Vene linttraktorid ja muud mullatöömasinad...

Katsun oma viga edaspidi parandada Big Grin

Kui sinna mingipäev uuesti satun siis üritan pildile saada ka teised masinad. Hetkel seal siis 2 DT-75te, millest üks on remondi järjekorras ja ühel mootor laiali kistud, kokkupanekujärgus MTZ-52 ja hunnik erinevas konditsioonis liikurniidukeid.
Aga vahepeal mõned vanemad pildid samast Jossist. Ega keegi teda kunagi väga hooldanud ja hoidnud pole, pigem ikka lõhutud ja siis võimalikult lohakalt kokku pandud. Tugeva iseloomuga masin vist Big Grin Et nii kaua püsinud on Big Grin

[Pilt: 032088609c6045.jpg]
[Pilt: 0320971114e551.jpg]
[Pilt: 032097123a83ef.jpg]

(26-09-2014, 23:21 PM)krossifänn Kirjutas:  Tore Reymot jälle näha foorumisSmile Võiksid sagedamini külastada,kirjutada/joonistada!
Aga joss on tubli ja miinimum 40 aastat vana.Ehtne T-100MГП mida toodeti kuni 1974.Edasi tulid juba T-100M3-d.
Vasta

Mul on peasidurei mõned sellele jossile,mingit pudi veel,uuri äkki tahavad midagi.
Vasta

Täna juppide jahil sain kokku mehega, kes aastaid tagasi müüs Ida-Virus (vist Tartumaale) ümara kabiiniga DT 75 tüüpi traktori. Viimasel oli tänaseks haruldane käsisidur. Kas nimetatud masin kellegi siinse foorumlase omanduses? Või teab keegi, mis masinast saanud. Loodan, et ikka toimetab ja originaalkujul. Ka pildid ei teeks paha.
Vasta

Vähe "värskemat" kraami.
https://www.youtube.com/watch?v=sT53ZLjCw64
[Pilt: B1TJ-kMCYAAnkI8.jpg]
Vasta

Uued ajad, uued kombed.  
Üheltpoolt nukker vaatepilt kuid teisalt ise enam DT kangide taga ei tahaks iial  tööd teha, hobikorras on mõnus nokitseda muidugi.  
Selline pilt oli täna ühes vanametallikokkuostus, vaatasin veel ise et täitsa närimata roomik all.


[Pilt: DSC_6126.JPG]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

  Uued ajad uued kombed. Vanade masinate hinges hoidjad oleks saanud kindlasti midagi. Aga nüüd?
Vasta

(22-12-2014, 19:04 PM)tamburiin Kirjutas:    Uued ajad uued kombed. Vanade masinate hinges hoidjad oleks saanud kindlasti midagi. Aga nüüd?

Uus käitumismall trügib jõudsalt peale. Kapitalismi puhul pumbatakse maa tühjaks kõikidest varadest. Kui ise ära ei vii siis tehakse sellised tingimused,et viid ise lahkelt minema.  Mul sõber nimetab seda röövkapitalismiks....Näis kuna siis apelsin täitsa kuivaks pigistatakse.......ja ära visatakse... Big Grin
Aga millest kõik alguse sai? Mina tean seda. Peale vabaduse tulekut oli mõnda aega päris kena aeg. Siis kui kuulsin,et ühelehmapidajatelt ei taheta enam piima kokku osta ega vedada.....sain aru,et siit hakkab häving pihta ja nii läkski. Kes selle autorid olid........ Nende töö on hästi vilja kandnud. Oleme abituks tehtud......
Eks põhjuseid on palju aga nende vilju saame varsti veel maitsta....
Vasta

   Vaadates viimaseid pilte nattidest, oleks saanud neist kuhugi kaugesse metskülla talviseks lumelükkamiseks kõlbuliku aparaadi. 
   Maal on olnud olukordi, kus teed on nii kinni tuisanud, et on toodud roomikesku teed lahti kaevama. Pole ju enam 700-id enam kuskil.
Vasta

(22-12-2014, 20:09 PM)tamburiin Kirjutas:     Vaadates viimaseid pilte nattidest, oleks saanud neist kuhugi kaugesse metskülla talviseks lumelükkamiseks kõlbuliku aparaadi. 
   Maal on olnud olukordi, kus teed on nii kinni tuisanud, et on toodud roomikesku teed lahti kaevama. Pole ju enam 700-id enam kuskil.

Kui juba kaevama peab siis pole kirovetsiga halligi teha. Mõned aastad tagasi olen isegi "jossiga" teed lahti lükanud...ristipidi, sest noo oli kohati ikka seda lund antud.  Kirovets on suurte samast kaalukategooriast masinate klassis ikka maru mannetu oma plastikust rehvide ja keskliigendiga.  Dt 75ga on kodumajapidamises teinekord täitsa hea toimetada, sulalumega ainult ei taha liikuda, kilbid pressib lund täis ning igasugune pidamine kaob.

Loodan et see-aasta sellist lund ei tule, hetkel pole kuskilt jossi võtta, mõned on müügis küll aga viimased raiped.  Üks enam-vähem korras masin oli just 4500€'ga müügis, tegelikult täiesti mõistlik hind.11

[Pilt: 169052_185507451489111_1954697_n.jpg]

[Pilt: 167226_185816131458243_2579248_n.jpg]

[Pilt: 179600_184749118231611_7569145_n.jpg]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(22-12-2014, 19:18 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(22-12-2014, 19:04 PM)tamburiin Kirjutas:    Uued ajad uued kombed. Vanade masinate hinges hoidjad oleks saanud kindlasti midagi. Aga nüüd?

Uus käitumismall trügib jõudsalt peale. Kapitalismi puhul pumbatakse maa tühjaks kõikidest varadest. Kui ise ära ei vii siis tehakse sellised tingimused,et viid ise lahkelt minema.  Mul sõber nimetab seda röövkapitalismiks....Näis kuna siis apelsin täitsa kuivaks pigistatakse.......ja ära visatakse... Big Grin
Aga millest kõik alguse sai? Mina tean seda. Peale vabaduse tulekut oli mõnda aega päris kena aeg. Siis kui kuulsin,et ühelehmapidajatelt ei taheta enam piima kokku osta ega vedada.....sain aru,et siit hakkab häving pihta ja nii läkski. Kes selle autorid olid........ Nende töö on hästi vilja kandnud. Oleme abituks tehtud......
Eks põhjuseid on palju aga nende vilju saame varsti veel maitsta....

mainiks et sul on õigus! Kasvatasin lambaid lihaloomana aastaid tagasi. mis seal salata päris hea vana austatud EEK tuli pangakontole, nüüd juba lambakasvatusele mõeldes on see raha ....näuhhhh.... läinud! Ja seda apelsini pigistatakse veel ja veel. peab see viimane piisk tule

Veel pole maha löödud
Vasta

 Eks seda maaelu suretatakse igatepidi välja. Tuli endalgi Tartumaalt ajutiseks mujale minna ja võõrkeelt õppida.
 Aga selle lümelukkamisega; harrastati Belarussiga nikerdamist. Jõudu ja kiirust vähe, ja eks nii need lumevallid kasvasid ja tee kitsamaks jäi. Kui kord suure tuisuga triiki puhus....  Vallal mõtlemisainet mitmeks päevaks.
Vasta

(22-12-2014, 14:30 PM)mlsluik Kirjutas:  Uued ajad, uued kombed.  

Selline pilt oli täna ühes vanametallikokkuostus, vaatasin veel ise et täitsa närimata roomik all.

[Pilt: DSC_6126.JPG]

See pidi ikka päris loll või rikas inimene olema, kes sellisel kujul traktori vanametalli kokkuostule müüs.
Mina näen seal pildil muuhulgas ka vasest jahutusradiaatorit (suur ja raske), eraldi ostetakse seda 5€/kg ...

Kui peres on GAZ-52, ei ole 4x4 autot (ka Talveralliks) vaja
Vasta

Mis siin vinguda nagu nii keskmisel vanatehnika huvilisel raha pole seda NATTI osta. Seega ongi nende sulatusahju minek paratamatu nähtus,tõsi vanatehnikast on kahju kuid..... Vägisi millegile kätt ette ei pane,kui pole mõjukaid tuttavaid kõrgemal või põhjatut rahakotti.
Meelise kaitseks võin öelda(toetudes tema töökogemustele rabas) siis jah vingu ja müra sees istumine nädalate kaupa ei ole sama asi,mis 3-4 korda aastas masinat käima ajada.


Vasta

(22-12-2014, 21:29 PM)Andres_k Kirjutas:  
(22-12-2014, 14:30 PM)mlsluik Kirjutas:  Uued ajad, uued kombed.  

Selline pilt oli täna ühes vanametallikokkuostus, vaatasin veel ise et täitsa närimata roomik all.

[Pilt: DSC_6126.JPG]

See pidi ikka päris loll või rikas inimene olema, kes sellisel kujul traktori vanametalli kokkuostule müüs.
Mina näen seal pildil muuhulgas ka vasest jahutusradiaatorit (suur ja raske), eraldi ostetakse seda 5€/kg ...

Tead,kui suured rahad liikuma hakkavad ,ei siis keegi vahi seda 5 eurot...mida juurde saaks.  Inimesel hakkab üldse katus liikuma,kui natuke rohkem saab.
Muidugi pole välistatud,et selline traktor sattus hoopis võlgade katteks.......hunnikusse,selle põhjus on juba ette aimatav.....eesti elu.  Kedagi nagu väga süüdistada ei saagi,sest kõik läheb nagu üleval plaanitud...
Vasta

Talupoja poolt mainitud võlgade katteks raua viimine, pole mingi ime. Võlgadesse jääda on imelihtne, jäta üks kuu arved tasumata ja vaata,mis siis edasi saab. Kellegil nalja viluks seda teha ei soovita siiski.


Vasta

Küüniline offtopic.

Minu isiklik kogemus ütleb seda, et kui anda muretsejatele võimalus mõni selline masin või muu seadeldis "päästa", siis algab üks jabur tango, mille lõpppunktiks on hetk, kus suure suuga päästja kaob kui kevadine lumi +20 juures.

Alguses hüpeldakse, käsi püsti, nagu esimese klassi koolipoiss: tahan,tahan, tahan! Aga niipea, kui asi hakkab tõsiseks minema ehk on aeg minna sõnadelt tegudele, siis pole enam meest, kes oma lubadusi realiseeriks.

Küll on siis asi liiga kaugel, siis liiga kallis, siis pole metalli ja siis sureb sõber ära ja tegelikult üldse pole väärtuslik asi. Hea, kui veel tagasi helistada lubatakse. Ja siis pole enam ei kippu ega kõppu.

Ainsaks erandiks on juhud, kus "päästja" näeb suurt rahalist võitu silmapiiril terendamas. Et kus kauplemise objektiks olev ese satub praktiliselt niisama kätte. Olgu siis omaniku rumaluse või mõnel muul põhjusel. Näiteks on õnnestunud kusagilt "omandada soodsalt" hunnik vanametalli, mille baasil siis vahetust tehakse.  Märksõnad on siin "üks mammi andis", "metsas vedeles", "kusagil oli", "sõber tõi" jne. 99 protsendil juhtudest tehakse siis oma võit kõigist kaunitest sõnalistest ja ideelistest eesmärkidest hoolimata koheselt rahaks.

On muidugi tänuväärseid erandeid, vanakooli suhtumisega mehi, kes teavad lubaduse hinda ja kes ei loo endale liigseid illusioone. Mehed kes ei ela selle nimel, et elada probleemis, vaid kes eelistavad lahenduste leidmist. Lubavad midagi: täidavad lubaduse. Leiavad probleemi? Lahendavad selle eriliste emotsioonideta ja elavad õnnelikult edasi. Meie foorumist leiab neid õnneks veel, isegi selles teemas sõnaseadjate seast.

Mis puutub sellel fotol olevasse traktorisse, siis ma tõenäoliselt mõistan selle sinna jätnud isiku või asutuse motiive. Proovige reaalselt midagi sarnast müüa. Kohe on kohal kümme kaarnat, kes üksteise võidu üritavad selgeks teha, et nemad päästavad Su hinge, kui nad sellise risu hoovilt minema lohistavad ja lisaks higihaisule tänutäheks sinna mõned koinitud konid jätavad. Küsid oma traktori eest raha? No ikka täitsa ülbeks läinud. Just eelmisel nädalal kingiti kümme samasugust niisama. Ja siis aja neid kaikaga minema...

Vanametall ei küsi liigseid küsimusi, ei vingu selle üle, et 10, 20 või 50 aastat vana masin pole nagu uus. Raha maksavad ka kohe kätte ega hädalda, et liiga kallis või raha vähe või Ansip on m..n ja Laar hävitas põllumajanduse. Reeglid on hästi paigas ja üldjuhul ei üritata mingit megaskeemi punuda ("No selle Faberge muna eest ma küll üle 20 euro maksa, see on ju nii ülimasslevinud asi.").

Ja lõpuks: mees, kellel on mingit masinat reaalselt vaja, leiab vajaduse selle hankimiseks, seda riigikorrast ja kuu faasist sõltumata. Kel aga vaja pole, lõksutab foorumis lõugu. Riigikorrast ja kuu faasist hoolimata.

Asp,
lõualõksuti

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(23-12-2014, 00:24 AM)Aspelund Kirjutas:  Küüniline offtopic.

Minu isiklik kogemus ütleb seda, et kui anda muretsejatele võimalus mõni selline masin või muu seadeldis "päästa", siis algab üks jabur tango, mille lõpppunktiks on hetk, kus suure suuga päästja kaob kui kevadine lumi +20 juures.

Alguses hüpeldakse, käsi püsti, nagu esimese klassi koolipoiss: tahan,tahan, tahan! Aga niipea, kui asi hakkab tõsiseks minema ehk on aeg minna sõnadelt tegudele, siis pole enam meest, kes oma lubadusi realiseeriks.

Küll on siis asi liiga kaugel, siis liiga kallis, siis pole metalli ja siis sureb sõber ära ja tegelikult üldse pole väärtuslik asi. Hea, kui veel tagasi helistada lubatakse. Ja siis pole enam ei kippu ega kõppu.

Ainsaks erandiks on juhud, kus "päästja" näeb suurt rahalist võitu silmapiiril terendamas. Et kus kauplemise objektiks olev ese satub praktiliselt niisama kätte. Olgu siis omaniku rumaluse või mõnel muul põhjusel. Näiteks on õnnestunud kusagilt "omandada soodsalt" hunnik vanametalli, mille baasil siis vahetust tehakse.  Märksõnad on siin "üks mammi andis", "metsas vedeles", "kusagil oli", "sõber tõi" jne. 99 protsendil juhtudest tehakse siis oma võit kõigist kaunitest sõnalistest ja ideelistest eesmärkidest hoolimata koheselt rahaks.

On muidugi tänuväärseid erandeid, vanakooli suhtumisega mehi, kes teavad lubaduse hinda ja kes ei loo endale liigseid illusioone. Mehed kes ei ela selle nimel, et elada probleemis, vaid kes eelistavad lahenduste leidmist. Lubavad midagi: täidavad lubaduse. Leiavad probleemi? Lahendavad selle eriliste emotsioonideta ja elavad õnnelikult edasi. Meie foorumist leiab neid õnneks veel, isegi selles teemas sõnaseadjate seast.

Mis puutub sellel fotol olevasse traktorisse, siis ma tõenäoliselt mõistan selle sinna jätnud isiku või asutuse motiive. Proovige reaalselt midagi sarnast müüa. Kohe on kohal kümme kaarnat, kes üksteise võidu üritavad selgeks teha, et nemad päästavad Su hinge, kui nad sellise risu hoovilt minema lohistavad ja lisaks higihaisule tänutäheks sinna mõned koinitud konid jätavad. Küsid oma traktori eest raha? No ikka täitsa ülbeks läinud. Just eelmisel nädalal kingiti kümme samasugust niisama. Ja siis aja neid kaikaga minema...

Vanametall ei küsi liigseid küsimusi, ei vingu selle üle, et 10, 20 või 50 aastat vana masin pole nagu uus. Raha maksavad ka kohe kätte ega hädalda, et liiga kallis või raha vähe või Ansip on m..n ja Laar hävitas põllumajanduse. Reeglid on hästi paigas ja üldjuhul ei üritata mingit megaskeemi punuda ("No selle Faberge muna eest ma küll üle 20 euro maksa, see on ju nii ülimasslevinud asi.").

Ja lõpuks: mees, kellel on mingit masinat reaalselt vaja, leiab vajaduse selle hankimiseks, seda riigikorrast ja kuu faasist sõltumata. Kel aga vaja pole, lõksutab foorumis lõugu. Riigikorrast ja kuu faasist hoolimata.

Asp,
lõualõksuti

Siia foormisse oleks vaja Fatsebookiga sarnast "Meeldib" nuppu...

Ja nõustun ka eelkirjutajaga. Tegemist palju levinuma käitumismalliga, kui ainult siit foorumist välja paistab.

Vabandan teemavälise mula eest  Rolleyes
Vasta

(23-12-2014, 00:53 AM)Lapik Kirjutas:  Siia foormisse oleks vaja Fatsebookiga sarnast "Meeldib" nuppu...

Ja nõustun ka eelkirjutajaga. Tegemist palju levinuma käitumismalliga, kui ainult siit foorumist välja paistab.

Vabandan teemavälise mula eest  Rolleyes

Kui sa vaatad postituse vasemasse alumisse äärde, siis seal on püstise pöidla märk -kasuta seda!

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

No ma arvan,et kuna olen ostnud-päästnud neli linttraktorit siis võin siin ka neli korda rohkem targutada,minu arvamus siis. Wink 
Sõber Aspelund oma kirjatükis õnneks kirjutas osadest asjadest juba ette ära,seega ei pea üle kordama. Enam-vähem pea-aegu nõus. Nii need asjad on. Minu arvates on ka osa seltskonda,kes kõvasti tolmu üles kütavad ja siis kuhugile kaugele ära vajuvad ja kaovad. Olen selliseid ka kohanud. On tulnud ka õuele mõned eriti kõvad mehed,kes arvavad,et ma elan metsas ja midagi ei tea ei hindadest ega muust..... Ma võtan asja huumoriga. Ja selliste jaoks on mul ka eraldi nimekiri......ehk aega ei viida ja liigun edasi.
Mis puutub seda DT-75 seal hunnikus siis sellega põllul tööd teha on naljaasi ja ma ei saa aru sellest,miks seda kardetakse. Kartke remonti hoopis. Olen sellisega põldu harinud 15 aastat ja ka viimase pulgani lahti harutanud. Tagasilla kirst on ka tühi olnud. Remont on hoopis teine tera. See ei ole enam kökimöki. DT-54 on veel suurem ooper.  Siit järeldus,et sellist traktorit muretseb endale ainult see,kellel kogemus remondiga ja võimed seda traktorit korda teha. Kus on need mehed praegu? Neid lihtsalt pole. Võib ju tahta omale aianurka seisma sellist kolakat aga et asi liiguks ja toimiks,selleks on vaja hulga aega ja resursse. Neid aga napib. Isegi mina ei ole jõudnud igapäevaelu kõrval rohkem teha,kui ühte linti korra suve jooksul käivitada.... tõsisem ettevõtmine võtaks juba hulga rohkem aega. 
Ja see on õige,et kes on siiani saanud,see on saanud. Kellel pole,sellel pole ja kes tahaks,see saaks iga kell. Ise olen vast näinud oma silmaga 30-40 lindi hävingut platsidel..... aga need on olnud ainult mõnes kokkuostupunktis.........milline häving üleüldiselt on toimunud......seda võib ainult selgentnägija näha.....
Aga kõige imelikum asi on see,et asjad millega töötati,mis loodi inimest aitama,on järsku uue riigikorra ajal muutunud tarbetuks....... kas selle taga oli nafta hind.....või palju muid tegureid...seda tasub mõtetes seedida. Miks ja kuidas nii läks. Eks mõelgem.
Vasta

Vahel on päris naljakas lugeda maailma- ja vanatehnika virtuaalpäästjate hala. Elu oleks siis lill küll, kui praeguse agraartaseme asemel oleks museaalne põllumajandus, kus vuraksid ringi vanad Belarussid, natid ja kirovetsid, ning õlistes bušlattides vanatehnikaharrastajaid oleks endised kolhoositöökojad täis, kes seal siis oma unelmate tööd teeks?
Kes selle kinni peaks maksma ?
 Laar keeras põllumajanduse pe..e ? Missuguse põllumajanduse? Selle nõukogude oma? Või selle, kus iga lehmapidaja vedas puki otsa piima ja kõik- nii ühe hapuks läind kui teise värske- kokku kallati ja meiereisse veeti.
 Põllumehed on nii mõnedki aastad päris rahulikult omale uut tehnikat ostnud ja pankade silmis hetkel pea ainsad kunded, kellele suurema ininata laenu/liisingut antakse. Euroopa ju tagab Smile
 Hetkel jah, seoses Venemaa piimajõgede lõppemisega seis vähe kurvem, aga eks selleski on ju Laar ja Ansip süüdi...
 Vanatehnikaga tegelemine on igaühe eralõbu ja selle jaoks ei pea keegi mingeid toetusi jagama ega keegi midagi niisama ära kinkima. Kui keegi tunneb, et seda vene risu on hädasti vaja alles hoida, siis mingu ja tehku metallikäitlejaga kaupa. Usun, et see on võimalik. Aga ei, oluliselt lihtsam on foorumis viguda. Saab ilma rahata aatemeest ja vanatehnikapäästjat mängida Smile
 Müts maha meeste ees, kes ei inise ja tõesti lähevad ja asja ära ostavad. Nagu keegi siin MTZ 5 näiteks ostis...
Vanatehnika sattumine vanaraua kokkuostu on mõnes mõttes paratamatu. Väärtuslikuks vanatehnikaks muutubki miljonites toodetud Belaruss või "51" alles siis, kui neid on piisavalt vähe alles jäänud.  Söandaks väita, et "75" juppe nii komplektsel kui mittekomplektsel kujul on veel küllalt järel, ilma et peaks metallikokkuostu aia taga nutma.
 Pole vist küll päevagi, kus Kuldses Börsis mõnd nimetatud traktori kuulutust poleks.
Praegu veel. Seega, kel huvi ja tahtmist, viimane aeg on endale üks "75" soetada Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne