Izhide trossid
#1

Kuna olen ise hädas oma Izh-49 trossidega, oleks tore arutada, kui tõenäoline on trosside ostmisel mõõdu järgi sobiva asja saamine. Kui tuleb välja, et on tõenäoline, siis oleks tore näha erinevate siklite trosside/kestade mõõte siin.

- - - - - - - - - - - - - - -

Endal mul nimelt vanu trosse poes ette näidata pole. Olen sjuke kes parem teeb kui mõtleb - käisin tuttava juures ja võtsin mõõdulindiga kestade pikkused. Tulemused siis umbes taolised [KESTAD] : gaasi-(ja samalaadselt sussklapi-) ~113cm, esipiduri- ~85cm, siduri- ~100cm, spidomeetritrossi kest jäi mõõtmata. Veel ebatäpsemalt arvestasin kestadele juurde trossipikkused [TROSSID] : gaasi- +7cm, piduri- +15cm, siduri- +10cm ja sussklapitross +3cm.
JA nüüd oleks jumala õnn kui keegi oskaks mind kosutada täpsemate tulemustega, sest enda omadega poodi minnes võin väga vabalt kasutu asja osta.
Vasta
#2

Originaalsust taga ajades on IZ 350/49 trosside juures veel teinegi kitsaskoht - tollal olid kõikide trosside kestad mitte sileda plastikkattega- vaid sellise riidemustrilise tekstiilkattega, kust viimaseid kaasajal aga saada?

Mul on õnneks kümmekond aastat tagasi Kurtna laatadelt oma liikurite jaoks nimetet katted vajalikus koguses muretsetud, kuid kust peaks neid hankima taastaja praegu? Viimaste aastate laatadel ei ole neid liikumas enam näinud, ju siis hakkavad kolilaod ses osas tühjaks saama.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

Sellise tekstiilkatte valmistamisest on vist lihtsam originaaltrosside \"laenamine\" mõne juhuslikult parkimisplatsile istutatud isendi pealt. Hetkel veel võib neid leida, aga lähiaastatel saavad nad kõik \"kindlatesse kätesse\". Iseasi on, kas trossid on just need, mille tõttu originaalsuses kahtlema hakata.

Mulle 100% originaalsus hetkel korda ei lähe, enne tahaksin masina liikuvaks/ise püstiseisvakski saada..Valdo, kas Sa palun kosutaksid mind õigete mõõtudega(trossid-kestad)? Kui ütled, et Sul on trosse just oma liikurite tarbeks, siis ma endale nuruma ei hakka.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne