Endised bussiliinid

Mina mäletan toda liini wiimati 75 aastast kui oli laulupidu.Mis tänawaid pidi too 30 sõitis?Minu teada oli algus kuskil Viru wäljakul ja lõpp Laululawa juuren.
Vasta

PETSS Kirjutas:Mis tänawaid pidi too 30 sõitis.Minu teada oli algus kuskil Viru wäljakul ja lõpp Laululawa juuren.
Eks ta muidu mööda Narva mnt.d ja Pirita tee algust sõitis, aga laulupeo
rongkäigu ajal tegi siis ümbersõidu mööda Lomonossovit, s.t. praegust Gonsiorit ja siis kusagilt Kadrioru kaudu Lauluväljakuni. Tol ajal veel Laagna teed polnud ja täpset ümbersõidumaršruuti Kadrioru kandis on vist raske taastada Sad
Vasta

Kuna mul kadunud teadmik Tallinna kohta 65 aastast huvitab sääne asi.Mäletamist mööda sõitis Pirita -Kosele 19.Kas see vastab tõele ja kas 10 liin sõitis Kvartsist Nõmmele?Tänan ette.
Vasta

PETSS Kirjutas:Kuna mul kadunud teadmik Tallinna kohta 65 aastast huvitab sääne asi.Mäletamist mööda sõitis Pirita -Kosele 19.Kas see vastab tõele ja kas 10 liin sõitis Kvartsist Nõmmele?Tänan ette.
10.liiniga oli millalgi nii küll, 19. suhtes jään täpsema vastuse võlgu Sad
Aga 6631-l peaks olema täpne ülevaade, mis aastal ja millised liinid sõitsid ja millal neid ümber suunati või muudeti Smile
Vasta

Wõib-olla huvitab keskit ka maaliinide minewik.Aasta oli 83.Mõningad liinid.
40. Tallinn-Pärnu-Riia.6 korda päewas.
203.Tartu-Petseri-Pihkva.1 kord päewas.
205/288. Wõru-Pihkva. 2 korda päewas.
210. Tartu-Wõru-Petseri. 1 kord päewas.
260.Wõru-Haanja-Aluksne. 2 korda päewas.
359. Pärnu-Valmiera. 1kord päewas.
382.Suure-Jaani-Wiljandi-Nuia-Walga-Walka-Valmiera. 1kord päewas.
400.Wiljandi -Riia.1 kord päewas.
717. Gdov-Slantsõ-Narwa.3 korda päewas.
720.Tallinn-Riia-Königsberg. 1 kord päewas.
723.Tallinn-Tartu-Petseri-Pihkva.1 kord päewas.
745.Tallinn-Kaunas.1 kord päewas.
750.Tallinn-Pihkva-Novgorod.1 kord päewas.
794.Kohtla-Järwe-Narva-Slantsõ.4 korda päewas.
Noid liine weel,kas tasub noid edesi siia üles panna?
Vasta

PETSS Kirjutas:Wõib-olla huvitab keskit ka maaliinide minewik.Aasta oli 83.Mõningad liinid.
40. Tallinn-Pärnu-Riia.6 korda päewas.
203.Tartu-Petseri-Pihkva.1 kord päewas.
205/288. Wõru-Pihkva. 2 korda päewas.
210. Tartu-Wõru-Petseri. 1 kord päewas.
260.Wõru-Haanja-Aluksne. 2 korda päewas.
359. Pärnu-Valmiera. 1kord päewas.
382.Suure-Jaani-Wiljandi-Nuia-Walga-Walka-Valmiera. 1kord päewas.
400.Wiljandi -Riia.1 kord päewas.
717. Gdov-Slantsõ-Narwa.3 korda päewas.
720.Tallinn-Riia-Königsberg. 1 kord päewas.
723.Tallinn-Tartu-Petseri-Pihkva.1 kord päewas.
745.Tallinn-Kaunas.1 kord päewas.
750.Tallinn-Pihkva-Novgorod.1 kord päewas.
794.Kohtla-Järwe-Narva-Slantsõ.4 korda päewas.
Noid liine weel,kas tasub noid edesi siia üles panna?
Pärinevad need andmed tõenäoliselt ühest paksust roheliste kaantega raamatust \"Autobusside sõiduplaanid\" a. 1983
Vasta

Jah ,täpselt nii.Mõtlesin,et pakub huvi.Kui es sobi ,vabandan.
Vasta

Volli Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Mis tänawaid pidi too 30 sõitis.Minu teada oli algus kuskil Viru wäljakul ja lõpp Laululawa juuren.
Eks ta muidu mööda Narva mnt.d ja Pirita tee algust sõitis, aga laulupeo
rongkäigu ajal tegi siis ümbersõidu mööda Lomonossovit, s.t. praegust Gonsiorit ja siis kusagilt Kadrioru kaudu Lauluväljakuni. Tol ajal veel Laagna teed polnud ja täpset ümbersõidumaršruuti Kadrioru kandis on vist raske taastada Sad
Mingise 90ndate alguse Tallinna kaardi peal oli maha märgitud joon Teenindusmaja juurest Lauluväljaku peatuseni, mis ei asunud mitte seal, kus Pirita bussid peatuvad, vaid praeguse Oru peatuse lähedal sisekvartalis Narva mnt lähedal.
Vasta

80 aasta Laulupeol oli peatus nüüdseks kadunud Oru parklas.Kahjuks ei mäleta,mis liin sääl peatus.Igatahes olivad sääl värawad mis olid täpselt bussi ukse laiused ja buss jäi alati nondega kohakuti.Kui ma TAKis õppisin siis taoti meile toda pähe,et Ikaruse viimane uks pidi olema kohakuti peatuse sildiga.
Vasta

Aga minu arust see 19 sõitis jah Pirita-Kosele mul endal on see kaart 65 aastast aga see on kadunud kuid ma mäletan selgelt

Tallinna ühistranspordi infosait aadressil http://www.yhistransport.eu.
Vasta

http://www.tallinn.ee/est/ametid/transpo.../pakkumine
Vasta

Pärnus oli selline liin nagu 18A ka olemas, erines veidi 18-st.
Aga kas 22. liin on ka Pärnus olnud ning mis oli kunagi 4. ?
Vasta

Regardman Kirjutas:http://www.tallinn.ee/est/ametid/transpo.../pakkumine
Moni aasta tagasi soitis toda (22) liini TAK .Aga soitjaid ponud vist piisawalt ja asi loppes ara.
Vasta

PETSS Kirjutas:
Regardman Kirjutas:http://www.tallinn.ee/est/ametid/transpo.../pakkumine
Moni aasta tagasi soitis toda (22) liini TAK .Aga soitjaid ponud vist piisawalt ja asi loppes ara.
Äkki nüüd sõitma 24, 25, 6, 37, 41, 42, 43 või 45.
Vasta

Regardman Kirjutas:Pärnus oli selline liin nagu 18A ka olemas, erines veidi 18-st.
Aga kas 22. liin on ka Pärnus olnud ning mis oli kunagi 4. ?
18A muudeti nr.8-ks, erinevus on selles, et 18 sõidab Tallinna mnt. - Ehitajate tee - Raba, 8 sõidab Tallinna mnt. - Rääma - Raba. Eelmine nr.8 liikus Vana-Pärnu - kesklinn - Tammsaare - (Mai?), see likvideeriti aastat 15 tagasi.
Kunagine 4 sõitis Kesklinn - Reiu (Metsakombinaadi asula). See ühendati kokku liiniga 15 (Kaubajaam - Oja - kesklinn; nüüd ainuke kahetunnise ringiga liin Pärnus: - seni sõidavad muud liinid ühetunnise intervalliga).
Praegune 4 sõidab uue Pärnu haigla juurest Ehitajate tee ääres Papiniidu - Riia mnt. Mai - Papiniidu iga poole tunni tagant (teine erand).
22 liin sõitis kunagi Tallinna mnt. - kesklinn - Raeküla raudteejaam, siis hakati koos rongiliiklusega seda liini koomale tõmbama, kuni keegi enam aru ei saanud, millal see liigub. Reisijate vähesusele viidates see suleti, praegu sõidab 22 liin Mai - Riia mnt. - Oja - Savi tn. (see oli endine 14A, uue haigla valmimise ja bussipeatuste sinna üleviimisega ei saanud kohalikud pensionäridest mutid enam aru, millega ja kuhu on haiglasse jõudmiseks vaja sõita).
Huvilistele info: www.bussipark.ee
Vasta

A nüüd on tekkinud 19A, mis asi see on ?

Mina mäletan Pärnus A-ga liinidest 1A (sõidab ime aegadel), 2A (mida nüüdseks pole vist ), 14A ning 18A.
22 siin 2-3 aastat tagasi ei käinud, peatustes oli 22 ka kirjas, kuid bussi ise njetu. 23 liini kõikidele siltidele märgitud pole. Kas siis Niidupargi peatus kaotati ära ?
Mis liin oli 65 ? Pärnu Hotelli kõrval oli veel suvel silt, kus see peal.
Kas 24. võeti käigust ära ?
Vasta

On kellelgi äkki ülevaadet vanade bussipeatuste paiknemisest 50-ndatel aastatel? Huvitaks Leningradi mnt kuni Maarduni.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Regardman Kirjutas:A nüüd on tekkinud 19A, mis asi see on ?

Mina mäletan Pärnus A-ga liinidest 1A (sõidab ime aegadel), 2A (mida nüüdseks pole vist ), 14A ning 18A.
22 siin 2-3 aastat tagasi ei käinud, peatustes oli 22 ka kirjas, kuid bussi ise njetu. 23 liini kõikidele siltidele märgitud pole. Kas siis Niidupargi peatus kaotati ära ?
Mis liin oli 65 ? Pärnu Hotelli kõrval oli veel suvel silt, kus see peal.
Kas 24. võeti käigust ära ?
1A on täiesti operatiivne. Hommikul 7 ja 9 vahel olen liikumas näinud. 24 oli vist see Citymarketi kommertsliin. Kuna Citymarketit enam ei ole, siis ka seda bussiliini. Üks vana Scani-ront värviti ju ka millalgi kollaseks Citymarketi reklaami. Ühe varasema postituse kohaselt pidavat see kohekohe maha minema (see oli mitu kuud tagasi), aga näe täitsa sõidab veel, aint et buss on kollane, reklaami enam ei ole.
Niidupark on alles. 2 käib seal kindlasti ja veel vist mõni liin.
65 on mingi maakonnaliin, mis peaks siiani sõitma. Oli enne Skorpioni buss, nüüd siis Pärnu ATP. Veebis küll üleval ei ole, aga viimati Pärnus kolades hakkas silma küll.
Vasta

Regardman Kirjutas:
PETSS Kirjutas:
Regardman Kirjutas:http://www.tallinn.ee/est/ametid/transpo.../pakkumine
Moni aasta tagasi soitis toda (22) liini TAK .Aga soitjaid ponud vist piisawalt ja asi loppes ara.
Äkki nüüd sõitma 24, 25, 6, 37, 41, 42, 43 või 45.
Too võiks olla 6 liin siis saaks Õismäel täis kompoti 6,16, 26,26A, 36,46.Samas wäheusutaw kuna reisijad mõnikord suht trossid ja wõivad segamini ajada 6 trolli ja bussiliini.
Vasta

Kuna on tegemist kommertsliiniga võib too saada üldse mingi muu numbri.Kunagi ju oli 80 ja 90 numbritega kommertsliinid.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne