Mis load kellelgi on?
#41

Mul \"piimakad\" eelmise aasta veebruarist.
Vasta
#42

mul a,b,c gaz 53ga sain C kätte, volga 24ga B ja jawa 350ga (ülemineku) A
Vasta
#43

Kolmes riigis antud load, seega kolm tavalist luba (ABCT) ja veel üks profesionaalse juhi luba (raskeveokid ja buss inimestega + eri operatiiv sõidukid)
Igal pool oli vaja koolis käia ja sõitu teha!
Tulemas on piloodi pabrud.

Just a man!
Vasta
#44

Tundub, et polegi nagu mees kui ei ytle mis load on. Ega millegiga hoobelda pole . Vaid c1. Need 81 aastast ja pole seni enamat vaja olnudki. Loodan, et ka mitte edaspidi.Aa ! Väikelaevajuhi paberid ka : Kuni 12 meetrine siseveekogud ja meri.
Vasta
#45

72 jalgratas
77 A 35 rubla vist maksid
85 B 365 rubla
Kumminui,käerauad ja automaat kah.

Müün valget nahka paksus 1,4-1,6
http://www.wix.com/Peterx01/R35
Vasta
#46

B-kat. Esmased. Alates mai 2004.
Vasta
#47

Olemas kah B-kat esmased alates aprill 2005. Jalgratta examil kukkusin teoorias läbi, aasta oli siis 1998.
Vasta
#48

Jalgatturi load juba pôhikooli algusest, B-kategooria plaanis selle aasta jooksul.
Vasta
#49

Rattalubadega kukkusin läbi , viimased 5 aastat ilma kärutanud , alleseelmine suvi sain vilkuri sappa Sad nuuks 6tonniSad

Pole midagi targemat teha
Vasta
#50

EURO lubadel kõikvõimalikud kategooriad märgitud. Esimesed juhiload, milledeks oli A-kat sain 1972.a. ja 1,5- rbl. eest.Vastavatel kursustel siis käima ei pidanud, piisas eksamite sooritamisest Eesti Riikliku Autoinspektsiooni Registreerimise ja Eksami Osakonnas aadr. Lastekodu tn. 31 (kui õieti mäletan, natukene on aega mööda läinud ), kuid asus maaliinide bussijaama vastas.Eksamisõit toimus endise Komsomoli nim. staadioni esisel platsil.
Tahaks saada veel lubasid helikopteri või väiksema lennuki jaoks, kuid see jääb vist ainult unistuseks.
Vasta
#51

mul plegi veel lube.... arvatavasti teen järgmine aasta A ja B \"piimakad\", kui kõppi jagub....... ja kui korraliku tsikli saab.... aga tglt kui osta enduro v
i krossar, sis ju plegi mõtet lube teha.....enduro puhul kyll, aga mitte krossaril- nagunii aint metsas lased ringi...

Ma olen Amatöör [suure tähega] tsiklite alal, 90% minu postitustest on suht lapsikud...Toungue
Inimene õpib oma vigadest....
Vasta
#52

Asfaldil Bkatt, Rööbastel ka Bkatt(diiselrongid)
Vasta
#53

Minu nüüdseks pea juba 12-aastane unistus: teha ära D-kat. ja istuda Ikaruse rooli,tahaks kunagi teoks teha,uurin kui palju läheb tänapäeval D-kat-i (bussijuht) paberite tegemine maksma?
Alul peab vist 3 aastat B-kat-i staazi olema ja alles siis saab taotleda D-kat-i omasid?
Kui kaua kestab D-kat-i kursus kuni paberite(luba) kättesaamiseni?
Kas alul saab ainult mingi D-alakategooria paberid(oli vist kuni 16 istekohta jms.) ja hiljem siis selle \"suurema\" D-kat-i?

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#54

EdR Kirjutas:Minu nüüdseks pea juba 12-aastane unistus: teha ära D-kat. ja istuda Ikaruse rooli,tahaks kunagi teoks teha,uurin kui palju läheb tänapäeval D-kat-i (bussijuht) paberite tegemine maksma?
Alul peab vist 3 aastat B-kat-i staazi olema ja alles siis saab taotleda D-kat-i omasid?
Kui kaua kestab D-kat-i kursus kuni paberite(luba) kättesaamiseni?
Kas alul saab ainult mingi D-alakategooria paberid(oli vist kuni 16 istekohta jms.) ja hiljem siis selle \"suurema\" D-kat-i?
Liiklusseaduse § 31. C- ja D-kategooria ning C1- ja D1-alamkategooria auto ning autorongi juhtimise õiguse andmine
(2) D-kategooria auto juhtimise õiguse võib anda isikule, kellel on B-kategooria auto juhiluba vähemalt kaks aastat.
Tallinnas teeb D-kat-i kursusi näiteks Haja Autokool(eks neid autokoole ole veel). Kursuse kestvus 2 kuud, maksab 7000.-
www.autokoolhaja.ee
Vasta
#55

Rattaluba Big Grin
igastahes, järgmine aasta tegema. Viimane autosõit toimus täna hommikul Soomes, kui ema autot oli vaja liigutada, et ekskavaator saaks auku kaevata Smile

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#56

MINUL A EKSAM TEHTUD LÄHIMATE NÄDALATE JOOKSUL KA B JA C1

Estonian Chopper Forum www.estonianchopper.com
Vasta
#57

A, B, C1
Vasta
#58

rahvusvahelised A,B,C - kahjuks juba aegunud aga minu õnneks on siiani sellest kehtivuse kuupäevast kõik välismaa ametnikud ja ka rendifirmade töötajad mööda vaadanud...
vabariiklik B-kat olemas 1994-dast

aga kui mu auto liigub valguskiirusel, kas on siis esituledest veel kasu?


Otsin pagasniku luuki 1/43 M407-le
Vasta
#59

ABCDE
Ajalugu siis järgmine: Tubli õhtuse kekkooli õppurina pakkus HM (haridusministeerium) sama kooli C-kat. kursused tasuta läbida. Oma kooli õppureid oli kursusel kõigest 5, ülejäänud 15 mujalt linna ettevõttetest Aasta oli siis 1981. Õppesõidukiks veel vana hea \"molotov\" 51A koos kohustusliku topeltsidurdamise ja vahegaasiga käikude lülitamisel. Õpetaja lubas sõita kas alla 40 või üle 50 km/h (sel ajal oli linna piirkiirus 60), kuna vahemikus tahtis tasakaalutu kardaan masina laiali raputada. Juunis oli eksam, kuid kuna olin veel nõnna noor, 17 alles, kirjutati lubade märkustesse lubade kehtima hakkamise aeg \"Dejstvitelno s ...\". Kohe augustis, kui vanus lubas, läksin uuesti RAI-sse A,B-d taotlema. Selleks pidi ainult sõidueksami sooritama, sest C-kat oli kõrgem ja madalaimaid kategooriaid sai tollal koolitamata.B eksamisõidukiks oli inspektorite kollane sinise triibuga vägagi äkiline \"issanda püss\" VAZ 2101. Mäletan, et paras närv oli sees ja jalg tudises gaasipedaalil, kõrval istumas pagunitega eksamineeria. Kolmesest eksamineeritavate gruppist õnnestus sõit ainult minul, kuna olin varemgi vanaisa 01-ga sõitnud, mis tolle \"püssi\" kõrval oli täiesti tuim tükk. A-kati eksamiks oli \"Kovrovetsiga\" 8 läbimine, kusjuures enne igat käänu pidi korraks käega suunda näitama.
Juba aasta pärast läksin E kati kursustele, finantseeris Autobaas nr. 7. Õppeautoks kaheteljelise haagisega ZIL 130. Niisiis kroonusse aega teenima minnes oli mul juba ABCE taskus.
1991 sai läbitud ka D kursus tibukollase Ikarusega, jällegi autobaasi toetamisel. Esialgu oli väga harjumatu manööverdamine pöörangutel, kuna juht bussiroolis istub ju keeravatest ratastest veel juppmaad eespool. Esmastel õppesõitudel juhendaja ütles millal parasjagu on aeg pöörama hakata.
Mingi lühikese aja jooksul, vist mõned kuud, kui sai omistatud autojuhi II-liik, sain palgale kõrgemat lisatasu, nn. liigitasu, kuni palgasüsteemi reformimiseni, mil liigid kaotati.
Sel kevadel sai läbitud Fixum Autokoolis veoautojuhtide ametikoolituse täiendkursustel.
On olemas ka sõiduõpetaja tunnistus aastast 92, aga ei tea, kas see praegusel ajal kehtikski.
Vasta
#60

Hetkel on ainult muruniiduki load aga kohe kohe teised käes Cool
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne