Kombainid Eestis
#61

Tractorist01 ehk räägid natuke täpsemalt mida halba sa Vectorist kuulnud oled. Meil plaanis sugiseks uus kombain osta.
Vasta
#62

muuseumipapa Kirjutas:Oma 20. aastase kombaineristaaži jooksul õnnestus töötada SK-4-ga kaks aastat, Nivaga üheksa aastat, Jenisseiga kaks aastat ja Don-iga seitse aastat. Igal masinal olid omad head ja vead, neist võiks pajatada lõputult, kuid vähe usutav, et see kedagi huvitab ... Minu vaieldamatuks lemmikuks kujunes siiski Don ja seda eriti tema Jaapani päritolu konditsioneeri tõttu ...
Minu poolest võid Sa neid jutte pajatada kuis süda ihaldab, mulle on alati meeldinud kui mu onu jutustab mulle kombainijutteBig Grin

Maamees linnast.
Vasta
#63

to põllumees:ma umbkaudu tean seda meest kes vectori ostis.ma kuulsin et nad pole sellelt masinalt 2 päeva vilja isegi mitte kätte saanud.siis pidi elektroonika olema nõnda jupsinud et lõpuks pidi selle välja võtma ja paljukiidetud uus rostovi kombain oli mehele tõsise pettumuse valmistanud.kenad laiad rehvid on tal küll ja välimus ka selline ilus aga...
võibolla said nad lihtsalt miski praagi isendi.Võibolla olex kasulikum tavaline don 1500b osta.või rohkem uurida selle vectori kohta.minul jäi sellest igaljuhul nati halb mulje.siiski loodan et kõik vectorid ei ole mitte praagid.Soovin teie perele edu edasises põllumajanduses.
Vasta
#64

Järgmised probleemid ilmnevad järgmisel lõikushooajal.Siiski loodan et enam probleeme ei tule.kombaini ost pole ju kommiost.Kui ikka korraga mitu miljonit magama paned siis pead sellega kena 20 aastat vastu pidama.Loodan et teistel VECTORi omanikel enam rostovi firma kombainidega probleeme ei tule.
Vasta
#65

[quote=Põllumees]
Tänud Tractorist01. Kui keegi veel midagi Vectori kasutamisel tekkinud probleemides teab võiks mulle saata privaatsõnumi .Olen vaga tänulik. Ise sain Fint Kaubandusest teada et uus variant tuleb mai kuus ja see on Cumminsi mootoriga 180 hj, Claasi sillaga ja Danfoss hüdroga.
/quote]

Antud juhul ei aita Cummins, Claas, ega Danfoss mitte sittagi edasi. Mootori ja hüdraulikategijaid on ilmas kuipalju. Teraviljakombainil on olulised peksumasin ja punker. Ess-kaad kui tegivad pahatihti lõikusega mestis ka sügiskülvi ära..Wink
Muidugi kui eelmainitud nimed on tehn passis kirjas, jääb ehk tavatehniline hoolekanne natu lahedamaks, ent teraviljakäitlusele oluline osa tuleb ikka kindlaste läbi käia. Eks vanemad kolhoosimehhanisaatorid teavad täpsemalt, mida ja kuhupoole kruvida,,,

loll on loll olla.
Vasta
#66

sel VECTORil oli miski elektroonika plaat praak olnud.muidu oli täitsa kombes.Täna uurisin.Aga töesti,tähtis on eelkõige peksumasin.vanad kombainerid peaksid teadma nendest rostselmashi kombainidest midagi rohkemat.ainult see uus elektroonika on vist neile tundmatu
Vasta
#67

SK-4 Kesk-Eestis:
http://www.automoto.ee/galerii/view_phot...d=IMG_5901
Vasta
#68

Andres kas see on töötav isend?

Maamees linnast.
Vasta
#69

andris Kirjutas:Andres kas see on töötav isend?
Ei tea. Arvan, et paar viimast aastat pole töötanud, kuid kindel pole.
Vasta
#70

Sammal on peale kasvanud... Samas rooliplastmass tundub korras olevat. Müstika.

Maamees linnast.
Vasta
#71

mul ka hoovis NIVA SKP-5, töökorras, ei ole mõtet enam pidada kuna maad liiga vähe, kui kellelgi soov endale selline soetada siis ootan meeleldi kontaktivõttu.
55522014
Vasta
#72

kas lindid ka olemas?
Vasta
#73

ei, tavaline ratastel ikka
Vasta
#74

aga linte saab vähemalt alla panna
Vasta
#75

Polegi ammu "Niva" SKP-5 näinud,et vist hakkavad käigust ära kaduma.Sad
Vasta
#76

Minuarust SK-5 on ainult ratastega ja SKP-5-ele on võimalik poolroomikuid alla panna. SKP-5 on vist kaks piduri pedaali ka kummagile poolele oma ja roomiku kronsteinid raami küljes P täht SK järel peakski tähendama "polukusenitsat"(poolroomik).
Vasta
#77

http://img123.imageshack.us/img123/8449/...0043fi.jpg

http://img123.imageshack.us/img123/4183/...0057fn.jpg

See on rookombain, aga ikkagi kombain. Ja seega peaks siia teemasse sobima.
Vasta
#78

Jah,aga kas kellelgi roomikutega "Nivast" pilte on?
Vasta
#79

-AsjaPulk- Kirjutas:Jah,aga kas kellelgi roomikutega "Nivast" pilte on?
Paremat pole leidnud, aga mingi ettekujutuse annab.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#80

See pilt ju suht hea:aru saab küll.
Päris huvitav isend tegelikult ei tea,kuidas nendega põllule sõideti,kui oli vaja näiteks mööda asfaldit sõita?Toungue
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne