Kombainid Eestis
Exclamation 

Tahaks küsida et kust leida 30000.- kuni 60000.- kroonist kombaini ja korras
Vasta

fireboy123 Kirjutas:Tahaks küsida et kust leida 30000.- kuni 60000.- kroonist kombaini ja korras
Kuldsest Börsist ja Soovist hea tähtede seisu korral.
Vasta

ma ei tea kas sobib siia kirjutada aga vahet põle...

Täna koolist koju minnes bussiga ikkaBig Grin nägin viljandist pärnupoole minnes teääres nukkrat ck-6 Kolos kombaini.. Esmase pildi järgi tundus ikka (vist) töötavat aga kindel ei ole..

piiks-(roppsõnaBig Grin) Pilte ei saanud teha sõidu ajalSad
Vasta

Silmasin põgusalt seda teemat ja seda masinat ei pannud tähele.
Antsla sovhoosis töötas Bizon rekord (poola) heinaseemne ja seemnevilja koristusel põhiliselt.Hetkel töökorras ja samas piirkonnas.Viimane hooaeg töötas.
[Pilt: bizonrekordzo58.jpg]

pilt on netist otsitud,ei viitsinud pildistama minna.
Vasta

Sillu Kirjutas:Minu poolt ka siis mõned pildid sellesügisestelt Viljandimaa põldudelt:

1.)"Vektor" kusagil Viljandi-Tallinna tee ääres. Ma ei tea, kas tegu on sama isendiga, mida pildistasin paar aastat tagasi Vastemõisas:



2.)Seda E 516B (väljalaskeaasta, nagu toona selgus, 1983!) pildistasin esmakordselt 2003. aasta sügisel. Vahepealsetel aastatel ma seda ei näinud ja hakkasin kahtlema, kas masin üldse enam hinges on. Olen aga väga rõõmus, et siiski eksisin!



3.)OÜ "Paala" Don-1500B:



4.)Olustvere katsejaama "Sampo 500". Algselt kabiinita kombainile on paigaldatud Saksa DV liikurmasina, nn. "E" kabiin:



5.)Lõpetuseks tänapäevase tehnika poolelt üks "John Deere":

Küsimus siis kus kohas on see John Deere pildistatud?
Vasta

rauno600 Kirjutas:
Sillu Kirjutas:Minu poolt ka siis mõned pildid sellesügisestelt Viljandimaa põldudelt:

[...]
5.)Lõpetuseks tänapäevase tehnika poolelt üks "John Deere":

Küsimus siis kus kohas on see John Deere pildistatud?
Olustvere kandis.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta

Sillu Kirjutas:
rauno600 Kirjutas:
Sillu Kirjutas:Minu poolt ka siis mõned pildid sellesügisestelt Viljandimaa põldudelt:

[...]
5.)Lõpetuseks tänapäevase tehnika poolelt üks "John Deere":

Küsimus siis kus kohas on see John Deere pildistatud?
Olustvere kandis.

Siis kuulub see kombain Olustvere Teenindus-ja MaamajanduskoolileBig Grin
Vasta

http://langeo.narod.ru/photo59.jpg
teab keegi sellisest isendist midagi lähemalt
? muideks on ta üldse teravlijakombain või ei? küsin seda kuna ei oska eriti vene keelt.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Heeder paistab olevat maisi vms koristamise jaoks ettenähtud ja KKC-8 ongi ilmselt heedri mark, kombain ise Don-1500.
Vasta

(29-07-2009, 21:47 PM)underfire Kirjutas:  http://langeo.narod.ru/photo59.jpg
teab keegi sellisest isendist midagi lähemalt
? muideks on ta üldse teravlijakombain või ei? küsin seda kuna ei oska eriti vene keelt.

Tõlke järgi on tegu riitsinuse koristus kombainiga.
Vasta

(30-07-2009, 00:22 AM)reymo1995 Kirjutas:  Heeder paistab olevat maisi vms koristamise jaoks ettenähtud ja KKC-8 ongi ilmselt heedri mark, kombain ise Don-1500.

Ei ole, kombaini enda mark ongi KKS-8. Kui nüüd uuesti vaadata, leiab Don-1500'ga erinevusi, üldkujus, on ta tõesti sarnane. Pealegi, peaks ka "sisu" ehk mehhanismid erinevad olema.
Vasta

Selline jennisei müügis siis.
http://www.kuldnebors.ee/kuulutused/P%C3...d=#image_0

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

uues sakalas pilt vectori kombainist
Vasta

(25-08-2009, 16:14 PM)epsu Kirjutas:  uues sakalas pilt vectori kombainist

Väga informatiivne...Smile

Aga jah, Sakalas on väike lugu uutest vene kombainidest http://www.sakala.ajaleht.ee/?id=155589
Vasta

Avatariks mul juba on see pilt, panen siis ka suuremalt. Selline kergelt kunstiline ülesvõte. Tegu siin teemas juba varem kajastatud CK-5 kombainiga, juhtumisi on selle omanik minu vanaonuSmile
Vasta

Teen siin ülevaate kuidas eristada NIVA kombaini välimuse muutumist oma tootmis ajaloo jooksul.Olen seda teemat natuke uurinud tänu ühele endisele kaubabaasi töötjale kes mitukümmend aastat pani kombaine kokku ennem majanditesse saatmist.Niva tootmist alustati juba 1973 aastal ning esimesed katse seeriad olid rohelist või sinist värvi
Esimesed CK-5 NIVA tüüpi tulid eestisse 1974 aastal ja need olid tumepunased ja iseloomulik oli ka kandiline radiaatori õhukogur. Kasutatud oli veel nendel nivadel osasid ck-4 juppe ning kombaini mootori väljalasketoru oli püstine nagu eelnevatel ck-4 l1976aasta lõpus muutusid kombaini värv tulipunaseks ning kombaini rattad ja lõikusmasin ning kaldkamber olid värvitud valkjas kollaseks. Oli täiustatud kombaini lõikusmasina hasplit ja selle ajamit , roolisüsteemi ja muid agregaate. Kombaini mootoriks sai siis cmd-17 100 hj .Mootori väljalasketoru muutus kõveraks. 1978 aastal sai niva endale uue pealt ümara radiaatori õhukoguri ning suurema 300 liitrise kütusepaagi. 1979 muutus kombaini värv ning lõikusmasin ja kaldkamber olid taas punased.Haspli küljed ja rattad olid olid helehallid.Kabiini paigutati elektrooniline terakao mõõtur , mis oli üks ebatöökindel vene ime. 1982 hakati tootma kombaini CK-5A mis sai võimsama mootori cmd-20. Taas muutus kombaini värv sest nüüd oli rattad ja ja kabiin värvitud valgeks. Samuti oli lisatud kombainile ette ülemisse kabiininurka ja viljapunkri nurka 2 lisatuld . Samuti asendati põhukoguja kettajam rihmaga. Vanematel nivadel oli seal üleval põhukogija kambri peal 3 auguga hammasratas ning kett veel ck.4 ajast.Põhukoguja ülemine kambri kuju ka muutus ning sellel olid küljed nüüd lahtised.1984 muudeti taas mootorit konstruktsiooni ja kombain sai endale uue õhupuhasti ja sumbuti. Ennem seda oli selle asemel kõver toru.Samas muudeti ka kombaini kiirusvariaatori ehitust ja variaatorit katvale parempoolsele külje kaitsekilbil on tehtud sisselõige sellest saab uuema aja kombaini ära tunda.Samuti muudeti esimeste suunatulede paigutust ja kuju.Endised ümarad tuled asendati standart vene traktori suuna ja gabariittuledega.1985 tuli välja CK-5M seeria jälle muudeti mootorit ja selleks oli cmd-22 120 hj ning sellised kombainid tunneb ära mootori õhupuhasti õhuvõtutoru otsas pöörlevast filtrist. Sellel masinal oli ka muid täiustusi mis silmaga näha polnud.Viimased sellised kombainid jõudsid eestisse 1991 aastal viimastel kombainidel on all suuremad rehvid . Pärast seda nivasid enam eestise tarnitud pole .Põhjuseks oli nivade tootmise järkjärguline lõpetamine sest seal mindi üle täies mahus don kombainide tootmisele.Sest aastal 1990 - 1992 toodi vabariiki nivade asemel seepärast just jenisei -1200 suhtleliselt palju sisse. Täiustatud niva -effekt võeti tootmisse 90 nendate keskel ja seda toodetakse täiustatud kujul siiani. Sellel kombainil oli juba 6 silindriline mootor smd- 260 150 hj .Kombainil oli tehtud palju uuendusi alates lõikusmasinast lõpetades kabiini pandud konditsioneeri ja elektroonilise juhtpaneeliga kombaini tööprotsesside jälgimiseks. Kombain ise oli värvitud roheliseks .Eestis pole ise ühtki sellist värvi nivat näinud


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                           

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta

Ei tea küll täpselt öelda kas teda (Niva`t) toodeti ainult 2004. aastani (hetkel siiani saadaval). Küll aga peab ütlema et vanake on üsna hästi moderniseeritud, vaadates tehase kodulehte Smile :http://www.rostselmash.com/eng/about/press/photobank/Products/niva-effect/?page=1&id=27

It's nice to be important, but it's more important to be nice!
Vasta

Siin oli millalgi juttu roomikkäiguosaga Jenissei kombainist. Tartu Tolmet-i Ravila tänava platsil jäi täna üks selline silma. Päris ligi ei taibanud minna, aga tundus täiesti komplektne olevat. Kuna tundub, et tegu on haruldusega, siis peaks vähemalt pilti tegema.
Vasta

Tere

Kunagi see kombain liikus ja oli korralik aga eks aeg teeb oma töö. Tegu siis E-516 B-ga Haljala kolhoosi aegadest, selliseid oli u 10tk ja olemas olid ka E-517 (rohelised) ning üks haruldane E-516 B aastast 87 erinevused 88.a omaga olid laiem kabiin ja salong teistsugune eks kunagi teen pilti ka sest see veel täitsa liigub ja töötab Big Grin. Mulle isiklikult E-516 meeldis oli päris vaikne ja mugav küll rikkus seda madal kliirents ja väikesed rattad. Olen sõita saanud ka täisvarustuses E-517-ga kus peal kompuuter ja muid huvitavaid andureid ( punkri täituvus)
New Holland, mudeli nimetust ei mäleta.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                           
Vasta

Kuna viljakoristus on sel aastal jälle hoos, pole ehk üleliigne puudutada kombainide ajaloo teemat.

Dokfilmis "Maa ja linn" (1974) figureerib selline huvitav isend, mida kutsutakse Ukraina päritolu nisukombainiks Mironovskaja-808. Ilmselt oli tegemist meie põldudel suhteliselt haruldase külalisega, kuna siinsegi aruetlu käigus ei ole selline "loom" mainimist leidnud. Targemad oskavad äkki midagi lisada.


Manustatud failid
.doc M808.doc Suurus: 874.5 KB  Tõmbamised: 260
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne