Belarus traktorid.

(19-04-2021, 12:24 PM)Harrastaja Kirjutas:  Mida võiks arvata sellest vene imest uus D-260 mootor:

Diiselmootor / D-260
 

Tootekood
D260.2-480


Mis agregaadil sellise indeksiga mootorit kasutatakse? 

Sellel 260 on mitmeid kümneid versioone aga seda 480 lõpuga mootorit ei reklaamita täpsemalt. Tabelid näitavad, et traktoril sellist ei kasutata.

Aquila captas non muscas.
Vasta

See pihustiots millest ma siin jauran on E-281C oma, markeering IFA SE 170-66-11. Oli selline uus kodus olemas ja panin siis selle MTZ-le. Sobis ilusti, mõõdu poolest ka sama. Ülejäänud kolm pihustit sai kontrollitud üle ja jäid vanad õigete otstega (4 ava).


Manustatud failid Pilt (pildid)
   
Vasta

Kuhu täpsemalt see ainus auk pihustama jääb?
Vasta

MTZ-50 tagasillas mingisugune kolks. Tuleb esile just siis, kui natuke järsemalt kohapealt ära minna või kui midagi raskemat vead järel ja siis kohapealt ära minna käib ka kolks. Tekkis peale seda kui talvel silo haagisega vedasin. Ja veel blokeeri kasutades jääb pedaal põhja kinni. Kuidagimoodi edasi-tagasi sõites hüppab uuesti välja. Kas kolksu võib põhjustada ka lahti tulnud Käbimutter. Kunagi oli ka käbimutter lahti siis polnud seal splinti ees. Tookord sai kuidagimoodi mutrit pingutatud ja ära splinditud. Järsku jälle splint ära lennanud.
Vasta

Sellel mehhanism ühendab mõlemad poolteljed muhviga? Kui pooltelje laager kutu siis muidugi käivad päris kõvad kolakad aga iseenesest tekiks probleem difriluku lahtisaamisega küll.
Vasta

Probleem roolivõimuga mtz 50, d60 mootor. Eelmine kevad veel keeras rool enamvähem, aga sügisel oli juba väga raske, panin uue pumba, aga ei midagi. Polnud ka rohkem aega uurida, aga nüüd uurides ei anna pump nagu survet välja piisavalt.
 Kui pumbast väljuv toru lahti teha võimendist, siis seal tuleb umbes 1-2l/minutis kogus õli, peaks tulema 10x rohkem. Kui pöördeid juurde anda, siis väga ei muutu midagi.
 Kas võiks järeldada et uus pump oli ka juba kutu enne külge panemist või on veel midagi vahtida/näppida. Peale jookseb õli vabalt. Hammasratas mis pumpa ringi ajab tundub ka ok olevat ja ei käi tühja. Vana pump liigub ka küllaltki tuugalt, näpuga ei keera naljalt, tangidega küll.
[Pilt: y4mY6kp2toXa5udPaROk-2XIKV9x-6x4z8es3JQQ...pmode=none]
Vasta

Mul oli sama mure, probleemi lahendas pealevoolu korrigeerimine-suuremad stutsid ja jämedam voolik. Õli võiks ka piisavalt vedel olla, hüdroõli sobib hästi.
Vasta

Russiliste roolivõimendis peaks ikka mootoriõli pruukima. Sedasama, mis mootoris loksub. On ohutum.

Kuidas on tõdetud, et õli peale voolab vabalt? Paari minutiga on sammas kuiv, kui pumba juurest imitoru lahti võtta? Kuidas on määratud tootlikkus?

Pump võib alati kutu olla. Aga seda saab TEADA ainult drosseldades. Või korrasolevat asendades teisel traktoril.
Vasta

(27-04-2021, 22:01 PM)gruppen Kirjutas:  Sellel mehhanism ühendab mõlemad poolteljed muhviga? Kui pooltelje laager kutu siis muidugi käivad päris kõvad kolakad aga iseenesest tekiks probleem difriluku lahtisaamisega küll.
 Võtsin tagasilla pealt kaane maha. Käbi mutter on kinni splint ees, pooltelje laagrid mõlemal kerge loks ja pooltelje muhvid loperdavad otsas. Üks muhv on stopperpoldiga see kõige hullemini loksus. Diffri osa sai ka loksutatud heebliga mingi üliväike lõtk oli ainult. Ma seda diffri blokeeri enam sinna sisse ei pane. Künnitöid ei tee temaga niikuinii.
Vasta

(27-04-2021, 22:40 PM)huvi5 Kirjutas:  Mul oli sama mure, probleemi lahendas pealevoolu korrigeerimine-suuremad stutsid ja jämedam voolik. Õli võiks ka piisavalt vedel olla, hüdroõli sobib hästi.

 Enam-vähem nii läkski. Ostsin juba uue pumba, aga sellest polnud kasu miskit. Sai pandud vähe suurema sisediameetriga voolik ja keerab jälle. Võiks parem olla, aga alustuseks käib küll. Alguses kontrollides jäi petlik mulje, kui võtsin vooliku lahti roolisamba küljest, siis sealt tuli õli korralikult, aga kui kruvisin vooliku tagasi ja teise otsa kanistrisse, siis nirises vaikselt.

ps. kogu selle jandi tulemusel on üle 2 uueväärset roolivõimu pumpa, 4 nuudiga. Kel huvi siis 20 eur koos saatmisega.
Vasta

MTZ-82-ga pikemaid otsi sõites ja töötades peale seisma jätmist ajab roolivõimendi korgivahelt õli välja. Roolivõimendi on tal uus. Õlitase on võimendis mõõtevarda ülemise kriipsuni. Olen proovinud korgi alust kummi rõngast vahetada vähe paksema vastu aga ikka ajab välja. Rool ise keerab väga kergelt. Korra läks ka see roolivõimendi väike plastvoolik puru kuna kapott kukus sinna peale. (Mõtlen seda mis läheb roolivõimendi püstvõlli reguleerimispoldi juurde. Panin sinna asenduseks kummivooliku, aga sai veidi väiksema läbimõõduga).  Ei tea kas sellepärast hakkas niimoodi õli välja ajama.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Tere!

MTZ-ile pakutakse meie kaubanduses jäika vahepukki. See originaal lahendus nende spetsiaalsete seibidega ei tundu kõige töökindlam. Iseenesest töötab, aga kui teinekord tõeliselt silda vaja on, siis otsustab ikkagi läbi libiseda. Selge, et see on tehtud tehnika kaitsmiseks, aga mõistlikult kasutades võiks jäik minu arvates parem olla. Mis arvate, kas oleks õige originaali sisu uuendada või uus jäik paigaldada? Millistele osadele jäik vahepukk kõige rohkem mõjuma hakkab?
Vasta

(03-05-2021, 19:54 PM)Mägi Kirjutas:  Tere!

MTZ-ile pakutakse meie kaubanduses jäika vahepukki. See originaal lahendus nende spetsiaalsete seibidega ei tundu kõige töökindlam. Iseenesest töötab, aga kui teinekord tõeliselt silda vaja on, siis otsustab ikkagi läbi libiseda. Selge, et see on tehtud tehnika kaitsmiseks, aga mõistlikult kasutades võiks jäik minu arvates parem olla. Mis arvate, kas oleks õige originaali sisu uuendada või uus jäik paigaldada? Millistele osadele jäik vahepukk kõige rohkem mõjuma hakkab?
Metsatraktoril on see esimene asi mis ümber tehakse ja pukki ei pea vahetama vaid ostma juurde ühe flantsi koodiga 72-2209014
https://www.periko.ee/et/a/flants-suur-p...raina-tara
Vahepuki võlli seest tuleb välja koputada see tihenduspuks mis takistab selle paigaldamist ja ongi tehtud.
Parem oleks muidugi lõigata 30mm kalibreeritud võllist või silindrivarrest umbes 180mm pikk jupp ja see neile veel sisse pista ja määret ka ohtralt ning võibki nautida korralikult vedavat esisilda.
Vasta

Kusjuures nende väikeste jäikade pukkidega hakkab laagri jama pihta. Seal ju imeväike laager sees. 305.  See ei pea seal valule vastu ja varsti loksub.
Kui veel kardaan ka viskab siis on imekähku loks sees. 
Lisaks laagrile loksutas ära võlli enda niiet kui panid uue laagriga asja kokku võisid võlli kaugelt sisse visata. 

Selline jama oli just metsatraktoriga. Põllutraktor ehk saab vähem rasket vedu ja seal kestab kauem?

Aquila captas non muscas.
Vasta

(03-05-2021, 20:58 PM)Daff Kirjutas:  ... Põllutraktor ehk saab vähem rasket vedu ja seal kestab kauem?

Ainult seni, kuni juhikohal on mõistusega isend.
Vasta

Aitäh väga asjalike nõuannete eest vahepuki teemal. Kuna sai vahepukkide ja selle varuosade kohta uuritud, siis jäid silma ka kardaanide hinnad. Miks need hinnad nii erinevad on? Originaalid on rohkem kui kaks korda kallimad. Kas need odavamad kardaanid on juba ostes praak või lihtsalt väsivad kiiremini? On kellelgi kogemusi nende odavamate kardaanidega, mida näiteks pmkaubamaja, flint ja periko pakuvad?
Vasta

Kui mõni kord aastas käivitad ja maantee sõitu ei tee, siis vast ei loe see, et tasakaalust väljas ja nõrgad. Raske veoga on nähtud ka sõlme keeratud isendeid.
Vasta

Kardaani ostes on tähtis jälgida, et kausid oleks silmades istuga sees mitte tehtud "värvitud istuga" et pole kausipesad õnnestunud ja siis on asi lahendatud värviga.
Tasakaalustust käevahel ei kontrolli aga kui on väga suure tasakaalustusraskusega isend ma seda ei võtaks, nagu ka täiesti ilma raskusteta kardaane.
Kardaanil on muide üsna palju pöördeid kui kiirelt sõita!
Nimelt esisilla ülekanne on umbes 18:1 ja sealt ikka tuleb pöördeid ka kardaanile.
Vasta

Kevadtööde ajal vaja ka hulganisti veotöid teha.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Tervist,
millise tootja kolvi-hülsigruppi kasutada d-240 mootoril? Paha ei teeks ka link.
Milline plokikaane tihend, kas punase hermeetik äärikuga või ilma ning kas teflon rõngaid tasuks ka kasutada.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne