Teedest, ehitistest ja sildadest

(25-12-2019, 14:03 PM)Aare R. Kirjutas:  Fooride õppimise kohta ütleks nii, et isegi kui see nii on ja äkki ka Pärnu foorid, siis Pärnu foorid on küll ikka jube pika juhtmega, minu meelest ei ole need mitte midagi õppinud.
Aga need tähtsad asutused- kokkuvõttes pole vahet, mis valdkonnaga tegu on ja mis nimi on, lõpptulemus on ikka sama.

Pärnu omad on valmis õpetatud, seal aitab ainult tsüklite päheõppimine  ja katse-eksituse meetodil sobiva kiiruse valimine. Kuigi mõned kuud tagasi nad muutsid natuke süsteemi ja siis oli mul tükk segadust. Ja osa foore, just KEKi ja TLN mnt risti juures on sellised, et mõnda foori ma oma eelmise autoga ei suutnudki rohelisse sõita. Uuega mis kiirem aga polnud probleemi. Selleks vajalikust kiirusest me parem ei räägi  Wink
Vasta

Ma kipun arvama, et need kõige suuremad kirujad ja arvajad ei tea tegelikult isegi seda, kelle haldusalas miski asi on. Rääkimata sellest, et tervikpildist aru saada ja oma kriitika konstruktiivsel kujul õigesse kohta edastada.
Eelmine lihtne küsimus pole jätkuvalt vastust saanud, aga mina näiteks ei tea, kelle haldusalas Vabaduse mnt foorid (just haldamise võtmes) on ja keda ksf Walter lahkelt oma haldusala osas osavõtmatuks nimetab. Loodame, et ksf Walter teab ja jagab oma teadmist.
Vasta

(25-12-2019, 19:12 PM)13piisab Kirjutas:  Eelmine lihtne küsimus pole jätkuvalt vastust saanud, aga mina näiteks ei tea, kelle haldusalas Vabaduse mnt foorid (just haldamise võtmes) on ja keda ksf Walter lahkelt oma haldusala osas osavõtmatuks nimetab. Loodame, et ksf Walter teab ja jagab oma teadmist.
Kõnealune asutus on Tallinna Liikluse Perssekeeramise Amet ning kes konkreetselt kuskil elektrikappe avab ei oma tähtsust. Mitte mingid kõrvalteelt Vabakale suunduvad autod ega jalakäija foorinupud seal automaatset "rohelist lainet" ei sega e. kuidas see seal lainetab teavad oma kogemustest igapäevaselt seal liikuvad autojuhid. Ühe lausega - rohelise laine häälestamisega ei saada hakkama.
PS. ülaltoodud arvamus on isiklik kuid tugineb allikatele, mille usutavuses pole põhjust kahelda.
Häid kestvaid pühi kõigile!

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Tsitaat:rohelise laine häälestamisega ei saada hakkama.
Ega vist polegi võimalik, et Laagrist - linna ja vastupidi üheaegselt oleks kõigil roheline laine. Seda vist pole keegi ka lubanud. Muide Liiva peatusest õhtul Laagri poole töötab ilusti. Mõned eriti kiired, kes ette jõuavad üldisest voolust, peatuvad siiski iga foori all. Ilmselt turistid, kes pole kursis kohaliku eluga.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(25-12-2019, 20:37 PM)Walter Kirjutas:  
(25-12-2019, 19:12 PM)13piisab Kirjutas:  Eelmine lihtne küsimus pole jätkuvalt vastust saanud, aga mina näiteks ei tea, kelle haldusalas Vabaduse mnt foorid (just haldamise võtmes) on ja keda ksf Walter lahkelt oma haldusala osas osavõtmatuks nimetab. Loodame, et ksf Walter teab ja jagab oma teadmist.
Kõnealune asutus on Tallinna Liikluse Perssekeeramise Amet ning kes konkreetselt kuskil elektrikappe avab ei oma tähtsust. Mitte mingid kõrvalteelt Vabakale suunduvad autod ega jalakäija foorinupud seal automaatset "rohelist lainet" ei sega e. kuidas see seal lainetab teavad oma kogemustest igapäevaselt seal liikuvad autojuhid. Ühe lausega - rohelise laine häälestamisega ei saada hakkama.
PS. ülaltoodud arvamus on isiklik kuid tugineb allikatele, mille usutavuses pole põhjust kahelda.
Häid kestvaid pühi kõigile!
Kunagi töötas roheline laine Vabaduse puiesteel vägagi hästi. Aastaid töötas. Kuniks ühel hetkel tõmmati kiun üles, et keskmised kiirused seal liiga suured (on meediast meeles, et oli selline kiun, millal, seda täpselt ei suuda meenutada) ja hakati fooritsüklitega mängima. Tulemuseks on tänane jama. väga seal sõita ei tahagi, paraku peab ja liigagi tihti. Vahest mõtlen, kellele selline peata-kiirenda süsteem kasulik on, siis ainsad võitjad peaks olema kütusemüüjad. Piduriklotsimüüjad ka :Big Grin Tõsi, saab ka peatumata läbida toda lõiku, aga siis pead fooritsükleid teadma, sõidukil peab kiirendamiseks võimekust olema ja natuke mune peab ka olema, et läbida mõni lõik kuni 90km/h 50 alas mis ei ole kokkuvõttes ok lahendus.

Teine ja märksa värskem peessse keeratud lõik on Paldiski maantee Haabersti viaduktist Harku ristini. Linnast väljuval suunal fooridega tekitatavat ummikut ei saa muu kui ebapädeva liikluskorralduse süüks panna, sest ees on tühjus, linn saab läbi ju. Jalakäijaid seal väga ei ole, annaks kenasti nende turvalisuse nupule vajutatavate fooridega reguleerida, mis lisaks autodele enamat läbipääsuaega. Samuti Harkujärve külast paldiski maanteele suubuvalt teelt annaks vasakpöördeks aega maha kärpida, mis vähendaks sealt paldiski maanteele tahtjate arvu. Harkujärvelt peaks täna saama ka teisele poole välja, mistõttu saaks sealt tulijad juba parempöördega linna suunal keerata. Sama sõudebaasi teeotsaga.

Aga Tallinna ametites, tundub, et töökohti jagatakse eeskätt parteililiinis ustavuse, mitte ametialase pädevuse alusel. Sealt ka siinses teemas käsitletav valitsev lollus liikluskorralduses. Muud ei oska arvata.

Ja üldse - märke, foore ja muud tilulilu on uutel lõikudel liiga palju..korjake vähemaks seda s..tta kel võimuses. Või võtke valimislubaduseks! Liiklus ei pea olema ülereguleeritud. Juhiks sobiv indiviid suudab mõelda ja saab hakkama. Kõik ei saa, aga kõik ei peagi õigust rooli keerata saama. Täna on liikluses juba nagunii liiga palju neid, kes ei peaks seal juhtidena olema.
Vasta

vabaka laine töötab hästi. suured sildid ka ju väljas.
ommuku kesklinna poole ja õhta laagri poole.
muidu aga on täiesti mõttetuid foore üksjagu linna tekkinud ja pannakse ühtevalu juure ka.
minu igapäeva marsruutidele jääb ka mitu tükki ette ja punasega sõitmine on pigem reegel kui erand.
tundub, et kohalikud jagavad matsu ja ei lase ennast foorist häirida. vahel mõni võõram
sohver jääb punase taha seisma.
Vasta

Paldiski mnt.polnud kunagi mingeid ummikuid.ummikud tekkisid,siis kui need foorid sinna topiti.neid foore sellel lühikesel lõigul rohkem,kui terve kesklinna suuna peal kokku.
vabakal sütivad jalakäija foorid ka siis,kui seal pole ühtegi inimest
Vasta

(25-12-2019, 17:27 PM)Vetu Kirjutas:  
(25-12-2019, 14:03 PM)Aare R. Kirjutas:  Fooride õppimise kohta ütleks nii, et isegi kui see nii on ja äkki ka Pärnu foorid, siis Pärnu foorid on küll ikka jube pika juhtmega, minu meelest ei ole need mitte midagi õppinud.
Aga need tähtsad asutused- kokkuvõttes pole vahet, mis valdkonnaga tegu on ja mis nimi on, lõpptulemus on ikka sama.

Pärnu omad on valmis õpetatud, seal aitab ainult tsüklite päheõppimine  ja katse-eksituse meetodil sobiva kiiruse valimine. Kuigi mõned kuud tagasi nad muutsid natuke süsteemi ja siis oli mul tükk segadust. Ja osa foore, just KEKi ja TLN mnt risti juures on sellised, et mõnda foori ma oma eelmise autoga ei suutnudki rohelisse sõita. Uuega mis kiirem aga polnud probleemi. Selleks vajalikust kiirusest me parem ei räägi  Wink

Korraks veel Pärnu põigates ütleks nii, et kuna Ehitajate tee on sirge, on mingil määral tõesti kiirusega mängides võimalik kohati mingisse tsüklisse saada, kui rääkida Niidu, Raba ja Savi ristmikest. Tallinna maantee ristmik on aga suht välistatud, et rohelisega hooga üle saad. Kui ma sadama poolt tühjalt näiteks tulen, siis veel, kuna auto on kergem, ning seda ka siis, kui ma olen ristmikule suht lähedal. Muidu aga mitte, sest lisaks muule on foori tsükkel ka pagana lühike- kui ma täiskoormaga paigalt stardin ning kui kabiin on teispool ristmikku foori juures, siis roheline juba vilgub. Käru läheb täiesti tumepunasega üle, kuid isegi siis ei ole ma üsna tihti ainuke, kes üle tuleb.
Vasta

(25-12-2019, 22:05 PM)sturmbannführer Kirjutas:  Paldiski mnt.polnud kunagi mingeid ummikuid.ummikud tekkisid,siis kui need foorid sinna topiti.neid foore sellel lühikesel lõigul rohkem,kui terve kesklinna suuna peal kokku.
vabakal sütivad jalakäija foorid ka siis,kui seal pole ühtegi inimest

Mingil eelmise sajandi kuuekümendatel? Seni, kuni mina mäletan (ja see on umbes üheksakümendate keskelt) on Tallinna suubuvad-väljuvad trassid olnud tipptundidel umbes. Või noh, võrreldes muu maailma ummikutega, pigem ikka "umbes".
Vasta

sa pole siis paldiski maanteelt linna sõitnud hommikuti.
seal on aastatega tasapisi umbsemaks läind.
iga lisandunud foor muidugi peatab otse tulevat voogu,
aga eks kõrvalt tulijad muidu ootaks lõunani.
tõsise litaka pani aga järveotsa foor.
sealt välja keerajaid on vähe, sageli pole ühtegi, aga rohelist saavad tihedalt.
olenevalt kellaajast on võimalik seisma-tiksuma jääda juba enne hüürut.
tähetornist edasi kuni õismäeni on suht normaalne, et esimene käik on ainuke
mida kasutada saab.
Vasta

Kõige parem mälestus rohelisest lainest on mul 90ndate algusest Liivalaia tänavast. Sai suht tihti seda õhtusel tipptunnil läbitud. Kiirus 60+ ja ei mingit ummikut....

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(25-12-2019, 22:36 PM)diesel Kirjutas:  sa pole siis paldiski maanteelt linna sõitnud hommikuti.
...
Olen püüdnud vältida tõesti. Iga nädal ei õnnestu.
Samas on neil päevadel, kui mina sealtkaudu olen sunnitud liiklema, olnud umbes kogu tee, mitte ainult sisenevad foorid... Ehk ka foorideta seisaks liilus samamoodi, lihtsalt kõrvalttulijad ei saaks üldse vahele.
Aga eks ta õige ole: iga foor tekitab kohustusliku peatumise ka siis, kui parasjagu jõuaks ilma selleta läbi, eksole. Sestap ei fänna ka mina fooreWink
Vabaka laine toimib seni kenasti, kuni keegi tahab üle jalutada. See punane lüüakse hetkega selga ja siis oledki lainest väljas. Kui saab ilma näppijateta läbi lipsata, siis on roheline küll. Aga seda juhtub harva.
Vasta

(25-12-2019, 22:14 PM)v6sa Kirjutas:  
(25-12-2019, 22:05 PM)sturmbannführer Kirjutas:  Paldiski mnt.polnud kunagi mingeid ummikuid.ummikud tekkisid,siis kui need foorid sinna topiti.neid foore sellel lühikesel lõigul rohkem,kui terve kesklinna suuna peal kokku.
vabakal sütivad jalakäija foorid ka siis,kui seal pole ühtegi inimest

Mingil eelmise sajandi kuuekümendatel? Seni, kuni mina mäletan (ja see on umbes üheksakümendate keskelt) on Tallinna suubuvad-väljuvad trassid olnud tipptundidel umbes. Või noh, võrreldes muu maailma ummikutega, pigem ikka "umbes".
Fakt on, et iga renoveerimise läbinud teelõik Tallinna linnas on pärast valmimist rohkem umbes kui enne renoveerimist. Viimane näide Pärnu maantee Maanteeameti ristist linna piirini. No on rohkem seisakuid. Ka tipptunni välisel ajal, mil enne renoveerimist sai sealt suht ühe hooga läbi. Enam mitte. Milleks oli vaja 20m jalakäiate foorist edasi Pärnu maanteelt Statoili vasakpööret võimaldavat foori??? Foorimüüjal oli vaja, sellest saan aru. Hooldusteenuse pakkujal igakuise rahavoo tagamiseks samuti. Aga vasakpöörajad said enne ja oleksid saanud ka nüüd, kus tee rekitud, oma manöövri tehtud ajal, mil jalakäijate roheline sulgeb Pärnu maanteel maapoole liikujatele tee.

Eraldi teema on tollel samal teelõigul muldkehas tehtud tööde käigus (kommunikatsioonide rekonstrueerimine) Pääsküla jõe truubi vahetamata jätmine, mida tehti siis peale seda kui kogu lõik oli värske asfaltkatte peale saanud. Nüüd on asfalt rikutud seal. Paik jääb ja midagi teha pole. Kas keegi vastutab ja kuidas? Nimeliselt?
Vasta

Kusjuures see värske asfaldi freesimine ja siis kaevamine tundub Eestis üldse jube populaarne olema.
Vasta

(26-12-2019, 00:05 AM)ak75 Kirjutas:  Eraldi teema on tollel samal teelõigul muldkehas tehtud tööde käigus (kommunikatsioonide rekonstrueerimine) Pääsküla jõe truubi vahetamata jätmine, mida tehti siis peale seda kui kogu lõik oli värske asfaltkatte peale saanud.
Olen aastaid imestanud, et miks ei panda suurte tee-ehitusprojektide puhul võimalikesse kaevekohtadesse ennetavalt hülsse sisse. See mõni meeter voldilist plasttoru ei maksa võrreldes hilisema mõttetu sonkimise hinnaga ju mitte midagi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(26-12-2019, 00:05 AM)ak75 Kirjutas:  
(25-12-2019, 22:14 PM)v6sa Kirjutas:  
(25-12-2019, 22:05 PM)sturmbannführer Kirjutas:  Paldiski mnt.polnud kunagi mingeid ummikuid.ummikud tekkisid,siis kui need foorid sinna topiti.neid foore sellel lühikesel lõigul rohkem,kui terve kesklinna suuna peal kokku.
vabakal sütivad jalakäija foorid ka siis,kui seal pole ühtegi inimest

Mingil eelmise sajandi kuuekümendatel? Seni, kuni mina mäletan (ja see on umbes üheksakümendate keskelt) on Tallinna suubuvad-väljuvad trassid olnud tipptundidel umbes. Või noh, võrreldes muu maailma ummikutega, pigem ikka "umbes".
Fakt on, et iga renoveerimise läbinud teelõik Tallinna linnas on pärast valmimist rohkem umbes kui enne renoveerimist. Viimane näide Pärnu maantee Maanteeameti ristist linna piirini. No on rohkem seisakuid. Ka tipptunni välisel ajal, mil enne renoveerimist sai sealt suht ühe hooga läbi. Enam mitte. Milleks oli vaja 20m jalakäiate foorist edasi Pärnu maanteelt Statoili vasakpööret võimaldavat foori??? Foorimüüjal oli vaja, sellest saan aru. Hooldusteenuse pakkujal igakuise rahavoo tagamiseks samuti. Aga vasakpöörajad said enne ja oleksid saanud ka nüüd, kus tee rekitud, oma manöövri tehtud ajal, mil jalakäijate roheline sulgeb Pärnu maanteel maapoole liikujatele tee.

Eraldi teema on tollel samal teelõigul muldkehas tehtud tööde käigus (kommunikatsioonide rekonstrueerimine) Pääsküla jõe truubi vahetamata jätmine, mida tehti siis peale seda kui kogu lõik oli värske asfaltkatte peale saanud. Nüüd on asfalt rikutud seal. Paik jääb ja midagi teha pole. Kas keegi vastutab ja kuidas? Nimeliselt?

absoluutselt nõus. kui meil midagi renoveeritakse,siis tehakse seda fooridega. alati on millegipärast ummikud suuremad,kui enne renoveerimist
Vasta

(25-12-2019, 22:06 PM)Aare R. Kirjutas:  
(25-12-2019, 17:27 PM)Vetu Kirjutas:  
(25-12-2019, 14:03 PM)Aare R. Kirjutas:  Fooride õppimise kohta ütleks nii, et isegi kui see nii on ja äkki ka Pärnu foorid, siis Pärnu foorid on küll ikka jube pika juhtmega, minu meelest ei ole need mitte midagi õppinud.
Aga need tähtsad asutused- kokkuvõttes pole vahet, mis valdkonnaga tegu on ja mis nimi on, lõpptulemus on ikka sama.

Pärnu omad on valmis õpetatud, seal aitab ainult tsüklite päheõppimine  ja katse-eksituse meetodil sobiva kiiruse valimine. Kuigi mõned kuud tagasi nad muutsid natuke süsteemi ja siis oli mul tükk segadust. Ja osa foore, just KEKi ja TLN mnt risti juures on sellised, et mõnda foori ma oma eelmise autoga ei suutnudki rohelisse sõita. Uuega mis kiirem aga polnud probleemi. Selleks vajalikust kiirusest me parem ei räägi  Wink

Korraks veel Pärnu põigates ütleks nii, et kuna Ehitajate tee on sirge, on mingil määral tõesti kiirusega mängides võimalik kohati mingisse tsüklisse saada, kui rääkida Niidu, Raba ja Savi ristmikest. Tallinna maantee ristmik on aga suht välistatud, et rohelisega hooga üle saad. Kui ma sadama poolt tühjalt näiteks tulen, siis veel, kuna auto on kergem, ning seda ka siis, kui ma olen ristmikule suht lähedal. Muidu aga mitte, sest lisaks muule on foori tsükkel ka pagana lühike- kui ma täiskoormaga paigalt stardin ning kui kabiin on teispool ristmikku foori juures, siis roheline juba vilgub. Käru läheb täiesti tumepunasega üle, kuid isegi siis ei ole ma üsna tihti ainuke, kes üle tuleb.

Ma jah ei mõelnud suure autoga sõitmist vaid sõidukaga.  Eestis üldse poolhaakega vähe liikunud. Aga tagaluugiga kord tulid diskoga järgigi mul Tln mnt ristis kuna sõitsin tuimalt vilkuvaga ristmikule. Ütlesin,et olin just just piimaka foori alt hoo üles saanud ja nüüd hakkan siis äkkpidurdust tegema sest foore ei suudeta lainesse panna. Selle peale mees mõtles hetke ja ütles,et nii pole ilus. Tegemist oli politseiniku mitte mendiga järelikult. 
 Tln Vabaka laine on täiesti olemas,lihtsalt kiirendama sujuvalt ja mitte üle 40km/h sõitma. Muidugi selle kooli ees olev jalakäijate foor vahel keerab pekki selle aga seda ma alati ei jälgi ka kui inimesi pole. 
Hetkel elan ja sõidan Norras ja siin on üldse ajuvaba kohati. Märke pole pea üldse ja mõnedes kohtades kus eeldaks,et oled peateel selgub järsku,et tegelikult on samaliigiliste ristmik jms. Samas maanteel on siiani 110km/h lubatud kohati.
Vasta

Noh, see veoka näide oli mu lihtsalt illustreerimaks, kui lühike see Tallinna maantee tsükkel on. Aga Vabakast rääkides- ma nagu mäletan, et roheline laine oli olemas küll, kuid rohelises laines sai terve vabaka läbi lasta a la 65km/h sõites.
Vasta

Ärge hädaldage nende Tallinna uute fooride üle. See on ju teada, miks neid nii palju juurde tulnud on.
Iga uue fooriga kaasneb ka hooldusleping, mille pealt saab toredasti obrokit korjata.
Eriti pika taipamisega kodanikele ka märksõnad - Signaal, Sõõrumaa, Keskerakond.

Muuseas Järveotsa-lt Paldiski mnt-le väljakeeramine oli enne foori hommikuti küll ilge piin.
Sageli tuli kasutada paremalekeeramist ja siis kohe kiiret kannakat. Koos ühe ulja seltsimehega sai kord selle manöövri käigus ka autokülgi kraabitud.
Seal ja ka Õismäe tee otsas piisaks linnast väljuval suunal paremale teeservale sajakonna meetri pikkuse lisa-sõiduraja tekitamisest, mis teenindaks ainult linnast väljujaid, fooriga poleks sel pistmist.
Vasta

Vabakaga on kaks asja, millest aru saades on elu lihtsam.
1. Kiirus
Mune peab olema mitte selleks, et 50 asemel 90ga, vaid 40ga sõita. Samas pole see konstant, on vahesid, kus 55 on paras, on 40-45 vahesid. Ette peab muidugi vaatama, palju järgmise-ülejärgmise taga seisjaid on, see määrab ka tempot.
2. Hakkija-foorid
Need, mis suva hetkel punaseks lähevad ja fantoomjalakäijaid üle lasevad. Varasemalt sai jah lebomalt sõita, aga suunaga linna ulatus saba valdekuni ka. Praegu hakitakse kolonn pässast alates juba ära, et Männiku risti väiksemad portsud jõuaks. Tunduvalt rahulikum on, kinnisõitmist pole nt ammu kohanud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne