Vaja tööstuslikku ahju
#21

Just nii on. Selline vastik haisev tegevus Big Grin 
Selleks mul ongi suht suva, mis ahi. Tähtis, et sise mõõdud oleks vähemalt 60 laiust ja 60 sügavust ja hea, kui välja annaks vähemalt 400 kraadi.
Vasta
#22

võta mõni vana pliit ja pane talle külgede peale ka tennid, saab 400 kätte küll
Vasta
#23

Ma ise olen sepaääsil kuumutanud ja oksiiditanud suuremad detaile. Väikeste pudinate jaoks on võimalus kasutad keraamika ahju.
Vasta
#24

Mõned pagari ahjud annavad 400 kraadi välja küll, nagu siin vahepeal selgunud on. Esialgu ajaks 300 ka asja ära, aga uut ei raatsi osta. Ühtegi vana ka ei tea kusagil vedelemas. Seega kui kellegil mõni tuttav on tegelenud miski piruka küpsetamisega, võpiks uurida, kas ei vedel vana ahju. Ega ma päris tasuta ka ei taha Rolleyes
Vasta
#25

Savivanas on shamottplaadid müügil,vooderdad plekkkuudi nendega seest tul10 vahele tennid sisse ja tehtud Big Grin .Ise ostsin plaadi 50x30x4 cm maksis 10€,aga oli ka teisi mõõte.Kooliajal sai ka selle tööga tegeldud ja läksime hoogu ja lasime õli keema-õnneks ei süttinud,aga koristamist oli kõvasti,sest saepuru polnud.Kasutusel oli mingi elektri ahi.
Vasta
#26

(16-07-2015, 10:10 AM)ahtos Kirjutas:  Savivanas on shamottplaadid müügil,vooderdad plekkkuudi nendega seest tul10 vahele tennid sisse ja tehtud Big Grin .Ise ostsin plaadi 50x30x4 cm maksis 10€,aga oli ka teisi mõõte.Kooliajal sai ka selle tööga tegeldud ja läksime hoogu ja lasime õli keema-õnneks ei süttinud,aga koristamist oli kõvasti,sest saepuru polnud.Kasutusel oli mingi elektri ahi.

Igat elektripliidi ahju on võimalik 400 kraadini ajada.
Nimelt vaja ainult välja vahetada termoregulator mis võimldaks 400 kraadi.
Samas oleks hea lisada, lisa soojustus, et energia kadu väiksem oleks ja paha ei teeks ka ventilaator, et igas ahju nurgas oleks sama temperatuur.
Vasta
#27

tegelen termotöötlusega. sõidan kohale ja kuumutan olenemata detaili mõõtmetest või kaalust kui piisavalt voolu jagub. kuni 1000 kraadi.

postituse mõte on see, et ahi on võimalik ka ühekordne valmistada. kütteelement, kivivill ja mõõteseade. kütteelemendile regulaator kui võimsust liialt ja/või temperatuurimuutus tähtis. samas saab täiesti käsitsi ka. olen nii mõndagi ahju näinud. Wink kui tõesti mõte jooksma hakkab küsi abi.
Vasta
#28

(16-07-2015, 20:00 PM)Qunts Kirjutas:  
(16-07-2015, 10:10 AM)ahtos Kirjutas:  Savivanas on shamottplaadid müügil,vooderdad plekkkuudi nendega seest tul10 vahele tennid sisse ja tehtud Big Grin .Ise ostsin plaadi 50x30x4 cm maksis 10€,aga oli ka teisi mõõte.Kooliajal sai ka selle tööga tegeldud ja läksime hoogu ja lasime õli keema-õnneks ei süttinud,aga koristamist oli kõvasti,sest saepuru polnud.Kasutusel oli mingi elektri ahi.

Igat elektripliidi ahju on võimalik 400 kraadini ajada.
Nimelt vaja ainult välja vahetada termoregulator mis võimldaks 400 kraadi.
Samas oleks hea lisada, lisa soojustus, et energia kadu väiksem oleks ja paha ei teeks ka ventilaator, et igas ahju nurgas oleks sama temperatuur.

Aga kust ma saaks sellise regulaatori? 
Isegi mõelnud, et saaks ju kasvõi kahest pliidist kokku ehitada vms.
Vasta
#29

Võta millist regulaatorit tahad. Ilmselt mõistlik sellise regulaatoritega panna juhtima tõmberelee, millel taga piisav arv tenne. ja ehita mis mõõti ahi tarvis.
Intranetis palju videosi, kuidas need regulaatorid toimetavad, millist valida jne.
Vasta
#30

(18-07-2015, 22:26 PM)juss Kirjutas:  Võta millist regulaatorit tahad. Ilmselt mõistlik sellise regulaatoritega panna juhtima tõmberelee, millel taga piisav arv tenne. ja ehita mis mõõti ahi tarvis.
Intranetis palju videosi, kuidas need regulaatorid toimetavad, millist valida jne.
Igaksjuhuks juhin tähelepanu, et ikka valitaks sobivas temp vahemikust töötav regulaator.
Vasta
#31

http://www.kepstomvm.ee
Sealt saab nii regulaatoreid kui ka kuumutustenne.

/Probleemiga tuleb tegeleda kohe!/
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne