Ikarus,osa 2...
#81

See pilt kus see tartu ikarus 620,seal on ka üks tehnilise abi buss,selle kere on veel alles bussipargi taga,suvel alles kanditi seda ühest nurgast teise.Pildi peal vaatasin et tuttav asi

\"Don\'t ride faster than Your angel can fly\"....
Vasta
#82

ATKO TRANSi oma tuli täna wasu Wiljandi mnt.alguses.
Vasta
#83

PETSS Kirjutas:ATKO TRANSi oma tuli täna wasu Wiljandi mnt.alguses.

?
Harjumaa Liinide ?
Vasta
#84

Endine HMi oma .Tollel nüüd kiri ees ATKO trans.Number endine.Külje päälset kirja ei näinud kuna üks kõõp mulle oma saaniga ette jäi.
Vasta
#85

PETSS Kirjutas:Endine HMi oma .Tollel nüüd kiri ees ATKO trans.Number endine.Külje päälset kirja ei näinud kuna üks kõõp mulle oma saaniga ette jäi.

Nädala algul oli seal veel kirjas ATKO Grupp, see on siis too katuseorganisatsioon, mille alla ka HML kuulub.
Sel ATKO Transil on seal Paides mingi 10 bussi ainult, ei usu et neil seal eraldi tehnoabibussi vaja on.
Vasta
#86

Kehras ka enamuses need uued ATKO bussid.Olen alati mõelnud ,et paneks kõik sõber EDR jauks kirja ,mis sääl kandis liiguvad.Andestust ,et haugi mälu(6sekundit) meenub alles siis kui buss möödas on.Eks proowin järgmine näddil uuesti.
Vasta
#87

Käisin täna noid Valdo leitud IKARUSsse vaatamas.Pääliku küll kodus polnud aga peretütar oli kena ja lubas vaadata busse(mitte ennast).Ongi tegemist IKARUS 60 JA 630 NEGA. See 60 ongi KIROVI oma embleemid ustel,istmedki sees ja palju muud kola ka.Kone päält lahti kistud,630 kone tükkis vaid iluwõre eest ära ,vedeleb bussi kõrval .Uksed kinni .ei hakanud proovima ka ,sest lubasin ainult vaadata. Aga nende taastamiseka tööd ohoo kui palju.
Vasta
#88

[Pilt: 10.jpg]
[Pilt: 03.jpg]
[Pilt: 32.jpg]
[Pilt: 23.jpg]
[Pilt: priisle02.jpg]

Pildid pärit LLL saidilt.

Mis imebuss Ikarus see on?
http://www.lll.ee/fotod/99/pikri1907/15.jpg
Peale juhiakent väike aknake, kas kohalik keemia ?
Vasta
#89

Kas see ei ole mitte see pikem variant, millel viimase ukse taga ka väike aken on? Selline sõitis veel 2003. aasta alguses 35. liinil. Alguses, siis kui esimesed sellised pikemad Ikarused toodi, olid nad mingit heledat, vist beeži värvi.
Vasta
#90

Need olid Venemaalt toodud bussid.Minu teada oli neid 5-6 tükki.Ülemiste kolonn tahtis saada iseseiswaks aga kod.Mägile see ei meeldinud.Siis ta vahetaski uued 270 venelastega nende lõõtsade vastu.Neil lõõtsadel oli ka taga topeltrattad.Esialgselt olid need bussid valget värvi ja olid Lasnamäe pargis.Aasta 89-90.
Vasta
#91

See on Ikarus 283
Vasta
#92

Taga topeltrattad peaks tähendama seda, et tagarattad ei pööranud. Kuna 283 oli ka pikem kui 280, siis oli pöörderaadius vist üksjagu suurem?

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#93

PETSS Kirjutas:Need olid Venemaalt toodud bussid.Minu teada oli neid 5-6 tükki.Ülemiste kolonn tahtis saada iseseiswaks aga kod.Mägile see ei meeldinud.Siis ta vahetaski uued 270 venelastega nende lõõtsade vastu.Neil lõõtsadel oli ka taga topeltrattad.Esialgselt olid need bussid valget värvi ja olid Lasnamäe pargis.Aasta 89-90.
Ikarus 283-sid oli 5 tk: 3213, 3602, 3867, 3869 ja 3874.
Kes garaažinumbrite järgi vaadata oskab, näeb, et algselt saadeti Lasnamäe filiaali ainult 3602 (algselt 5202). Teised 4 baseerusid esialgu Mustamäel (esialgsed nr.-d 2213, 2867, 2869 ja 2874).
Vasta
#94

Milline neist 283-dest Osmussaare-Mustakivi ristmikul avariisse sattus? Veoauto sõitis küljepealt sisse. See oli aastal \'97 või \'98.
Vasta
#95

zazik Kirjutas:Milline neist 283-dest Osmussaare-Mustakivi ristmikul avariisse sattus? Veoauto sõitis küljepealt sisse. See oli aastal \'97 või \'98.
3867
Vasta
#96

Kas keegi (nt Soobel) teab, mis numbrit kandis see Ikarus peale ümbernummerdamist? Võis see olla 04?
Vasta
#97

Mina tean vaid nôukaaegseid numbreid. Mida need tarbused ja huibused seal numbrite alal korda saatsid, on täiesti tume maa.

Vôib vaid vihjata, et ehk on pildil olev masin sama, mis selle transpordinäituse oksjonil maha müüdi. Nelja tulega Ikarusi palju Tartus ei liikunud ja see, mis seal Näituse juures seisis, oli kindlalt kaheksa tagatulega (üks paar oli lisatud). Ehk siis kui kellelgi on pilte 649 taguotsast, on lootus teada saada, et tegu on sellesama oksjonibussiga.
Vasta
#98

Oksjonil müüdi maha Ikarus nr 15 ehk siis varasem 666. Foto selle bussi tagaosast on mul olemas, aga siis oli ta veel kuue tagatulega. Üks paar kruviti bussile külge alles jupp aega hiljem. 649 ei saanud oksjonibuss olla, sest tal oli viimasega olulisi erinevuseid, nt vanemat tüüpi kabiin (mis paistab ka foto pealt ja mida ei vahetatud uuema vastu kunagi välja) ning teistmoodi esivõre, millel oli alumiiniumivärvi rant ja triibud. Sellel masinal, mis oksjonile läks, olid tõepoolest ees topelttuled, aga tolle esivõre oli teist tüüpi, ilmselt oli esitulede lisapaar ise juurde aretatud.
Muideks, see oksjonil 250 krooniga bussipargi direktorile Uuno Ainsoole mahamüüdud endine nr 666 (hilisem nr 15) seisis eelmisel reedel kusagil Roiu lähedal tanklas. Möödasõites tundus täitsa kobedas seisus olevat...
Siin üks hädapärane foto ´87. aastast, kus see oksjoniisend peal on, reg.number 18-72 EAP:
Vasta
#99

Sääl taga paistab olevat tehnoabi.Tallinna omad olid tagant 1 uksega tollel aga 2 poolega uksed.
Vasta

PETSS Kirjutas:Sääl taga paistab olevat tehnoabi.Tallinna omad olid tagant 1 uksega tollel aga 2 poolega uksed.

Kui ma ei eksi, siis on see vist praegu Ekspressbussi kirjades tehnoabi, mis aegajalt ikka liigub veel.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne