#61

Millise BTR-iga tegu oli? Loodetavasti mitte BTR-152. Nende kohta irvhambast prapor meil sõjaväes (83-85)ütles, et selliseid on N.Liidus ainult neli tükki järgi jäänud: kas Mosfilmis ja kaks meil.Big Grin
Vasta
#62

arvi100 Kirjutas:Tõstsin kõrvale kaks ilukilpi punase kirjega GAZ(vene tähed)
kolm triipu kummalgil pool.Natuke kraabitud aga mõlkkideta.Kui
kellelgil soovi toon koju.Pobeda?

Pobi ikka ja loomulikult päästa need ära.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#63

arvi100 Kirjutas:Täna Jõgeva emeksis Talleks ETZ-202 B No 5051 1988a.
D-242 mootoriga.Lindid all.Sai siis ajaloole vähemalt masina birka päästetud.
Teine leid oli vene soomustranporöör BTR.Sisemus tühjaks
roogitud.Roollimehanism/sillad küljes.
Tõstsin kõrvale kaks ilukilpi punase kirjega GAZ(vene tähed)
kolm triipu kummalgil pool.Natuke kraabitud aga mõlkkideta.Kui
kellelgil soovi toon koju.Pobeda?


BTR oli siis kõige rohkem BTR-70-ne moodi.Keskmised rattad/rummud olid ära-
võetud.

1985 Lada 1300 SL
Vasta
#64

Klassikaliste tagaveoliste VAZ-tüüpi sõiduautode huvilisena ei saanud pildistamata jätta.
[Pilt: _9A_1258.jpg]
[Pilt: 12A_1261.jpg]
[Pilt: 13A_1262.jpg]
[Pilt: 14A_1263.jpg]
[Pilt: 15A_1264.jpg]
Vasta
#65

peeterk Kirjutas:Klassikaliste tagaveoliste VAZ-tüüpi sõiduautode huvilisena ei saanud pildistamata jätta.

Täielikud tropid ütlen, sellest 05-est oleks kindlasti rohkem saand raha kui mahamüüa. Praeguse hinnajärgi sai ta umbes 150.- sest Zigull kaalub umbes tonni. Ja juppidena mahamüües oleks samuti rohkem saanud.
Vasta
#66

tamar99 , ehk siiski 1500.- Wink

dumat nada a ne prõgat
Vasta
#67

subaru_turbo Kirjutas:tamar99 , ehk siiski 1500.- Wink

1500 mitte mingil juhul! Kuusakoski ostab autovrakke hetkel 150 kr/tonn, kui see sisaldab polstreid, rehve, õlisid vm vedelikke. Just nendega koos ta sinna konteinerisse aga nätsutati.

Kui nimetet asjad eemaldada ja sinna siiski jääb mingeid mittemetallilisi asju külge, saab vraki eest 500 kr/tonn. Ja lõpuks - kui auto tõsisemalt laiali lammutada ja tõesti sinna jääb vaid metall (st eemaldatakse PVC kattega juhtmed, kõik tüüblid, kummist kaitsekatted jms), siis saab selle eest 700 kr/tonn.

Teabe allikas - http://www.kuusakoski.ee/?id=917

Muide - Kuusakoski veebilehe pealkirjaks (title) on endiselt EMEX, seega ei ole ka vale öelda läks emeksisse...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#68

Ikkagi jube on kuidas täiesti korras auto, sõidab emexi ja seal lüükakse talle käpad külge ja litsutakse kokkuSad. Nutt tuleb peale kui korralikke autosid näed, kuidas neid tapetakse. Ültse eestlase loogika, asja mul vaja pole, keegi tahab seda, küsin kirve hinda, odavamalt ei anna ja kui ära ei osta kirve hinnaeest läheb kopikateeest emexiSad.
Vasta
#69

Tuleb veel meelde, et oli mul ükskord vaja Kopikale kojamehemootorit (nuudid läbi). Ja pinginaabri sõber lammutas Zigulli. Uurisin palju küsib kojamehemootorist? Vastas 200.- aind mootorist, poes tutikas system maksis 150.-
Lõpuks siis saatis ta kõik mis tal oli (terve Zigull va. mittemetall) emexi. Mingid kohalikud ``vanaraua ärikad`` viisid ära ja pidavat rahatooma kui viidud. Raha pole to vend siiamaani saanudBig Grin. Ta ei saanud mitte sentigi sellest Zigullist ega juppidest, ja kui küsisin kojamehe moto hinda oli kohe vaja küsida kirvest. Aga paras talle, et nii loll oli.
Vasta
#70

tamar99 Kirjutas:Lõpuks siis saatis ta kõik mis tal oli (terve Zigull va. mittemetall) emexi. Mingid kohalikud ``vanaraua ärikad`` viisid ära ja pidavat rahatooma kui viidud. Raha pole to vend siiamaani saanudBig Grin. Ta ei saanud mitte sentigi sellest Zigullist ega juppidest, ja kui küsisin kojamehe moto hinda oli kohe vaja küsida kirvest. Aga paras talle, et nii loll oli.
Sellist asja ennegi juhtunud. Minu sugulane saatis oma Vaz 2104. Opel Ascona ja Opel Kadeti ka emexisse mingite tüüpide kaudu kes pidid osa raha andma siis kui nemadki on saanud. Õnneks sai sugulane 500 iga autopealt ette ära. Sammuti pidi ta tagasi saama Vaz-i mootori, mida ta aga enam ei näinudki, samamoodi nagu neid tüüpe kes autod ära vedasid.
Vasta
#71

tamar99 Kirjutas:
peeterk Kirjutas:Klassikaliste tagaveoliste VAZ-tüüpi sõiduautode huvilisena ei saanud pildistamata jätta.

Täielikud tropid ütlen, sellest 05-est oleks kindlasti rohkem saand raha kui mahamüüa. Praeguse hinnajärgi sai ta umbes 150.- sest Zigull kaalub umbes tonni. Ja juppidena mahamüües oleks samuti rohkem saanud.

Võibolla oli see Luukas või Shiff kel tuli ootamatult meelde, et neil on Hendriksoni küüru alla 05 ununenud!Wink

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#72

tamar99 Kirjutas:Täielikud tropid ütlen, sellest 05-est oleks kindlasti rohkem saand raha kui mahamüüa. Praeguse hinnajärgi sai ta umbes 150.- sest Zigull kaalub umbes tonni. Ja juppidena mahamüües oleks samuti rohkem saanud.

Olen põhimõtteliselt nõus, aga...

Aga... maailm ei ole nii lihtne, et selles valitseks ainult üks tõde ja üks kindel maailmavaade. Neid on paganama palju erinevaid ning suur osa arusaamatusi/konflikte tekibki nende omavahelisest mittemõistmisest.

Püüame nüüd asja vaadata veidi teise mätta otsast ehk sellise auto potentsiaalse omaniku mätta otsast.

Oletame, et ma tehnikakauge inimesena ostan Tallinnas esimest hädapärast töö- ja elukohta saades peetud, kuid sõiduvõimelise auto. Täpsemalt - punktist A punkti B kulgemise vahendi ehk vana hea tagaveolise Žiguli. Garaaži mul ei ole, on vaid mingi üürikorter, auto on loomulikult tänaval. Ise ole ei iial mutrivõtit käes hoidnud ega kapoti alla vaadanud, B-load olen kusagil siiski ära teinud.

Oletame et ma olen edasipüüdlik, näitan ennast töö juures hästi ja teen paari aastaga märgatavat karjääri. Ikka paremate töökohtade poole, millega kaasneb ühest küljest parem palk, aga teisest küljest ka vähem vaba aega ning suurem prestiiživajadus.

Kui nüüd mu vana Žiguli ühel hetkel tõsiselt tõrkuma hakkab, otsustan liisida uue auto ja vana jääb nukralt tänavaäärele seisma. Mõtlen teda esialgu müüa, kuid auto omal jõul ju enam ei liigu ning mul ei ole kiirete tööde kõrvalt vaba aega organiseerida köie otsas vedu miskisse müügikohta. Samal põhjusel ei ole mul mõtet avaldada oma telefoninumbrit lehes, et niigi nappi aega kulutada hulga suhtlemise peale ja paljudele huvlistele näitamise peale. Põhitöö jääb siis ju selle arvelt tegemata! Töö, väliskomandeeringud, sellega kaasnevad seisusekohased vaba aja üritused jms on mu aja lootusetult nagunii hõivanud. Olgem ausad... paljud müügikuulutustele vastajad on niisama kiibitsejad, mitte kindlad ostjad. Ja vedeleb mu vanakene edasi...

Ja siis kuulen meediast ühest küljest seda, et Kuusakoski viib tasuta autovrakke ära; teisest küljest aga seda, et vedelema jäänud autovrakk on keskkonda reostav ja nende omanikke peaks hakkama karistama jne jne. Ja turgatabki pähe mõte - tellida Kuusakoski. Kiire lahendus minu probleemile ja kulutab väga vähe vaba aega. Ning nukralt seisnud punane autokene lebabki ühel hetkel kokkunätsutatuna ilusas punases konteineris. Kuna olin leidnud oma ülikiires päevakavas pool tunnikest Kuuusakoski poiste vastuvõtmiseks ja neile vraki üleandmiseks.

Millised on reaalsed alternatiivid? Tükkideks lammutamine ei tule kõne alla, sest ma ei ole iial võtit käes hoidnud ega oska sellega midagi teha. OK, palkan kellegi, kes lammutab sealt midagi maha. Ja edasi? Mul ei ole midagi teha tükkidega, mul ei ole kusagil neid hoida ega kellelegi pakkuda. Ja vrakk tuleb mul nagunii ju ära viia! Selline äri/vahetus nõuab nii pinda, oskusi kui ka vaba aega ning eelkõige vaba aega ja tahet sellega tegeleda. Ja aega mul loomulikult ei ole - kogu see aeg, mil ma selle pagana autoga seotud asjadega mässan, jääb mul põhitöö tegemata ja raha saamata!

On muidugi variant ja lootus leida keegi, kes tervikuna asja ära ostab. Aga siis kulub kasvõi ARKis minu kallist aega igasuguste vormistamiste jm jama peale, millele kulutatud ajaga saaksin ma teha tööd rahalises väärtuses, mis auto eest saadava hinna mitmekordselt ületaks. Olgem ausad, 1000 kr/h ei ole enam Eestis üli-muinasjutuline palk, tunnikest kaks kulub ARKis käimise jaoks nagunii ja üle 2000 mittetöötava Žiguli eest saada on problemaatiline.

Ja jääbki üle müümine sellele, kes kohe maksab, asja kiiresti ära viib ja ei tekita auto omanikule hiljem õiguslikke komplikatsioone, sest tegu on ikkagi õiguslikult arvel asjaga. Kuusakoski on suur ja usaldusväärne firma, kus neid ei teki. Ja vana asi läheb ka taaskasutusse. Kui ma müün selle auto ilma paberite vormistamiseta (mul ei ole ju aega ARKis oma vaba aega surnuks lüüa!) mingile poisikesele põllurallikaks, siis ei garaneteeri keegi, et temaga ei tehta kuskil teel avariid. Sel juhul on minul kui auto seaduslikul omanikul aga jama kuitahes palju kaelas...

Ma kardan, et umbes eeltoodud või sarnase skeemi järgi on väga palju autosid oma lõpu leidnud. Olgen siis õnnelikud selle üle, et osa säärast saatust oodanud isendeid on siiski ära päästetud.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#73

Olen ise hr Valdoga nõus täielikuilt. Samas kui omanik on vana inimene ütleme, et 70 ja rohkem ei ole tal enam võimu/jaksu seda masiant parandada. Samas kuulutada ja muud teha -- ta ei ole asjaga kursis ja temale on kergem autost kergeviisiliselt lahti öelda.

Samas oman ise positiivset kogemust vanaraua vedajatega. Nimelt lasin ära vedada enda hoovist \"kolhida\" ning maksti ennem masin kinni, kui liigutama hakati. Probleeme oli mul temaga palju, st koht kus ta seisis elab vana inimene ja tal käidi külas hea 10korda iga aasta, et müü maha väga odavalt. Lõpuks sain ma ise talle kolmnurga ette ja sikutasin ta kuuseeki alt välja. Masin oli nii mäda et ülestõstes murdus raam pooleks 1cm rauda vms.

Teiseks, miks hoida enda tänavapildis selliseid roostehunnikuid, ei saa ma isiklikult aru. Ise soovite ju ka, et masin muutuks unikaalsemaks. Samas kuidas see saab muuuda, kui nende arv ei vähene. Mis te arvate, et kui oleks olemas näiteks iz 49 umbes 10tuh tk eestis, siis maksaksid nad niipalju ,kui hetkel üks iz 49 kapremonti vajav maksab (umbes 4 tuh oletan)?

Ladast veel:
Teiseks, mis te arvate, et kui see \"onkel\" oleks selle poisikesele maha müünud. Kes väidetavalt sellega põldu kündma tahab hakata- kas, siis see Papi oleks siis rohkem saanud?? . Ei oleks - ma arvan ma. Teiseks see oht, et ta läheb masinaga tee peale on ka suur oht. Kes pärast neid kahjusid kinnimaksab, kui selline masin mõnema uuema Audi või BMW, MB kokku saab --miljoniline laks kohe omanikule + politsei kulud. Siis kriitik hirnub end toas kõveraks ja targutab jälle edasi.

Enne mõelda siis tegutseda. Vihkan kriitikuid kes arvavad, et alati saavad rohkem raha selle eest, mille nad emexisse veavad. Kriitik ei arvesta kunagi reaalsete ohtudega. Ainus erand oleks siis kui masin kohe peale müüki juppeks võetakse.

Unimüts on suur emexi sõber/pooldaja, sest tean et vanaraud, mis on maha mädanenud kuulub sinna. Ohud on suured mõelge ennem kui lajatate taastamisest jne.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#74

Ikkagi ei ole need \"vennad\" kes seal veel üsna kabeda 05 ümber askeldavad minu silmis inimesed kellega ei tahaks migil juhul tegemist teha kuna:
-emexisse/kuusakoskisse sõiduki andmisel tuleb see arvelt maha võtta. Kas saab olla arvelt maha võetud sõiduk millel on numbrid küljes?
-ole sa kui tark ja rikas tahes, ilma rohelise mõttelaadita pole su positsioon ühiskonnas midagi väärt. Roheline ilmavaade tähendab seda, et kasutu ülikond viiakse \"valgeristi\" mitte ei visata konteinerisse, veel sõitev vana auto müüakse/kingitakse vaesemale suguvennale või viiakse taastamiskõlbmatuna lammutusse, sest teatud autoosad on sobilikud tagavaraosadeks ja nii säästetakse loodust. Midagi ei ole teha kui selle kõige peale kulub ka väärtuslikku aega.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#75

eberhard Kirjutas:-emexisse/kuusakoskisse sõiduki andmisel tuleb see arvelt maha võtta. Kas saab olla arvelt maha võetud sõiduk millel on numbrid küljes?

http://www.kuusakoski.ee/?id=924
Vasta
#76

Oh millal ükskord see jama lõppeb (ilmselt mitte kunagi) nimelt olen korduvalt rääkinud kohaliku \"mettalurgiga\" teemal :kui midagi vanemat ja vähegi komplektset autot pakutakse üritagu see tervelt platsile toimetada...kuid kogu see jutt on lihtsalt jutuks jäänud.
Ca 2 nädalat tagasi nägin ühest hoovist välja lükatud komplektset viimase seeria Gaz 21 ja mõtlesin ega ometi Emex kahjuks ei käinud küsimas ning nüüd on see sama ,Fiskarsi tõstukiga katusest tõstetuna ,vanaraua hunniku tipus...
Ja sama hunniku alt paistab vana invakäru jäänused...

M 411 60.a.,M410 60.a.,M401 56.a.,M403 64.a.,
M 424 64.a.,M423 62.a.,GAZ M20 48.a.,Opel Kadett B 71.a.,
Vasta
#77

Midagi vähest ka emeksist head.Eelmine suvi toodi Jõgeva
vanametalli kokkuostu üsnagi korralik komplektne Vaz 21011.
Klaasid,istmed terved,moto peal.Lükati ta siis kaalumaja kõrvale
ja kellel midagi vaja oli kruvis vajamineva osa küljest ja kaalule.
Lõpuks puhtalt rauahunnikusse läks ainult kere ühe tagumise
ukse ja esisillaga.Samasugune juhus oli ka viimase mudeli Ford
Granadaga.Aga need olid juhused.Enamalt jaolt ikka kopaga
kokku ja vagunisse.

1985 Lada 1300 SL
Vasta
#78

eberhard Kirjutas:-ole sa kui tark ja rikas tahes, ilma rohelise mõttelaadita pole su positsioon ühiskonnas midagi väärt. Roheline ilmavaade tähendab seda, et kasutu ülikond viiakse \"valgeristi\" mitte ei visata konteinerisse, veel sõitev vana auto müüakse/kingitakse vaesemale suguvennale või viiakse taastamiskõlbmatuna lammutusse, sest teatud autoosad on sobilikud tagavaraosadeks ja nii säästetakse loodust. Midagi ei ole teha kui selle kõige peale kulub ka väärtuslikku aega.

Nõus, see kehtib kõige töötava ja kasutuskõlbliku kohta. Alati on keegi vaesem ja viletsam, kel just seda hilpu või kodumasinat vaja läheb, mis jõukamatel prügikasti rändab. Minus tekitavad tülgastust tänapäeva tarbimisühiskonna ässitused ostma pidevalt üha uusi asju ja muudkui tarbima, tarbima, tarbima. Suure tarbimisega kaasneb ka suur tootmine ja energia- ning materjalikulu, samas enamus toodetud esemetest rändavad prügikasti mitte rikke tõttu, vaid sellepärast, et need pole enam moes või pole nendega midagi teha, sest sai jälle mindud reklaami ohvriks ja ostetud uuem-ilusam-moodsam. Suurkorporatsioonid investeerivad igal aastal miljardeid dollareid reklaamile, et tarbijates sellist raiskavat suhtumist juurutada ja säilitada. Ja kogu tõde peitub kasuminumbrites.

Sama kehtib autode kohta. Omada üha uuemat, uhkemat, moodsamat mudelit ja oma viimased veeringud autokaupmehele anda - selle soovi taga ei ole mitte miski muu kui autokorporatsioonide pikaajaline lobitöö, mis tõestatult toob neile sadu kordi rohkem raha tagasi, kui nad ise kulutavad. Samas pidev uute pealtnäha odavate autode ostmine koormab keskkonda tegelikult kordi rohkem kui vana auto kasutamine selle eluea tõelise lõpuni. Sama on varuosade puhul. Ütleme, ühel puhul läheb \"surnud\" auto lammutamisele ja huvilised käivad sealt varuosi nõutamas. Teisel puhul läheb auto pressi alla ja huvilised peavad oma masinale ostma uue, kalli varuosa. Esimesel puhul ei saa autotootja enam mingit kasumit, teisel puhul õnnestub tal müüa teoreetiliselt peaaegu terve autotäis erinevaid varuosi! Loomulikult on kasulik propageerida mitte autolammutusi, vaid terves tükis pressi alla saatmist! Tõde peitub kasuminumbrites...
Vasta
#79

Tim Thomson Kirjutas:Sama kehtib autode kohta. Omada üha uuemat, uhkemat, moodsamat mudelit ja oma viimased veeringud autokaupmehele anda - selle soovi taga ei ole mitte miski muu kui autokorporatsioonide pikaajaline lobitöö, mis tõestatult toob neile sadu kordi rohkem raha tagasi, kui nad ise kulutavad. Samas pidev uute pealtnäha odavate autode ostmine koormab keskkonda tegelikult kordi rohkem kui vana auto kasutamine selle eluea tõelise lõpuni. Sama on varuosade puhul. Ütleme, ühel puhul läheb \"surnud\" auto lammutamisele ja huvilised käivad sealt varuosi nõutamas. Teisel puhul läheb auto pressi alla ja huvilised peavad oma masinale ostma uue, kalli varuosa. Esimesel puhul ei saa autotootja enam mingit kasumit, teisel puhul õnnestub tal müüa teoreetiliselt peaaegu terve autotäis erinevaid varuosi! Loomulikult on kasulik propageerida mitte autolammutusi, vaid terves tükis pressi alla saatmist! Tõde peitub kasuminumbrites...
Tundub et vahe peitub sotsialismis ja kapitalismis, vanaisa maal ikka räägib et kapitalism ei kõlba kuhugi, sest rahad lähevad \"suurte\" taskusse ja \"väiksed\" imevad käppa. Täpselt selline autode lõpunisõitmine toimus just sellistes tingimustes(Nõukogude Liit) kui midagi saada ei olnud. Järeldus: süüdi kapitalism ja vabaturumajandus mis soodustab tarbimist. Kui midagi pole saada poest siis pole ka midagi tarbida, ja süüa(kartul jne) kasvati põllul ja ülejäänud müüdi turul.
Vasta
#80

Täna Tartust läbisõites vaatasin ka emexi aeda, seal oli vanaraua hunniku otsas vaz 2101, nii ära lõmastatud et ainult esiots oli tuvatatav, ning mootor oli puudu. Võrumaal sõitis aga mööda külavahe teed kollast värvi veoauto( täpselt selline nagu tee-ehitajatel on), kastis oli üks auto külil ja teine poolkülili(kui nii võib öelda), see teine oli minguisugune Mosse. Täpsemalt ei oska öelda kuna asi oli minust umbes 400 meetri kaugusel ja ise oli liinibussis.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne