Nostalgia atribuutika

Leidsin kilekoti LADA 2107 pildiga. Kott üsna kortsus ja näib, nagu reklaamitaks lömmis autotBig Grin
pilt

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta

Ma mäletan ka ühte kodus vedelenud kilekotti ammusest ajast, pildil oli minu meelest rohelise kabiiniga Multicar.
Vasta

Ma nägin täna hunnikut vanu sööklakandikuid..meenus lapsepölv töölissööklas, kus 1 rubla eest sai nii supi, prae kui magustoidu..ja jäi veel üle ka...

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Õige Aspelund! Rubla eest sai kõhu süüa nõnda punni, et ei näinud oma m....musti varbaid...

Muuseas Petseri sööklas olid lusikad-kahvlid laua külge nööriga kinni seotud, et keegi süvavaene СССР´i alam neid koju ei tassiks. Aegajalt tõmbas nõudepesumutt neid muidugi lapiga üle... Prrr!

Aga alumiiniumist kahvlid olid nii pehmed, et vähegi kõvema kartuli purustamisel paindusid nad kõveraks. Aga polnud lugu, sama lihtsalt sai neid tagasi painutada, puruks nad ei läinud...
Vasta

Aspelund7 Kirjutas:... lapsepölv töölissööklas, kus 1 rubla eest sai nii supi, prae kui magustoidu..

See pidi ikka õite kallis koht olema, kus kolmekäiguline lõuna rubla maksis. Miski 50-70 kopikat oli selle tavaline hind. (Ma mõtlen ikka aega enne rubla vaikset devalveerumist kusagil 1980ndate teises pooles seoses kooperatiivide aja algusega 1985.)

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

Käisin ükspäev vanatädi majas, mis on suht hüljatud (eelmine aasta jaanuari tormi ajal sai maja kõvasti kannatada ning vanatädi ise elab nüüd korteris). Majas ja hoovis on aga megalt nostalgilisi asju, nagu tädike ise, vana ja seniilne pole kunagi midagi raatsinud ära visata.

Seega on mul kodus 77'a looduskalender, hunnik vanu tikke (ka selline 4'ne pakk, plastmassist ümbrisega ning peal Vana Tallinn vm)... oeh ma ei suudagi tegelikult ette lugeda mis seal on, ja mis koju olen vedanud juba. Suutsin vaid paar pilti teha kui hiljuti seal käisin. Kodustest asjadest teen pilte teinepäev.

                       
Vasta

piltidelt siis näha teeklaase, seal oli veel neid, üks vana kilekott (kodus veel neid igasuguseid), vanad pardlid ?, vanakooli kettaga telefon (peaks olema täitsa töökorras), mingi vanem hambapasta ja veel igast pudipadi. ise ei teagi mis ajastust miski on aga põhimõtteliselt on nii, et kui ma majja esimest korda sisse astusin, tundus mulle nagu oleks 20aastat ajast tagasi läinud. peale uppumist on majas aga mega hallitus ja kopitus, hingata raske jne. järgmine kord lähen, võtan 3m maski kaasa. ei suuda seal sees olla, ohtlik kah.

                       
Vasta

lugesin ühe kaasfoorumlase postitust ja ta rääkis Petseri sööklast Ja mul tuli meelde isa jutt oma restorani tööst Nii mu isa töötas endises "Nõmme kõrtsus"mis lõpetas 90.aastatel tegevuse vanemad tegijad kindlasti teavad seda kohta Isa saadeti asenduseks Männikule kuhu pidid tulema Petserist "külalised" tavaline lauahõbe vahetati kohe odavate alumiiniumnõude vastu söökla personali poolt ja ka need pisteti põueRolleyes nii et siis petseri rahvas on puruvaene(mitte kõik)
Vasta

OT, aga tänapäeva Petseri on kontrastide linn. Mõni maja on väga lääpas ja seisab ausõna peal püsti, aga samas naabrimehel on uhke villa, bemarid (mitte just kõige vanemad) seisavad hoovis ja koerakuutki on uhkem kui mõne mehe maja.

Samas tekitab tõsist nostalgiat VAZide ja Mossede kõrge kontsentratsioon ja muidugi kollased linnaliini Ikarused. Poodidesse tuuakse kaupa ikka suures osas nõukaaegsete GAZi ja ZILi veokitega.
Vasta

Jõgevamaal Pala külas on ühe hoone seinal säilinud etkvl aegne eesti/venekeelne silt "Varumispunkt"

Põlvamaal Mikitamäe külas (õigemini see asustus, mis jääb veidi lõuna poole) kuuri/küüni seinal silt "Kauplusauto peatub..."
Vasta

Regardman Kirjutas:Kas keegi ETKVL-is valmistatud kätekuivatus sooja õhu puhureid mäletab ?
Vanasti oli neid pea igas avalikus WCs. Nüüdseks on asendunud nood uutega.
Kooli tööõpetuse klassis veel 2 sellist alles, 1 veel toimis tänagi (1979 vl.) .
mul peaks olema selline riistapuu kuskil garaazi nurgas täitsa tutikas muide.
Vasta

muuseumipapa Kirjutas:
valdo Kirjutas:
Aspelund Kirjutas:Aga kas keegi mäletab neid torujaid plekist prügikaste, mis (era)majade juures enne konteinerite tulekut seisid? Sellise terava tipuga kaan peal?

Mul praegugi sellised.

Kui kellelgi peaks neid 2-3 üle olema, siis paluks varjupaigale broneerida. Oleks nii nostalgia atribuudiks kui ka oma otsest ülesannet täitmas piknikunurgas.
paide kutseka polügonil on ka sellised ehk annavad mõne ära kui ilusti küsida.
Vasta

mesamees Kirjutas:
Regardman Kirjutas:Kas keegi ETKVL-is valmistatud kätekuivatus sooja õhu puhureid mäletab ?
Vanasti oli neid pea igas avalikus WCs. Nüüdseks on asendunud nood uutega.
Kooli tööõpetuse klassis veel 2 sellist alles, 1 veel toimis tänagi (1979 vl.) .
mul peaks olema selline riistapuu kuskil garaazi nurgas täitsa tutikas muide.

Selline riistapuu sobiks ideaalselt JJ varjupaiga nostalgiasektorisse. Usun, et su garaaz vajab kindlasti tuulutamist ja veidi on vaja ruumi teha ka uuemale kolale.....

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta

Täna sorteerisin vanaraua hunnikust välja ühe nõukogude ajal toodetud käru ja kaks muruniidukit. Minu arvates igati säilitamist väärt atribuutika, praeguseks juba kuiva ja hästi tuulduvasse kohta paigutatud.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta

See muruniiduk on tegelt jube hea asi kui tahed muru hoida ilusana! Vaja iga 5-7 päeva tagant niita ja muru püsib fantastiliselt ilus ja tugev! Need praegused moeröögatused pole sugugi kõige paremad! Tean kogemustest rääkida! Wink

Just a man!
Vasta

Ootamatult ilmus selline monstrum välja nagu ajalehe müügiautomaat.
Vene ajal paigutati neid rahvarohketesse kohtadesse, neist sai siis osta "Rahva Häält", "Noorte Häält", "Pravdat" vms.
Vasta

Martti Kirjutas:Täna sorteerisin vanaraua hunnikust välja ühe nõukogude ajal toodetud käru ja kaks muruniidukit. Minu arvates igati säilitamist väärt atribuutika, praeguseks juba kuiva ja hästi tuulduvasse kohta paigutatud.

Kui mu kadunud vanatädil veel Muugal suvila oli, siis olid seal täpselt samasugune käru ja samasugused niidukid. Üks niiduk oli X käepidemega ja teine sirgega. Töökindlus polnud neil masinatel sugugi kiita, parajad õnnetusehunnikud olid (kuigi süsteem iseenesest suhteliselt elementaarne)
Vasta

zazik Kirjutas:Kui mu kadunud vanatädil veel Muugal suvila oli, siis olid seal täpselt samasugune käru ja samasugused niidukid. Üks niiduk oli X käepidemega ja teine sirgega. Töökindlus polnud neil masinatel sugugi kiita, parajad õnnetusehunnikud olid (kuigi süsteem iseenesest suhteliselt elementaarne)
X-käepidemega on uuem, ja teine vanem, mille kohta annab tunnistust ka säilivus. X-käepimelisega saab veel isegi muru niita, aga see on parajalt vaevaline tegevus on, kuna kummiratas mis veab lõikurit ringi kipub kinni jääma. Oleksin pannud niidukitest paremad pildid, aga ei suutnud neid piisavalt väiksemahuliseks teha, ehk kunagi hiljem saab neid näha kui galerii uuesti käima saab.
Vasta

Ega kellegil pole juhuslikult üle mitut Ziguli õlle pudelit ? Äkki oleks nõus sümboolse summa eest loovutama või vahetama millegi vastu ?
Vasta

Tegelt keegi kellel võimalik võiks üldse skännida nõukaaegsed õlle sildid sisse ja kuhugi üles riputada. Saaks siis vaikselt nostalgitsedes õllet libistada! Smile

Just a man!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne