Kohad, mida tasub Eestimaal külastada.
#41

Antsla kandin võis päris huwitava ekskursiooni korraldada.Kahjuks ,linn itse palas 44 aastal päris korralikult Kesklinnast es jäänu midagist järgi .Oleman kroonikakaadrid ja pildi 30 aastate Antslast.Kuni 59 olli Antsla (loodan ,et rukkise ei pane ka rajoonikeskus)Arwan ,et kindlaste oles huwilisi et säällkandin väike kaemine teta.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#42

Antsla ja Valga vahel oli siin kuskil metsa vahel ka Lennubaas, kus mu vanaisa väiksena uitas ja igasugu huvitvaid makette leidis. Seda võib ka kaeda.
Vasta
#43

Ma julgeks natukene reklaamimaigulise postituse teha, aga tehnikahuvilisele kulub vist marjaks ära. Kui juhtute suvel Eestis ringi tuuritama, siis visake pilk ka sellele kalenderplaanile http://www.rally.ee/?a=a018&b=1124
Tegemist siis veoautokrossi võistlustega, sõiduvahendeiks GAZ 51/52, GAZ 53 ja eraldi klassidena nende baasil ehitatud veobagid. Kõik toimumiskohad peaksid olema peale Hinsa lihtsalt tuvastatavad. Hinsa rada asub Võru ja Vastseliina maantee läheduses, maanteelt võistluspäeval tähistus. Ja ei ole trükiviga, üks etapp Eesti MV-st toimub tõesti Lätimaa pinnal Smiltenes (sest sari on eestlastel-lätlastel ühine ja kümmekond lätlast ajab taga ka EMV punkte).
Huvitavaid võistlusi on veel, konkreetsema huvi korral PS. Veobagid sõidavad Eestimaa pinnal kahel korral ka Balti meistrivõistluste arrvestuses, kus lisaks lätlastele on ka leedulased osalemas.
Kel veel huvi ei tekkinud, neile soovitan meie kaasfoorumlase PilleR fotogaleriisid. Üks näide ühest mullusest veokakrossist http://recce.pri.ee/album74/fotod.html
Vasta
#44

canyondrift Kirjutas:Antsla ja Valga vahel oli siin kuskil metsa vahel ka Lennubaas, kus mu vanaisa väiksena uitas ja igasugu huvitvaid makette leidis. Seda võib ka kaeda.
Kas mitte Tagulas?

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#45

Paldiski murenenud pankrannik.Päris kena ja huvitaw vaatepilt.Soowitus ,mitte väga ääre peale minna.Kui võimalik käija ära Pakri saartel.Seal lihtsalt kena waadata.Asju olnust ja mõelda ,et seal ka kunagi elati.Ja lisaks ka weel Naissaare ja Aegna kunagised kindlustused koos kõige sinna juurde kuuluwaga.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#46

PETSS Kirjutas:
canyondrift Kirjutas:Antsla ja Valga vahel oli siin kuskil metsa vahel ka Lennubaas, kus mu vanaisa väiksena uitas ja igasugu huvitvaid makette leidis. Seda võib ka kaeda.
Kas mitte Tagulas?
Ise arvan, et kuskil Laatre kandis, aga eks küsimise käigus saab täpsemalt teada...
Kas keegi siit mõnda kaarti teab, kus saab teistele näitamiseks kohta märkida?
Vasta
#47

Paljud kaunid paigad on nagu näha aastatega teemast juba läbijooksnud. Lisaks omalt poolt Hüpassaare, oma rabalaugastega, Juminda poolsaar Majakiviga, Võsu ja Käsmu ümbrus oma haruldase loodusega, Aegviidu kant oma Valgehobusemäega, Rõuge ümbrus, Järvselja oma rekordpuudega, jne.
Vasta
#48

canyondrift Kirjutas:Kas keegi siit mõnda kaarti teab, kus saab teistele näitamiseks kohta märkida?

Google Earth näiteks - lisa kohamärke ja fotosid/kirjeldusi nii palju kui kulub Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#49

Jansa Kirjutas:Nu ja kui juba sealkandis olla, siis Palukülas võiks kah ära käia, ehk õnnestub üht opakat vallavanemat näha Smile

Mnjah, mina teda küll opakaks ei sõimaks. Aga ju olid siis komisjoni liige, mis otsuse tegi

Jansa Kirjutas:Rapla kaudu vuraks Linna tagasi. Siuke paras pühapäevane ots. Smile

Märkimata jäi Sillaotsa Talumuuseum Velisel. Naistele aiakujundus, ehitajatel kena taluarhitektuur, petrol-headile sõna otsese mõttes petrol-head (kuumpea-mootor) kaemiseks välja pandud. Lisaks hulgaliselt muud tehnikatja taluatribuutikat. Muuseas, päris korralik valik ka kirjandust müügil Läänemaa kohat.

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#50

lugedes neid eelnevaid postitusi tekkis mul üks idee. Kui palju oleks foorumlasi kes on huvitatud Kohtla-Nõmme kaevanduspargi külastamisest? Paneks mingi pundi kokku ja siis kambaga maa alla. Pidevalt kuulen et kes on käinud on väga rahule jäänud.
Vasta
#51

rivo54 Kirjutas:lugedes neid eelnevaid postitusi tekkis mul üks idee. Kui palju oleks foorumlasi kes on huvitatud Kohtla-Nõmme kaevanduspargi külastamisest? Paneks mingi pundi kokku ja siis kambaga maa alla. Pidevalt kuulen et kes on käinud on väga rahule jäänud.
Kohtla-Nõmme kaevanduspargis sai käidud umbes kolma aastat tagasi. Ekskursioon vägagi huvitav, peale grupiga fuajeesse sisenemist suunati kohe riietusruumi, peale kaevurivormi saamist, tuli lühike tutvustus ja "kaevurid" saadeti Inimjaama rongile, tööpäev algas... Sisult on maa all ka väga huvitav, soovitan käia.
Vasta
#52

PETSS Kirjutas:Paldiski murenenud pankrannik.Päris kena ja huvitaw vaatepilt.Soowitus ,mitte väga ääre peale minna.
Heade piltide nimel tasub ääre peale minna küll. Tõenäosus, et sel hetkel varing toimub on nulli lähedane. (aga eks igaüks ise teab)
Vasta
#53

Kui käsil Põhja-Eesti reis, siis soovitan kindlasti külastada üht mu lemmikpaikadest. Selleks on Letipea neem oma Ehalkiviga, mis on suurimaid rändrahne. Kundast 10km ringis.
[Pilt: img4282.jpg][Pilt: img4285.jpg]
Autoga pääseb umbes nii lähedale kui teiselt pildilt paistab. Esimesel pildil näha olev hall jama mis kivi katab ei ole mitte liiv vaid tsement. Kunda tolm ulatus omal ajal ka sinna.
Vasta
#54

Omalt poolt kinnitus eelnevalt rääkinutele, et Kohtla-Nõmme kaevandusparki tasub minna, ise käidud, igati huvitav! Ja teiseks, et Pakri ps pankranniku lagunev osa on praegugi püsivalt turismiobjekt. Sai nädalavahetusel seal käidud ja kah servalt alla vaadatud, teised käisid seal lisaks veel torniski ja ühel äkki varsti küljest murduval lahmakal. Paldiskil plaanis sinna ikka aed ette panna.

ðokiturismina soovitaks minna sellistesse "toredatesse" Eesti paikadesse nagu Kohtla-Järve linnaosad Sirgala ja Viivikonna. Peamiselt varemetes... Sompas on ka huvitav veneaegne arhitektuur, samas seal hakkab tasapisi mingi kord tekkima. Kogu Ida-Virumaa on tulihingelisele eestlasele huvitav vaadata. Ise olen seal juba aastaid ringi vaadanud. Ja loomulikult need poolkoksimäed Kohtla-Järvel on omaette vaatamisväärsus. Küll binokliga, sest VKG territooriumile ei saa.
Veel mainiks seni veel avatud endisi Vene sõjaväe kasutuses olnud alasid, nt Keila-Joa raketibaas, Klooga sõjaväelinnak, Leetse raketibaas jt kohad, kuhu veel tänagi ringi vaatama saab. Kah varemed ja prügi... Ka sellist poolt Eestimaast tasuks teada.
Vasta
#55

Sillamäe ka vaadatav.Eriti nn raekoda ,mis ehitati Stalini käsul.Ehitus pidi olema Eestipärane.Ja vaadake veel Sillamäe kultuurimaja koos sinna juurde kuuluvate treppidega.Asi vaatamist väärt.Omamoodi kurb,et nii see linn aga nagu ka Paldiski ja Narwa ,puhtamad kui pealinn Tallinn.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#56

http://www.postimees.ee/220706/esileht/s...1_foto.php
üks lahe koht kunda lähedal.
http://www.geopeitus.ee/?p=350&c=372
ka omamoodi ilus koht
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne