IZ 412 ´72
#1

Tegu pole küll projektiga, vaid doonorautoga, aga siiski panen siia selle auto kohta jutu kirja.
Nägin seda juba aastaid tagasi ilma numbriteta parklas seismas, kuid huvi hakkasin tundma alles mõni nädal tagasi.Esimene inimene, keda seal ligiduses nägin, oskas juhatada omanikuni, kes oli pikema jututa minu pakutud 500 krooniga nõus. Pakkumise tegin pimesi, polnud kapoti alla näinudki, samuti polnud teada, kas paberid olemas on.
Selgus, et olemas on kehtivad numbrid ja kõik paberid, mille ka kaasa sain, samuti on auto täiesti sõidukorras, kui välja arvata läbiroostetanud küljekarp, mäda summuti ja üle keskmise suitsev mootor.Läbisõitu näitab odomeeter ca 65000, omaniku jutu järgi on see õige, auto olla enamus aega seisnud, ülipehmelt käivaid uksi, vähe kulunud salongi, väga hästi lülituvaid käike ja korralikku veermikku arvestades võib see ka tõsi olla.Kapotialune samuti nagu uuel autol.Istmetel olid peale originaalnaha veel ühed katted (nahk+riie) ja vaibad, nende alt välja tulnud istmed olid nagu uued.Roolil ja käigukanginupul pole ühtki kriimu ega pragu,kuid armatuuri plast on täiesti läbi.
Hetkel seisab masin garaazis, kui omale vajalikud jupid (enamus salongi,osa kroomdetaile) ära olen võtnud, läheb müüki.

Nüüd mõned küsimused:
1.)Esimest korda näen, et Moskvitsil on vaid üks klaasipesuvedeliku prits, mis asub keskel ja on kahe auguga,kas tegu on millegi haruldasega?(Pilt allpool)
2.)Käigukastitunneli peal on plastikust karbike, millist ma varem näinud ei ole, kas tegu on Moskvitsile mõeldud karbiga, või on see pärit muult autolt?(Pilt allpool)
3.)Üle terve põhja ulatuv vaip - pole samuti varem Mossedel sellist asja märganud, kas on see isepaigaldatud?

[Pilt: Mosse_24.jpg]
[Pilt: Mosse_27.jpg]
[Pilt: Mosse_29.jpg]
[Pilt: BENQ0026.sized.jpg]
[Pilt: BENQ0027.sized.jpg]
[Pilt: BENQ0023.sized.jpg]
[Pilt: BENQ0030.sized.jpg]
Vasta
#2

Minu 73a isendil oli ka üks klaasivedeliku prits. ilmselt mingi haruldus ei ole.
Vasta
#3

Moskvitšitel oligi üks klaasipesija prits, vist 74 või 75 aastani. Karp käigukangi ümber on küll ise pandud. Ümmargused näidikud on ka ilmselt hiljem paigaldatud, need tulid vist ka 74, kui kogu armatuurlaud oli plastiga kaetud.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#4

kui keegi oskaks mindki juhatada mõne selle mossekese hästi säilinud eakaaslase jälile, oleksin äärmiselt tänulik.

et otsin autot just nimelt \"projektiks\", nagu teil moeks neid kutsuda, siis konkreetne isend vist väga hästi ei sobi, kuna kardan, et sellisele pole vist enam kuskilt nt. armatuuri plastosi võtta.

eriti uhke oleks, kui veel nelja tulega oleks
Wink

Lugupidamisega,

ka:rel

________________________
IZ 2125 "Kombi" '81
Skoda Octavia Combi 1,6 Elegance '02
Vasta
#5

Aga kas on kokkusattumus, et karbis olev auk on täpselt ühtiv ümmargusse käigukangikummiga?Üleüldse läheb see igati täpselt Mosse käigukastitunneliga kokku...nagu loodud selle jaoks.Ehk toodeti neid Vene ajal Eestis?Karbi all on üks logo, selle all kiri \'\'охтален\'\' (sai vist õigesti, kas keegi tõlgiks ära?).Selle Masinaga muidu lugu niimoodi, et läheb lammutamiseks, enamus salongidetaile läeb 427 külge (küsimus:kas sedaanmosse tagaiste padi sobib 427 tagaistmele?) kuid muud jupid tahaks huvilistele maha müüa, eks kui müümiseks läheb, tuleb ka vastav teema, kuid kui keegi midagi tahab, andku PS teel teada.

Edit: Selline logo siis.    
Vasta
#6

Kaarel, kui peaks tolle masina kohta huvi tekkima, anna teada.
Vasta
#7

Sihukesi keskkonsooli karbikesi tegid omal ajal üsna mitmed koperatiivikesed, nagu ka spoilereid ja muud pisistuffi. Hästi vahvad ja ajastule iseloomulikud \"optionid\", mis sel autol silma jäid, on aga mu meelest roolikate ja tagaakna kardin (kui seda kardinaks nimetada). Õite uhked nostalgihõngulised lisandid igatahes ja sobivad säärasele masinale nigut rusikas silma.

loll on loll olla.
Vasta
#8

Mulle meeldivad samuti igasugused seitsmekümnendate \'\'tuuningjupid\'\', ongi plaan järgmisest Mossest teha omaaegne tuuningu tipp - st. siis esiklaasi äärde suur AVTOEXPORT, ESTONIA vms kiri, kollased lisatuled, esiustel tuulesuunajad, propeller armatuurinurgal, käigukanginupp,kus mudelauto või lill sees jne...Aga sellest juba millalgi omaette teemas.

Kas keegi siiski võtaks vaevaks selle venekeelse sõna ära tõlkida?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne