Endised bussiliinid

Ma ei ole ikka veel hästi aru saanud kustkohast see 98 sõitis...
oleks tänulik kui keegi tooks ära terve marsruudi!Smile

Tallinna ühistranspordi infosait aadressil http://www.yhistransport.eu.
Vasta

kassike Kirjutas:Ma ei ole ikka veel hästi aru saanud kustkohast see 98 sõitis...
oleks tänulik kui keegi tooks ära terve marsruudi!Smile
Kui ma ei eksi oli siis nii: Gonsiori tn.-Laagna tee-Mahtra tn.-Raadiku tn.-Ümera tn.-K.Kärberi tn.-Kivila tn.-Laagna tee-Gonsiori tn. See oli minumäletamist mööda.
Vasta

Regardman Kirjutas:
kassike Kirjutas:Ma ei ole ikka veel hästi aru saanud kustkohast see 98 sõitis...
oleks tänulik kui keegi tooks ära terve marsruudi!Smile
Kui ma ei eksi oli siis nii: Gonsiori tn.-Laagna tee-Mahtra tn.-Raadiku tn.-Ümera tn.-K.Kärberi tn.-Kivila tn.-Laagna tee-Gonsiori tn. See oli minumäletamist mööda.

98. Liini muudeti korduvalt (vastavalt laagna tee valmimisele). Päris alguses keeras ta vist Üle Varraku viadukti ja siis mööda Laagnat tagasi. Või sõitis Varrakust Narva maantee poole ja kuskilt sealt kanalisse tagasi. Pole kindel. Aga Lasnamäe tahaotsa hakkas ta hiljem käima.
Vasta

Regardman Kirjutas:
kassike Kirjutas:Ma ei ole ikka veel hästi aru saanud kustkohast see 98 sõitis...
oleks tänulik kui keegi tooks ära terve marsruudi!Smile
Kui ma ei eksi oli siis nii: Gonsiori tn.-Laagna tee-Mahtra tn.-Raadiku tn.-Ümera tn.-K.Kärberi tn.-Kivila tn.-Laagna tee-Gonsiori tn. See oli minumäletamist mööda.
Need mõned korrad, mis sellega sõidetud sai, siis Kivila tn jäi sealt vahelt välja
Vasta

mustninja Kirjutas:
Regardman Kirjutas:
kassike Kirjutas:Ma ei ole ikka veel hästi aru saanud kustkohast see 98 sõitis...
oleks tänulik kui keegi tooks ära terve marsruudi!Smile
Kui ma ei eksi oli siis nii: Gonsiori tn.-Laagna tee-Mahtra tn.-Raadiku tn.-Ümera tn.-K.Kärberi tn.-Kivila tn.-Laagna tee-Gonsiori tn. See oli minumäletamist mööda.
Need mõned korrad, mis sellega sõidetud sai, siis Kivila tn jäi sealt vahelt välja
Kivila tn. on see osa K.Kärberi tn-st kuni Laagna teeni.
Vasta

Regardman Kirjutas:
mustninja Kirjutas:
Regardman Kirjutas:
kassike Kirjutas:Ma ei ole ikka veel hästi aru saanud kustkohast see 98 sõitis...
oleks tänulik kui keegi tooks ära terve marsruudi!Smile
Kui ma ei eksi oli siis nii: Gonsiori tn.-Laagna tee-Mahtra tn.-Raadiku tn.-Ümera tn.-K.Kärberi tn.-Kivila tn.-Laagna tee-Gonsiori tn. See oli minumäletamist mööda.
Need mõned korrad, mis sellega sõidetud sai, siis Kivila tn jäi sealt vahelt välja
Kivila tn. on see osa K.Kärberi tn-st kuni Laagna teeni.

Selge... olgu siis pealegi. Ametlikes dokumentides on seda tänavarudimenti siiani nimetatud küll Kärberi tn-Mahtra tn ühendusteeks (mõningate eranditega ka Mahtra tänavaks).
Ühtki aadressi vajavat ehitist sinna äärde niikuinii ei jää.
Vasta

Tallinnas TTÜ bussipeatuse siltidel (mõlemal pool) on muu hulgas ka liininumber 175. Mis liin see oli?
Kiirkaugbussiliin nr.175 Tartu – Mustvee – Jõhvi – Sillamäe – Narva sealt vist läbi ei sõida Big Grin

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta

SimmuJee Kirjutas:Tallinnas TTÜ bussipeatuse siltidel (mõlemal pool) on muu hulgas ka liininumber 175. Mis liin see oli?
Kiirkaugbussiliin nr.175 Tartu – Mustvee – Jõhvi – Sillamäe – Narva sealt vist läbi ei sõida Big Grin
Eks see mingine maakonna liin on Smile
Vasta

Regardman Kirjutas:
SimmuJee Kirjutas:Tallinnas TTÜ bussipeatuse siltidel (mõlemal pool) on muu hulgas ka liininumber 175. Mis liin see oli?
Kiirkaugbussiliin nr.175 Tartu – Mustvee – Jõhvi – Sillamäe – Narva sealt vist läbi ei sõida Big Grin
Eks see mingine maakonna liin on Smile
Kas see ei olnud mitte Eesti Posti bussiliin? Too sõitis minu mäletamist mööda kuskile Saue-Keila-Paldiski kanti.
Vasta

Jap, peale mõningast otsimist leidsin üllitise \"Harjumaa Liinibusside Sõiduplaanid\" seisuga 10.06.1994
Siin kirjas liin 175 Tallinn-Harku-Rannamõisa-Vääna-Keila-Klooga aedlinn-Paldiski-Laulasmaa-Rannamõisa-Tallinn, vedajaks RE Eesti Post Side Autobaas.
Kusjuures huvitav on see, et tol ajal oli see ka ainus buss, mis Paldiskisse viis. Aga samas on see ka mõistetav, kuna Paldiski oli tol hetkel veel sõjaväelinnak Smile
Lisaks on siin toodud ka veel mõned huvitavad harjumaal tegutsenud bussivedajad, nagu nt AS Kabris, AS Maur (tegeles muidu rohkem kaugliinidega), Keila-Joa sanatoorne internaatkool, AS Esma, AS Envitor
Vasta

Selle Eesti Posti bussi ostis mingil hetkel Bussipatner enda valdustesse.
Vasta

Regardman Kirjutas:Selle Eesti Posti bussi ostis mingil hetkel Bussipatner enda valdustesse.
Siinkohal julgen vastu vaielda.
Eesti Postil sõitis omal ajal kaks ühesugust Sisu Ajokki bussi, värvitud kollase-oranzhiga. Esimene neist 232AUG on praegu kellegi eraisiku Aleksandri kasutada (eile nägin toda bussi) ja teine 252ADU peaks siiani Eesti Posti bilansis olema.
Bussipartneril oli millalgi 2000-2001 üks täpselt samuti värvitud Sisu Ajokki numbriga 076AOT, kuid sama buss see olla ei saanud. Eesti posti bussid olid Ajokki 5000D tüüpi, Bussipartneril oli Ajokki Express (uuem ja suurem mudel). Kunagi oli ka Tarbusil (hiljem Sebel) ka üks kollase-oranziga värvitud Sisu Ajokki 984AHF. See võib olla too hilisem Bussipartneri sõiduk, aga selles osas on mul ka kahtlusi.
Vasta

Bussipartneri MAN-ist veel niipalju, et see oli rohelist värvi ja seisis tihti 9 kordse maja juures HML pargi kõrval, viimati nägin teist kusagil eelmise aasta alguses.
Kuhu Bussipartneri park on kolinud??
Vabandust, jutt on vales teemas, ehk keegi mode tõstab ümber?
Vasta

Regardman Kirjutas:Bussipartneri MAN-ist veel niipalju, et see oli rohelist värvi ja seisis tihti 9 kordse maja juures HML pargi kõrval, viimati nägin teist kusagil eelmise aasta alguses.
Kuhu Bussipartneri park on kolinud??
Vabandust, jutt on vales teemas, ehk keegi mode tõstab ümber?
Kas Bussipartneril on mõni MAN olnud? See on küll nägemata jäänud. HMLi pargist olen ka viimased 2 aastat kaks korda päevas mööda kõndinud. Üle tee natuke Sääse poole edasi seisab küll tihti üks Bussipartneri buss. Tavaliselt on see üks punane Scania CR112 (748APK), vahel harva ka mõni muu.
Kolinud on nad suuremalt jaolt vist Kuusakoski territooriumile. Juba siis kui neil veel hästi läks ja päris mitu liini peos oli, sõitsid neid mõnusad rondid aastaist 76-81. Tallinnas ja lähiümbruses tegutsevatest ettevõtetest konkurentsitult kõige viletsamas seisukorras olev veerem.
Vasta

mustninja Kirjutas:
Regardman Kirjutas:Bussipartneri MAN-ist veel niipalju, et see oli rohelist värvi ja seisis tihti 9 kordse maja juures HML pargi kõrval, viimati nägin teist kusagil eelmise aasta alguses.
Kuhu Bussipartneri park on kolinud??
Vabandust, jutt on vales teemas, ehk keegi mode tõstab ümber?
Kas Bussipartneril on mõni MAN olnud? See on küll nägemata jäänud. HMLi pargist olen ka viimased 2 aastat kaks korda päevas mööda kõndinud. Üle tee natuke Sääse poole edasi seisab küll tihti üks Bussipartneri buss. Tavaliselt on see üks punane Scania CR112 (748APK), vahel harva ka mõni muu.
Kolinud on nad suuremalt jaolt vist Kuusakoski territooriumile. Juba siis kui neil veel hästi läks ja päris mitu liini peos oli, sõitsid neid mõnusad rondid aastaist 76-81. Tallinnas ja lähiümbruses tegutsevatest ettevõtetest konkurentsitult kõige viletsamas seisukorras olev veerem.
Bussipartneri MAN oli vist seesama, mis ennem oli HML-il, TAK-il.
Kas Bussipartner hakkab pille kotti panema ?
Regulaarselt olen nende veeremist sõitmas näinud Vanhooli lõõtsa, 2 punast CR112 ja siis puna/valge Wiima (neid oli ka neil kaks tükki). Vahepeal oli neil ka üks vana Sisu (sõitis liin 300) nagu Pärnu ATP-l oli, mis sõitis Tõstamaa-Varbla liini.
Vasta

Millal 30. liin viimati käigus oli ?
Vasta

Minu mäletamist möödu laulupeo ajal 70 keskel,kindel pole.Silme ees Pirita tee polne väraw ja tolle ees 556 liininumbriga 30.Võin ka eksida ,kui keski rohkem teab oleks tänulik.
Vasta

PETSS Kirjutas:Minu mäletamist möödu laulupeo ajal 70 keskel,kindel pole.Silme ees Pirita tee polne väraw ja tolle ees 556 liininumbriga 30.Võin ka eksida ,kui keski rohkem teab oleks tänulik.
Nalja teed ve?
90-date teatmikudes on to buss veel ilusti kirjas.
Vasta

Regardman Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Minu mäletamist möödu laulupeo ajal 70 keskel,kindel pole.Silme ees Pirita tee polne väraw ja tolle ees 556 liininumbriga 30.Võin ka eksida ,kui keski rohkem teab oleks tänulik.
Nalja teed ve?
90-date teatmikudes on to buss veel ilusti kirjas.
Teatmikes oli selline bussiliin kirjas ka nendel aastatel, mil teda kordagi käiku ei pandud (vaja ei olnud). Ise ma ka ei suuda meenutada, millal 30-liin viimati sõitis, pakuks et ehk kusagil 80-ndate alguses.
Vasta

Volli Kirjutas:
Regardman Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Minu mäletamist möödu laulupeo ajal 70 keskel,kindel pole.Silme ees Pirita tee polne väraw ja tolle ees 556 liininumbriga 30.Võin ka eksida ,kui keski rohkem teab oleks tänulik.
Nalja teed ve?
90-date teatmikudes on to buss veel ilusti kirjas.
Teatmikes oli selline bussiliin kirjas ka nendel aastatel, mil teda kordagi käiku ei pandud (vaja ei olnud). Ise ma ka ei suuda meenutada, millal 30-liin viimati sõitis, pakuks et ehk kusagil 80-ndate alguses.
1993.a. teatmikus on 30. liin tõesti kirjas, aga ilma sõiduplaanita. Mina ei mäleta seda liini rohkem kui 1975.a. laulupeo ajast, kui rongkäigu ajal sõitsid bussid Lomonossovi t. meie akna alt läbi. Sel päeval olid 30. liinil valged lõõtsad 20. liinilt (2279, 2285, 2288 jt.)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne