Kombainid Eestis

Best after "uudsevilja" kombainerite talvisele lugemislauale.

1) 28.06.1974. Pärnu Kommunist. Tutvustav nupp Poola Rahvavabariigis toodetud teraviljakombaini Bizon-super uudismudeli katsetustest, mida olevat eksporditud nii VMN-i kui Nõukogude Liidu liikmesriikidesse. Ei pane vist väga mööda, kui pakun, et vähemalt Vene ajal antud kombaine Eestisse ei jõudnud - tänapäeva kohta sajaprotsendiliselt väita ei julge.

http://www.upload.ee/image/3035818/021.JPG

2) 18.07.1974. PK. Kadunud riigikorra ajal tähistati suure pidulikkusega kombainerite päevi. 1974. a. Eesti NSV kombainerite päevad toimusid Tori näidissovhoosis. Lisaks ajastuomasele õõnsale retoorikatele puudutakse ka igikestvaid probleeme - halb ettevalmistatus koristusperioodiks majandite hooletuse ja tehnika puudujääkide tõttu.

http://www.upload.ee/image/3035838/022.JPG
http://www.upload.ee/image/3035854/023.JPG
Vasta

Küll need venelased on taipilkud ja leidlikud, lahe Niva ikkaSmileSmile
Vasta

Küsimus vanadele kombaineritele . Parempoolse rooliga CK-4 . Kas selliseid exporditi inglismaale või millest on tingitud see et rool on valel pool.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta

(13-03-2013, 20:46 PM)E303 Kirjutas:  Küsimus vanadele kombaineritele . Parempoolse rooliga CK-4 . Kas selliseid exporditi inglismaale või millest on tingitud see et rool on valel pool.

Pole küll ehk piisavalt vana ja kombainer ka pole...
Aga kui Sa vaatad punkril olevat reljeefkirja, näed isegi, et lihtsalt pilt on peeglis.

loll on loll olla.
Vasta

Wink Vaata pilti hommikul uuesti.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

(01-02-2013, 20:31 PM)Mister X Kirjutas:  Best after "uudsevilja" kombainerite talvisele lugemislauale.

Kasutage ükskõik mida, aga see upload.ee ei kõlba koera saba lla ka mitte.

Pildid kaovad sealt + no see laadimise aeg on nii pikk.

Pole midagi targemat teha
Vasta

Pehmest Poola rauast Sampo Bizon? U. 5 aastat tagasi, kui ka pooltelg murdus, müüsime ära Võrumaale. Odavam koristusteenust osta.
Majandi esikombainer Leo saadeti naabermajandile appi: aga ma näitasin neile klassi- lõin teepeal haspli käima ja hooga põldu...
Vasta

Mis on sügavam mõte, et klotsid vahele pandud? SK5
Vasta

Puistajate kaldenurk muutub. Terakadu väiksem.

Igal korralikul maamehel peab olema vähemalt üks Moskvitš.
Vasta

Võib ka CKP tagasilla koos suurte ketsidega panna, kui ei ole viitsimist puiduga möllata...
Vasta

Olen kunagi oma väikeste töökate käekestega just nimelt eelmainit töö ette võtnud ja lootuses kogude sots võistluse käigus mõni lisakilo teravilja, oma SK-5 tüüpi "töbisabale" alla pannud SKP silla. Ei tea kas just see sai määravaks aga sügisel anti valge nelgiõis ja 150 rupla teise koha eest. Esimese koha mehel rsk oli kaks punkrit rohkem. Temal oli E rattad taha alla pandud. See on teooria, kas tal praktilist väärtust oli teab ainult vanajumal.
Vasta

(14-03-2013, 07:30 AM)eno1 Kirjutas:  Puistajate kaldenurk muutub. Terakadu väiksem.

Ainult siis, kui peksuaparaat ei suuda oma ülesannete kõrgusel olla. Mida too vidin esskaadel paraku ei olnud. Rääkimata tollaste meeste motivatsioonist toda peenhäälestust vajavat sõlme (pilu peksukorvi ja -trumli vahel) pidevalt näppida.

Efektiivne võte kindlasti, toonastes oludes.
Vasta

(14-03-2013, 07:30 AM)eno1 Kirjutas:  Puistajate kaldenurk muutub. Terakadu väiksem.
Eks neid ratse ja ümberehitusi tehti mitmeid,kuid oma enam kui 10. aastase Nivaga töökogemuse põhjal võtan julgelt väita, et see kombain tegi puhta ja minimaalse teradekaoga töö ka täpselt tehaseseadistuses, kuid selleks tuli hommikul varem ärgata ja paar tundi eelseisvaks tööpäevaks ettevalmistusi teha.
Kõigepealt peksuaparaat.Kui just mõnd korralikku kivi trumlisse ei saanud,siis piisas peksukorvi täpisreguleerimisest ainult korra enne lõikuse algust.Töö käigus toimus reguleerimine kabiinis oleva hoova abil.Küll aga tuli tihtipeale kruvikeerajaga urgitseda peksukorvi resti,sest umbrohuse vilja puhul kippus see vahel täiesti siledaks muutuma.Ideaalolukorras peaks 70 - 80 % teradest läbi peksukorvi sarjale minema ja kui seda ei toimu,siis ei suuda puistajad, ükskõik kui suure nurga alla need ratsida, mingi valemiga teri põhu seast välja raputada.Peksukorvi sai ideaalselt puhtaks ka siis, kui kuiva ilmaga rukist või nisu lõigata.
Puisturite põhihäda oli selles,et nende põhja külge kleepus (eriti siis, kui tegemist oli ristiku või mesika allakülviga) aganate ja muu sodi segu.(Olen näinud,kuidas ühe shefkombaineri puisturid olid täielikult ummistunud ja tema pidi punkri saamiseks kolm korda rohkem maad maha sõitma).Selle häda vastu aitas kiilrihmade puistajatesse panek, mis siis seal vastu põhjasid kolisedes põhjad puhtad hoidsid.
Mitu korda päevas tuli puhastada ka sarja ja saluzhiisõelasid.Selleks oli kombainil juba tehase poolt kaasas rombikujulise otsaga roop.Ise sai tehtud veel täiendavalt pikk roop,et ikka sarja astmed korralikult puhtaks urgitseda.Muide ülemine sõel kippus ummistuma ka täiesti kuiva ilmaga, kui tegemist oli pikaohakalise viljaga.
Kui kõiki neid asju korralikult tegid (aga nii mõnigi kord ei jätkunud selleks aega, sest hommikul oli vaja tankida, määrida, vahel ka keevitada ja midagi vahetada), ei olnud terakaod mingil juhul suuremad, kui kaasaegsetel kombainidel.
Vasta

Huvitav pilt seitsekümmnendatest aastatest kus kombaini CK-4 baasil on ehitatud transportöör kartulite kuhjast veokile laadimiseks.Kombainil on tagaosas mingi ventilaatoriga ühendatud toru .Seega oli seda kombaini varemalt kasutatud heinaseemne või mingi muu vilja koristamiseks.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta

(30-03-2013, 21:58 PM)E303 Kirjutas:  kus kombaini CK-4 baasil on ehitatud transportöör kartulite kuhjast veokile laadimiseks.

Tonduvad need juurikad suuremad kui kartulid. Ehk sööda- või suhkrupeet?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Minu silma hakkas fotol hoopis linttraktor KD-35


Vasta

(31-03-2013, 11:25 AM)MAZ Kirjutas:  Minu silma hakkas fotol hoopis linttraktor KD-35

Tundub ikka KDP-35,sest tundub maast kõrgem olema,kui KD-35.
Vasta

(31-03-2013, 21:44 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(31-03-2013, 11:25 AM)MAZ Kirjutas:  Minu silma hakkas fotol hoopis linttraktor KD-35

Tundub ikka KDP-35,sest tundub maast kõrgem olema,kui KD-35.
Pisut loll küsimus aga mis neil vahet on? Ma pole just väga suur asjatundja selle traktori margi alal.


Vasta

(31-03-2013, 21:46 PM)MAZ Kirjutas:  
(31-03-2013, 21:44 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(31-03-2013, 11:25 AM)MAZ Kirjutas:  Minu silma hakkas fotol hoopis linttraktor KD-35

Tundub ikka KDP-35,sest tundub maast kõrgem olema,kui KD-35.
Pisut loll küsimus aga mis neil vahet on? Ma pole just väga suur asjatundja selle traktori margi alal.

Ega ma ka tuhkagi tea aga üks on tavaline ehk madal. KDP on vaheltharimiseks mõeldud. Ehk saab siis nii üle kaalikate sõita,et pealsed alles jäävad...Big Grin . KD-35 on väga madal traktor. Kahtlustan,et metsas kolades jääb kännu otsa istuma ja veel hullem,lööb malmist karteripõhja puruks.
Vasta

[Pilt: 5864008770846534050?banner=pwa]



Siin siis veel üks niva-SK5 M1 isend raplamaalt. iga aasta võtab ikka keskmiselt 6-7 ha vilja
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne