Rebasenahk Kirjutas:Isiklik hetkeseis on selline, et projekt mere(vana)tehnikaga on omadega kännutaga. Oma aja ära elanud linttraktor T 55 A (vt turuplats) on olnud mulle nö reservfondiks. Kuulutuse ülesriputamise hetkel oli selle hind Kuusakoskis 15 000 EEK. Seoses "valuutakursi" muutustega maksab see "känkar" nüüd 20 000+!

Kuidas käituksite minu olukorras?
Kui ausat vastust ootad: kui oleksin täiesti kindel, et ma isendiga enam ise mitte midagi peale hakata ei soovi, kaaluksin tõsiselt selle annetamist/deponeerimist Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaika võimalusega jäädvustada oma nimi igaveseks tehnikaajalukkuWink (Ei pea ennast veel nii rikutuks, et hakkaks 20000+ krooni pärast (tehnika)ajalugu hävitama...)

PS. Jutt on siis tegelikult traktorist DT-55A (DT-54/54A laiade roomikutega versioon, tänapäeval vägagi haruldane).

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta

Sillu Kirjutas:
Rebasenahk Kirjutas:Isiklik hetkeseis on selline, et projekt mere(vana)tehnikaga on omadega kännutaga. Oma aja ära elanud linttraktor T 55 A (vt turuplats) on olnud mulle nö reservfondiks. Kuulutuse ülesriputamise hetkel oli selle hind Kuusakoskis 15 000 EEK. Seoses "valuutakursi" muutustega maksab see "känkar" nüüd 20 000+!

Kuidas käituksite minu olukorras?
Kui ausat vastust ootad: kui oleksin täiesti kindel, et ma isendiga enam ise mitte midagi peale hakata ei soovi, kaaluksin tõsiselt selle annetamist/deponeerimist Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaika võimalusega jäädvustada oma nimi igaveseks tehnikaajalukkuWink (Ei pea ennast veel nii rikutuks, et hakkaks 20000+ krooni pärast (tehnika)ajalugu hävitama...)

PS. Jutt on siis tegelikult traktorist DT-55A (DT-54/54A laiade roomikutega versioon, tänapäeval vägagi haruldane).

Aga palun!!!

Ma pole tõesti kade, tule osta ja jäädvusta oma nimi!

PS Olen pisut sapine, sorry.
Vasta

Rebasenahk Kirjutas:
Sillu Kirjutas:
Rebasenahk Kirjutas:Isiklik hetkeseis on selline, et projekt mere(vana)tehnikaga on omadega kännutaga. Oma aja ära elanud linttraktor T 55 A (vt turuplats) on olnud mulle nö reservfondiks. Kuulutuse ülesriputamise hetkel oli selle hind Kuusakoskis 15 000 EEK. Seoses "valuutakursi" muutustega maksab see "känkar" nüüd 20 000+!

Kuidas käituksite minu olukorras?
Kui ausat vastust ootad: kui oleksin täiesti kindel, et ma isendiga enam ise mitte midagi peale hakata ei soovi, kaaluksin tõsiselt selle annetamist/deponeerimist Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaika võimalusega jäädvustada oma nimi igaveseks tehnikaajalukkuWink (Ei pea ennast veel nii rikutuks, et hakkaks 20000+ krooni pärast (tehnika)ajalugu hävitama...)

PS. Jutt on siis tegelikult traktorist DT-55A (DT-54/54A laiade roomikutega versioon, tänapäeval vägagi haruldane).

Aga palun!!!

Ma pole tõesti kade, tule osta ja jäädvusta oma nimi!

PS Olen pisut sapine, sorry.
Küsisid, ma vastasin, mida mina teeks, muud midagiWink

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta

Kallid foorumikaaslased,

lugesin seda teemat algusest alates, ning lubage minule oma sõna sekka öelda.

Ma arvan, et vanade autode hävitamine ei ole tegevus, mis peaks alati (-) märgiga olema.
Ma arvan, et just "populatsiooni vähenemine" on see, mis teeb uunikumist uunikumi. Vaadakem tõele otse - ei ole võimalik praegu säilitada kõik vanad Volgad, Mossed, VAZid, Sapikad jne jne. Ütlen ka rohkem - selles ei ole ka vajadust. Mis mõtted nutta utiili läinud GAZ 52 või M-412 järgi, kui need autosid on säilinud siinmaal veel sadu ja nende varuosi jätkub ilmselt meie elude lõpuni. Praktika näitab - mudel muutub uunikumiks alles siis, kui selle mudeli kontsentratsioon langeb allapoole teatud piiri. Kuni selleni, tegemist on lihtsalt vanade pannidega, millest keegi ei hooli. Selles mõttes, vanade autode utiili viimine on täiesti normaalne ning õigustatud tegevus.
Pigem tasub kontsentreeruda "punases raamatus" olevatele liikide säilitamisele - võtame näiteks Eestis asuvad ainulaadsed Ikaarused, ZIL-127, mõne väga haruldane eriauto.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta

igasugustel halajatel tuleks korra aastas ikkagi visata pilk peeglisse ja rahakotti, ja arvutada kui palju nad paigutasi eelneval aastal vana või meie mail haruldasse tehnikasse ning alles siis kurta kui pahad on need kes täiesti korras traktori emexisse viivad, ma maksan iga kuu garaazi ruutmeetri eest (oma ehitusjärgus) oma tehnika houistamise eest, võin sinna ühe bulldooseri juurde panna kui keegi aatemees mul selle kinni maksab.
Vasta

41Degree Kirjutas:Muuseas, veel üks mõte tärkas. Huvitav, kui laialt Euroopas on sellised veskid levinud? Ma ei ole sellest üldse midagi kuulnud, ehk keegi teab Smile

Ei tea kui laialt, aga u. 10 aastat tagasi oli näiteks Saksa vana-auto harrastajate hulgas suur kära, kui korraldati samalaadset kampaaniat ja selle käigus rändas veskisse või pressi mitmeid ise kohale sõitnud 50-date aastate autot. Muuhulgas mitmeid haruldusi.

Ei ole midagi uut päikese all.
Vasta

Sai reedel möödutud Kuusakoskist ja kampaania on oma tööd tegemas: järjekord oli ikka minu arvates märkimisväärne. Metalliks viidi nii vana Mosse kui ka vanu Opeleid, metallimäe tipus paistis ka nt MB Vario kaubik. Ehk siis: ei viitsita enam mingi putitamisega tegeleda, (varuosadeks) mahaärimisega ka mitte, kõige lihtsam on otse metallikokkuostu viia. Foorumis varem jutuks olnud Kraz seisab ikka seal aia ääres veel. Mõned pildid:
http://fotoalbum.ee/photos/Albu/26272377

Olles tiirutanud Tallinnas ringi, on näha, et vanu seisma jäetud Vene aja sõidukeid palju enam polegi. Neid võib paari aasta pärast näha pigem vaid maapiirkondades, seega tasuks neid nostalgilise mälestuse mõttega jäädvustada ja mina kavatsen seda ajapikku teha.
Vasta

Albu Kirjutas:Ehk siis: ei viitsita enam mingi putitamisega tegeleda, (varuosadeks) mahaärimisega ka mitte, kõige lihtsam on otse metallikokkuostu viia.

Metallikokkuost või romula (kui see on nõus su pakutavat masinat võtma) ongi ainukesed võimalused.

Mittemingisugust doonori hoidmist või kodust utiilosaäri pidada ei ole võimalik - sõiduk on kas arvel ja kehtiva liikluskindlustuspoliisiga või on arki viidud kas romulast või metallikokkuostust saadud lammutustõend, et sõiduk on likvideeritud.
Vasta

Arvel võib sõiduk ju olla aga poliis pole kohustuslik. Minu buss seisab sammuti,on korrektselt arvel aga poliisi ei nõua minult keegi. Ainult maksevaba kindlustusleping peab olema,sellest ei maksa midagi.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

Albu Kirjutas:Metalliks viidi nii vana Mosse

Njah, sellest suht siledast 408 Elitest on küll tegelikult kahju... Sad Aga mis teha - elu on selline.
Vasta

Küllap olid sel Elitel juba poolraamid pehmed jne - paistab teine pikalt lageda taeva alla seisnud olevat... Aga "täislaksu" ehisdetailide eest oleks lisaks AS Kuusakoski poolt makstavale veel päris arvestatava summa juurde saanud. Aga noh - mis läind, see läind ja eks ülejäänud Elite Deluxe-d ole nüüd jälle tibakese väärtuslikumad.
Vasta

kõike kokku korjata ei tasu nagunii.vaze ja zaze on erinevas kõdukonditsioonis niigi palju seega suurem jagu on emexit väärt.küll aga pole heas korras varuosad.
siin eelpool oli volgast pilt ,vot see tegi küll meele kurvaks.samas tean et on siiski piisavalt huvilisi kes on võimalikult head exemplarid kõrvale pannud ja kui kunagi soovin omandada siis küll leiab veel.
tuleb meelde eelmisest suvest juhus et pakuti oma tuttavate poolt pobit mis viimased 15a garaazis seisnud ja tolm oli 1cm peal.autol oli head plekid ja 70 prossa komplektne.taheti 3k saada,no ei olenud see hetk raha.helistasin tuttavad läbi ja keegi ei tahtnud.kaks nädalat hiljem avastasin auto tartust ühest kogumispunktist.küll oli küljest aga palju väärt osi läinud.seega päris kaduma asi ei läinud.keegi foorumlastest sai nagunii täiendust oma varuosade nimistusse.aga kahju oli.tervikuna oli ta siiski rohkem väärt.ja emexist said tüübid mingi 1800 eeki.palju õnne.
endast tuleb meelde see et kunagi sai hoovile tekitatud romu milleks oli 1975a rekord kupee.see erikerega mitte sedaanist tehtud 2d,auto mis on minumeelest kõige kaunim opel üldse eriti sõsarmudel commodore coupe näol.keretüüp B ,kuid kuna see minu rekord oli väga vaevarikast ajalugu kulgenud siis selgus mingi aja möödudes et sealt ei ole mittemidagi taastada.pakkusin huvilistele.keegi ei tahtnud.lõpuks müüsin alla metallihinna ühele huvilisele selle vraki maha.tema sai osasid ja mina ta eest ära.ps selle auto mootor sai müüdud hr harryle kes tallinnas oma rekord b kupeed ehitas(nyyd on see auto siin foorumis mustana ja oranzi triibuga).mootor sai vähemalt uue elu.ps sellist rekord kupeed pole mina enam meie vabariigis kohanud.kahju oli haruldasest masinast aga kui ikka mäda siis ei ole enam pääsu.süda kõvaks ja utiili.
meil ei ole ka levinud usa tüüpi junkyardid kuna see pole tasuv tegevus.eesti inimese jaoks peab ju kõik tasuv olema seega vedelev metall rahaks.olenemata kas see on siis haruldane või mitte.
kaugel eespool olev jutt traktorist t55 on kujukas näide.keegi selle eest 20k ei maksaks kuid juttu et MINA hoiaks alles räägivad kõik.kuid kui omanikul ikkagist on raha vaja(mis iganes põhjusel)siis ei ole ju väljapääsu.
ise plaanin ära hävitada nüüd veel senator a1 2,8 manuali.kellegile teda vaja polnud ja läheb samasse auku kuhu kõik.eks hiljem ostetakse see hiinast brilliance või mis iganes auto nime all tagasi.sinna see metall läheb.ps kuna tunnen ühte kodaniku kes teeb metalliga suurt äri siis on teada et see on väga kasulik äri.seega on oodata et need kampaaniad ei jäta enne järele kui hiinlased saavad vene romulandiasse ligi,aga hetkel ei veel.eks venelased ei taha ka et mingid pilukad neid tühjaks hakkavad vedama ja rikastuma.
ps viimaste aastate hinnatõusude alustalaks on olnud selle pilukate maa kasvav majandus ja kui nii edasi siis varsti ongi ühendriigid käpuli ja pilukad võitnud.eks nad veavad siis ka ühendriigid romudest tühjaks et toota maailmale tooteid millel kiri MADE IN CHINA.tuletage meelde aegu kui naersite teiste üle kellel midagi oli millel sarnane kiri peal.nyydseks on asi naljast kaugel.
isiklik soovitus siis:säilitage vaid kõige korralikemaid ja paremini säilinumaid exemplare.roostet säilitada ei ole mõttekas.
tuttavat tsiteerides:iga kord kui kuuleb et mõni Opel Manta on emexisse läinud ta tõstab pitsi ja lisab toostiks ,et minu auto väärtus just natuke tõusis.ÕIGE.(nädalavahetusel tegime minu esimesele, 10a tagasi omatud opel manta piinadele otsa paele Rust In Peaces! )
Vasta

ryblik1 Kirjutas:ps selle auto mootor sai müüdud hr harryle kes tallinnas oma rekord b kupeed ehitas(nyyd on see auto siin foorumis mustana ja oranzi triibuga)

Rekord C Coupe-d pead silmas? Või ehitab keegi tõesti Rekord B Coupe-d ka?
Vasta

pppp Kirjutas:
ryblik1 Kirjutas:ps selle auto mootor sai müüdud hr harryle kes tallinnas oma rekord b kupeed ehitas(nyyd on see auto siin foorumis mustana ja oranzi triibuga)

Rekord C Coupe-d pead silmas? Või ehitab keegi tõesti Rekord B Coupe-d ka?
SRY minu tähelepanematus .ta ehitas jah c kupeed.müüs maha ja nyyd oli sama ato uues teemas ja uue värviga kuid selle sama mootoriga mis minult pärines.
sry offtopiku eest.
Vasta

ryblik1 Kirjutas:exemplare.roostet säilitada ei ole mõttekas.
tuttavat tsiteerides:iga kord kui kuuleb et mõni Opel Manta on emexisse läinud ta tõstab pitsi ja lisab toostiks ,et minu auto väärtus just natuke tõusis.ÕIGE.(nädalavahetusel tegime minu esimesele, 10a tagasi omatud opel manta piinadele otsa paele Rust In Peaces! )

Teie lahkel loal
http://www.hot.ee/dworkin/mantalammutatud/DSC00041.JPG

Siin kasvab eesti meeste sugu ja sammub vabadusele, siin kasvab priskelt eesti neiu ja sirgub eesti mehele!
Vasta

Neljapäeval oli Paldiski kuusakoskis selline vaatepilt:
[Pilt: Pilt232.jpg]
[Pilt: Pilt233.jpg]
[Pilt: Pilt234.jpg]
Vasta

njah zazi uksi oleks vaja olnud küll.
Vasta

ryblik1 Kirjutas:njah zazi uksi oleks vaja olnud küll.

Me ei saa igat seebikarp-ZAZi taga nutta - kui kõik need jäänused kaasajal veel "päästa", siis oleks nende hoidmiseks vaja hiigel-laoplatse või veelgi parem - hiigelangraare.

Minu meelest ei ole mõistlik eriti palju rohkem "päästa", kui päästja suudab kokkuhangitud mudru lageda taeva alt ära kinnistesse hoonetesse ladustada. Kuna olen viimased 2 aastat olnud tegev vanatehnika majutushoonete ehitamisega (ja olen restaureerimise poole pealt veidi ajutiselt seetõttu tagasi tõmbunud), siis tean, kui kolossaalne töö see on.

Ja lisaks - ärge ka hankige endale selliseid asju/detaile, mida Teil ei ole plaani üles ehitada! Need kas kinkige tõsiteaduslikele kaashuvilistele või jätke üles korjamata.

Isiklikult soovitan "päästmisel" keskenduda haruldasematele asjadele - erimudelid, Eestis ehitatud isendite viimased säilinud eksemplarid, varasem ehk nt enne-1950 tehnika, luksusautod vms... Ülejäänu läheb kaduva teed nagunii ja jääbki minema. Kui mina mõtleks kogu aja, mille ma olen "tegevusetuse" tõttu lasknud pikkade aastate jooksul metallihunti minna, siis läheksin ehk hulluks. Õnneks ma mõtlen teistpidi eyhk positiivselt - tükike tehnikaajalugu on õnneks (lisaks metallihundile) ka minu käes ja osalt isegi restaureerituna...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

ryblik1 Kirjutas:njah zazi uksi oleks vaja olnud küll.
See zaz oleks liiga kalliks läinud nii või naa päästmiseks.
Praegu saab Zazi eest kuusakoskis 3000 krooni umbes, meil klubis pakuti dokumentidega sõidukorras 968M-i hiljuti 1500.- ja siis pidi ka ostjat kaua ootama ning miks peaks keegi ootama nädalaid ostjat poole odavama hinnaga kui seda saab Kuusakoskis ja kohe kätte.
Vasta

sry,ma lihtsalt mainisin et mulle oleks vaid korralikke uksi vaja olnud.mitte zazi.aga ega keegi ju ei paku.ikka tervikuna KK .ps varsti hakkan vist ühte ise viima.niiet üks zaz jälle vähem.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne