Belarus traktorid.

Selline plokisoojendus enamikel peale pandud. See parem variant ploki soojendamiseks, kui see voolikute vaheline. Kas üldse see talv vaja lähebki. Pole õiget külmagi olnud.
Vasta

(30-12-2019, 18:32 PM)deeremees Kirjutas:  Selline plokisoojendus enamikel peale pandud. See parem variant ploki soojendamiseks, kui see voolikute vaheline. Kas üldse see talv vaja lähebki. Pole õiget külmagi olnud.
Miks sa arvad et see parem on? Voolikute vaheline on tegelikkuses parem, kuna plokk soojeneb ühtlasemalt, ehk tsirkulisatsioon toimib. Selle plokisoojendusega soojeneb üks ots kiiremini kui teine, toimib, aga elektrit kulub rohkem, et mootor ühtlaselt soojaks saada. Mitte et see oluline oleks, läheb niigi. Omal kahel russil, tund ennem sappa, siis hakkab kõnelema, aga uue paneks ilmselt voolikute vahele.
Vasta

Tahaks võimalikult lihtsalt ta paika saada. Voolikute vahele tundub mässamist rohkem. Et kui ütlete et selline toimib küll, siis läheb loosi. Harva vaja nagunii, aga tahaks et midagi ikka oleks olemas.
Vasta

Voolikute vahelisel soojendusel läheb osa soojust kaduma. Oli ka 82-el  Defa voolikute vaheline soojendus. Eriti ta ei õigustanud, lõpuks põles üldse läbi.
Võimalus ka spiraal plokki panna. Ise ilmselt ostaksin ikka selle ploki külge käiva soojenduse. Olen küsinud russi omanikelt keda tean ja ütlevad, et päris hea asi.
Vasta

Just täpselt, sellisel plokisoojal on olematu tsirkulatsioon. Ratsimata läheb vaevalt leigeks ainult plokikaanega algav piirkond, proovitud variant juba alates 2010 talvest... kuid lihtsa vaevaga on teostatav ringluse tekitamine, eeldab keevitamist. Igaljuhul voolikute vaheline variant, kuna seal on tagatud elementaarne tsirkulatsioon!
Vasta

Miinus 20 kraadi ja veneaegne vatitekk mootori peale visatuna soojendab 90 minutiga russi nii soojaks et läheb käima. Esimestel aastatel ei olnud üldse rahul, kuni ükskord katsusin radikat pealt. Termostaati sees ei olnud ja kõik soe mis toodeti läks radikasse. Sai termostaat sisse ja hoopis rutem tõusis temperatuur plokis.
Vasta

(30-12-2019, 23:05 PM)hillar2 Kirjutas:  Miinus 20 kraadi ja veneaegne vatitekk mootori peale visatuna soojendab 90 minutiga russi nii soojaks et läheb käima. Esimestel aastatel ei olnud üldse rahul, kuni ükskord katsusin radikat pealt. Termostaati sees ei olnud ja kõik soe mis toodeti läks radikasse. Sai termostaat sisse ja hoopis rutem tõusis temperatuur plokis. 

Konkreetsel russil oli moodsam termostaadikopsik ja sai tänapäevane 87c termostaat sisse sobitatud. Läks ka putka sama kiirelt soojaks kui šiguli omal ajal, selles polnud mingit probleemi..
Vasta

Ma küll sellesse poolakate boileri puudulikku tsirkulatsiooni nii ei süübiks üle 5 aastase kasutuskogemuse põhjal. Plokikaane ajab ka kõvema külmaga piisavalt soojaks, et traktor käivitub koheselt. 
Jah, külmaga tahab ka aega saada tund ja peale.
Igasugu voolikuvahelised on ka tegelt nagu on ja ei ole asjad. Spiraal otse plokki juba siis on miskit muud.
Kui miskit üldse lisaks poola boilerile aretada, siis pigem juba karteri õli soojendus.
Et kabiini kibedasti soojaks saada, siis BMW M50 termostaat natukese sobitamisega termostaadi kotta ja vahe täitsa arvestatav vene originaaliga.
Vasta

Vähemalt sõiduautodel on voolikulahendus aastakümneid põlu all odavlahendus olnud, plokki paigaldatav ikka see hea. Mis tsirkulatsioon? Kui salongiradika ahelas ja pumbaga, siis usutav, jahutuse ahelas omavooluga on ilmselgelt jama. Õue kütab.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

ma väikse vahemärkusena mainiks, et mul on kolmel masinal webasto peal onud, kenasti voolikute vahel ja plokist kohe üksjagu eemal.
kütab soojaks küll.
Vasta

need plokki pandavad 0,6 kw on naljanumber.head asjad on plokivälised tsirkulatsioonipumbaga asjad võimsus 2kw tuuri.sellisega alla poole tunni plokk soe.mul omatehtud 2kw boileri tenniga junn mille saab voolikute vahele panna ja ka lükkab ruttu paja soojaks,keegi soovib saab omale ja tenn on vahetatav.ühendatud oli alumine ots plokis sinna kus see punn on kuhu plokisisene pannakse ja ülemine ots läks termostaadi alla lõdvikusse ja toimis hästi.

see https://www.osta.ee/auto-mootori-eelsooj...56851.html on peal ja võib soovitada,aga mida suurem plokk seda võimsam võiks olla.
Vasta

(31-12-2019, 12:11 PM)diesel Kirjutas:  ma väikse vahemärkusena mainiks, et mul on kolmel masinal webasto peal onud, kenasti voolikute vahel ja plokist kohe üksjagu eemal.
kütab soojaks küll.
ja nende katelde võimsus on alates 4 kw.ka trakale võid ju ise elektrikatla panna ja pump vahele saad väga kiirelt soojaks.
Vasta

see oli väike vahemärkus ksf! marko postitusele, ei muud.
riigimetallis on mul spiraal plokis ja tahab ikka tublisti aega saada.
soojendus on muidugi väga abiks asi, aga veelgi jumekam oleks vast üldse küünlad panna.
Vasta

Kui nüüd parallel tõmmata veoautomaailmaga või kas või sõiduuto omaga  siis need 0,6 Kw suurusjärgus olevad nn. soojendid on temperatuuri hoidmiseks. Sõidust tuled, sond taha ja koju. Hommikul tuled tööle juhe naela otsa ja tuld. 
2-3 ja enam kw küttekehad laähevad taimeriga tööle mõni tund enne starti. 
Nii-et kui õieti kasutada kas siis 0,6 või 6kw küttekeha ei tohiks kummagi üle nurinat olla.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Webasto iseenesest muidugi pole ka üldse paha vihje. Mul üks vanalt autolt maha roogitud isend riiuli peal vedeleb, peab uurima mis seisus on. Võimsust tal jagub ja siis ei peaks isegi pikendust vedama käivitamiseks. Rolleyes Miinuspool on muidugi keerulisem paigaldus. Elektripool, kütuse pealevool, summutile koht leida jne.
Vasta

(31-12-2019, 15:39 PM)olli Kirjutas:  Miinuspool on muidugi keerulisem paigaldus. Elektripool, kütuse pealevool, summutile koht leida jne.
mis keerukat?korpus kinnitada korralikult,voolikutega ühendada ja vajab toidet 12v ja paned lüliti vahele ja olemas tema ongi ja traktoril summuti kõige väiksem probleem.kütuse võtab traka paagist või eraldi paak.traka paagi puhul peab jälgima ,et oleks min  veerand paaki kütet sees.

kui keegi peaks tahtma 6-7 kilo tenni panna siis elektrikatel olemas koos tenniga ja ühenda ainult trakaga ja pane pump vahele.läheb kunagi kaalule nagunii.
Vasta

Toimib see kaane küljes olev jumala asjalikult. Ei nurise üldse, ca üks tund sabas, ja lörtsti käib. 
K.

Rohkem kapotti all Big Grin
Vasta

Mul pandud see voolikutevaheline 1800w, täna tund aega järgi ja läks väga hästi käima(mtz50), muidu jäägi käiama. 
http://www.agroparts.ee/et/a/plokisoojendus
Pandud pildil oleva asemele, peale tuleb ploki tagant otsast alt ja soe läheb plokikaane tagumisse torusse.
[Pilt: y4mamBnc9rVP22ePkZv8aSMn6wvki2baSEoLeDRT...pmode=none]
Vasta

Head uut aastat!
Mõtlesin sellise haige asja peale, et kui metsatraktorile panna plokisoojendi (nt 800 w) ja kasutada inverterit sama traktoriaku pealt kas siis saab enne traktori aku tühjaks kui plokk soojaks läheb või jätkub sama aku pealt ka käivtamiseks voolu?
Vasta

(01-01-2020, 18:59 PM)hillar2 Kirjutas:  Head uut aastat!
Mõtlesin sellise haige asja peale, et kui metsatraktorile panna plokisoojendi (nt 800 w) ja kasutada inverterit sama traktoriaku pealt kas siis saab enne traktori aku tühjaks kui plokk soojaks läheb või jätkub sama aku pealt ka käivtamiseks voolu?
800w on soliidne kogus voolu ja kui näiteks tõmmata parallel veoautoga (24V ja kaks akut 240Ah) siis 2Kw veekeetja ja mikrouuni kasutamine 700w võimsuse juures mingi 20 min jooksul tõmbab aku täiteastme 80 % peale. Tegemist siis hetkel aasta vana autoga. Kui tahta öö ka üle elada geroga siis sellised toimingud saab tehtud töötava mootoriga. Nelja akuga masinatel see probleem nii terav pole nendel kannatab majapidamisakudes pinge lasta 18 voldini ja elu toimib. (Süvatühjenevad akud) Käivitusakud on eraldi. Selle taustal pakuks välja, et kui panna  katla jaoks teine aku mis on käivitussüsteemist eraldiseisev võiks asjal isegi jumet olla. Kui palju see rahaliselt otstarbekas on on juba teine teema.


Ja nüüd üks pärl laiast maailmast.
Palunärge mind valesti mõistke. Pigem sobiks see minu  avaldus naljanurka aga oli juhus kui ida poolt tulnud autojuhtide seast leidus selline pärl kes üritas oma auto akut laadida oma auto aku pealt läbi inverteri.

Aquila captas non muscas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne