Mercedes-Benz 300 SD, 1982
#1

Sai siis uus auto soetatud ja nagu ikka, siis järjekordselt Mercedes-Benz.

Autoks siis 126 kerega ja 3 se diiselmootoriga igiliikur.
Algselt on see olnud 280 SE, kuid siis on W123 3 ne diiselmootor (66 KW) peale tõstetud.
Lisasid väga palju pole - kesklukk, valuveljed, esimesed el. aknad, el .peegel, enamvähem stereo (kõlarid vajavad vahetust) automaatkast, käetoed esi ja tagaistmel, 4 X peatoed ja veel nipet-näpet.

Aastaks siis 82, kuid vanusele vaatamata on tehniliselt väga heas korrras. Vaja on ainult kereöid natuke teha.

Algul võib tunduda, et 1608 kg tyhimassiga auto jaoks selline võimsus väikseks jääb, kuid üldiselt liigub väga hästi. Tippkiirust proovinud pole ja ei proovi ka, sest diiselmootor pole eriti rallytamiseks mõeldud. Peaasi, et maanteel teisetele jalgu ei jää ja möödasõidud ka sujuvad oleksid.

Võrreldes eelneva W123 MB ga on mugavuse vahe ikka öö ja päev.

Mingi aeg lisan ka pildid juurde
Vasta
#2

indrek(clubmb) Kirjutas:Autoks siis 126 kerega ja 3 se diiselmootoriga igiliikur.

Palju sel kilomeetreid siis turjal on juba?
Vasta
#3

126 on ikka üleprahiSmile
Aga 66KW tundub vähemalt esmapilgul küll sellise kerelahmaka jaoks vähe olevat?

Kas me sellist Eestit tahtsimegi?
Vasta
#4

No 66 KW nende jaoks jah vähe, kes sama kerega on kasutanud alates 135 kw. Aga ise olen sõitnud aasta otsa 44 kw ja 123 kerega MB ga, nii et 66 ga olen rahul küll.

Muidugi paem oleks, kui peal oleks 300 ne W124 TD mootor, mis 100 KW välja pigistaks.
Aga ei kurda, mõõdasõite saab kenasti teha ja tipkkiirus ka minu jaoks sobilik. Kui rallikat tahan, siis ostan juba rallika.

Ja läbisõit?Smile
Seda arvatavasti ei tea keegi, sest spidomeetrinäit on pisut üle 100K km. Arvatavasti ta sinna poole milli kanti peaks ehk jääma. Taksot sõitnud ta ei ole ja seega kilometraazh sellest väga suur ei ole.
Vasta
#5

Sai siis ka natuke fotograffeerimisega tegeletud

Tegelt nõksa ka keretöödega jamatud (3 nädalat pahteldamist, lihvimist ja värvimist)

[Pilt: pilt4.jpg]

[Pilt: pilt5.jpg]

[Pilt: pilt6.jpg]

[Pilt: pilt7.jpg]



Suveks tulevad ilusamad valud ka alla, praegu ei haka kuuks ajaks 16\" iseid talvekaid vaatama.

PS! Kui kellegil vedeleb jooks 5mm mustriga 16\" suvekaid, siis oleks käpp ära vedama sooliidse hinna eest
Vasta
#6

Uhke jah. Minu arust kõige ilusam \"suur\" Mersu mis minu eluajal ehitatud onSmile

loll on loll olla.
Vasta
#7

Nii, sai nüüd jälle natuke raha kulutatud jamõningased asjad ära tehtud.


Kõige pealt oli esiklaas suht nutune ja see pidi vahetusse minema. Kui juba klaasidega jamamiseks läks, siis lasin ka nad kõik ära toonida.

Pilt ka siis:

http://www.clubmb.ee/300sd/pildike.jpg


Seejärel mõtlesin, et tuled võiksid ka natuke paremini näidata ja sai siis Bi-xenon asemele pandud. Nüüd kohe teine asi sõite.

AHjaaa, vahepeal jõudsin ka natuke suuremad veljed alla panna ja helitekitaja tekkis ka uus autosse

Xenonist siis selline pildike


http://www.clubmb.ee/300sd/xenoon.jpg
Vasta
#8

Tõesti ilus auto, soliidne! Kiitus! Aga need tuled sul ikka lihvimata? Smile
Vasta
#9

wobla Kirjutas:Tõesti ilus auto, soliidne! Kiitus! Aga need tuled sul ikka lihvimata? Smile


Lihvimata jah, sest keegi ei tee seda rööd. Tavalist klaasi saab küll lihvida, aga tuleklaasil on servad ja seda ei saa pinki panna. Järgmise võimalusena näen seda, et lõigata teemantkettaga klaasist kandilised ruudud välja ja siledast plastikklaasist uued sisse liimida. Tööd ju nõuab, kuid eks hakkak paremini ka näitama.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne