Mosse rool
#1

Pilt.
See peaks vist 408 küljest pärit olema?
Vasta
#2

Jah, kuid ka vanematel 412-tel olind minu teada sellised roolid.
Vasta
#3

Pole küll kõrvuti, aga 412ie on vist samasugusega varustet.
vanal 408l oli küll sama.


Vasta
#4

Hõljuk Kirjutas:Jah, kuid ka vanematel 412-tel olind minu teada sellised roolid.
Sellised roolid olid teatud aegadel 408&412 erinevatel modifikatsioonidel ja vahet polnud kas tegu oli Moskva või Izevski tehase toodanguga.Hiljem muutus küll keskosa ja see oli ka erinevate tehaste ja mudelite autodel erinev,aga rool(rooliratas) ise ja see metallvõru mille kaudu ka signaal töötas oli sama.Kui vaadata tollaseid tehase katalooge siis rooliratta kataloogi number algab tahisega 408-............. . Muuseas,täpselt samasugune rooliratas oli mudelil 403.Nii modifikatsioonil 403 kui ka 403 IE,ainult et kollast värvi.
Tervitades,Flanagan
Vasta
#5

Keskmise osa kate on puudu, seal oli kiri MZMA (vene tähed, hõbedane punasel), aga olen näinud ka rooli, millel kiri 408.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#6

M 403-l on rooliratta keskosas reljeefne embleem. Samasugune embleem oli ka varaseimatel 408 väljalasetel (vt. Tehnika ja tootmine nr.4 1965, lk.161). 66.ndast aastast roolil läikiv kirje 408 või MZMA (Moskovskij Zavod Malolitraažnõh Avtomobilej) punasel taustal. Endal olemas valge (org. värv!) kandiliste laternatega mudel mille roolil on kiri AZLK (1970. a. sai tehas endale uue kõlava nime Avtomobilnõij Zavod imeni Leninskovo Komsomola) punasel taustal. Sellise kirjaga rooliga Mossesid toodeti ilmselt väga vähe, sest juba 1971 paigaldati nn \"pehme\" keskosaga roolid.
Iževski tehase varastel 60` aastate mudelitel 408/412 kasutati IŽ kirja ja punase taustaga rooliratta embleeme, 1971-74 identseid, kuid sinise taustaga embleeme. \"Pehmed\" IŽ roolid paigaldati alates 1975.a.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne