Ikarus,osa 2...
#21

Soobel Kirjutas:Need pikad 280-d (mis olid algselt halli värvi ja lôôtsa ees ning viimase ukse ja tagaseina vahel olid kitsad aknad) ja mida Tallinn ostis vist 3tk, olid kindla peale juba tehasest tulles turboga.

Üks neist Pikkadest tegi 90.ndate lõpupoole Osmussaare teel raskevõitu avarii. Veokas sõitis talle vist lõõtsa koha pealt sisse. Mingi vanamutt sai vist surmagi seal (või raskelt viga?). Kas see buss kanti koheselt maha? Need Bussid sõitsid peamiselt lasnamäe vahet (35., 60. ja 63. liinil). Üks (või mitu?) huvitavat Ikarust sõitsid ka Maardu vahet. Olid nagu tavalised 280-d, aga ainult 2 uksega, üks ees ja teine kohe lõõtsa taga (nagu tavalisel 280l). Olid vist voldikuksed.

Ja Topicust rääkides: kui mu mälu ei peta sõitis tallinnas kunagi MRP-liinide(?) hall tehnoabibuss. Oli mingi vana Scania baasil vist. Selline ümmarguste tuledega.
Vasta
#22

300. seeria oli esindatud ka AS Eesti Buss veeremis, enne kui too põhja läks.
Vasta
#23

martinmannik Kirjutas:Ma kordan oma küsimust:
Kas kellelgi on olemas ja saaks mulle meilile saata Tartu Ikaruste ümbernummerdusi, ehk mis numbrit kandis buss nõukogude ajal ja millist uue Eesti ajal?

on ainult eesti numbrid ja Liikori enda register
Vasta
#24

zazik Kirjutas:
Soobel Kirjutas:Need pikad 280-d (mis olid algselt halli värvi ja lôôtsa ees ning viimase ukse ja tagaseina vahel olid kitsad aknad) ja mida Tallinn ostis vist 3tk, olid kindla peale juba tehasest tulles turboga.

Üks neist Pikkadest tegi 90.ndate lõpupoole Osmussaare teel raskevõitu avarii. Veokas sõitis talle vist lõõtsa koha pealt sisse. Mingi vanamutt sai vist surmagi seal (või raskelt viga?). Kas see buss kanti koheselt maha? Need Bussid sõitsid peamiselt lasnamäe vahet (35., 60. ja 63. liinil). Üks (või mitu?) huvitavat Ikarust sõitsid ka Maardu vahet. Olid nagu tavalised 280-d, aga ainult 2 uksega, üks ees ja teine kohe lõõtsa taga (nagu tavalisel 280l). Olid vist voldikuksed.

Ja Topicust rääkides: kui mu mälu ei peta sõitis tallinnas kunagi MRP-liinide(?) hall tehnoabibuss. Oli mingi vana Scania baasil vist. Selline ümmarguste tuledega.

Kahe uksega ikarus oli 035TAK, praegu vist õppesõiduk. Ikarusiwebis on pilt ka üleval.
See MRP ufo oli tegelt Volvo, nii vähemalt võis nina pealt maha lugeda.
Vasta
#25

Nood IKARUSed oli toodud Venest,Tallinnal oli üle linnadevahelise liini busse.Puudu oli aga lińnaliini omadest.Siis vahetatigi Piiteriga nood bussid ära.Pääle akende oli erinevus selles,et tagumine rattapaar oli topelt.st mitte kaherttaline vaid 4 rattaline.Noid busse sõitis ka veel TAKi rohelise valge kobinisatsioonis Lasnamäe liine.
Vasta
#26

Siin oli jaanipäiva aigu juttu 2 Ikarusest (hambaravi 626 ja tavaliaest 60)Pildid olid veel Valdo tehtud.Kas keegi on asja lähemalt uurimas käunu?
Vasta
#27

Peaks olama 620 mitte 626 SORRY.
Vasta
#28

OT, aga selleks on \"muuda\" nupp


PETSS Kirjutas:Peaks olama 620 mitte 626 SORRY.
Vasta
#29

kui mu mälu ei peta sõitis tallinnas kunagi MRP-liinide(?) hall tehnoabibuss. Oli mingi vana Scania baasil vist. Selline ümmarguste tuledega.
_______________________________________________

See on praegugi alles, aint liigub vähe.
Üritan teda koguaeg pilti võtta.
Vasta
#30

Pika (18 m) lõõtsaga Ikaruse tähis oli 283. 280 oli 16,5 m pikk.
Oli ka Ikarus 284, millel oli mootor tagaotsas (nagu 250-l). Väline erinevus 280-st: puudus tagumine uks. Ma ei tea, kas mõni selline Eestisse jõudis, Venemaa suurlinnades oli neid ikka liikunud.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#31

Aga kuhumaani jõudis see kahe lõõtsaga Ikaruse (vist 200-seeria) projekt? Minu teada sellist masinat vähemalt katsetati. Kas ka toodeti - ei tea.
Vasta
#32

Bussipargil oli ju Saksast saadud 2 ukseline lõõtsbuss 2035.Kas too oli 280 või oli tal mingi muu tähistus.Nood Venest toodudel oli ka kindlasti midagi muud ka pääle 280.
Vasta
#33

2ukselist akordionit mäletan küll.
Aga 2lõõtsalise all mõtlesin kahe lõõtsa ja kolme vaguniga bussi.
Vasta
#34

Võib-olla ei osanud vaadata aga IKARUSe kodukal neid bussidest küll miskit kirjas polnud.
Vasta
#35

Kas keegi teab, kuidas Emexis Ikarusi tükeldatakse? Kasutatakse selleks keevitust või relakaid?
Ise sain ma ülemöödunud aastal kaasa sõita, kui tehnoabibuss Tartus ühte 260-t Emexisse viis. Päev hiljem teda enam polnud. Millest selline kiirus?
Vasta
#36

620 sõitsid Tallinnas, Tartus ,Pärnus ja Kohtla-Järwel. Ma ei tea kas mujjal ka.556 ja 180 olid ainult Tallinnas. Noid kollaseid oli peaaigu vist igas linnas.Lõõtsasi Pärnus,Tartus,Kohtla-Järwel.Kui keski parandada aitab,oleks tänulik.
Vasta
#37

PETSS Kirjutas:620 sõitsid Tallinnas, Tartus ,Pärnus ja Kohtla-Järwel. Ma ei tea kas mujjal ka.556 ja 180 olid ainult Tallinnas. Noid kollaseid oli peaaigu vist igas linnas.Lõõtsasi Pärnus,Tartus,Kohtla-Järwel.Kui keski parandada aitab,oleks tänulik.
Olen ise Võru linnas 620 -ga sõitnud
Lõõtsad ilmusid esimesena peale Tallinna Tartusse.See oli ajal kui Indrek Toome seal parteipomo oli,ise luges seda enda suureks teeneks linna reisijateveo sõlmprobleemide lahendamisel.Pakun,et aasta võis olla kuskil umbes 86 või selle ümber
Tervitades Flanagan
Vasta
#38

Aegade hämarusest tuleb meelde Raadiomaja juures nähtud Ikarus 620.Too oli kastiga nagu veoautogi.Kabiin lõppespeale salongi esimest akent. Värv oli vist ülalt kollanne alt sinine.Käisin siis veel lasteaias aasta võis olla 69-70.
Vasta
#39

http://forum.automoto.ee/showthread.php?...2#pid38372
Leidsin varasemast Ikaruse-teemast veel sellise Tartu lõõtsbusside teemalise postituse... Wink


flanagan Kirjutas:
PETSS Kirjutas:620 sõitsid Tallinnas, Tartus ,Pärnus ja Kohtla-Järwel. Ma ei tea kas mujjal ka.556 ja 180 olid ainult Tallinnas. Noid kollaseid oli peaaigu vist igas linnas.Lõõtsasi Pärnus,Tartus,Kohtla-Järwel.Kui keski parandada aitab,oleks tänulik.
Olen ise Võru linnas 620 -ga sõitnud
Lõõtsad ilmusid esimesena peale Tallinna Tartusse.See oli ajal kui Indrek Toome seal parteipomo oli,ise luges seda enda suureks teeneks linna reisijateveo sõlmprobleemide lahendamisel.Pakun,et aasta võis olla kuskil umbes 86 või selle ümber
Tervitades Flanagan
Vasta
#40

Tallinnas oli automaatkastidega 2613,2614 2615. Nondel oli vist LIAZ kast all aga nondele sai ka lõpuks manuaalid alla pandud.Nendel olid veel väiksed 2 poolega õhuaknad(muidu olid 3 aknaga).Need suurte õhuakendega oli omaette teema.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne