Nostalgia atribuutika
#1

Kuna automobilismiga seondub ka tihedalt nostalgiline atribuutika, oleks selles teemas sobiv uurida mõningaid ununenud asju.

Kas on veel kuskil kellelgi kõrvale pandud või pilti NL aegseid mahla koonuseid. Neid mis poes olid, kolm koonust ja igas klaas koonuses oli eri mahl. Tavaliselt müüja täitis neid nii,et 3 või 5 liitristest kallati mahl otse koonusesse.

Samuti kas on kuskil neid 70-80ndate taksofone järgi? Aga putkasid?

Olid veel need kollased/punasega TAKSO tulbad!! Pole neidki enam näind pea 15 aastat.

Just a man!
Vasta
#2

Avtoexport
LADA

Kirjadega kunstnahast õlakoti leidsin garaazist. Lada pilt kah peal. Paar kunstnahast ruudukestega tagaaknapatja kah.
Hakka või LADA omanikuks.


Vasta
#3

Juhtun omama nõukaaegset taksofoni - selline hallika tsingitud kestaga, jube nostalgiline. Puudu vaid orig. toru.
Ehk panen kunagi piltegi...
Vasta
#4

Vanad taksofonid koos putkadega (isegi värvid on kollane/punane) on käigus Iru soojuselektrijaamas sisetelefonidena. Seal müra nii suur et ilma putkata ei kuule mida räägid.

Sai seal ekskursioonil käidud ja samuti veidi tutvutud muude hoonete sisemusega (ka korstnatega, vaade on muljetavaldav,siiski 202,4 meetrit MAApinnast).Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#5

ja muinasTeeVees näitas viimati, kuidas Rohke Debelakk gaseeritud vee automaadiga jändas. Jäi selline mulje et see oli kah kuskil tehases sees.
Vasta
#6

mul kah täitsa uus gaseeritud vee automaat olemas Smile

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#7

kalevpoeg Kirjutas:Kas on veel kuskil kellelgi kõrvale pandud või pilti NL aegseid mahla koonuseid. Neid mis poes olid, kolm koonust ja igas klaas koonuses oli eri mahl. Tavaliselt müüja täitis neid nii,et 3 või 5 liitristest kallati mahl otse koonusesse.
Meenuvad sellised koonused Tartus Tiigi tänava toidupoes nii 20 aastat tagasi. Ühe koonuse peal oli silt ÕUNA-VIINA. Proovisime järgi, ei olnud viina seesToungue
Eks see pood kuulus raudteele ja müüjad puha venelased.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#8

Mul on selline suur kunstnahast kandekott, viis rôngast ja \"1980\" peal.
Vasta
#9

Olemas rinnamärgid kõikide regatil osalema pidawate riikide tunnustega.Samas väga paljud säänsed ,mis boikottisid mänge.Näit USA ,CAN ,FRG jne.Samas osa noist riikidest osales olümpial küll aga purjetamisel nad siiski ei osalenud.Taani võitis küll mingis klassis siin medali aga tollel võitjal oli Afgaani sõja pärast must lint ümber käise.Seepärast näidati teles ainult klemmi nägu. Soomlane Rekkart tuli vist FINN klassis võitjaks.Kunagi varem polnud põdrad purjetamises medalt saand.Kuna aga teatavasti on Soome ja EW hümnid ühised lubati mängida ainult üht salmi.Teiste riikide omi tuli ikse pikemalt.Mul oli isa sääl ETV tööl tolle pärast teangi.Sai ka paar korda vaatamas käidud.
Vasta
#10

kulac Kirjutas:Vanad taksofonid koos putkadega (isegi värvid on kollane/punane) on käigus Iru soojuselektrijaamas sisetelefonidena. Seal müra nii suur et ilma putkata ei kuule mida räägid.

Sai seal ekskursioonil käidud ja samuti veidi tutvutud muude hoonete sisemusega (ka korstnatega, vaade on muljetavaldav,siiski 202,4 meetrit MAApinnast).

Kunagi vedelesid sellised Forelli tn. juures enne Tarbekaupa.
Vasta
#11

kalevpoeg Kirjutas:Olid veel need kollased/punasega TAKSO tulbad!! Pole neidki enam näind pea 15 aastat.
Nendega oli nii, et esialgu olid need klaasidega ja radiofitseeritud. Kusagil seitsemekümendate keskel kadus radiofitseeritus ära. Pideva lõhkumise tõttu asendati kaheksakümnendatel klaasid plekkidega.

Äärelinna taksopeatustes olid need tulbad veel ühekskümnendte lõpus alles.

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#12

Järva-Jaani vanaautode varjupaik just tegeleb hetkel \"nostalgitsemisvahendite\" kogumisega. Paigaldatud on laternapost koos vana tänavavalgustuse laternaga, lähiajal kinnitame veel ka alumiiniumist ruuporid, millest külalistele puhkpillimuusikat laseme. On ka seieritega bensiinitankur, mis saab õige pea uue (vana) küljepleki, millel kiri : A-72 ; hind 14 kop. /ltr. Läbirääkimised käivad telefoniputka saamiseks, kuid ei tea veel lõpptulemust. Seepärast oleksime väga tänulikud igasuguse info eest, kust saada gaseeritud vee automaati ja teisigi varasemates postitustes nimetatud esemeid. Samas kuulutame välja konkursi ideedele, mis veel võiks vanaautode varjupaika kuuluda, meenutamaks \"vanu aegu\". Preemiaks õhtu kahele autosaunas!
Vasta
#13

Ise olen kogunud nostalitsemisvahendeid juba aastaid... aga neid mahlakoonuseid ei ole siiani leidnud (nägin küll ühte 2 koonusega eksemplari Moskvas Izmailovi täikal... aga pidasin 250$ natuke kalliks)... kodus \"laos\" olemas 15 kantmeetrit kraami alates vanadest direktoritelefonidest ja lõpetades purast kestaga köögikombaineide, fotolaborite, mustvalgete televiisorite ja salvestusstuudioga... (50% asjadest kas kasutamata ja tehasepakendis või vähemalt koos manuaalide ja pakendiga) kõik oootav vaid eksponeerimisruumide leidmist...
Vasta
#14

Olid ju ka veel need OKA kassaaparaadid veneajal poodides!!
Ja need 70-80nendate (ESTOPLASTI vist) kollased, oranzhid ja punased põranda,seina ja lae lambid...hahahaa. Need oleks küll täitsa moe kaup!
Kas keegi mäletab veel neid Viru väljaku valgusfooride all olevaid sekundi lugejaid? Huvitav kas on need alles veel?? Endine linna munitsipaal, Foor vist, tegeles nendega.

Just a man!
Vasta
#15

Tallinn-Väikse depoos töötas gazirovkaautomaat veel enne 2000.aastat. Keevitaja vist hoolitses ballooni eest, lukksepad said nupuvajutusega klaasitäie vett kätte.

Ja OKAsid olen justkui alles hiljuti kuskil nurgatagustes poodides kohanud. Jälgige eeskätt pärapôrgu maapoode!
Vasta
#16

OKA kassaaparaat on täitsa olemas Veerenni motopoes.
\"Estoplasti\" poolkera kujuline kollane laelamp ripub mul kodus laes.
Vasta
#17

kalevpoeg Kirjutas:Ja need 70-80nendate (ESTOPLASTI vist) kollased, oranzhid ja punased põranda,seina ja lae lambid...hahahaa. Need oleks küll täitsa moe kaup!
Krt... Just hiljuti loopisin viimased sellised minema. Sad
Vasta
#18

muuseumipapa Kirjutas:Järva-Jaani vanaautode varjupaik just tegeleb hetkel \"nostalgitsemisvahendite\" kogumisega. Paigaldatud on laternapost koos vana tänavavalgustuse laternaga, lähiajal kinnitame veel ka alumiiniumist ruuporid, millest külalistele puhkpillimuusikat laseme. On ka seieritega bensiinitankur, mis saab õige pea uue (vana) küljepleki, millel kiri : A-72 ; hind 14 kop. /ltr. Läbirääkimised käivad telefoniputka saamiseks, kuid ei tea veel lõpptulemust. Seepärast oleksime väga tänulikud igasuguse info eest, kust saada gaseeritud vee automaati ja teisigi varasemates postitustes nimetatud esemeid. Samas kuulutame välja konkursi ideedele, mis veel võiks vanaautode varjupaika kuuluda, meenutamaks \"vanu aegu\". Preemiaks õhtu kahele autosaunas!
A72 hind on vale,Siis kui selline bens veel müügil oli maksis AI 93 10 kopikat liiter(õieti 9,5 kop)Turufondi hind
Tervitades,Flanagan
Vasta
#19

Diisel oli 7 kop. liiter.Huvitaw kas ka selliseid bensu autosid alles on millel too kalonka küljes oli.Enamasti olid need ZIL 130 ne baasil.
Vasta
#20

stretch Kirjutas:OKA kassaaparaat on täitsa olemas Veerenni motopoes.

Maapoodides neid ikka veel leidub.

Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne