Avia ja RAF
#1

Teeks siis teema, kus kaardistaks ülal mainitud masinad ära.

Tallinnas tean paari Aviat ja ka mõnda RAF-i.
Mõnel pool neid ikka veel on.
Vasta
#2

Hiiumaal ,Kärdlas sesisab ühes õues 2 AVIA-t,üks sinine teine valge.Tundub et valge on olnud sinisele doonoriks,tuled puudu jne...

Zaz 965AE 1966.a.
Vasta
#3

Kolm aastat tagasi tegutses Tartus piimatoodete hulgimüüja \"Espito\", kelle kraami vedasid iga hommiku laiali 5-6 Aviat (Termo kuut taga, masinad kuulusid tegelikult vist Tartu Autovedudele). Firma on vahepeal nime ja asukohta vahetanud, kuid masinaid olen ikka linnavahel näinud. Lisaks 1 porte Avia, mis kolimisteenust osutab+ juhuvedusid. Omal ajal olevat Tartu ainult 2 porte Aviat sattunudki. Pere Leib AS-il oli üheksakümmnendate lõpuni (äkki ka praegu) üks suhteliselt uus Avia (selline kaubabussi kerega), mis oli vist viimaseid vene aja lõpus siia jõudnuid. Aviaid seisab ka näiteks Sisustus-E-kaubamaja kandis põiktänaval pikemat aega üks, kesk tänaval vist jne...
Kunagi pakuti normaalses korras Aviat soodsa hinnaga aga eelnimetatud Espito autojuhid \"panid mulle aru pähe\", milles need Avia põhivead seisnesid, ei mäleta enam.
Vasta
#4

Õismäel üks AVIA 31,ja kaks?RAF 2203.Tähetornis ja Männikul ka RAFid.
Vasta
#5

Minu arust on liikvel ka mingid tuttuued Aviad, mille kabiini katuseosa on vana, ent esipaneel on hoopis uus ja voolujooneline, ümmarguste tuledega.
Vasta
#6

Noid on jah,osa seisavad Punase tänawa parklas.Firma nimi on APTEKA või miskit sinnapoole.Kabiini pääl on vist magamiskoht?
Vasta
#7

Soobel Kirjutas:Minu arust on liikvel ka mingid tuttuued Aviad, mille kabiini katuseosa on vana, ent esipaneel on hoopis uus ja voolujooneline, ümmarguste tuledega.

Võin eksida aga need uued on vana kabiiniga, millele on plastist moderne \"mask\" ette kruvitud. Hinnaklass oli vist kuskil poole miljoni kandis portel.
Vasta
#8

Kõigepealt leidudest siis:Haapsalus Neste bensuka lähedal,ühe maja õuel on üks Avia kaubik,lisaks veel vähemalt möödunud nädalal,Haapsalu EMEX-ist mööda sõites paistis üks Avia kaubik aia tagant.Omal ajal liikus veel päris palju termo-Aviaid (autobaasidel vms).
Lisaks leidus Avia keretüüpidest veel helivõimendusbusse (suure akendega kuudiga).Ja Altsi jutule Tartu Aviaist lisaks,et mõni aasta tagasi oli Tartu Eesti Telefonil Avia helivõimendusauto veel olemas.Number sel oli 249 TCC.
Mis RAF-idesse puutub,siis siin-seal neid peaks ka veel leiduma;veel kevadel seisid Õismäe \"Hiina müüri\" ees kaks 2203.Nüüd aga mõlemad kadunud sealt (Tallinnas viibides elan seal lähedal).
Taeblas oli Haapsalu EPT juhataja jaoks kiirabiautost ehitatud,luksussisustusega 2203.Suvel pakuti seda KBs müüa,hinnaga vist 3k EEK.Kuid seisundilt oli masin paras logu.
Ja enda kogemus RAFidega pärineb ajast 7-8 aastat tagasi,mil Haapsalu ET-l ka üks selline oli.Vl.aasta 1982,kerevahetus 1994,8 kohta.Paaril korral sõitis isa mul ka sellega.Hobiautona stiilne masin,aga igapäevasõiduks jama:Volga sillad ja mootor jäävad nõrgaks;kabiin kitsas ja ebamugav,lisaks bentsu rüüpab isuga.Oli vist 1998,mil ses ettevõttes tehti poliitiline otsus,et kõik Mossed,Volgad ja RAF-id peavad kaduma ning maha ta müüdi,üks kohalik mees ostis ära.Pole aga ammu enam seda isendit Haapsalu pool sõitmas näinud.
Uusi Aviaid olen mõnda Tallinnas näinud,peamiselt firma \"Ateka\" kirjades.Praegu on Avia tehas Daewoo omandis ja toodetakse ikka kergveokeid.Vt ka http://www.daewoo-avia.cz/
Vasta
#9

mrali Kirjutas:Lisaks leidus Avia keretüüpidest veel helivõimendusbusse (suure akendega kuudiga).Ja Altsi jutule Tartu Aviaist lisaks,et mõni aasta tagasi oli Tartu Eesti Telefonil Avia helivõimendusauto veel olemas.Number sel oli 249 TCC.

Ma ei viitsi pimedas minna numbrit vaatama, kuid selline isend seisab Tartus Variku linnajao ühes tänavas
Vasta
#10

Tallinnas,10.liini bussi marsruudi ääres on ka üks termo-Avia,paistab olevat seal päris ammu seisnud.Regardman\'i piltidel seda ei ole.
Vasta
#11

Tartus Tammelinnnas seisab üks valge RAF 2203,mis vahel ikka liigub.
Vasta
#12

Eesti Raadiol oli 90 alguses kaks AVIA 21 baasil helibussi,mis neist praeguseks saanud on?Oskab keegi öelda?Ma olin tolles süsteemis küll 15 aastat tööl aga praegalt on sääl kõik uued klemmid.
Vasta
#13

PETSS Kirjutas:Eesti Raadiol oli 90 alguses kaks AVIA 21 baasil helibussi,mis neist praeguseks saanud on?Oskab keegi öelda?Ma olin tolles süsteemis küll 15 aastat tööl aga praegalt on sääl kõik uued klemmid.

Vähemalt ühte näeb alati EW aastapäeval (24.02).
Vasta
#14

Nood mõlembid olid sinised,ainult too vanembal oli hõbedased triibud pääl.
Vasta
#15

Vahel olen Tallinnas Õismäe kandis näinud veel ühte RAF-3311 (topeltkabiin+veokast),viimati teisipäeval.Täiesti liikuv masin ning pärit vast kuskilt 93.aasta kandist,kui neid uutena veel Eestisse tilkus.Praeguse EV algusajal üritas Koeru ART uusi RAF-e Eestis müüa.
Tavakabiiniga (2-istmeline) veoauto oli RAF-33111;RAF-2907, -2909 ja -3407 olid erimudelid Moskva olümpiamängude teenindamiseks (2907 oli olümpiatule veo eriauto,2909 jalgratta-vms.võistluste teenindamiseks mõeldud pikap ning 3407 sadulveok,mis vedas poolhaagis-bussi sportlaste ja külaliste veoks).
Ka RAF-reanimobbilidel oli oma eri tähistus,see oli RAF-2914.
RAF-ide tootmine lõppes aastal 1997,mil tehase eksjuhid panid EBRD poolt tehasele antud arendusrahad omale tasku ning pagesid USA-sse... (kunagi oli Eesti Ekspressis midagi sellest juttu)
Vasta
#16

Kui rääkida olümpiamängudel kasutatud eri ehitusega RAF-idest, siis selliseid \"ime-RAFe\" ainult piltidel näinud. Mis neist pärast mänge sai?
Vasta
#17

Kui mu mälu mind ei peta, siis kunagi oli/või on ka nüüd igamehe rallisprindil, rallikrossil üks Avia-tüüpi helibuss.

MB 260E W124
G3 GTI
Nissan Qash Ai-Ai
Vasta
#18

Samasugust sõidukorras RAF`i võib näha Szolnoki poe juures, üks vene vanamees teeb selle sees võtmeid.
Tumesinist värvi on (buss siisSmile):

Kas me sellist Eestit tahtsimegi?
Vasta
#19

0liver Kirjutas:Samasugust sõidukorras RAF`i võib näha Szolnoki poe juures, üks vene vanamees teeb selle sees võtmeid.
Tumesinist värvi on (buss siisSmile):

To on ERAZ.
Vasta
#20

Rahumäe tee alguses LUKOILi juures kõrge katusega RAF.Väga sarnane kunagi Soomes ehitatud kiirabi variandile.Praegu hallikat värvi.Eile veel seisis sääl.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne