Saksa kanistrist huvitavat
#1

Saksa sõjaväe 20 liitrisi bensiinikanistreid on vist päris paljud näinud ja mõnelgi neid kodus veel praegugi kasutusel. Ära tunda on neid lihtne: selged kirjad Wehrmacht, Kraftstoff, 20L ja Feuergeferlich külje peal.

Sel nädalavahetusel uurisin taas üht kanistrit, mis tundus olevat wehrmachti hall. Samas ühtegi kirja külgedel ei olnud.

Aga: kirjad olid käepidemel, otse korgi juures!!!! Väikese šriftis, aga olemas. Aastaarv ka, 1943.

Seega, kui leiate kanistri, mille küljed puhtad, aga värv viitab saksa päritolule, kontrollige ka käepidet korgi juurest. Nii võite endale kena eseme kollektsiooni saada,

Asp,
täiendas oma kanistrivaru

       

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#2

Müüsin Kurtnas maha 1941 kanistri millel puudus \"Wehrmacht\" kiri aga \"Kraftstoff 20L\" oli. Ning seal kõik tegid maha et 50.- kr tk saada neid küll, nii saigi poolmuidu ära antud. Palju rohkem küsiti veekanistrit (milline see on?).
Vasta
#3

Tavaline Wechrmachti kirjadega kanku on tõesti suht levinud. Kõige haruldasemad on SS-i omad, mida mul endal polegi õnnestunud näha. Sinu kirjadeta isend kuulub pigem haruldasemate sekka.

Veekanister on samasugune välimuselt, vaid kütuse asemel on kiri \"Wasser\". Ühe sellise pildi leiad siit: http://www.kettenkrad.de/kanistere.htm

Eestis liigub veel inglise ja ameerika kankusid. Inglase tunneb ära kirjast W (keskel nool ülesse) D . Jeep-i kankudel on täiesti omapärane valamisava (http://jeepbb.free.fr/photos/restauratio...rrycan.jpg)

Rohkelt on Eestis liikvel veel ka 200 liitriseid bensiinivaate, neilgi kirjad otstel ja suured võrud (veeretamiseks) ümber. Neist oli kunagi väga popp teha vihmavee kogumise nõusid.

Asp


Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#4

Oot oot, kelle omad need vörudega bensuvaadid on? Meelde tuletades et mulgi vedeleb yks selline suvilas.

Kas me sellist Eestit tahtsimegi?
Vasta
#5

Liigub nii saksa omi kui ka Eesti oma naftatööstuse kirjadega. Kõige lihtsam on lugeda otsast kirju.

Ma vaatan, äkki saan weekend teha mõne pildi.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#6

Endal maakodus vedeleb ka üks 200l nõu.Sel ühe otsa peal:\"Feuergefaehrlich\" ja \"Heer\" lisaks aastaarvule 1941.
Vasta
#7

"Heer" tähendab maaväge või armeed, sõna oli kasutuses rohkem I maailmasõja ajal, kuna II maailmasõjas kasutati samas tähenduses Wehrmaht'i, "Heer" tähistas Wechramcht'i ja SS'i koos. (nt Oberkomando des Heeres- OKH: maavägede staap)
Vasta
#8

Wehrmacht oli Saksamaa relvajõudude üldnimetus (nagu varem oli Reichswehr ja praegu Bundeswehr, ilmselt oleks kõige sobivam eestikeelne vaste just \"relvajõud\"). Wehrmacht koosnes: Heer - maavägi, Kriegsmarine - merevägi, Luftwaffe - lennuvägi. Palju sellel nüüd kanistritega pistmist...

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#9

Olen oma kanistrikogusse saanud pidevat täiendust \"agentide\" käest EMEXIST hetkel on mul 10 saksa bensiinikankut + 2 Wasserit ning mõned Wehrmacti vaadid aga mida pole õnnestunud saada on SS kanister. Emexist olen ostnud saksa kankusid tagasi 25kr tükk - maru raha saab küll viia kes selle sinna on viinud pakun et kaalu järgi saab viia 2 krooni.

2 Gaz 67, 2Gaz 69A, Bobeda M20, Moskvits 401, Gaz 51,K-750,Dnepr Mt9,K-650
Vasta
#10

Peaks ka mahtuma teemasse Saksa kanister: sai kunagi ära tiritud üks vasest püssirohukanister, maht u 80 l. Vist suurtükimeestest jäänud. Kirjad peal 1938 ja Cuprifer(tootja vist). Pilti homme
Vasta
#11

ka kanister
Vasta
#12

Mul on kodus 2 Wehrmachti 200 liitrist vaati. Aga need vist ei ole mingi haruldus...

Miks need puud alati vale koha peal on?
Vasta
#13

Oled Sa mõnda Kurtnas müügil näinud? Mina ei ole viimase viie aasta jooksul küll neid tähendanud.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne