Nostalgia atribuutika

(21-10-2019, 14:48 PM)Janka Kirjutas:  "Ostas" näinud kahte Estonia kassetikat. Omavahel väliste erinevustega ja samuti mittetäielikus komplektsuses, töökorrast rääkimata. Hind muidugi kosmiline nonde risude kohta, aga eks ajalugu maksab nende puhul kindlasti ka midagi.

 Kahjuks või õnneks, minu kunagi minema visatud pristavka ei ole kulda väärt. Igaks juhuks vaatasin üle:  Big Grin
https://www.osta.ee/vana-vene-kassettdek...22802.html

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(20-10-2019, 22:57 PM)honkomees Kirjutas:  
(20-10-2019, 21:29 PM)klemm Kirjutas:  Selline kvaliteet tehnika sattus täna meile.
http://fotoalbum.ee/photos/klemmm/111722537/

Millegipärast kopib eelmise pildi,  õige on 1 edasi.
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/44...78735e.jpg
[Pilt: 01122530078735e.jpg]

Mulle meeldib siin foorumis see, et igast lausest või pildist tekib pikk huvitav arutelu. 
Aasta arvu kassetikalt ei leidnud (isegi kvaliteedi märki mitte)  a vesna 305   ja maksis 190 rubla.   1976 oli ta igatahes olemas, varasemalt ei suuda enam meenutada, vanadus vist.-

Ostas on 1 ühe euriga müügis ka (nädal veel pakkuda)
Vasta

Vikipedia andmetel valmis mudel Vesna-305 aastal 1971 ja mudel 306 aastal 1972. Nende erinevus peitus ainult kiiruse valikus( esimesel üks, teisel juba kaks). Toodeti neid aastani  1978.
Igatahes olid nad omas klassis(mis sellest, et kolmas)vinged aparaadid ja võimaldasid muusikat kuulata kõikjal, kas siis vooluvõrgust või patareitoitel. 
Need, kes 70-datest muhvigi ei mäleta ja klassiõhtul selle maki abil tantsinud ei ole, võiks edaspidi oma arvamust pisut teisiti formuleerida.  
Vasta

Meitel tuli majja ma pakun aastal 83-84 väljamaa telekas, pealkirjaga JVC. Pallid ja seekamid kõik puha peal. Ostetud sai valutsi poest rämeda pleki eest. See riistapuu töötas absull ilma igasuguste probleemideta kuni kohustusliku digi TV-ni. Ja oli reaalselt igapäevases kasutuses. A siis tuli digi ja esimene probleem...  Kaablikutt sügas kukalt ja siis tedagi mida ja lõpuks nentis, et sellist pilli näeb küll esimest korda. Selgus, et sellel riistapuul polegi auku kuhu digiboksi pista. Et peale antenniaugu nagu muud auku polnudki.
Ja nii see JVC oma lõpu leidis. Made in Japan.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

(21-10-2019, 23:06 PM)spitfire Kirjutas:  Meitel tuli majja ma pakun aastal 83-84 väljamaa telekas, pealkirjaga JVC. Pallid ja seekamid kõik puha peal. Ostetud sai valutsi poest rämeda pleki eest. See riistapuu töötas absull ilma igasuguste probleemideta kuni kohustusliku digi TV-ni. Ja oli reaalselt igapäevases kasutuses. A siis tuli digi ja esimene probleem...  Kaablikutt sügas kukalt ja siis tedagi mida ja lõpuks nentis, et sellist pilli näeb küll esimest korda. Selgus, et sellel riistapuul polegi auku kuhu digiboksi pista. Et peale antenniaugu nagu muud auku polnudki.
Ja nii see JVC oma lõpu leidis. Made in Japan.

Minu kõikidel digiboksidel (Starman, üks hõbedane ja teine must) on antenni väljund olemas ja nad oskavad pilti telekasse saata ka seda kaudu. Lihtsalt infoks.
Vasta

(21-10-2019, 23:06 PM)spitfire Kirjutas:  Meitel tuli majja ma pakun aastal 83-84 väljamaa telekas, pealkirjaga JVC. Pallid ja seekamid kõik puha peal. Ostetud sai valutsi poest rämeda pleki eest. See riistapuu töötas absull ilma igasuguste probleemideta kuni kohustusliku digi TV-ni. Ja oli reaalselt igapäevases kasutuses. A siis tuli digi ja esimene probleem...  Kaablikutt sügas kukalt ja siis tedagi mida ja lõpuks nentis, et sellist pilli näeb küll esimest korda. Selgus, et sellel riistapuul polegi auku kuhu digiboksi pista. Et peale antenniaugu nagu muud auku polnudki.
Ja nii see JVC oma lõpu leidis. Made in Japan.
Sarnane olukord oli meil maakodus.Pikalt teeninud ja väga hea pildiga(Grundig)vist - ei olnd ühtegi sisendit peale antenni.Mingeid kaablikutte ei tellinud ja sai üks vana videomakk lihtsalt vahele ühendatud.Tol oli digiboksile vajalik RCA sisend olemas ja pilt läbi antennikaabli telekasse.
Vasta

Selline huvitav riistapuu sattus mingi hetk silmapiirile ja no kohe kindlasti oli seda ju vaja  Big Grin
Tea kas peab relvaloale ka lisama Cool
Seisnud ilmselt aastast 90 kui ostetud on. Esimene purakas oli nagu natuke lahja ja pikem tüübel suurema laenguga läks vaid poolest saati seina. Siis võtsin ja puhastasin ning määrisin kaasas olnud õliga kenasti asjad sisse ja no paari cm sügavusele betooni ära kaduda pikal tüüblil koos 10mm kraega polnud mingit raskust Big Grin 
Nüüd jälle vahest igavusest midagi huvitavat katsetamiseks.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                           

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Neil olid erinevate laengutugevustega padrunid ette nähtud erinevate materjalide naelutamiseks. Eristati värvi järgi padruni otsas.
Kõige vingema laenguga paugutas 3mm paksuse teraslati silikaatseina külge nagu muinasjutus.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(24-10-2019, 21:19 PM)wagoneer Kirjutas:  Selline huvitav riistapuu sattus mingi hetk silmapiirile ja no kohe kindlasti oli seda ju vaja  Big Grin
Tea kas peab relvaloale ka lisama Cool
Seisnud ilmselt aastast 90 kui ostetud on. Esimene purakas oli nagu natuke lahja ja pikem tüübel suurema laenguga läks vaid poolest saati seina. Siis võtsin ja puhastasin ning määrisin kaasas olnud õliga kenasti asjad sisse ja no paari cm sügavusele betooni ära kaduda pikal tüüblil koos 10mm kraega polnud mingit raskust Big Grin 
Nüüd jälle vahest igavusest midagi huvitavat katsetamiseks.
Meil oli omal tehtud vastavad lisad et sai lasta kuullaagri kuule.Mõõtu enam ei mäleta.Tööriistakapist lasi vabalt läbi.
Vasta

50mm valgest aeroci asjast läks läbi nii,et ilus ümar auk jäi vaid. Ehk tänapäevases ehituses ilmselt ei ole lubatud kasutada.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Sai Vene kroonus neist naeltest "kontsaplekid "tehtud .Igavesed olid. Big Grin
Vasta

aastal nii umbes´84 paugutasid ehitajad sellega vent sisteemi riputeid laepaneelidesse. naelad kadusid kui lurpsti kooriku servadesse. Tundus lihtne, lunisin kah proovida, õnn oli, et tatikana ei suutnud nii kõvasti peale suruda, et pauk käiks, tugevama mehe võttis õõtsuma kui s---i hoidis. naelad on vinged, kasutati kärnimiseks.
ps. mul karbitäis punaseid sahtlis kui soovi.


Vasta

Selles 5-korruselises majas, kus ma elan, on keldris kõik rauast asjad (igasugu toru- ja juhtmekandurid jm.) selliste naeltega seina külge lastud. Toas algsete plekkradiaatorite kinnitused olid kah. Kui neid ühel hetkel malmradikate vastu vahetama sai hakatud, oli igavene häda nende naelte betooni seest kätte saamisega. Meisliga läbi raiuda ka ei õnnestunud, suure vaevaga (ja suure sõrgkangiga) sai nad lõpuks välja sikutatud. Ühes seinas oli paneel nii kõva, et suure lööktrelliga malmradika nelja kronsteini jaoks vajalike sõrmejämeduste aukude puurimiseks kulus mitu tundi.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta

Tuttav riist. 
Mul vanamees nühkis trelliga pool päeva, et vannitoa seina ühte auku sisse "kulutada", no ei edenenud see töö kuidagi. Ju ei olnud neid vibra trelle siis võtta kusagilt. Pooleli see töö tal igatahes jäi.. 

Kuniks paar päeva hiljem tuli vana kavala näoga koju, säherdune riistapuu kotis. No poiss rsk, hoia nüüd oma piip ja prillid.. ja pani ühe laksu nagu testi mõttes seina ära. Vägev riist oli, köögi kapid, vannitoa kapid, kogu pull oli tunniga seinas. Minu meelest olid ka erinevad padrunid, mäletan nagu kollast ja punast, mis siis erinava laksu panid. A kui valesti läks, ega seda seinast enam kätte ei saant kah. Neid naelu oli kah vist 2 eri pikkust.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Mina tatikana sain nende padrunitega hästi läbi,ehitustes ringi kolades onud ikka andsid peotäie,siis õues oli kahe kiviga tegemist kauaks.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

Nüüd ma siis saan ka teada, milleks need padrunid tegelikult ette olid nähtud.

Meie kasutasime neid lihtsalt paugutamiseks. Kõige lihtsam oli ajalehepaberisse keerata ja vanasse vihmaveetoru jätkesse pista. Natuke meenutas miinipildujat.
Vasta

Oh need padrunid olid lahedad, eriti vinged olid veel elektrikute kaablikinga pressi omad, need olid 3x suuremad kui need väiksed naelapüssi omad Big Grin
Vasta

Päästsin äraviskamisest sellised asjad.

Filmifotokas Olympus Trip 35:

https://en.wikipedia.org/wiki/Olympus_Trip_35

Ja välklamp Nissin 20M. 

[Pilt: s-l1600.jpg]

Fotokal tundub mehaanika olevat korras, katik toimib. Plöksin ühe filmi täis ja eks selgub, kas töötab nii, nagu vaja. Välk on töökorras, toimib nii enda nupust kui ka fotoka päästikult. Välgule on mul mõttes teha juurde väike lisa, et muuta see optiliseks "orjavälguks" ja kasutada seda oma digiseebikatega pildistamisel.
Vasta

Mullivee automaat:
https://www.osta.ee/noukogude-liidu-gase...69982.html
Vasta

Selle oksjoni nimi on hullumaja puhvet.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne