Kauplusbussid
#1

Kunagi oli säänseid päris palju liikvel.Eriti Järwamaal,Paide ETKVL koondis AUTOs ehitati mahakantud LAZidest selliseid.Nimedeks(Saturn ,Komeet võib olla veel midagi).Praegast olen kohanud põhiliselt Rapla ja Järvamaal Soomest toodud MB ja AJOKKI busse.Ehk teab keegi nondest rohkem ja on ka pilte.
Vasta
#2

eesti maakohtades on sellised asjad veel täies hoos. minugi vanatädi saab oma ainukese söögipoolise sealt.
hiiumaa tarbijate ühistu käes märkasin see suvi ühte veel. kui keegi viitsib otsida, siis sellest oli vist ka kuskil pilt

BMW 321-1939
Vasta
#3

meie kandis sõidab üks lahvka ringi veel..kollane buss,marki ei mäleta ning põltsamaal käies oli ka lahvkat näha liikumas,seega ei saaks öelda et nad oleks kadunud.
Vasta
#4

Pärnu kandis liigub sinine \"Kuban\" ringi. Valge kiri küljel \"Rakett\" Big Grin

loll on loll olla.
Vasta
#5

Haapsalus oli punasel ajal üks või kaks LAZ-695 bussi ja üks LiAZ-677.Praegu tean ühte soomekeelsete kirjadega vanemat Mersu kauplusbussi,mis sõidab eeskätt Linnamäe-Noarootsi-Nõva piirkonnas.Kellele see kuulub,ei tea.
Vasta
#6

Järvamaal liikus kunagi ka kauplusauto, mille moodustas GAZ-51 furgoon koos haagisfurgooniga. Marsid, Merkuurid, Saturnid tulid alles hiljem. Filmis \"Tants aurukatla ümber\" osab Kaljo Kiisk peaaegu samasugusest lavkast (seal oli küll GAZ-52 baasil tehtud) morskoi kapusti.
Vasta
#7

Kiviõli linnas on tehtud autokauplusest, Gaz 52 oli vist, taarapunkt, varem müüdi seal ikka sööki-jooki, aga nüüd võetakse ainult taarat vastu.
Vasta
#8

Üks Paide ETKVL-i kauplusbuss nimega MARS vilksatas siin kunagi vanade piltide teemas:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=4639


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#9

Ka Tartus tehti mõned autolavkad TA-9E furgoonauto baasil. Pildil on ETKVL-i Tartu rajooni tarbijate kooperatiivi (Tartu RTK . kiri furgooni küljel) autolavka.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#10

Olen seda masinat näinud,kuid Kuban see minu arust küll pole,ilmselt hoopis miski haruldasem \"kolhoosibuss\" (vt ka http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=7258&pid=58542#pid58542 )


IIIFFFAR Kirjutas:Pärnu kandis liigub sinine \"Kuban\" ringi. Valge kiri küljel \"Rakett\" Big Grin
Vasta
#11

mrali Kirjutas:Olen seda masinat näinud,kuid Kuban see minu arust küll pole,ilmselt hoopis miski haruldasem \"kolhoosibuss\" (vt ka http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=7258&pid=58542#pid58542 )


IIIFFFAR Kirjutas:Pärnu kandis liigub sinine \"Kuban\" ringi. Valge kiri küljel \"Rakett\" Big Grin

Näh, ajasid mu nüid segadusse. Arvan ikka, et on Kuban aga ega mälus 100% kindel või olla. Võis ehk olla ka nisuke PAG nigut siin pildil näidatud. Kui nägema juhtun eks on põhjust uurida..

loll on loll olla.
Vasta
#12

IIIFFFAR Kirjutas:
mrali Kirjutas:Olen seda masinat näinud,kuid Kuban see minu arust küll pole,ilmselt hoopis miski haruldasem \"kolhoosibuss\" (vt ka http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=7258&pid=58542#pid58542 )


IIIFFFAR Kirjutas:Pärnu kandis liigub sinine \"Kuban\" ringi. Valge kiri küljel \"Rakett\" Big Grin

Näh, ajasid mu nüid segadusse. Arvan ikka, et on Kuban aga ega mälus 100% kindel või olla. Võis ehk olla ka nisuke PAG nigut siin pildil näidatud. Kui nägema juhtun eks on põhjust uurida..

Njah, \"vuhises\" see RAKETT minust nüüd paar päeva tagasi mööda. Jõudsin niipalju märgata, et polnd esiots Kubani moodi sile, ikka selle ülalmainitud PAG bussi nägu. Ja täiesti ebaoluline täpsustus- RAKETT kiri pold mitte valge vaid punakollakirju. Et siis sihuke asjandus täitsa elus ja igapäevases sõidus siinkandis.

loll on loll olla.
Vasta
#13

Satun selle Raketiga üsna tihti kokku-bussil omal pole ühtki embleemi peal,aga kui meeles seisab eks küsin juhilt järgi,mis masinaga tegu.Kuigi jah meenutab rohkem seda PAG-i

Lugupidamisega Lune
Vasta
#14

TAR Kirjutas:Üks Paide ETKVL-i kauplusbuss nimega MARS vilksatas siin kunagi vanade piltide teemas:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=4639



Tõenäoliselt seesama MARS siis seestpoolt.
   

Pilt pärit 1967 aasta teatmik-kalendrist. Juures ka tiba juttu:

"Vabariigi moodsaima rändkaupluse sai möödunud aastal Paide Rajooni Tarbijate Kooperatiiv. See on ümberehitatud autobuss, kuhu ostjad astuvad sisse esiuksest, valivad riiulitele paigutatud kaubad välja iseteenindamise korras, tasuvad nende eest tagumise ukse juures asuvas kassas ja väljuvad siis autobussist. Kaubavarude jaoks on autobussil kaasas järelfurgoon."
Vasta
#15

Ikaruse baasil kauplusbuss 1988 aastast.

   

   

Pildid 88 aasta \"Aja Pulsist\"
Vasta
#16

harjumaal kose vallas liigub mingi soome päritolu buss ja töötab siiamaani
tegu on ajokki toodanguga
Vasta
#17

Sai siis lõpuks küsitud ,mis masinaga tegu on.Pärnus ringiliikuv RAKETT on kindlalt PAG.Tegemist endise KEKi bussiga.Kahjuks unustasin aastaarvu küsimatta.

Lugupidamisega Lune
Vasta
#18

lune Kirjutas:Sai siis lõpuks küsitud ,mis masinaga tegu on.Pärnus ringiliikuv RAKETT on kindlalt PAG.Tegemist endise KEKi bussiga.Kahjuks unustasin aastaarvu küsimatta.

Kus kandis täpsemalt see \"RAKET\" sõidab ?
Ja on tal kindel marsuut ?
Vasta
#19

Jõgevamaal liigub Jõgeva Majandusühistu kauplus või on neid isegi mitu, aga vanavanemate koduväravas peatub ka üks, margiks mersu, kollane ja sinist värvi, küljel kiri : \" Külastage meid jälle!\"

Ainult loll teab seda, mida ise näinud ei ole.
Vasta
#20

Regardman Kirjutas:
lune Kirjutas:Sai siis lõpuks küsitud ,mis masinaga tegu on.Pärnus ringiliikuv RAKETT on kindlalt PAG.Tegemist endise KEKi bussiga.Kahjuks unustasin aastaarvu küsimatta.

Kus kandis täpsemalt see \"RAKET\" sõidab ?
Ja on tal kindel marsuut ?

Pärnus ja Pärnu ümber ikke sõelub ringi. Kindlast marsruudist küll ei tea öelda.

loll on loll olla.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne