Tänavapuhastusmasinad
#1

Praegu on kasutusel mingid Mersud vist. Aga mida kasutati varem?
Täna koolist tulles ma nägin ühte GAZ-53 baasil tänavapuhastusautot, aga kuna fotokat mul enam käes pole, siis ei saanud pilti sellest ka teha. Need on muide ainukesed \"vanad\" koristusmasinad, mida mina oma elu ajal näinud olen, aga on ju kindlasti vanemaid masinaid...
Ja mis on üldse nendest vanadest masinatest saanud?

Ootan huviga vastuseid.


Vabandan kui tekst väga segane on, kirjutasin seda vist 4 korda ümber. Toungue
Vasta
#2

Mina olen näinud oma silmaga restaureeritud Gaz51 baasil tänavapuhastusmasinat. Nägemise hetkel asus Männikul.
Vasta
#3

Noist on siin foorumis kuskil kirjas ka.Mina mäletan GAZ 51 53 kusjuures 53 oli rool mõlemal pool. ZILid olid ja vene aja lõpul üks IFA ka.Tolle kabiin polnud aga üldse sarnane tavaliikluses nähtud.Traktoritel olid ka harjad taga,neid on kasutusel ka praegugi.
Vasta
#4

PETSS Kirjutas:Noist on siin foorumis kuskil kirjas ka.Mina mäletan GAZ 51 53 kusjuures 53 oli rool mõlemal pool.
Kas tõesti kaks rooli kabiinis? Siis on mu lapsepõlvemälestus mingi imeliku kahe rooliga masina kohta mingit põhja saamas Smile
Vasta
#5

100% olid.Ei tea kas mingit kirjandust kas tolle asja kohta on?
Vasta
#6

Alts Kirjutas:Kas tõesti kaks rooli kabiinis? Siis on mu lapsepõlvemälestus mingi imeliku kahe rooliga masina kohta mingit põhja saamas Smile
Uurime asja, siiani arvasin ka mina, et mingid lapsepõlveluulud.
Vasta
#7

PETSS Kirjutas:...kusjuures 53 oli rool mõlemal pool...

Väga huvitav Smile, seda ma ei teadnudki...
Vasta
#8

Ei mäleta kas rooli oli just mõlemal pool korraga, aga paljudel oli rool paremal pool, eks ikka selleks, et kõnnitee äärt jälgida.
Kas teadsite, et kõik ZIL baasil tänavakoristuse/pesu masinad olid tuletõrjes arvel, vaikimisi kohustusega loetud aja jooksul välja sõita. Seal oli ikkagi 5 tn vett ja pump, mis selle minutitega, sisse-välja toimetas.
liikumiskiirus oli sellisel isendil lubatud maks 30 (loe: kolmkümmend) km/h, ikka selle loksumise pärast.

a, käis kunagi aedu kastmasWink


Vasta
#9

Mäletan 70-ndate aastate Za Ruljomist pilte dubleeritud juhtimisseadmetega GAZ 66 kohta. Eks see siis olnudki vist ka miski hooldusmasin. Kahjuks ei suuda seda vana ajakirja üles leida. Artikli põhiteemaks oli juhtimisseadmete areng läbi ajaloo, mitte ainult hooldusmasinad.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#10

Mõningatel lennuvälja hooldusmasinatel on näituseks kolm rooli, kaks ühes ja üks teises suunas.
Vasta
#11

Piibur Kirjutas:Mäletan 70-ndate aastate Za Ruljomist pilte dubleeritud juhtimisseadmetega GAZ 66 kohta. Eks see siis olnudki vist ka miski hooldusmasin. Kahjuks ei suuda seda vana ajakirja üles leida. Artikli põhiteemaks oli juhtimisseadmete areng läbi ajaloo, mitte ainult hooldusmasinad.
Tegemist oli minu mäletamist mööda õppeautodega. Pärnu ALMAVÜ autokoolil oli samuti (vähemalt 80-ndate lõpupoole) kahe rooliga GAZ-66, ülekanne käis pika ketiga läbi kabiini (Za Ruljomis oli teistsugune lahendus).
Vasta
#12

Potsataja103 Kirjutas:
Piibur Kirjutas:Mäletan 70-ndate aastate Za Ruljomist pilte dubleeritud juhtimisseadmetega GAZ 66 kohta. Eks see siis olnudki vist ka miski hooldusmasin. Kahjuks ei suuda seda vana ajakirja üles leida. Artikli põhiteemaks oli juhtimisseadmete areng läbi ajaloo, mitte ainult hooldusmasinad.
Tegemist oli minu mäletamist mööda õppeautodega. Pärnu ALMAVÜ autokoolil oli samuti (vähemalt 80-ndate lõpupoole) kahe rooliga GAZ-66, ülekanne käis pika ketiga läbi kabiini (Za Ruljomis oli teistsugune lahendus).
Neid 66 õppeautosid oli Eestis veidi rohkem.Ja ketiga see ülekanne ka käis.Kett oli vaid peidetud ketti ümrisesse-kaitsesse.Ja see vana Za Ruljom sellist insenerimõtte vägitükki kirjeldaski,oli endalgi enne hävingut see number olemas.Ja raamatukogus on ta ka praegugi sirvitav,vaadatav,loetav.53 -baasil tnavapuhastusmasinaid olen ka topelt rooliga näinud.
Tervitades,Flanagan
Vasta
#13

Täna sai Saaremaal käia ja Kuressaare lossipargis jäi töötamas silma üks GAZ-53B baasil imur (parajasti imeti sügislehti). Kere sellel paagikujuline ning paremal pool rataste vahel oli imivoolik.Tõmmati paaki täis mingi mootorilt käitatava värgiga (kaks meest selle kõrval töötasid ja üks käis vahepeal kabiinis gaasi reguleerimas).
Kahjuks täpset sellise masina tüüpi ei oska öelda,paaril tuttaval Vene kommunaalmasinategija lehel sellist aparaati ei leia.
Üks eemaltvaates pilt ka (tööseadme poolelt tehtu tuli äärmiselt kehv välja)


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#14

Nägin just 51 baasil tänavapuhastusautot. Vist oli valge kabiin ja kollane tagaosa. Igatahes väga uus ja värske nägi välja. Smile
Vasta
#15

Tallinnas sõidab ka üks GAZ-3307 baasil selline aparaat.
Vasta
#16

Njah... Väheke puusse panin nüüd. Big Grin
Just 3307 välimusega oli see minu nähtud asi. Vabandan valeinfo levitamise eest. Wink
Karistuseks veedan ma ilmselt homse õhtu GAZ veokite pilte vaadates ja nende mudelite erinevuste uurimisega. Toungue
Vasta
#17

Täna nägin sellist sõidukit nukralt seisamas. Mis tööd selline masin üldse teha suudab? Mingi tola oli suutnud sellel juba esiklaasi mõraliseks ka tagudaSad
[Pilt: kool_007.sized.jpg]
[Pilt: kool_009.sized.jpg]
Vasta
#18

Sellega on mingit rallit tehtud või?Kuidas üldse nii spetsiifiline masin seisab talvel kusagil tee ääres lumehanges?
Vasta
#19

Kontrollimata andmetel peaks kusagil Harku kandis lammutatama vanu tänavapuhastuse 52/53-sid. Kuna ma ise suur huviline pole, siis levitangi lõpuni uurimata infot. Ilmselt on esemed ka metalli hinna eest saadaval, niiet tulevase tõsiselt rariteetse uuniku jaoks võiks juba täna materjali koguda.
Palju suvistel suursõitudel neid laiatarbeuunikud ikka näha võib, märksa huvitavam oleks tänavakoristusautoga Eestile tiir peale teha.
Lammutajaks on ilmselt üks Tallinna koristamisega tegelevast kolmest ettevõttest.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#20

Ma mäletan Balti jaamast ja Linnahallist selliseid pisikesi kollaseid ja ümaraid puhastusmasinaid. Liikumas neid vist ei näinudki, seisid kogu aeg ukse kõrval. Misasjad need sellised olid?

Kas me sellist Eestit tahtsimegi?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne