Vaz-ile uus mootor
#1

Lugu selline, et tegelt ei olegi vaja ladale uut mootorit vaid Vauxhall Chevette-ile, 77 aasta. Sellele istub otse peale vazi mootor. Soov oleks aga midagi võimekamat peale panna. Kes teab mille mootor istub otse ladale peale? Ei taha kohe hakata suuri ümberehitusi tegema. See Vauxhall on selle ajastu Kadetti analoog, esiosa on teistsugune. Suuri ümberehitusi ei taha kohe teha sest võibolla tahan originaalina säilitada.

Selline küsimus ka. Ega keegi ei tea kust selle aja Kadetti saaks?

hansson@hot.ee

55 15 177
Vasta
#2

obrok Kirjutas:Kes teab mille mootor istub otse ladale peale?

Kõige suurem-võimsam (?) mootor, mis Lada kasti otsa peaks istuma, on Fiati 2-liitrine twin cam.

C-Kadettile 2l ja suuremate neljasilindriliste CIH-mootorite installimisest on juttu siin.
Vasta
#3

Milleks teha keemiat, vägagi hea mootor oleks näitelks 1,7 i laada valikust, lolli ja töökindel, ülejäänud mootorite vahele panemiseks pead ikka tööd tegema, kasvõi tagasilla vahetamine, mis suuremale väändele vastu peaks
Vasta
#4

Milleks vaevata ennast Vene mootoriga, kui Fiat Twin Cam vahele istub? See on väga hea mootor, juba originaalis piisavalt võimas, tuuningjuppe on lademetes, mootori enda saab odavalt kätte (tänu hästiroostetavale Itaalia plekile).

2,0 pritsega maksab kuskil 1000kr, lada 1,7 on vähemalt 2-3 korda kallim.
Vasta
#5

Kulge ma nüüd vähe segaduses. Kas Fiati 2l twin cam istub lada kasti otsa või on mootori kinnitused samad nii et ei pea hakkama ümber tegema.
See Rekordi 2,2 läheb Vauxhallile küll vähese vaevaga vahele. Muidugi Vauxhallil on esiots teine nii et ei tea kuda radikas ära mahub, aga ega seal midagi võimatut ei ole.
Kulge neid 2l Fiat-e kas pole mitte ka turbo variante?

hansson@hot.ee

55 15 177
Vasta
#6

Nii ühte kui teist, väidetavalt. Ise ma pole otseselt proovinud, küll aga kõrvuti seisvaid mootoreid võrrelnud-mõõtnud jne. Otsi Liikmete autode alt Uhti Estfield üles, tal on täpselt see combo.

Turbode kohta ei tea, mingitele Lanciatele vist pandi, aga ma kardan et tehasest turbotatu leidmine läheb raskeks. See-eest vajalikke aftermarket juppe (kolvid-kepsud jne) on kindlasti saadaval.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne