#21

Njah, kõigi maade autovrakkidega katmine pole kah samas hea idee (majaesised elamute ees niigi hüljatuid autosid täis) - peale Pobeda pole seal hunnikus midagi, mida rariteetsuse koha pealt väärtustada ja kahetseda. Kuna rahva üldine suhtumine endast vanemasse tehnikasse on teada värk pluss rahaline seis ning TAHTMINE midagi üles ehitada, kas oma kätega või siis teiste abiga.
Vasta
#22

pppp Kirjutas:
kalevpoeg Kirjutas:Kahtlustan, et eesti emexsisse eriti midagi väärtuslikku ei juhtu sattuma

Eks see sõltu sellest, kes mida väärtuslikuks peab. Ja tulevad meelde need jutud Harley Davidsonist jne...
Mainiks ära ka vormel Estonia, see peaks olema küll haruldane. Ja suure tõenäosusega ta vanarauda ka läks , sest selleks ta osteti vanaraua hinnaga, pealegi oli ostjaks vanaraua koguja kes käiski niimoodi maakohtades vanarauda vedamas.( Niimoodi öeldi mu isale, ei oska öelda kuidas tegelikult oli)
Vasta
#23

Sõbral M401 projekt käsil ja sai infi, et Viljandi Emexisse toodi suhteliselt kobe 401, läks kohale ja selleks ajaks oli autol juba kobedamad osad küljest kruvitud. Sooviks oli saada esimene iluvõre, Emexis nähti kohe võimalust raha teenida ja löödi ilma kaalumata hinnaks 300.- Tehke ise järeldused.

Paar päeva tagasi käisin ise ka Emexis, nimelt oli vaja lamerihma rihmaratast, mille ma ka sain. Kiikasin ka alumiiniumi konteinerisse ja sealt vahtisid mulle vastu BMW R-35 karteri ja käigukasti korpused. Lausa kuritegu oleks olnud jätta need sinna vedelema ja sattumast sulatusahju. Kautsjoniks maksin 275.-


Vasta
#24

kuna see 401 sinna toodi kui küsida tohib?
Vasta
#25

Tziklivend Kirjutas:kuna see 401 sinna toodi kui küsida tohib?
Oktoobri alguses


Vasta
#26

Jõgeva emexis on ikka päris hullus lahti... Kaks zili sõitsid kohale (üks vedas teist järel, üks tõsteti hunnikusse, teine sõitis ise), MAZ tõstuk, Gaz 51-testi (rest in peace), sõitvaid moskvitse (nägin ise kuidas vennad sellega ringi rallisid), sikse hunnikutes, ZAZE, pobisi jne jne. Emexitesse võiks vanatehnikahuvilisi tööle sattuda, siis ei läheks kraam raisku vaid satuks õigetesse kätesse!Wink
Vasta
#27

Kõik teavad ja näevad mis vanarauda läheb ,nohistavad selle mis endal vaja ja siis hiljem räägivad:ma ei teadnud.....Kevadel olevat Tartu Vitamiini tänava kokkuostus GAZ67 neljaks lõigatud .Mulle näidati ALLES sügisel pilte sellest ja jutt selline et oli juba puru lõigatud ega sealt enam midagi poleks saandki .Esi-tagavedrud,konks,akna reg.hoovad., Tagasild oli nii lõigatud et pooltelg paistis terve olevat.Pildistaja korjas endale hysgvarna naistejalgratta kummides õhk ja seeliku kummidki küljes.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#28

OT: Männikult läksid kolm 401 vanarauakokkuostu. Võimalik, et midagi seal veel alles aga ei usu sest sellest juba kuuaega möödas. Kellel huvi see võib minuga ühendust võtta ja seletan, et kus see koht oli. Muidugi ei garanteeri ja usungi, et juba vanarauas.
Vasta
#29

Kurat kuidas üks klassivend suutis tuju pikaks ajaks rikkuda kui rääkis et komplektne ZIM oli viidud vanarauda 3000eek eest, on ikka lolle loodud ilma pääle. Väidetavalt viidi Paldiski kokkuostu aga kui mina teada sain oli sellest juba 2 nädalat möödasSad
Vasta
#30

Luther Kirjutas:Sooviks oli saada esimene iluvõre, Emexis nähti kohe võimalust raha teenida ja löödi ilma kaalumata hinnaks 300.-

Ise kuulsin tuttava kaudu, et vanarauda on minemas töötav Pobi mootor, omanik pidavat vanaraua hinnaga ära andma. Sain koordinaadid ja sõitsin kohale, et käsi vahele panna. Kohale jõudes oli plokikaas juba maha kruvitud, aga kui oma soovi mainisin, lajatas omanik: 800.- Seda raha ei olnud küll kusagilt võtta. Samas ajab vihale selline väiklane ahnus - enne lammutan juppideks, viin vanarauda ja saan sandikopikad, aga võimalikult ostjalt üritan ikka seitse nahka koorida.
Vasta
#31

Jõudu.
Vot ei osanud kohe siia teemasse \"oma\"pobirontidega ronida,vähemalt sai lühend R.I.P. selgeks.
Lammutusekspeditsioon\"2 Pobi Võru vanarauas\"ei ole veel lõppenud,nagu alati olid koju jäänud kõige vajalikumad vahendid.
Kirjutada tahtsin hoopis muust,nimelt on mullegi arusaamatuks jäänud osade kaasmaalaste mõttemaailm.Igatsugu \"mõttetu\" kola(sõna mõttetu kasutab naine)korjamise käigus on tekkinud üpris kopsakas kogu söega \"töötavatest\"triik-pressraudadest.Saamislood on erinevad.Siinkohal lähevad ellusuhtumised vastandlikeks,tüüpiline näide:A-lähed viisakalt omaniku käest küsima luba rauahunnikus(enne \"rauaaega\",praeguse seisuga-prahihunnikus) tuhnimiseks ja leiad otsitava,küsid,mis ja kuidas,ja hakkab peale-vat jah,vanaema j.m.s. oma,peaaegu reliikvia,vat vanakraamipoes maksab 250.- vähemalt,ei tea palju veel Sooooomes maksab...j.n.e.Teate ju küll,kuda asi on.Kurat,tee siis asi korda ja saad asjast asja aga 99%kindel,et asi jääbki sinna,kus ta oli.
variant B-lähed ja võtad asja,ilma igatsugu \"eelmänguta\".Toimingu nimi-vargus.Mis siis,et prahihunnikus.Eravaldus.Viimast varianti kasutanud paraku paar korda,ühe triikraua sain lõkkeasemelt,kus muu hulgas oli otsa leidnud enamus vana mööblit ja muu vanavara ning teise omastasin ehitusprahi seest.
Rumalus?Kadedus?Äi mina tea,enamus tuttavaid teavad,et korjan igatsugu kola,õnneks küsivad enne,kui asi kõige kaduva teed läheb.
Vasta
#32

Martti Kirjutas:Kurat kuidas üks klassivend suutis tuju pikaks ajaks rikkuda kui rääkis et komplektne ZIM oli viidud vanarauda 3000eek eest, on ikka lolle loodud ilma pääle. Väidetavalt viidi Paldiski kokkuostu aga kui mina teada sain oli sellest juba 2 nädalat möödasSad

Kui Sul õnnestuks saada kinnitust, et midagi sellist on jätkuvalt Paldiski vanarauahunnikus, siis oleks mul võimalik ehk hävitusele käsi ette panna.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#33

Regardman Kirjutas:Midagi sarnast, küll mitte EMEX-is võib leida siit:
[attachment=2490]

Eriti kahju sellest vana IZ ninaga 27151-st.

see pole veel midagi, teises aianurgas seisab isegi hetkel veel terve 408. ja nii palju aastaid kui mina olen sealt mööda jalutanud on seal alati lahti lõigatud ja niisama risustatud vanu autosid tuletõrjujate poolt. ei oska küll öelda mida seal täpsemalt lahti lõigatud aga vanad mosse on seal tavalised, samuti ka vanad opelid.

Parimat, Sander
Vasta
#34

eberhard Kirjutas:
Martti Kirjutas:Kurat kuidas üks klassivend suutis tuju pikaks ajaks rikkuda kui rääkis et komplektne ZIM oli viidud vanarauda 3000eek eest, on ikka lolle loodud ilma pääle. Väidetavalt viidi Paldiski kokkuostu aga kui mina teada sain oli sellest juba 2 nädalat möödasSad

Kui Sul õnnestuks saada kinnitust, et midagi sellist on jätkuvalt Paldiski vanarauahunnikus, siis oleks mul võimalik ehk hävitusele käsi ette panna.
Kahjuks oli see juba ammu ja seega pole tõenäoliselt midagi alles sellestSad Klassivend ka hea mees läks ostma Zim 1000eek, pole ka ime et vanarauda enne viiakse.
Vasta
#35

Tartu emexis (see mis on paraleelselt turu tänaval) aadres oli vist TEHASE tänav on hetkel korralik VOLGA 24 (võimalik et isegi 2410 ei tee neil vahet kui kõik iluliistud küljes pole) seest ok rattad on puudu alt kuid tagavara ratas on ikka vanas kohas(tundub vist et ei ole teine veel kasutusele võetudki) .
Ps kui Tartus saada selle ülevaatajaga jutule mida vaja siis ta otsib selle välja eraldi (väikse lisatasu eest N: 1jupp 5 eeku lisaks)


unustasin mainida üks m412 oli ka sees kuid tollel olid juba mehed kallal keerasid rattaid alt (katus sees kuid ülejäänud jupid nagu uued)

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#36

Rakvere vanaraua punktis seisis aianurgas Zil 157, paistis veel komplektne ja tundub et oli nimelt eemale lükatud et mitte puruks lõigata. Pilti ei teinud kuna polnud nii palju aega.
Vasta
#37

KRT kõik viiakse emeksisse krt isegi numbrimärgid ja singer õmblöusmassina jalad krt inimesed ikka idioodid üksord nägin isegi suurt purukslõigatud aluminuum paati krt kui müüa saaks sitaks rohkem raha kui sinna faking emeksi viia rsk.

Jahu @ tahab emeksit põlema panna Smile
Vasta
#38

APPI VOLGAMEHED KES VAJAVAD JUPPE

Tartu emeksisse sõitis täna omal jalal sisse volga (24 v 2410 krt ei tee neil vahet igatahes kroom võrega ees kõik saavad aru millist mõtlen seda vanemat)

Masina kirjeldus
suurepärane kurat oleks aega ja koht kus teeks, ostaks ise ära kuid pabereid pole masinal kuid selleeest on masin 5+ ehk siis tänavatel ei ole ma nii ilusat volgat veel näinud. Seega kellel on veidi raha ja aega siis aidake vana hea vene masin sealt välja osta kahju hakkab kui sellised masinad sinna satuvad.

Nutt tuli lausa silma kui nägin masinat ja teada sain, et toodi vanarauaks.

ps õnneks suurboss tõstis ta volgameestele kõrvale seega kohe ta veel vagunisse ei lähe.
Millegi pärast kui kellegil on ära anda 2x rohkem rauda siis olllakse ehk isegi nõus vahetama.

masinal on rattad all ja liigub veel

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#39

Palju volgal kaalu ka on? Mul on olemas avariiline M412 kere ja teine auto ka veel aga Tartu jääb kaugeksSad
Vasta
#40

m412 kaalub tervenisti kuskil tonn
kere oletan et 600-750 kui mootor ja kägukast vaid puudu

volga krt seda teab kuskil 1500-1800kilo

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne