IŽ-56 1959
#21

Tziklivend Kirjutas:sul on genekas vett täis.märja genekaga ei saagi kunagi sädet olla.Võta parempoolne kaas maha,seejärel süütemäng ja vii ta kuskile ahjupeale kuivama.Kontaktivahe ja juhtmeühendused tahavad ka nagunii puhastamist.iz\'i relee on ka selline asi,mis armastab mäkra mängida.Kui ta sul ei lae siis vaata ta üle.


Geneka töin tuppa panin sooja radika peale,ööpäev seisis,ja panin tagasi jälle,homme proovin kas ka tulemust andis.Kontaktivahe puhastasin ja juhtmeühendused ka.


Märt
Vasta
#22

Nii,sain siis soetatud täiesti tutt-uue generaatori,koos kondeka,kontaktide ja \"pommiga\".
Aga selline mure,et seal on mönede juhtmete ühendused lahti,pole kinna mutriga keeratud.
Ma pildistasin generaatorit,äkki keegi oskab piltide järgi näidata kuhu kondekas ühendada tuleb jne.


Terv,
Märt


Vasta
#23

aadress: http://www.album.ee/?o=287947865


Märt
Vasta
#24

Nii...
Kui hoolega vaatad seda pruuni plastikalust, kuhu geneka juhtmed käivad, siis on seal peal tähed \"ja\" , zee, p(tähed venekeeles)
Ergutusmähise(need juhtmed mis tulevad mähisest) juhtmeid liiguta klemmiplaadilt üks koht vasakule.
Plushari pane klemmile \"ja\"(seal peab siis olema ka üks ergutusmähise klemm)
Kontaktidest tulev juhe pane klemmile \"p\"
Vasta
#25

lööb tagasi Kirjutas:Nii...
Kui hoolega vaatad seda pruuni plastikalust, kuhu geneka juhtmed käivad, siis on seal peal tähed \"ja\" , zee, p(tähed venekeeles)
Ergutusmähise(need juhtmed mis tulevad mähisest) juhtmeid liiguta klemmiplaadilt üks koht vasakule.
Plushari pane klemmile \"ja\"(seal peab siis olema ka üks ergutusmähise klemm)
Kontaktidest tulev juhe pane klemmile \"p\"

Aga kuhu läheb kondensaatori juhe??
Ja kas teine ots läheb massi (-) ?
Ma lisasin veel ühe pildi kus ma sinu(lööb tagasi) kirjelduse järgi juhtme otsad panin.Vaata kas on õieti.

Märt
Vasta
#26

üks konde ots läheb kere(mootori) külge ja teine läheb kontaktidesse, sinna klemmile p(vist sinine juhe oli sinu mähisel)
Vasta
#27

lööb tagasi Kirjutas:üks konde ots läheb kere(mootori) külge ja teine läheb kontaktidesse, sinna klemmile p(vist sinine juhe oli sinu mähisel)


Aga kas vöib kondeka ühe juhtme panna ka generaatori metallist korpuse külge?
Jah,see oli sinine juhe!


Tänud,
Märt
Vasta
#28

Võib küll, teine kondeka ots ühenda sinise juhtmega ja klemm p-ga
Vasta
#29

Nüüd sain kauaoodatud pildid.

http://album.ee/?o=516816886

Kirjutage ka,mis äkki ei ole originaal!

Tänud,
Märt
Vasta
#30

sumpsid ei ole originaalid.
Vasta
#31

Jah,seda sama arvasin mina ka.

Tänud to: Tziklivend

Märt
Vasta
#32

Tagatuli ei ole ka õige.

Kaarel
Vasta
#33

Täna sai natuke siis putitatud:vahetasin ära ankru(pomm),generaatori ja ennäe imet,tuligi sädeBig Grin läks tööle ilma tõrgeteta,aga laadimist tahab natuke reguleerimist,madalatel pööretel laeb,aga natuke pöördeid juurde anda,hakkab tuli örnalt põlema.Laadimisrelee vahetan ära,proovin teisega.


Märt
Vasta
#34

peale selle, et tagatuli ja summid on uuemad, on ka silinder ja esiratas valed.
Vasta
#35

klaabu:millised õiged on?
mul on 1959 aasta masin,ehk valgustaksid mind piltidega,siis saaksin teada mis asi miski on.


Tänud,
Märt
Vasta
#36

silindri tehnoloogiliste avade kaaned on sul siledad. 56-l on nad ribidega. teine suurem erinevus on teistsugune karburaatori kollektori kinnitus silindri külge.

56 spidomeeter käitati mootori karterist, sinul aga on see juba esirattast. pilte panen homme.
Vasta
#37

minu 56 oli vist kõik originaal peale esiporla...
sealt saad vaadata

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=7513
Vasta
#38

tegelikult on sul ka parem küljekaan ja tagumise ratta kattekaan valed.

samuti on põhjust kahelda silindri originaalsuses. kuigi tean, et 56 karterid olid nii ümmarguste kui ka kandiliste ülevooluavadega (karteris), pole kindlaid andmeid, et just selliste tehnoloogiliste avadega ülevoolukanali kaaned 56 silindrile pandi. väike võimalus oleks see, et kui sul oleks tegu 62 aasta rattaga, siis said nad ehk juba mõned planeta jupid (silindri) peale. sul aga 60 aasta ratas.


lõhkuja Kirjutas:minu 56 oli vist kõik originaal peale esiporla...
sealt saad vaadata

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=7513
Vasta
#39

pildi panen õige silindri kohta (ring ümber), esirattast veel niipalju, et seal lihtsalt ei tohi olla kohta spidomeetri jaoks, ainus sinna minev tross on esipiduri oma.


mrt36 Kirjutas:klaabu:millised õiged on?
mul on 1959 aasta masin,ehk valgustaksid mind piltidega,siis saaksin teada mis asi miski on.


Tänud,
Märt


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#40

[quote=klaabu]
pildi panen õige silindri kohta (ring ümber), esirattast veel niipalju, et seal lihtsalt ei tohi olla kohta spidomeetri jaoks, ainus sinna minev tross on esipiduri oma.


Tänud klaabu
aga ma arvan,et ma päris silindrit vahetama ei hakka,nii originaaliks ei ole kah nüüd vaja,aga tänud ikka!
Muide,mul üks küljekarp on ka vale,nagu lõhkujal.
Aga kust kohast see spidomeetri tross öigesti käib?ma ei ole mitte kuskil sellist kohta näinud,kus see käiks.


Märt
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne