Teedest, ehitistest ja sildadest

valdo Kirjutas:1980. aasta olümpiamängudeks ehitati Tallinnas tõesliselt palju - http://www.youtube.com/watch?v=m0Wba7gMrBg

Minu postitus on küll väga outtopic, aga vast antakse andeks.

Mulle pakub huvi see Kraftwerki "Trans European Express", mis taustal kõlab. See ei tundu olevat originaalversioon - kas ta võib olla mõne kodumaise kollektiivi "tõlgendus"? Kas mul on õigesti meeles, et sedasama lugu kasutati veel 90ndate algupoolel Eesti Raadio uudistesaate signatuurina? Eriti tugevalt kerkib ajusopist esile sellesama videoklipi 2. minuti alguses olev koht (süntesaatori pinin). Ja ETV-s oli samal perioodil saade "Rahvusvaheline panoraam", mille signatuuris kasutati minumeelest Kraftwerki "Autobahni". Mäletab keegi?
Vasta

martinmannik Kirjutas:
valdo Kirjutas:1980. aasta olümpiamängudeks ehitati Tallinnas tõesliselt palju - http://www.youtube.com/watch?v=m0Wba7gMrBg

Minu postitus on küll väga outtopic, aga vast antakse andeks.

Mulle pakub huvi see Kraftwerki "Trans European Express", mis taustal kõlab. See ei tundu olevat originaalversioon - kas ta võib olla mõne kodumaise kollektiivi "tõlgendus"? Kas mul on õigesti meeles, et sedasama lugu kasutati veel 90ndate algupoolel Eesti Raadio uudistesaate signatuurina? Eriti tugevalt kerkib ajusopist esile sellesama videoklipi 2. minuti alguses olev koht (süntesaatori pinin). Ja ETV-s oli samal perioodil saade "Rahvusvaheline panoraam", mille signatuuris kasutati minumeelest Kraftwerki "Autobahni". Mäletab keegi?

Kuulasin asja 1977a vinüülilt üle ja võib väita, et kasutatud on siiski vana head Kraftwerki, selle mööndusega, et nö loo sõnad on välja lõigatud. Uuema aja salvestistel on nad seda lugu ka vähe teisiti kõlada lasnud. ER saade mille kõlliks selda kohta (õieti küll vist loo algust, sest seal sama koht) kasutati, oli "Maailm täna" .
ETV kohta kahjuks midagi ei mäleta...
Vasta

Tallinna Lennujaamas säilinud vaid üks hoone täitsa alguse aegadest.Kes teab milline ja kus ta asub?

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

valdo Kirjutas:Eile alustati Kentmanni tn. vana puust koolimaja mahaekskavaatordamisega (maha-hullujussitamisega). Tänases pool maja läinud...  EELK pilvelõhkuja tuleb sinna.

Ise ka seal vanasti õppinud! Oli lahe kool,väike ja armas. Kõik (enamjaolt) hoidsid kokku ja tehti palju pidusid! Sai dire Alendriga isegi pulli tehtud.

90'te alul tõmmati maha kooli ees olnud eramu ja ka kõrval olnud garaazhid. Siis juba ehmatasin, et tõmbavad laheda kooli ribadeks. Kuid nagu näha võttis pikemalt aega. Muide kooli kõrval oli 10 aastat või rohkemgi suur ja sügav vundamendi auk.

Just a man!
Vasta

valdo Kirjutas:1980. aasta olümpiamängudeks ehitati Tallinnas tõesliselt palju - http://www.youtube.com/watch?v=m0Wba7gMrBg
Huvitav, et linnahall ära märkimata on jäänud.
Vasta

kalevpoeg Kirjutas:90'te alul tõmmati maha kooli ees olnud eramu ja ka kõrval olnud garaazhid. Siis juba ehmatasin, et tõmbavad laheda kooli ribadeks. Kuid nagu näha võttis pikemalt aega. Muide kooli kõrval oli 10 aastat või rohkemgi suur ja sügav vundamendi auk.
Kunstiakadeemia pooleli jäänud ehitus oli 90. aastatel seal lähedal, isegi olen mööda betoonkarkassi roninud, nüüd peaks juba mitu aastat see hoone valmis olema.
Vasta

PETSS Kirjutas:Tallinna Lennujaamas säilinud vaid üks hoone täitsa alguse aegadest.Kes teab milline ja kus ta asub?

Ma olen küll väike lennureisija ja seal muudkui ehitatakse-lammutatakse, aga kas see algusaegadest säilinud hoone pole mitte esimene nn reisiterminaal ja lennujaama "peahoone"? Ma ei tea, mis otstarbeks teda praegu kasutatakse (kui ta üldse alles on), aga asus lennuvälja linnapoolses servas praeguse peahoonega 90-kraadise nurga all.Toungue
Vasta

Martti Kirjutas:
kalevpoeg Kirjutas:90'te alul tõmmati maha kooli ees olnud eramu ja ka kõrval olnud garaazhid. Siis juba ehmatasin, et tõmbavad laheda kooli ribadeks. Kuid nagu näha võttis pikemalt aega. Muide kooli kõrval oli 10 aastat või rohkemgi suur ja sügav vundamendi auk.
Kunstiakadeemia pooleli jäänud ehitus oli 90. aastatel seal lähedal, isegi olen mööda betoonkarkassi roninud, nüüd peaks juba mitu aastat see hoone valmis olema.
Mitte Kunsti- vaid Muusikaakadeemia.
Vasta

kalevpoeg Kirjutas:
valdo Kirjutas:Eile alustati Kentmanni tn. vana puust koolimaja mahaekskavaatordamisega (maha-hullujussitamisega). Tänases pool maja läinud... EELK pilvelõhkuja tuleb sinna.
Ise ka seal vanasti õppinud! Oli lahe kool,väike ja armas. Kõik (enamjaolt) hoidsid kokku ja tehti palju pidusid! Sai dire Alendriga isegi pulli tehtud.

90'te alul tõmmati maha kooli ees olnud eramu ja ka kõrval olnud garaazhid. Siis juba ehmatasin, et tõmbavad laheda kooli ribadeks. Kuid nagu näha võttis pikemalt aega. Muide kooli kõrval oli 10 aastat või rohkemgi suur ja sügav vundamendi auk.
Sakala(10) ja Kentmanni(4) nurgal olnud puumaja on praeguseks vundamendini maha võetud:
       
Vasta

keskealinevanur2
[/quote Kirjutas:
Ma olen küll väike lennureisija ja seal muudkui ehitatakse-lammutatakse, aga kas see algusaegadest säilinud hoone pole mitte esimene nn reisiterminaal ja lennujaama "peahoone"? Ma ei tea, mis otstarbeks teda praegu kasutatakse (kui ta üldse alles on), aga asus lennuvälja linnapoolses servas praeguse peahoonega 90-kraadise nurga all.Toungue
Ei ole see.Pean silmas väikest paekivist hoonet Tartu mnt ääres.See jääb lennujaama aia taha aga soovi korral siiski nähtaw.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Pärnu mnt 102, ehk viadukti kõrval olev kahekordne puumaja on peaaegu lammutatud, arvan et sellest majast mul tervikuna pilti polegi. Samast majast tegi paar aastat tagasi loo "Pealtnägija", mis rääkis kuidas majas pole vett ja tahetakse inimesi tänavale ajada, tundub et lõpuks õnnestuski:
   
Vasta

Weerenni tn ääres endine Baltika maja ka lammutamisel.Sai paar näddalit tagasi endise TVMK territooriumil käidud .Tühi maa(hetkeks) tunne nagu poleks seal kunagi midagi olnud.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

PETSS Kirjutas:Weerenni tn ääres endine Baltika maja ka lammutamisel.

See suur neljakorruseline koloss Veerenni ja Vana-Lõuna vahel? Kummaline?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

valdo Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Weerenni tn ääres endine Baltika maja ka lammutamisel.

See suur neljakorruseline koloss Veerenni ja Vana-Lõuna vahel? Kummaline?

Kusjuures ei väga ei pidavat lammutama. Ümberehitus.
Vasta

keskealinevanur2 Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Tallinna Lennujaamas säilinud vaid üks hoone täitsa alguse aegadest.Kes teab milline ja kus ta asub?

Ma olen küll väike lennureisija ja seal muudkui ehitatakse-lammutatakse, aga kas see algusaegadest säilinud hoone pole mitte esimene nn reisiterminaal ja lennujaama "peahoone"? Ma ei tea, mis otstarbeks teda praegu kasutatakse (kui ta üldse alles on), aga asus lennuvälja linnapoolses servas praeguse peahoonega 90-kraadise nurga all.Toungue
On alles ja selles asus viimati Estonian airi mingisugune kontor. Praeguse jaamahoone linnapoolse otsa juurest lennukite tantsupõranda poole vaadates kõige esimene maja vasakul pool kohe platsi ääres. Ei ole võimalik segamini ajada.
Vasta

Regardman Kirjutas:
valdo Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Weerenni tn ääres endine Baltika maja ka lammutamisel.

See suur neljakorruseline koloss Veerenni ja Vana-Lõuna vahel? Kummaline?

Kusjuures ei väga ei pidavat lammutama. Ümberehitus.
Lammutamist näha waid Vana-Lõona poolelt kui autoga sinna TVMK foori juurest sisse sõita.Weerenni poolt pole enam tükk aega sõitnud,seal polegi ehk midagi näha.Aga samamoodi oli ju ka TVMK lammutamisega.Alles kõige wiimasena lõhuti maha see teepoolne sein.Kõik viimased Baltikasse minevad koormad läinud viimastel aegadel Osmussaare 3 aadressile.See viimane lause seotud minu tööga nii et see ei kuulu eelnenud teemasse.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Päris maha vist ikka ei lammutata. http://www.ehitusabi.ee/index.php?news_id=1,9049
Vasta

Martti Kirjutas:
reims Kirjutas:Stockmanni kõrvale endise väliparkla asemele ehitatakse ka miskit torni, kahju aga sellest, et teisel pool Maakri tänavat (siis tupik, enne Liivalaia tänavat) lammutatakse ka minu meelest korralikud puumajad maha. Üks juba kõige kaduva teed läinud, teine (see kenam, torniga) veel püsti, kuid juba seest tühi, eks seegi õige pea minekul.
Vaatasin vanu pilte läbi ja leidisin pildid lammutatud ja veel lammutamata majadest. Tegelikult ma arvan, et torniga maja ei lammutata ära, sest see on ajutise kaitse all. Link.
Muinsuskaitsjad otsivad kesklinnast jäljetult kadunud lõviskulptuure
Vasta

Need Lennuki tänawa otsas olevad majad tõelised pärlid omast ajast.Ainult kuidas nad tolle uue majaga kokku hakkavad sobima(minuarust jäävad nad tolle uue varju ja neile tähelepanu ei suurt ei pöörata)Praegu weel paistawad nad Liiwalaia tänawale ära.Kõigile näha.Ja mina ei tea küll ühtegi Euroopa pealinna kus super uus ja vana puithoonestus seni veel suht sõbralikult kõrwuti seisavad?

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Tehnika (22) ja Rohu (5) tänava nurgal olev maja on tänaseks likvideeritud, eelmisel nädalal oli seis selline:
   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne