eest, et kõigi vallaelanike vajadused saaksid rahuldatud, mitte neile meelehärmi tekitatud pahupidi pööratud lillepeenrate või ümber lükatud aedade näol.
P.S. mul on tegelikult suva, kas valla tellitud traktor lükkab või mitte, sest minu jaoks kõige hädalisematesse kohtadesse ei pääse suur traktor niikuinii juurde, mul üle 150 a vanune põlistalu õõnestee ja alleega ning 99% juhtudel olen neliveolise masinaga alati läbi saanud ja vahel harva on tulnud ka lumelabidat välgutada. Aga kuna vald niikuinii maksab minu rahast seda teenust siis tahan et see oleks tehtud nii, et mingit sigadust a la pahupidi keeratud lillepeenar ei oleks.
Vasta
#62

Leping on ju sõlmitud vallavalitsusega ja neid ei koti sinu lillepeenrad. Tähtis on et saaks võimalikult vähese tundide arvuga ring peale. Samas teenuse osutaja hea meelega , eeldusel et makstakse kinni tema aeg(60 eur tund vms.), käiks ja lükkaks nii nagu peremehed soovivad seda lund
Vasta
#63

Kui te nüüd hetkeks üritaksite panna ennast lumelükkaja rolli, saaksite ehk aru, et iga vallaelaniku igat krdi lillepeenart või ilutaime ei saa peast teada ükski traktorist. Võiks üritada markeerida või hoiatada. Reeglina isegi jumbud saavad aru. Seda ei taha ma ka uskuda, et see äri nii kuldseks muutub et veeretad aga tundi ja papp tiksub...
Vasta
#64

(08-12-2021, 07:31 AM)Kult Kirjutas:  Leping on ju sõlmitud vallavalitsusega ja neid ei koti sinu lillepeenrad. Tähtis on et saaks võimalikult vähese tundide arvuga ring peale. ....
Nii on aga see on vale lähenemine, leping peaks olema selline, et on summa, mille lükkaja kätte saab ja iga kaebus võtab sellest teatud % maha, nii lükkamata lume (hommikul k.7 tööle minnes ei saa välja sõita) kui sitasti lükatud (st lillepeenra segikündmine) korra eest. Muidugi peab lepingusumma olema atraktiivne sahafirmale ja lumega-lumeta talvede mõju nivelleerimiseks pikaajaline, alates 5. aastast. Ja kilomeetrid ning tunnid ei koti kedagi, samuti tehnika, millega see tehakse. Ning sel juhul käib sahamees ise kõik kliendid ehk elanikud läbi, lepib kokku kust ja kuhu lükata, mis ajal (kellel millal vaja ning saab oma ringi kujundada vastavalt vajadusele, a la siit minnakse k 5 välja et jõuda kaugliini bussile ja siit külast ei lähe keegi kindla aja peale, vaid korra päeva peale poodi)
Noh aga see kõik on meie reaalsustes unistus vaid.
Praegu on reaalsus ju see, et sahameest trehvad nägema üliharva, enamasti on lükatud päeval, kui juba tee on hommikul lahti sõidetud/kaevatud või siis hilisõhtul voodis olles kuuled külapeal jõuravat traktorit. Firma on valla lehel teada aga mees, kes tegelikult lükkab?
Ainult puhkepäevadel ja pidupäevadel õnnestub näha seda müstilist masinat ... ei ole võimalik talle midagi juhatada, enne on kõik käkk juba tehtud. ja veel, kui vallakeskus on 40 km kaugusel, siis ei ole neil mingit aimu sellest, millised on lumeolud minu koduteel, looduslikud erinevused on väga suured, tavaliselt 5-25 cm erinev lumepaksus 15 km vahemaa peal.
Vasta
#65

Traktorite ja höövlitega lükkajad saavad tavaliselt oma tööga hakkama aga suurem probleem on nende autoroolis istuvate idiootidega. Nad lendavad juba kinnisõtkutud tee peal sedasi, et tera hakkab hüppama ja siis sõiduautoga sõites on tunne nagu sõidaks risti üle põllu. Sisekurvid jäävad ka tavaliselt korralikult lükkamata. Ja siis on veel need soolatajad. Keset küla pannakse ühe ringtee ümber soola sedasi, et pool küla on seda libedat mudru täis. Üleüldse on see "teehooldus" suurlinnadest väljaspool paras tsirkus.
Vasta
#66

(07-12-2021, 20:07 PM)v6sa Kirjutas:  
(07-12-2021, 19:21 PM)muska71 Kirjutas:  
(07-12-2021, 17:36 PM)saarrand Kirjutas:  Et  õigest trajektoorist lumelükkamisel kinni pidada, selleks on vaja ka kinnistu omanikul natuke vaeva näha ja ära tähistada, kus tee täpselt kulgeb. 
Lume kinnisõkkumine on tõesti vaat, et suurim probleem. Kui sula korral selle keegi ära lükkaks, ei oleks hullu, aga seda paraku ei juhtu.
Kui ikka korralik lumi siis lükatakse need tähised koos lumega minema...Puhuriga saab igas olukorras seal vahel slaalomit sõita.

Ja paned tähised uuesti! Kurat, natukene austust töö tegija suhtes, palun.

Siin on suti vahet, kas nikerdad oma teekest või lased tunnihinnaga, GPS kuklas tiksumas, võõraid teid.
Eelmine talv panin tõesti,aga ühele poole teed,just sinna kus kuristik kõrval.
Vasta
#67

Ei suuda ükski traktorist kõiki lillepeenraid meeles pidada...Korralik talv ja tekivad sellised lumemäed,et isegi 23T rauda peab eemalt kõvasti hoogu võtma ja siis mäkke sisse lendama,et see mägi teise kohta tülist liigutada...ja kui muidugi on kuhu seda mäge liigutada...Mul ka vanasti sahk lükkas kuni väravani lahti,ilged mäed tekkisid...Nüüd juba aastaid lükatakse tee lahti,omal territoorjumil kerge lumega võimlen laia labidaga ja paksema lumega kohe puhur käima ja lumi nahui eemale kus see kedagi ei sega,ei teki ka mega mägesi,tead täpselt kus sul midagi on ja kaitsmist vajab ja ei ole probleeme...Valige õiged relvad lume tõrjeks jas elu on ilusam.Need puhurid ei maksa  suurt ja investeering põhimõtteliselt kogu eluks.Ka mina olin kunagi üks kiunujatest nii vallas kui sahamehele,aga enam ei kiunu,sahameest näen siis paar juhist kus ja kuidas saaks minu jaoks tiba parema tulemuse ja asi klaar.
Vasta
#68

(08-12-2021, 09:44 AM)muska71 Kirjutas:  
(07-12-2021, 20:07 PM)v6sa Kirjutas:  
(07-12-2021, 19:21 PM)muska71 Kirjutas:  
(07-12-2021, 17:36 PM)saarrand Kirjutas:  Et  õigest trajektoorist lumelükkamisel kinni pidada, selleks on vaja ka kinnistu omanikul natuke vaeva näha ja ära tähistada, kus tee täpselt kulgeb. 
Lume kinnisõkkumine on tõesti vaat, et suurim probleem. Kui sula korral selle keegi ära lükkaks, ei oleks hullu, aga seda paraku ei juhtu.
Kui ikka korralik lumi siis lükatakse need tähised koos lumega minema...Puhuriga saab igas olukorras seal vahel slaalomit sõita.

Ja paned tähised uuesti! Kurat, natukene austust töö tegija suhtes, palun.

Siin on suti vahet, kas nikerdad oma teekest või lased tunnihinnaga, GPS kuklas tiksumas, võõraid teid.
Eelmine talv panin tõesti,aga ühele poole teed,just sinna kus kuristik kõrval.
Olen mina ka 15+ aastat tähistanud oma tee talvel ära ja lund on mul Otepää selles piirkonnas rohkesti. Seda just tuisu mõttes. Tähiste paigaldusel arvestan sellega, mis mõõdus on masin, samuti ka sellega, et talve lumi ära mahuks. Punased helkurribaga postid pole kellelgi märkamatuks jäänud ja töö on selles mõttes ilusti tehtud. On juhtunud, et kuskilt lükkab murukamara lahti, aga mis teha, kui maa alt sula on, siis nii juhtubki.
Olen ka ise aastaid neid vallateid lükanud omal ajal ja tean, et probleeme  oli alati. Aga tähistused on siiski põhiline, millest vajaka oli. Kellel olid erisoovid, tuli seletas ära, et lükka siit ja sinnapoole või ära siit üldse lükka.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#69

Lillepeenar on naise asi. Mehe asi on see niimoodi tähistada, et IGA sahamees saaks aru.
See teema oli siin tegelikult Lumekoristusmasinad, kitsamalt „käppadega lumelaadurid“. Saamatutele meestele võiks kõige üle kurtmiseks olla oma teema, umbes nagu k-liivakastile lisaks h-poriauk.
Sahamees talvel võiks olla natuke nagu klaverimängija kõrtsis, et kui andmiseks läheb, siis teda mitte tulistada.
Vasta
#70

Lumekoristus ehk üldisemalt teedehooldus, siinkohal asi suhteliselt lihtne. Reeglina on kodaniku silme läbi töövõtja lollakas ja töövõtja silme läbi on kodanik lollakas viriseja.... Ja teate mis, tavaliselt on mõlemal õigus. Esiteks töövõtja on loll sellepärast ei nii debiilse töö üldse vastu võttis ja kodanikel on reeglina "õpitud abituse sündroom", hea et veel esikut ei pea tulema sahamees puhtaks pühkima. Selle raha eest millega töid kätte antakse saabki ainult kiirelt läbi tuisata pooles vinnas sahaga sest nende kulude juures rohkemaks raha ei jätku.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#71

(08-12-2021, 10:03 AM)muska71 Kirjutas:  ...Korralik talv ja tekivad sellised lumemäed,et isegi 23T rauda peab eemalt kõvasti hoogu võtma ja siis mäkke sisse lendama,et see mägi teise kohta tülist liigutada...ja kui muidugi on kuhu seda mäge liigutada...Mul ka vanasti sahk lükkas kuni väravani lahti,ilged mäed tekkisid...Nüüd juba aastaid lükatakse tee lahti,omal territoorjumil kerge lumega võimlen laia labidaga ja paksema lumega kohe puhur käima ja lumi nahui eemale kus see kedagi ei sega,ei teki ka mega mägesi,tead täpselt kus sul midagi on ja kaitsmist vajab ja ei ole probleeme...Valige õiged relvad lume tõrjeks jas elu on ilusam.Need puhurid ei maksa  suurt ja investeering põhimõtteliselt kogu eluks.Ka mina olin kunagi üks kiunujatest nii vallas kui sahamehele,aga enam ei kiunu,sahameest näen siis paar juhist kus ja kuidas saaks minu jaoks tiba parema tulemuse ja asi klaar.
Mina pole kunagi vallas kiunumas käinud, pikka aega ei käinud sahamees üldse minu juures (kord nägin ja ütlesin, et lükka mu teeots ka lahti ja ta siis imestas, et ma maal elan, arvas mind Tartus elavat). Tegelikult saabki ilma läbi, aga siis ei peaks minu jt minusuguste maksudest ka sahamehi doteerima. Kui oleks leping nii nagu eelpool kirjutasin ja sahamees iga elanikuga läbi räägib, siis teeks diili et minu juures ei lükka ja lepingust tulev minu teeosa lükkamise rahasumma sahamehega pooleks ... Ei mingit muret ega vingumist ...
Vasta
#72

Aga mis debiilsus see siin osade härraste peades valitseb, et peaks oma lillepeenraid ja ilutaimi tekitama sinna, kuhu tee lumelükkamisel vall tuleb? 
Kui üldse selline luksus valitseb, et lumelükkaja trakats sinu isiklikku õue jõuab, siis kujundad selle õue niiviisi, et lumevalli asukoht on ainumõeldav ja loogiline ja seal pole midagi ees.
Vasta
#73

(08-12-2021, 08:57 AM)honkomees Kirjutas:  Nii on aga see on vale lähenemine, leping peaks olema selline, et on summa, mille lükkaja kätte saab ja iga kaebus võtab sellest teatud % maha, nii lükkamata lume (hommikul k.7 tööle minnes ei saa välja sõita) kui sitasti lükatud (st lillepeenra segikündmine) korra eest. Muidugi peab lepingusumma olema atraktiivne sahafirmale ja lumega-lumeta talvede mõju nivelleerimiseks pikaajaline, alates 5. aastast. Ja kilomeetrid ning tunnid ei koti kedagi, samuti tehnika, millega see tehakse. Ning sel juhul käib sahamees ise kõik kliendid ehk elanikud läbi, lepib kokku kust ja kuhu lükata, mis ajal (kellel millal vaja ning saab oma ringi kujundada vastavalt vajadusele, a la siit minnakse k 5 välja et jõuda kaugliini bussile ja siit külast ei lähe keegi kindla aja peale, vaid korra päeva peale poodi)
Noh aga see kõik on meie reaalsustes unistus vaid.
Praegu on reaalsus ju see, et sahameest trehvad nägema üliharva, enamasti on lükatud päeval, kui juba tee on hommikul lahti sõidetud/kaevatud või siis hilisõhtul voodis olles kuuled külapeal jõuravat traktorit. Firma on valla lehel teada aga mees, kes tegelikult lükkab?
Ainult puhkepäevadel ja pidupäevadel õnnestub näha seda müstilist masinat ... ei ole võimalik talle midagi juhatada, enne on kõik käkk juba tehtud. ja veel, kui vallakeskus on 40 km kaugusel, siis ei ole neil mingit aimu sellest, millised on lumeolud minu koduteel, looduslikud erinevused on väga suured, tavaliselt 5-25 cm erinev lumepaksus 15 km vahemaa peal.
Nüüd kui see mees peaks näiteks haigeks jääma keda sina tahtsid oma kodus instrueerida siis mis saab?
Selle teooria järgi peaks siis justkui terve piirkond lükkamata jääma või?

Nii poleks loogilisem, et panna lihtne sildikene mis on toki otsas umbes 130cm kõrgusel maast miski lihtsa teatega et lükka lumi siia või et keera sahk vasakule?

Ma lihtsalt ei suuda uskuda, et see ei tööta!
Vandenõuteoreetikud võivad igaks petteks ka teises keeles dubleerida, kui tõesti peaks välismaalased lund lükkama...

See personaalse kellaaja soov on ka väga raske täita kui lükkamine algab ühest otsast pihta ja teises lõpeb.
Kui need personaalsed soovid on maakonda pidi laiali ja neid täitma hakata siis ei saa keegi mõistliku aja peale teed lahti.

Mingeid erisoove vallal siiski on, et kus koolibuss käib peab olema selleks ajaks lahti aetud.

Väga harva jääb aga tee lükkamata reaalse lükkaja pärast vaid ikka tellija soovil.
Kui mul kulub näiteks 3 tundi oma piirkonna lükkamiseks ja tuleb kõne kell 6 hommikul, siis töö ei saa kuidagi valmis enne kui üheksaks.
Vasta
#74

(08-12-2021, 10:54 AM)2715 Kirjutas:  ...
Nii poleks loogilisem, et panna lihtne sildikene mis on toki otsas umbes 130cm kõrgusel maast miski lihtsa teatega et lükka lumi siia või et keera sahk vasakule?

Ma lihtsalt ei suuda uskuda, et see ei tööta! ...
Ei usu et töötab, lihtsalt kogemus.
Nimelt õnnestus ükskord sahamees tee pealt kätte saada ja paluda tal ühest õue nurgast lumi ära lükata, kuhu oli hirmsa valli tuisanud. Noormees oli vastutulelik aga vaatamata mu suusõnalistele seletustele ja kätega näitamistele ei saanud tulemus see mis vaja. Pahandama ma muidugi ei hakanud, kuna see töö polnud ju valla tellitud tööde nimekirjas aga ikkagi on meie keerulises maastikus (igasugu künkad ja lohud, mida lume alt näha pole) ilma katteta landschafti nägemata võimatu nii lükata, et midagi ei juhtuks.
Vasta
#75

(08-12-2021, 12:34 PM)honkomees Kirjutas:  
(08-12-2021, 10:54 AM)2715 Kirjutas:  ...
Nii poleks loogilisem, et panna lihtne sildikene mis on toki otsas umbes 130cm kõrgusel maast miski lihtsa teatega et lükka lumi siia või et keera sahk vasakule?

Ma lihtsalt ei suuda uskuda, et see ei tööta! ...
Ei usu et töötab, lihtsalt kogemus.
Nimelt õnnestus ükskord sahamees tee pealt kätte saada ja paluda tal ühest õue nurgast lumi ära lükata, kuhu oli hirmsa valli tuisanud. Noormees oli vastutulelik aga vaatamata mu suusõnalistele seletustele ja kätega näitamistele ei saanud tulemus see mis vaja. Pahandama ma muidugi ei hakanud, kuna see töö polnud ju valla tellitud tööde nimekirjas aga ikkagi on meie keerulises maastikus (igasugu künkad ja lohud, mida lume alt näha pole) ilma katteta landschafti nägemata võimatu nii lükata, et midagi ei juhtuks.

Ise räägid endale vastu ju. Suusõnalisest jutust sahamees aru ei saanud, äkki sildist oleks saanud?

Peab ikka inimesel raske elu olema, et sahameeste peale viha kanda. Kui kiirabi peaks kunagi vaja olema, saavad nemad ka algatuseks sõimata enne kui teenuse osutamiseks läheb?
Vasta
#76

(08-12-2021, 12:58 PM)zazik Kirjutas:  ... Ise räägid endale vastu ju. Suusõnalisest jutust sahamees aru ei saanud, äkki sildist oleks saanud?

Peab ikka inimesel raske elu olema, et sahameeste peale viha kanda. Kui kiirabi peaks kunagi vaja olema, saavad nemad ka algatuseks sõimata enne kui teenuse osutamiseks läheb?
Ei räägi iseendale vastu, kui juba pikast ja põhjalikust seletamisest ja kohapeal näitamisest tolku pole, ammugi siis lühikest silditekstist, ei oska ju keegi nii täpselt kirja panna, et teine inimene sellest samamoodi aru saab. Siin foorumis postituste lugemisega sama asi Big Grin
Ja sahamehi ei vihka, ainult et (suur?) osa sellest tellitavast teenusest on selline kaheldava väärtusega. Meie küla juures nagu päris vallateid polegi, riigitee (mida taheti vahepeal vallale anda) ja sealt vanad, ajaloolised sissesõiduteed 100-200 m taluni, nende pealt polegi kuhugi lund panna, põlispuud, majaseinad jne. Naabervallas, millega mul palju tihedam side, seal on küll sellised küladevahelised vallateed ja nende lükkamine on mõttekas tegevus.
Vasta
#77

(08-12-2021, 10:33 AM)honkom. Kirjutas:  Tegelikult saabki ilma läbi, aga siis ei peaks minu jt minusuguste maksudest ka sahamehi doteerima. Kui oleks leping nii nagu eelpool kirjutasin ja sahamees iga elanikuga läbi räägib, siis teeks diili et minu juures ei lükka ja lepingust tulev minu teeosa lükkamise rahasumma sahamehega pooleks
Õige eesti mees: vaja ei ole, aga kui valla kulul, siis olgu olla, saagu või sitem!
Aga need, kes elavad otse riigitee ääres, kas nemad peaksid siis ka raha tagasi saama, sest neil pole valla teedest sooja ega külma.
Minu "põlismaja" on Tallinnas endisel Mayeri heinamaal ja sellega kaasneb kohustus puhastada linnale kuuluvat kõnniteed ja kui ma selle üks päev tegemata jätan, siis tuleb m..nitsipaalpolitseist kiri, mis kubiseb paragrahvide ja trahvimäärade loetelust. Libeduse tõrjeks liiva ega soola kasutada mõistagi ei ole lubatud, liiga odav. Ja siis kuulen, et kusagil lükatakse kellegi ainukasutuses olevat teeotsa valitsuse kulul ja see sunnik pole veel rahul ka. 
/* kolm rida ebatsensuurseid väljendeid kustutatud */
Vasta
#78

Erinevalt linnarahvast on maarahva üks inimõigusi talvel valla poolt lahtilükatud tee.

Mul jääb aga oma ca 60m lükkamata kuna tee läheb läbi iluaia ja sinna traktor ei mahu. 
Enne seda on kõik ära tähistatud helkurvaiadega. 
Senini on toimimud.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#79

Halb on ka see et tänapäeva suurte läänetraktoritega lumelükkajad   vist ei tunneta kui palju lund  neile tegelikult maha jääb Traktoritel laiad suuremustriga rehvid all    jõud taga    ja eriti vahet teegi kas sõidad lumesees või paljal asfaldil .Samuti häirib see nende traktorite meeletu kihutamine ja  juba olematu lumega teel lükkamine/nühkimine , millega nad teevad teeomanikule  rohkem kahju kui kasu  , lükkates kruusa teepealt minema.  Ja üldse milleks on vaja eratee nii meeletult laiaks vaja nühkidda eriti nüüdselajal kui lund õieti polegi.Sahk lükkab ühte tee äärt teist teeäärt  a lumi  jääb täpselt keset teed krt sõida põllul sest lumi on keset teed lükkatud .Vanasti lükkas T-150k  vaikselt metallteraga ja lausa lust oli  sõita  Saatanast on nee Jd, New hollandid, valtrad  ,fendt id, jne Sad
Vasta
#80

Tee oma tee korda: U põhjast ei lükka ükski sahk. Ei kunagine "kuldne ja õilis raudteraga teesadaviiskend" ega tänapäevane ropp ja roojane, arutult kihutav ja kummiteraga teed mittelõhkuv  *****. Seda ei mäleta keegi, et peale 150 käiku sulasid lumevallide alt välja mullavallid.... Ehk raudteraga lükates tehti kohe ka tee profileerimine ära. Nõukastiilis: a mne pohhui. Et tee sellest iga aastaga viis senti sügamaks ja servavallid kõrgemaks said, panid vähesed tähele.

Mida kiiremini lükkad, seda madalam tuleb vall ja seda kauem saab ilma valle kaugemale trügimata või ära vedamata lükata. Viimased lumeta talved on teid ära hellitanud! Mul on veel selgelt meeles need talved, kui valla saha järelt jäänud poolteistmeetrisi valle tuli ida poolt ära vedada kopaga, et kogu tee poleks triiki täis tuisanud järgmise tuisuga. Asi, mida enamus inimesi tegema ei vaevu (või pole neil tehnikatki) ja siis on sahamees paha, kui tee kiiresti täis tuiskab. Füüsika on selle asja nimi, mitte wandenõu.

Üldiselt oleks valdadel aeg hakata maaomanikelt nõudma, et talihoolduse tagamiseks peab olema tee traktorile läbitav ja tee lõpus peab olema traktorile piisav koht ringipööramiseks. Vanasti oli veel elanikel piisavalt mõistust ja ettenägelikkust mitte sissesõiduteid kinni kuhjata, aga nüüd on ikka täiesti arutuks ära mindud: üks ilupuu siin, teine seal, nende vahel värvitud äke kaunustuseks ja kolm kuntzipäraselt paigutet kivi täpselt väljamõõdetud kohtades. Kuidas peaks sahamees poolemeetrise lume alt neid teadma? Tal on neid vaja meeles pidada ju mitte kolm, vaid pigem viiskümmend. Või kui pikk see ring olema juhtubki.

Kuidas lükatakse suvilakooperatiivides, ma üldse ei mõista. Ma vist ei julgeks sinna ühegi sahaga minna... Kitsad, kõverad rajad kättejuhtuvast kokkuklopsitud aedade vahel, risti-rästi parkivad autod (MINUL on siin õigus, eksole), lume paigutamiseks kuskil ruumi ei ole...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne