Ikarus,osa 2...
#61

PETSS Kirjutas:TAKi Ikarus tehnoabi seisis täna sääl kus muidu on vanarauaks minewad bussid.Kas tõesti ongi asi lõppend?
Tehnoabibuss käib vahetevahel seal teistelt bussilaipadelt juppe võtmas, seega ei pea see tingimata tähendama veel Ikaruse lõppu Smile
Vasta
#62

Asi tolles ,et enam sääl platsil suurt vanarauda pole,kõik viiakse kohe ära.Mul naese sügeline TAKis just tolle auto pääl tööl,mis neid lõigatud busse ära viib.Taat on omale suvilasse 260 aknaraamidest kasvumaja ehitanud.See oli vene ajal kui sääl hulk vanu busse koos oli.Põhiliselt 620,555 ja 180.Aia sees vastu tollast raudteed oli mitu auku kust sai sisse.Käisime sääl mängimas bussijuhte.Mul peaks kuskil alles olema veel igasuguseid silte ja salongi tulede katteid nonde busside küljest.
Vasta
#63

Siin on pilt Ikarus 260 nr 631-st. Mind hakkas huvitama, miks tal põhi nii kõrgel on? Nii palju, kui mina mäletan, siis tavaliselt olid neil rattad ikka rohkem koobaste sees. Kas osadel bussidel võisid olla lehtvedrud, nagu ma kuskilt kuulnud olen? (Foto pärineb 1975. aastast...)
Vasta
#64

16.okt Pärnus nähtud Ikarus 250 (207AAP) vanem mudel (ühe uksega). Nostalgiline äratundmine!
Vasta
#65

Olen kuulnud ,et kuski pidi alles olema 555.Ma es taha toda eriti uskuda aga järsku tõesti.Siis veel, järsku Tartu kandi mehed kaiwad Vorbuselt läbi.Kevadine inff ütles veel ,et sääl on alles 620.Tänan.PETSS
Vasta
#66

PETSS Kirjutas:Olen kuulnud ,et kuski pidi alles olema 555.Ma es taha toda eriti uskuda aga järsku tõesti.Siis veel, järsku Tartu kandi mehed kaiwad Vorbuselt läbi.Kevadine inff ütles veel ,et sääl on alles 620.Tänan.PETSS

IK 556 pilt jooksis tõesti kevadel foorumist läbi, kuid toona ei saanud täpset asukohta.
Vasta
#67

Aga säänsed sõitsivad ainult Tallinnas.Mujjal noid es olnud.Ma pole toda piltigi näinud va. see tehno abi oma ja 13 liini buss.
Vasta
#68

pokk10 Kirjutas:http://ytra.visio.ee/SK.html pole seda ikarust
vist ei sõida liinil
Toksisin sinna päringusse sisse kõik HML bussid ja avastasin,et selle päringu järgi ei tohiks liinil sõita ka Harjumaaliinide 036 Mercedes O305 reg nr 436MCL aga mis täna hommikul 138.liinil Koselt Tallinna sõitis! Huvitaval kombel ei loe päring välja päris mitu bussi,mis sõidavad siiski. Näiteks peaks HML-l sõitma ka 032Scania BR116 (532MCA),mis sõitis viimati Septembris 2002a.
Sammuti ei lugenud see välja H-Liinid busse,mis kontrolliks mõne sisse lõin.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#69

EdR Kirjutas:Toksisin sinna päringusse sisse kõik HML bussid ja avastasin,et selle päringu järgi ei tohiks liinil sõita ka Harjumaaliinide 036 Mercedes O305 reg nr 436MCL aga mis täna hommikul 138.liinil Koselt Tallinna sõitis! Huvitaval kombel ei loe päring välja päris mitu bussi,mis sõidavad siiski. Näiteks peaks HML-l sõitma ka 032Scania BR116 (532MCA),mis sõitis viimati Septembris 2002a.
Sammuti ei lugenud see välja H-Liinid busse,mis kontrolliks mõne sisse lõin.

Ju siis HML ei vaevu mahakantud busside sõidukikaarte kehtetuks tunnistama. Piisaks ainult taotluse esitamisest linnavalitsusse. Üleüldse on neil ATKO Grupi firmadel segadus majas. Mõned uuemad HMLi bussid on üldse märkimata ja osa neist vales kohas, st mõned bussid on märgitud HMLile kuuluvatena kuid tegelikult sõidavad Järve Bussipargis ja vastupidi. Atko Liinide nimekirja on kantud terve hulk busse, mis pole juba oma 8 pikka aastat Ida-Viru maakonna piire ületanud. Võimalik, et tegemist on lihtsa vangerdusega, et ATKO Liinid saaks mingitel riigihangetel osaleda ja selleks siis näidatakse, et firmal on 35 bussi nimekirjas (tegelikult peaks olema alla kümne).
Samas, kui keegi võtaks kätte ja hakkaks sõidukikaartide olemasolu liinibussides ja nendel esitatud andmeid kontrollima, loksuks kõik suht kiirelt paika.
Teine probleem on muidugi ka maa- ja linnavalitsuste suutmatus või tahtmatus neile pandud kohustusi täita. Sõidukikaartide andmebaasi uuendamine on puhtalt vastava ametiasutuse rida. Samas ntx Ida-Viru MV ei ole alates sõidukikaartide väljastamise algusest aastal 2000 neist siiamaani ühtki kehtetuks tunnistanud. Siit lähtuvalt oleks nagu nt OÜ Ekspress-Auto L nimekirjas 117 autobussi, kuigu tegelikult peaks see number peaaegu poole väiksem olema.
Samas positiivse poole pealt tuleks ära mainida Lääne-Viru, Järva ja Võru MV, kus 99% ulatuses vastab andmebaas tegelikkusele.
Vasta
#70

PETSS Kirjutas:Aga säänsed sõitsivad ainult Tallinnas.Mujjal noid es olnud.Ma pole toda piltigi näinud va. see tehno abi oma ja 13 liini buss.
On äkki keegi kuulnud Pärnu rajooni Pärivere kolhoosi Ikarus 556 saatusest? 80-ndate keskel oli see veel täitsa hinges.
Vasta
#71

Kasutaja \"sillu\" pildid Tartus olevatest Ikarustest.

                   
Vasta
#72

Kasutaja \"sillu\" pildid Tartus olevast tehnoabi Ikarusest ja Sillamäel asuvast IK 256-st.

               
Vasta
#73

Mis masin seal viimasel Sillu pildil on,kas toosama Tartu ABP Ikarus 620 tehnoabisõiduk,millest siin ka juttu olnud?Seda vaadates tekib tunne,et too masin on mõeldud pigem puksiirautoks...?


Regardman Kirjutas:Kasutaja \"sillu\" pildid Tartus olevatest Ikarustest.

[attachment=2442][attachment=2443][attachment=2445][attachment=2446][attachment=2444]
Vasta
#74

mrali Kirjutas:Mis masin seal viimasel Sillu pildil on,kas toosama Tartu ABP Ikarus 620 tehnoabisõiduk,millest siin ka juttu olnud?Seda vaadates tekib tunne,et too masin on mõeldud pigem puksiirautoks...?


Regardman Kirjutas:Kasutaja \"sillu\" pildid Tartus olevatest Ikarustest.

[attachment=2442][attachment=2443][attachment=2445][attachment=2446][attachment=2444]
Vasta
#75

See 620 on olnud kõigi eelduste järgi täkuna.
Vasta
#76

mrali Kirjutas:Mis masin seal viimasel Sillu pildil on,kas toosama Tartu ABP Ikarus 620 tehnoabisõiduk,millest siin ka juttu olnud?Seda vaadates tekib tunne,et too masin on mõeldud pigem puksiirautoks...?

Sama jah.
Vasta
#77

Sillamäel asuval Ikarus 256 paistab taga olevat õppesõidu märk, kas seda on kasutatud ka tegelikult õppesõidkuks?
Vasta
#78

Martti Kirjutas:Sillamäel asuval Ikarus 256 paistab taga olevat õppesõidu märk, kas seda on kasutatud ka tegelikult õppesõidkuks?

Ei ole teada.
Tean, et on vähemalt 2 aastat masin juba seisnud.
Vasta
#79

Too Tartu 620 on seisnud juba iidamast-aadamast ja arvatavasti on ainult restauraator Heino Jaanuse käsi seinini takistanud seda bussi EMEX´isse viimast, sest mingit praktilist väärtust tal enam pole. Kere on tal omal ajal täielikult ümber ehitatud, sh on tagasild tunduvalt ettepoole toodud ja ülejäänud osa lihtsalt maha lõigatud.
Minu valduses on ka pilt sellest bussit, kui ta veel kasutuses oli (autoriks Aare Olander):
Vasta
#80

Lehed langesid puudelt ja ma avastasin, et Ikarus Olustvere-Sürgavara vahel on alles. Luban endale, et järgmisel päevasel Viljandi-sôidul vôtan velo ja fotoka ühes.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne