Endised bussiliinid

Regardman Kirjutas:Kas \"Potsataja103\" ei saaks mulle meilie saata Pärnu Linnaliinide kunagised marsuudid/liinid/muudatused ?
Hakkan mõtlema, hetkel saan loota ainult oma mälule.
Vasta

Nüüd wõib wist 17 liini kohta öelda endine.Mis ajast see liin seda marzruuti sõitis?Ise mäletan 70 aastaid kui liin sai alguse Kadakast ,sealt mööda Linnu teed praegusele liinile. Siis liikusid seal veel 620 .80 alul algas liin oli liini  ka Õismäelt .Kas seda marsruuti on ka teised liinid sõitnud?PS TF 77 tehtud film Kadaka külast.Film algabki 17 liini bussist(260) Kadaka peatusest ja on bussis kuni praeguse Selverini.
Vasta

OT: aga, kui suleti 17.liin, oli juba mitu päeva varem nood liininumbrid ära kraabitud peatustes, sammuti oli ka 1.liiniga. Kuid 34. liini liininumbrid on siiani igal pool peatustes kirjas.
Vasta

PETSS Kirjutas:PS TF 77 tehtud film Kadaka külast.Film algabki 17 liini bussist(260) Kadaka peatusest ja on bussis kuni praeguse Selverini.
OT: kas seda filmi kuidagi näha oleks võimalik? VHS-i peal ei ole seda?
Vasta

PETSS Kirjutas:Nüüd wõib wist 17 liini kohta öelda endine.Mis ajast see liin seda marzruuti sõitis?Ise mäletan 70 aastaid kui liin sai alguse Kadakast ,sealt mööda Linnu teed praegusele liinile.
Liininumbrite alguses, kui pea kõik Keskväljakult algasid (1955-57), sõitis 17. liin Kosele. Samas oli ka liin nr.5 Metsakooli, nii et ei teagi, kuhu täpselt see 17 siis sõitis. 1960.a. oli 17. liin Rocca al Mare - Lasnamäe Narva mnt. kaudu, ilmselt siis Lauluväljaku tagant. Sept.1960 pandi see kinni. 1961-62 praegu andmed puuduvad, 1963 algul on juba olemas liin 17 bussijaamast Kadakasse (mis see täpselt tähendas, tahaks uurimist). Ja aprillist 1963 eksisteerib 17 kujul Bussijaam - Linnu tee. Maist 1966 pikendati 17 Sõjamäele (lõpp-peatus Kaubandusliku Inventari Tehas). Kus see Linnu tee lõpp-peatus oli, ei mäleta. 1970 või 1971 pikendati liini Kadakasse, 1976 detsembris (vist) - Kadaka asemel Sütistesse. Sütistest veel edasi Õismäele käis 17 1982.aastal, aga mitte kuigi kaua.
Vasta

Ei tea kas kedagi huvitab, aga minu mälestustes on selline imelik/mõttetu muutus. Lasnamäel sõidavad kaks liini 19 ja 44, mis sõidavad põhimõtteliselt sama liini aga lihtsalt vastupidises suunas (P.Pinna - Teenindusmaja). Kuskil 90-ndate esimesel poolel sõideti nii, et 44 alustas Pinna tänavalt (sealt kust praegu 31 ja 55), läks siis Varraku-Liikuri-Vana - Kuuli-Narva mnt. kaudu linna (nagu praegu 19). Samas 19 sõitis täpselt sama liini mis 44 praegu. Aga mingist hetkest alates vahetasid nad oma suunad ära. Millest selline imelik vahetus? Ma ei kommentaari.
Vasta

Mina mäletan ainult 44. sõitmas oma praegust maršuuti pidi.
Muide, kas kunagi 19 ja 44 P. Pinna platsil ka seisid ?
Vasta

17. liin sõitis kokku siis peaaegu 40 aastat!
Viimase sõidu juht (1073) oli ka kurb ja ütles, et eks see üks elu paratamatus ole.

?.05.1966-31.01.2006
Täpse alustamiskuupäeva teab ka keegi ?
Vasta

Regardman Kirjutas:Mina mäletan ainult 44. sõitmas oma praegust maršuuti pidi.
Muide, kas kunagi 19 ja 44 P. Pinna platsil ka seisid ?
Ikka seisid nii 44 kui 19. 1980-nd. keskel oli seal platsil ennelõunasel ajal seismas busse nii umbes 30. Eriti vist veel siis, kui Lasnamäe filiaal polnud avatud ja ööseks kõik lasnamäelased kenasti Mustamäele sõitsid. Hulk aastaid oli seal nii 44 kui 19 lõpp-peatus, enne kui mõlemad korraga ringliiniks muudeti. 19 sõitis sinna täpselt seda teed, mis praegu 35, ja 44 - teiselt poolt, Liikuri ja Varraku tänava kaudu.
Vasta

Pole midagi teha et linnaisad nii otsustasid et 17 kinni panna, aga ma ei saa aru kui need liinid kinni pandi miks ei võinud 1A-d 1-ks muuta, 17A-d 17-ks ja 34A-d 34-ks? 34 puhul on ju eriti naljakas:
alguses 34 Viru K - Õunapuu puiestee
siis 34 Viru K - Ristaia ja 34A Viru K - Õunapuu puiestee
ja siis 34A - Viru K - Õunapuu puiestee, mis sõidab täpselt samamoodi nagu alguses 34. Mõte!

Tallinna ühistranspordi infosait aadressil http://www.yhistransport.eu.
Vasta

No seda on juba soovitatud neil teha, kuid lihtsalt on hoida raha kokku hoida igasuguse muutumise eest.
Vasta

Millal 47. liin "Polümeer"-ist (nüüdsest "Ruunaoja"-st) Bussijaama lühendati ?
Kas siis sai sellest Ekspress ?
Vasta

Minu teada on 47 olnud kõikseaig ekspress.
Vasta

6631 Kirjutas:
Regardman Kirjutas:Mina mäletan ainult 44. sõitmas oma praegust maršuuti pidi.
Muide, kas kunagi 19 ja 44 P. Pinna platsil ka seisid ?
Ikka seisid nii 44 kui 19. 1980-nd. keskel oli seal platsil ennelõunasel ajal seismas busse nii umbes 30. Eriti vist veel siis, kui Lasnamäe filiaal polnud avatud ja ööseks kõik lasnamäelased kenasti Mustamäele sõitsid. Hulk aastaid oli seal nii 44 kui 19 lõpp-peatus, enne kui mõlemad korraga ringliiniks muudeti. 19 sõitis sinna täpselt seda teed, mis praegu 35, ja 44 - teiselt poolt, Liikuri ja Varraku tänava kaudu.
44. liinil oli kunagi seisuplats ja lõpp-peatus F. Okki (praegu Loitsu) ja teisel pool tegi tiiru ümber Kaubamaja. P. Pinnast alustas ka 43. liin Pae peatuseni, oli vist üks Tallinna lühemaid liine.
kassike Kirjutas:Pole midagi teha et linnaisad nii otsustasid et 17 kinni panna, aga ma ei saa aru kui need liinid kinni pandi miks ei võinud 1A-d 1-ks muuta, 17A-d 17-ks ja 34A-d 34-ks? 34 puhul on ju eriti naljakas:
alguses 34 Viru K - Õunapuu puiestee
siis 34 Viru K - Ristaia ja 34A Viru K - Õunapuu puiestee
ja siis 34A - Viru K - Õunapuu puiestee, mis sõidab täpselt samamoodi nagu alguses 34. Mõte!
Aga oligi vist selline mõte et liinid, mis väljuvad Tallinna piiridest, saavad A-tähe taha. Ja võimalik et mõnele asjapulgale tuleb millalgi jälle pähe need endised liinid tagasi käiku panna (kui Viimsi ja Maardu maksmisega hakkama ei saa), siis on liininumbreid muutmata seda lihtsam teha.
Vasta

PETSS Kirjutas:Minu teada on 47 olnud kõikseaig ekspress.
Sibulajal minuteada polnud, või siis, kui Sõjamäele käis.
Vasta

Regardman Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Minu teada on 47 olnud kõikseaig ekspress.
Sibulajal minuteada polnud, või siis, kui Sõjamäele käis.
47. liin juba umbes 10 aastat sõidab Autobussijaamani!!! Varem oli ainult 4 ringi: 2 hommikul (6:10 ja 7:20) ning 2 päeva teisel poolel (14:50 ja 16:30) V-Õismäest ning S-Sõjamäest 6:50, 8:00, 15:30 ja 17:10!!! Liinil töötasid lõõtsad 46. liinilt... Näideks 2247 2248 2270 2294 2316 2318 2327
Kui liin lühitakse bussijaamani siis töötasid 2273 ikarus, pärast 2705 scania, praegu 2243!!! Bussijuht oli E. Pedasson - töötab praegu ka...
Vasta

Peatused olid Õismäel ,siis Hipodroomil ,Bussijaam aga ,mis weel?705 sõitis seda weel (kui ma nüüd ei eksi,see buss oli alati ETV Liikluspeegli lõpukaadrites) oraanzi valges toonis.
Vasta

PETSS Kirjutas:Peatused olid Õismäel ,siis Hipodroomil ,Bussijaam aga ,mis weel?705 sõitis seda weel (kui ma nüüd ei eksi,see buss oli alati ETV Liikluspeegli lõpukaadrites) oraanzi valges toonis.
Vene ajal Hipodroomil ei ole..., aga "MOOTORist" olid kõikjal nägu 17. liinil...
Vasta

PETSS Kirjutas:705 sõitis seda weel (kui ma nüüd ei eksi,see buss oli alati ETV Liikluspeegli lõpukaadrites) oraanzi valges toonis.
Sellel ajal palju bussi olid oraanzi valges toonis, näideks vana 1149 oli ka selline...
Vasta

Eilses Postimehes lugu kuidas sai sõita Sõjamäele 17 liiniga 31 .jaanuaril ja kuidas toimus sõit 1 .weebruaril 17A ja 15 liiniga.See vaid ühe inimese nägemus asjast.Aga mõningaid mõtteid tekitab küll.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne