Nostalgia atribuutika

nostalgiline toode , defitsiit!!! müüdi vist ainult apteekides

2 kopika eest sai nii mõndagi , tikutoos vist oli 1 kop

[Pilt: 30du5.jpg]

[Pilt: 934849.jpeg]

[Pilt: 92181_original.jpg]

[Pilt: 93871_original.jpg]

[Pilt: 93694_original.jpg]

[Pilt: 93382_original.jpg]

[Pilt: 93064_original.jpg]
Vasta

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

http://youtu.be/6e9qKwf2370
Vasta

komsomolipiletid , kui keegi tahab siis mul on neid 400 tk , uued täitmata

[Pilt: 6ee3d155c0bbae9c707bfbb1b3ab6045.jpg]

[Pilt: 91f34ec2937b142f8e4f1f8cd6540b26.jpg]

[Pilt: db10ba51c73a31f359d3b9748fd0e148.jpg]

[Pilt: 37a3f35cc8aacaef646a49aaac8272d0.jpg]
Vasta

Mina tahan pileteid, mis tahad nende tükihinnaks või nii.

Sorry, et solgin teemat....

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta

ps abiks

nb.100 tk läks juba Jaapanisse viimsepäeva ootajatele ,pidid hakkama rakukest moodustama
Vasta

Kes nostalgiakama kogub, mul olemas tikutoosid, süvaimmutatud, tutikad, leiab ka mõned kümne toosiga pakid, kinnised.
Hind tagasihoidlik 3€ toosist.

http://www.okidoki.ee/item/1915787/
Vasta

Viljandi tikuvabriku toodang-hind 1 kopikat

tikud vist talongidega polnud nagu pesupulber ja suhkur?
Vasta

Tikud olid siiski mäletatavasti talongivabad.
Siiani tore nendega suitsu süüdata, põlevad, ei hüppa väävel ära ja leek lambist ei kustu.
(03-12-2012, 00:23 AM)kalleb Kirjutas:  Viljandi tikuvabriku toodang-hind 1 kopikas

tikud vist talongidega polnud nagu pesupulber ja suhkur?
Vasta

Nu kalleb tõ dajoshBig Grin Sitta neist tikutoosidest ja komsomolipiletitest(kui viimnepäev tulemas siis ei aita enam ka komnooreks astumine)
Aga kondoomikollektsioon on vägevBig Grin Kas mõne kõva kepimehe kollektsioon?
1953 ??? Kas mitte nõukogude inimesed siis järglasi ei pidand tootma? Seks ja suguhaigused olid ju tabu praktiliselt nõukaaja lõpuni.Kummid: razmer 1 ja 2...
Luxus samuti kui kummid 13 tolli jne...
Vasta

kahjuks pole minu kollektsioon Toungue

aga ja razmeerid ja puha , sees oli kindlasti OTK sest ilma kontrollita ju sellist strateegilist toodet ju välja ei lase , kindlasti kasutatud ka nõukogude talki

aga vanemad foorumlased lasevad kohe pikemad meenutused suuruste ja kasutusmugavuste kohapealt Smile


ja ega too toode oli defitsiit ning kätte said ainult kõvade tutvuste või juhuse kaudu

ja olevat tegelasi olnud kes antud tooteid ka pesid ning kuivatasid ning korduvkasutasid sest häda ei anna häbeneda

kui putkamajandus algas siis antud toode pakiti ümber värvilisesse ümbrisesse ning hind tõusis tänu spekulantidele kõvasti
Vasta

(03-12-2012, 00:50 AM)krossifänn Kirjutas:  Aga kondoomikollektsioon on vägevBig Grin Kas mõne kõva kepimehe kollektsioon?

Pigem ikka vastupidi. Ega kepimehel selliseid asju üle jäänud, ikka sellel mehel kes kuivale jäiBig Grin
Vasta

(02-12-2012, 18:50 PM)Janka Kirjutas:  Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

http://youtu.be/6e9qKwf2370

Oi, see on väga lahe film Smile
Poolas (ja ka enamikus välisriikides) kandis pealkirja "Kuidas ma päästsin valla Teise Maailmasõja", meil jooksis nimega "Suurtükiväelase Dolase seiklused" (ime küll, isegi IMDb teab seda).

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta

Beriozka kataloog a.1975.

http://russos.livejournal.com/985007.htm...d=51270063

pdf: http://russos.ru/files/beryezka.pdf
Vasta

(04-12-2012, 04:01 AM)anski Kirjutas:  Beriozka kataloog a.1975.

http://russos.livejournal.com/985007.htm...d=51270063

pdf: http://russos.ru/files/beryezka.pdf

Umbes samapalju maksid samad kaubad tollal ka tavalistes poodides (kui neid muidugi müügil oli).

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta

(03-12-2012, 01:08 AM)kalleb Kirjutas:  ja ega too toode oli defitsiit ning kätte said ainult kõvade tutvuste või juhuse kaudu

No ei oska nüüd arvata, kui defitsiitne see toode on. Vanamehe mälestustest jäi meelde, et neid tooteid kasutatud 60-date teisel poolel massiliselt mahlapudelite otsas, et hallitama ei läheks, justkui olnuks punnid defitsiitkaup. Igatahes toodud neid mahlapudeleid vanavanematelt ühikasse, joodud ja peale joodud, needsamusedki otsast ära tõmmatud ja aknast välja visatud. Kuniks vananaiste suvi veel kestis, polnud midagi, aga kui aknaaluselt puult ühika akna all lehed langesid, siis oli möödakäivatel vanaaja kooli vanamuttidel peavangutamist küll ja veel.
Vasta

no veinipudelite otsas käisid vähe teised tooted mida ka apteegist sai aga mis polnud nii defitsiitsed nagu nood teised -näpukaitsed .

välimuselt sama aga paksemast kummist ning strateegilised mõõdud väiksemad

võibolla oli tegu hiinlastele mõeldud pribooridega mida lihtsameelne nõukogude inimene näpu ja veinipudeli otsa ajas
Vasta

(05-12-2012, 01:28 AM)kalleb Kirjutas:  no veinipudelite otsas läisid vähe teised tooted mida ka apteegist sai aga mis polnud nii defitsiitsed nagu too teine -näpukaitsed .

välimuselt sama aga paksemast kummist ning strateegilised mõõdud väiksemad

võibolla oli tegu hiinlastele mõeldud pribooridega mida lihtsameelne nõukogude inimene näpu ja veinipudeli otsa ajas

Big Grin Mäletan ka neid kumme hästi, turvaseksivahendid need küll ei olnud.

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta

novot , teadjad mehed kohe platsis ja jagavad omendatud kogemusi ning elutarkust noortele

kui ikka naistesse lähed siis jäta kohe heaga need näpukaitsed koju ja võta kaasa õige priboor

vanaeided kes ühikate akende all jalutasid said sealt igasugu solki kaela , noorsugu oli hukas ja oksendas tihti otse aknasse ning igasugu saast läks otse parda taha

ja ega nad võibolla polnud näinudki seda õiget defitsiitset priboori , kuulnud kummindusest küll ning kui miskit nägid siis kohe kuulujutud liikvele et pordumaja

mäletan ka mingid lutid olid teinekord pudelite korkide turvamiseks


õhupallidega oli ka paras defitsiit, mäletan kunagi käisid mingid vanemate klasside õpilased sunduslikul oktoobri või maiparaadil õhupallide asemel täispuhutud kondoomid, osadel ka täispuhutud kummikindad, sinna olid ka imelikud näod peale joonistatud
Vasta

Vabandust, et solgin teemat, tuli meelde seoses turvarehvidega:

Olime ehk mingi 15 aastased kui panime parima sõbraga koolist pausi ja tsillisime linnas. Raekoja platsil tuli idee minna Raeapteeki kondoome ostma, tundus põnev. Mina kui jänes loobusin, ei julgenud. Andsin siis raha sõbra kätte ja tema kui kangelane läks ja ostis ära. Apteegist väljudes vana raibe karjus üle Raekoja platsi, et Karl, Karl, tule võta oma kantossid, need on siin! Big GrinBig GrinBig Grin

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta

selline teguviis tegi tuju terveks päevaks huvitavaks Big Grin

aga jah olid ajad ,olid majad

[Pilt: 0808144-reformierakond-preservatiiv-kond...149887.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne