IŽ-56 1959
#41

lõhkuja omal on ka eest amorditorud valed.56 omadel on seal küljes kronsteinid porika jaoks.
Vasta
#42

mrt36 Kirjutas:Aga kust kohast see spidomeetri tross öigesti käib?ma ei ole mitte kuskil sellist kohta näinud,kus see käiks.

lihtsalt öelduna käib spidoka tross vasaku mootoripoole esiossa. pildilt on küll halvasti näha, aga õige koht on seal, kus ring ümber on.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#43

klaabu Kirjutas:
mrt36 Kirjutas:Aga kust kohast see spidomeetri tross öigesti käib?ma ei ole mitte kuskil sellist kohta näinud,kus see käiks.

lihtsalt öelduna käib spidoka tross vasaku mootoripoole esiossa. pildilt on küll halvasti näha, aga õige koht on seal, kus ring ümber on.

mina sellist kohta ei ole märganud,aga vaatan täpsemalt üle!

Tänud,
Märt
Vasta
#44

klaabu Kirjutas:tegelikult on sul ka parem küljekaan ja tagumise ratta kattekaan valed.

samuti on põhjust kahelda silindri originaalsuses. kuigi tean, et 56 karterid olid nii ümmarguste kui ka kandiliste ülevooluavadega (karteris), pole kindlaid andmeid, et just selliste tehnoloogiliste avadega ülevoolukanali kaaned 56 silindrile pandi. väike võimalus oleks see, et kui sul oleks tegu 62 aasta rattaga, siis said nad ehk juba mõned planeta jupid (silindri) peale. sul aga 60 aasta ratas.


kas ma võin ära vahetada ainult kaane või on vaja ka terve see kobakas, mille külge kaan kruvitakse?

tundub et see on kindel orig. silinder?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#45

lõhkuja Kirjutas:kas ma võin ära vahetada ainult kaane või on vaja ka terve see kobakas, mille külge kaan kruvitakse?
tundub et see on kindel orig. silinder?

see silinder on õige jah. siis pead ka karburaatori kollektori ära vahetama, sest kinnitus silindri külge on erinev.

saab eraldi vahetada ka ainult küljekaant. ainult seda ei mäleta praegu peast, kas vanemad võtme/lukuga kaaned sobivad uuemate alustega (ehk siis selle luku kinnitumine on küsitav).
Vasta
#46

Enne lahtivõtmist sai täna terve päev sõidetud.Köik käigud pidurid,tuled töötava kenasti.Süüde on natukene vist vale,karbussi nõel on köige ökonoomses asendis,aga selline jama,et kui hakkad kiirendama siis algul läheb ilusti kenasti,aga siis kui gaas kui annan veel rohkem gaasi,siis hakkab puterdama,vöi nagu ei saaks kätte,mis võib viga olla?

Tänud,
Märt
Vasta
#47

point selles,et suurematel pööretel tahab mootor rohkem bensu peale saada.Lahja segu tunneb selle järgi ära,kui kiirendusel \"auk\" sisse tekib. Ja see öko tagaajamine ei ole 2t mootoril kõige õigem tegu,siis hakkab ülekuumenema ja ei õlita enam piisavalt.Tõsta nõela 1-astme võrra.
Vasta
#48

Hakkab pihtaSmile
Juba esimene jama,nimelt algul ei läinud mul mootor üldse pöördesse vöi kuidas nüüd öelda,suurtel pööretel hakkas puterdama.Aga järsku see probleem lahenes söites,aga siis jäin seisma,panin uuesti tööle köik oli korras,ja kiirendasin kuni 3. käiguni ja siis järsku \"sussklapp\" lendas minemaBig Grin
Kas selle asemel tohib panna(ajutiseks/vöi ei ole soovitav pikalt?) tavalise lühikse vindiga küünla?Vint ise jäi terveks.


Tänud,
Märt
Vasta
#49

küünla võib sinna panna küll.Kurjad keeled räägivad,et vint pidi puu otsas olema....
Vasta
#50

suurtel pööretel puterdamine võib kondeka jama ka olla. vaata see üle või vaheta ära, kui jälle jamama hakkab.

Pots ja postivahe.


Vasta
#51

Tziklivend Kirjutas:küünla võib sinna panna küll.Kurjad keeled räägivad,et vint pidi puu otsas olema....

mis asja?Vint puu otsas olema?ma ei saa aru eriti sellest lausestRolleyes
Vasta
#52

JyrkaEE Kirjutas:suurtel pööretel puterdamine võib kondeka jama ka olla. vaata see üle või vaheta ära, kui jälle jamama hakkab.

Terve generaator on uus,kondekas ja kontaktid samuti.
Ega mul see õhupuhasti kah hea ei ole,see on lihtsalt seest tühi pleki nikerdis,tähendab originaal õhupuhasti,aga seal see küll miskit ei ole.Enne seda kui \"sussklapp\"ära lendas,hakkas kenasti tööle,läks hästi pöördesse ja ei puterdanud,aga siis lendas see ära ja panin hetkel kuuri.
Mitu millimeetrit on köige parem kontakti vahe enne ÜSS-i?Mul lööb kangesti tagasi,ega julge eriti ise tööle panna.


Tänud,
Märt
Vasta
#53

Tziklivend Kirjutas:küünla võib sinna panna küll.Kurjad keeled räägivad,et vint pidi puu otsas olema....

Tziklivend tegi nalja selle vindi puu otsa lendamisegaBig Grin
Naljasoont ei ole siinsel rahval nagu paistab, et aru ei saand!!

\"Don\'t ride faster than Your angel can fly\"....
Vasta
#54

mrt36 Kirjutas:
Tziklivend Kirjutas:küünla võib sinna panna küll.Kurjad keeled räägivad,et vint pidi puu otsas olema....

mis asja?Vint puu otsas olema?ma ei saa aru eriti sellest lausestRolleyes
Mõeldud oli seda, et küünlal on KEERE.
Vasta
#55

mrt36 Kirjutas:Ega mul see õhupuhasti kah hea ei ole,see on lihtsalt seest tühi pleki nikerdis,tähendab originaal õhupuhasti,aga seal see küll miskit ei ole.

seal sees ei peagi midagi olemaSmile
ise ka imestasin, et filtreerivat elementi nietu, kuid kõik on õnneks kenasti Palu ära seletanud (tekib õhu keerlemine jne.)
Vasta
#56

Mitu triipu peab iz56 tagarattarummuplekil ja esirattarummuplekil olema?Küljekarbi kaantel on ikka 3 triipu või uuematel iz56-l on nagu planetal? Soetasin endale Ühe 56-e, millel esi ja tagaratta plekkid on 5 triibuga(pole kindel, nagu planeta1) ja küljekarbikaaned samamoodi.
Tegemist on siis 61 aasta masinaga.
Unustasin veel öelda, et tal selline süütesüsteem, mis muudab pöörete suurenemisel süüte varajasemaks(minuteada kasutati sellist süsteeemi ainult 49-l)???
Vasta
#57

tehasepiltidel on küljekaantel ikka 3 triipu ja ratastel 2 või 3. vahetult enne planeta tulekut läksid aga juba mitmed 56-d planeta juppidega välja. kas 5 triipu kaanel on originaal või tehasest juba nii, saab teada ainult värviproovi võttes.

minu valduses on ka kirjalikud tõendid selle kohta, et eelssütenurka mittemuutvad süütemängud sattusid ka viimastele 56-le. valdavalt olid 56-tel peal ikka 49-ga samad süütemängud, kus vihid reguleerisid ka eelsüütenurka.


lööb tagasi Kirjutas:Mitu triipu peab iz56 tagarattarummuplekil ja esirattarummuplekil olema?Küljekarbi kaantel on ikka 3 triipu või uuematel iz56-l on nagu planetal? Soetasin endale Ühe 56-e, millel esi ja tagaratta plekkid on 5 triibuga(pole kindel, nagu planeta1) ja küljekarbikaaned samamoodi.
Tegemist on siis 61 aasta masinaga.
Unustasin veel öelda, et tal selline süütesüsteem, mis muudab pöörete suurenemisel süüte varajasemaks(minuteada kasutati sellist süsteeemi ainult 49-l)???
Vasta
#58

Oli aega jälle natuke Iz-ikest soojendadaCool
Mis on Iz 56-e originaal karburaatori mark?
Algul oli peal K-28,aga täna panin K-62D (oli vist 62).
Ja selle K-28\'ga oli jama,ei läinud pöördesse,panin natukene \"toorest\" peale ja töötab kohe paremini ja läheb pöördesse ka lihtsamini.Olen seda karburaatorit regullerinud igatepidi aga ikka mitte midagi,ja otsustasin panna kas originaali,vöi mingi muu.


Terv,
Märt
Vasta
#59

mrt36 Kirjutas:Oli aega jälle natuke Iz-ikest soojendadaCool
Mis on Iz 56-e originaal karburaatori mark?
Algul oli peal K-28,aga täna panin K-62D (oli vist 62).
Ja selle K-28\'ga oli jama,ei läinud pöördesse,panin natukene \"toorest\" peale ja töötab kohe paremini ja läheb pöördesse ka lihtsamini.Olen seda karburaatorit regullerinud igatepidi aga ikka mitte midagi,ja otsustasin panna kas originaali,vöi mingi muu.


Terv,
Märt



K-28 ongi 56\'e originaal karbuss.Ja see pöördesse ajamine on lihtsalt timmimise vaev(56 rohkem madalapöördemasin)
Pane originaalkarpa peale tagasi ,lihtne ja töökindel elementaarkarbuss.
Vasta
#60

Jah,see on rohkem madalatel pööretel sõitev masin,aga asi on nagu selles,et ta hakkab puterdama suurematel pööretel,ei tööta ühtlaselt,aga \"toorest\" natukene peale panna,rebib nii,et vähe poleWink
Eks ma panen siis originaali tagasi,aga mitmendas astmes oleks nõel hea,ja kui näiteks nõel on 2.astmes kui palju tuleb \"segukruvi\" keerata?


Tänud,
Märt
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne