#1

Tere!

Oli väike plaan eBayst üks kaameralääts osta, kuid ei saa hästi sellest segasest süsteemist aru (täpsemalt transpordist). Saan aru et USA piires 7 $ ja et on võimalik ülemaailmne postitamine, kuid mis hinna eest seda ma välja ei kaevanud... nimelt on seal täpselt selline tabel

Shipping Cost Services Available Available to
US $7.00 US Postal Service Priority Mail® US Only
US $17.00 Other (see description) US Only

Will ship to Worldwide


Ühest küljes nagu öeldud et ainult USA-sse teisest küljest et ülemaailmselt.. ja kui ülemaailmselt siis hinnast ei ole juttu!



Niisiis küsin teie käest, foorumirahvas, kas kellegil on eBay-ga mingeid kogemusi ja kas olete selle teenuse kaudu midagi soetanud endale, ning mis oli transpordihind? oleks abi eest tänulik!


Tanel

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta
#2

www.netikuller.ee on sulle abiks Smile Seal esilehel on hinnakalkulaator.
Vasta
#3

tänan tänan, jõudsin asjas enamvähem selgusele

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta
#4

aga kas keegi on ka ise eBay-d kasutanud ja oskab mulle oma kogemustest rääkida, mis hea, mis halb, kui kaua aega võtab, kas on usaldatava teenus, kas kaup oli korralik jne. ?

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta
#5

eBay on vahenduskeskoond, täpselt nagu osta.ee. Usaldatavuse, kauba headuse ja muu eest vastutab siiski see, kes vastava vidina sinna müüki on pannud, eks neid ole nagu igal pool, seinast seina.
Vasta
#6

Kuna ma olen vahepeal eBay kaudu päris palju nodi ostnud, siis mõtlesin, et jagaks mõningaid tähelepanekuid ka teistega.

Kas tasub?
Esimene ja kõige tähtsam tähelepanek: vastupidiselt levinud arvamusele ei ole eBay kaudu asjade ostmine mitte midagi hirmsat, keerulist ega ebaturvalist. Mina isiklikult ei mõista kuidas on võimalik, et leidub terve rida ärikaid kelle äri ainsaks sisuks on vahendustasu eest eBayst asjade tellimine. Ainuke reaalne barjäär on keeleoskus - minul näiteks on raskusi sakslastega suhtlemisel, aga kindlasti leidub igaühel mõni tuttav, kes on võimeline veidi aitama.

Müüja usaldusväärsus
eBay-s on pettuste vähendamiseks kasutusel reitingute süsteem: iga tehingu lõpus on võimalik vastaspoolele kommentaar kirjutada. Kommentaar võib olla positiivne, negatiivne või neutraalne. Positiivsete ja negatiivsete kommentaaride arv on põhiline müüja usaldusväärsuse hindamise vahend, seega kardavad aktiivsed müüjad negatiivset kommentaari nagu tuld. Sellest tulenevalt ei ole väga tavalised juhud, kus otseselt katkist või muul viisil kirjeldusele mittevastavat kraami korraliku pähe müüakse. Kauba valimisel võiks reitingule korra otsa vaadata - kui müüja on eelnevalt mitu korda midagi võtmehoidjast suuremat ostnud/müünud ning nende tehingute kohta positiivsed kommentaarid saanud, siis on tõenäoline, et ta ei hakka mingi näruse paari tuhande krooni nimel sind petma.

Mina vaatan tavaliselt, et müüjal oleks vähemalt 20 kommentaari, nende hulgas kindlasti ka müüke, ning kui võimalik siis võiks müügid olla võrreldavad hetkel müüdava esemega - kui keegi on müünud 10 võtmehoidjat ning nüüd pakub Cosworthi plokikaant superodavalt, siis on see veeeidikene kahtlane. Autojuppe müüvad tavaliselt niiöelda "romula" tüüpi müüjad, kellel võiks olla suhteliselt viisakas ajalugu.

Ühe negatiivse kommentaari peale saja positiivse kõrval ei ole mõtet paanitseda, need on tavaliselt kommunikatsiooniprobleemidest tulnud. Üle kahe-kolme negatiivse kommentaari tavaliselt kellelgi polegi, võib-olla ehk väga suurtel müüjatel. Ehk siis negatiivse puudumine ei tähenda midagi, kõik väiksed tegijad teevad endale pärast negatiivset kähku uue konto. Loeb positiivsete arv.

Kohaletoimetamine ning postikulud.
Minu põhiline "jahimaa" asub UK-s, seega oskan kommenteerida ainult sealset olukorda. Postikulud ei ole võrdelises seoses saadetise kaaluga, vaid eksisteerib teatud astmelisus. Kuni kilone pakk maksab umbes 10£. Alla 10kg pakke olen näinud vahemikus 15-45£ (see 15 võis muidugi ka näpuviga olla, ise ma seda eset ei tellinud). 20kg pakk maksab juba 60-80£. Suuremaid asju üldjuhul postiga saata ei viitsita, paljud 10kg asjadki on "Will post to United Kingdom" ehk välismaale ei saada. Enne pakkumise tegemist on soovitatav müüjale kirjutada ning lasta öelda postikulu Eestini - üldjuhul vastavad nad kiiresti ja viisakalt. "Will post to United Kingdom"-vendi võib Eestisse saatmise sooviga pommitada, vahel nad nõustuvad, aga mina ei ole seda enamasti vaeva vääriliseks pidanud. Aga kui on mingi hea ja haruldane jupp, siis tasub kindlasti proovida - müüja on ka inimene ning küll ta juba teab mis tunne on, kui mõnda juppi raske saada on.

Postiga koos on võimalik võtta ka kindlustus, mina ühele 10 000 kr maksnud saadetisele võtsin. Vaja ei läinud, nii et ei kujutagi ette, kuidas kahju sissenõudmine sellisel juhul käib. Kui võimalik, siis tasub kindlustatud paki sisu kähku üle vaadata, postkontori laua peal on natuke nõme oma suurt pakki lammutada, aga autos võib juba küll - mida kiiremini pretensioonidega postkontorisse tagasi ilmuda, seda raskem on neil sind minema saata ettekäändega, et küllap ise lõhkusid ära. Väidetavalt pole ka haruldane see, kui pakk üldse kaduma läheb (Eesti Posti töötajate hulgas olevat kõnekäänd: "Postipakk, see on saatmise rõõm!"), seega kallima kraami puhul on see kulu minu arust õigustatud. Muidugi kui müüja seda üldse pakub. Kindlustus maksab vastavalt paki väärtusele, selle 10k pealt oli hind paarkümmend naela.

Kui pole tegemist paarsada krooni maksva pisividinaga, siis tasub müüjalt küsida ka trackinguga postitamist, see tähendab sisuliselt seda et pakil on oma unikaalne "tracking number" mille järgi on seda kaotsimineku korral võimalik taga ajada. Eesti Post laiutab trackinguta paki kaotsimineku puhul käsi - ei tea, ei oska aidata. Numbri esitamise korral on neil samas mingi spets osakond või asi, kes siis detektiivi mängib ja uurib, kuhumaani su pakk täpselt jõudis. Ei asenda kindlustust, aga siiski hea ja vajalik asi.

Maksmine
Mina olen kasutanud kahte makseviisi: pangat�eki saatmine postiga ning PayPal.

Pangat�ekk on väga lihtne, jalutad panka, täidad avalduse, maksad teenustasu (SEBis 1,5% t�eki väärtusest, miinimum 75kr) ja saad t�eki kohe kätte. Tähele tasub panna, et t�eki peale läheb ka saaja täisnimi (st kõik (!) eesnimed ja perenimi, mitte "mr. Smith", "John E. Smith" vms udu mida inglased oma nimeks panna armastavad) ning aadress, need tuleb müüjalt enne järgi küsida. Siis paned t�eki ümbrikku, ümbriku posti ning hoiad pöialt, et kohale jõuaks. Minu t�ekk jõudis UK-sse 3 päevaga.

PayPal on veel lihtsam ning mis peamine, odavam. Pärast kasutajaks registreerimist tuleb sisestada oma krediitkaardi number, kaardiblanketi turvakood, nimi, kehtivus ning aadress (ja võib-olla midagi loogiliselt sinna komplekti kuuluvat veel), selle peale kannab PayPal kaardilt 1,5 eurot maha ning küsib makse selgituses olevat kinnituskoodi. Seda saab vaadata näiteks netipanga kaudu, kaardi väljavõtet vaadates. Kui kinnituskood on sisestatud, siis ongi konto kasutamiseks valmis, ostjana mingeid täiendavaid tasusid enam ei lisandu. Mõned on väidetavalt ka selle 1,5 euri kuidagi tagasi saanud, aga mina mitte. Kuna see on nagunii ühekordne kulu, siis ei ole viitsinud väga uurida ja torkida ka. Pärast aktiveerimist on raha kandmine super lihtne, kui müüja on eBay süsteemis postikulu ära määranud, siis klikid lihtsalt Pay, valid PayPal, sisestad oma PayPali kasutajanime ja parooli ning pärast makse andmete kontrollimist kinnitad makse. Raha läheb krediitkaardilt maha ja korras.

Ma ei ole PayPali toimimist proovinud SEB-i "virtuaalkrediitkaardi" ehk U-Kaardiga, tõenäoliselt see töötab, aga kuna kaart aegub kuu ajaga, siis tuleb iga uue kaardiga see ka uuesti aktiveerida. Kui on ainult ühe korra vaja, siis ilmselt on see hea variant, aga samas ei maksa (järelmaksu-)krediitkaart tänapäeval ka mitte midagi. Magnet kõlbab hästi, küllap ka EGO, ning miinustesse minemine ei ole üldse kohustuslik - krediidilimiidi võib panna minimaalse ning enne igat ostu kaardile raha juurde kanda. Tavalise krediitkaardi puhul sellist pulli (raha juurde kanda) minuteada teha ei saa, ka on selle hind võrdlemisi kirves. Kindlasti ei tööta PayPal tavalise maksekaardiga. Sellega saab ainult Hansapanga automaadist tasulist kontojääki vaadata.

Petised
Hoolimata sellest, et eBay teeb tohutult tööd petiste välja tõrjumiseks oma süsteemist, neid siiski leidub. Samas ei ole see teabmis suur probleem, minu hinnagul on Balti Jaama turul kergem petta saada. Pettuste vältimiseks tasub eelkõige meeles pidada, et kui mingi asi tundub liiga hea et tõsi olla, siis ta seda ka enamasti on. On võrdlemisi tavaline, et asjadele pannakse naeruväärselt madalad alghinnad, see ei ole ohu märk, samuti on tavaline et asju müüakse näiteks 50% odavamalt kui sama asi Eestis poes, kuid kui Buy It Now on näiteks 10-25% asja väärtusest poes, siis väga tõenäoline on, et see on puhas lollide püüdmine.

Mina suhtun üldjuhul skepsisega kuulutustesse, kus kas puuduvad pildid või on "paraadpildid" - tiritud tootja kodulehelt vms kohast ning ei kujuta konkreetset müügis olevat eset. Isegi madala elatustasemega Eestis ei ole digipiltide klõpsimine mingi probleem, kui endal kaamerat pole siis mõnel sõbral ikka on, ammugi siis Lääne-Euroopas.

Ei maksa end tagajalgadele ajada odavatest pakkumistest, kus lähteriigiks on Hiina, Hong Kong või muu sarnane maailma lõpus asuv punkt. Need on 90% tõenäosusega petised kõik, ükskõik mida nad kokku lubavad, et tasuta transa Euroopasse ja ühte, teist ja kolmandat kauba peale... kui oled petis, siis on selliseid asju kerge lubada, mida sa nagunii ei kavatse täita. Õnneks on seda liiki pakkumiste arv viimasel ajal jõudsalt vähenemas.

Peenem pettuse liik, mis on isegi "juriidiliselt korrektne", kujutab endast kas mudeli või pildi müümist reaalse asja pähe. Autojuppide puhul pole seda kohanud, aga olmeelektroonika puhul on tihti pakkumisi, kus hind (alati Buy It Now) on mõistlik, kirjeldus kena, kõik tundub okei, aga udupeenikeses kirjas on kirjelduse lõpus mainitud, et müügil on pilt (!) mitte asi ise. Ilmselt tellides saadki selle pildi, hea seinale panna. Üldjuhul on neil müüjatel ka vähe kommentaare, seega kui te ülalpool olevaid nõuandeid järgite, siis peaks "äratuskell" juba ammu enne helisema, kui selle lauseni jõuate. Ma olen muidugi paranoiline inimene, alati klikin ja uurin kõike lõpmatuseni, müüja teisi oksjoneid, hiljuti müüdud esemeid jne, seega igaks juhuks panin selle ka siia kirja, äkki kõik ei ole nii põhjalikud.

Põhiline on mitte pead kaotada, eBayst saab asju odavalt, aga mitte päris naljahinna eest (tegelikult ma olen vahel naljahinna eest ka saanud, aga see selleks, erand kinnitab reeglit ning kui kõik muud märgid näitavad, et tegemist on korraliku müüjaga, siis tasub väike risk ära - paarisaja krooni kaotus ei ole veel maailma lõpp).

Kokkuvõte
Kokkuvõtteks võib öelda nii palju, et hoolimata pankade ja ajakirjanduse külvatavast demagoogiast eBay ja PayPali ebaturvalisuse kohta on tegelikult tegemist väga hästi läbi mõeldud ning töötavate süsteemidega. Mulle isiklikult tegi palju nalja SEB telleri nägu, kui ma tavalise vingumise peale et PayPal on ebaturvaline ja ebausaldusväärne ja üldse mingi nõme internetivärk ning tehku ma ikka (300 krooni maksev!) rahvusvaheline pangaülekanne küsisin, et mitu klienti SEBil Eestis on ning vastuse peale seletasin et PayPalil on 96 miljonit klienti ja mingi Eesti harukontori usaldusväärsus on selle organisatsiooni kõrval paras kärbsemust. Aga noh eluasemelaenu andmine on neil ju käpas. Põhiline ebausaldusväärsuse allikas on ikkagi vastaspool ehk müüja, kui müüja on usaldusväärne siis ei teki müüki vahendava organisatsiooniga 99,99% tõenäosusega probleeme. Kuid üldjuhul ei viitsi ka ükski müüja mingi näkase paari tuhande pärast riskida, neil on ju siiski heaoluühiskond, seega mõistliku hinnaga asjade tellimisel minu hinnangul erilist probleemi pole. Kui on soov eBayst Rolexeid osta siis... ütleme nii et siis on kogu see pikk jutt nagunii tühja läinud Smile

Edukat ostmist ning odavaid hindu soovides,
Jesper, algaja eBayer
Vasta
#7

Jesperi tähelepanekud jumala õiged. Olen eBay keskkonnas tasapisi liigelnud juba kaheksa aastat ja tüssata selle aja jooksul vaid ühe korra saanud - muide sakslaselt, kes raha sai, aga kaupa ei saatnud. Positiivseid kogemusi on oma sada - usun, et Eesti poodides tüssatasaamise % on vähemalt minul küll kõrgem. Aga eks ma valin ka eBays, kellelt ja mida ostan; poes nii palju ei vali, alateadlikult kuidagi usaldan - sealt ka need pettumused...

Igal juhul tasub eBayst kauba ostmine ära - arvan ma. Valik tohutu palju suurem, hinnad enamasti väiksemad. Olen selline friik küll, et kui juba mingit asja endale tahan ja esimese hooga seda mõnest Eesti poest ei leia või on ta siin liialt kallis, võtan järgmiseks kohe saksa eBay lahti ja otsin sealt. Sest see variant ei tule küll (vähemalt algul) kõne alla, et ma väljavalitud vidinast loobun ja mõne analoogse odavama või saadaolevama ostan...

Lisaks selline tähelepanek vaid, et kui küsida müüjalt, kas ta Eestisse postitab, tuleb kohe sama soojaga küsida ka selle postitamise hinda. Nii mõnigi suurema käibega ebaytaja kasutab oma kraami posti panemisel ainult, ja _ainult_ mingit kullerifirmat, mille teenus võib asjast endast kallimaks minna. On mul mitu sellistki juhust olnud.

Paypaliga on pisuke jama ka. Nimelt aktsepteerib Paypal Eestit vaid tingimisi - eesti kasutajakontole ei saa raha kanda ei kasutaja ise ega ka teised, seega ei saa seda kontot kasutada müügil (raha saamiseks). Ka ostmisel võib tulla probleeme, sest maksta saab ainult krediitkaardiga üle Paypali konto. Et aga Paypali poliitika on selle teenuse pakkumisel võtta teenustasu raha saajalt, mitte maksjalt ning et see teenustasu on suhteliselt suur (5 eurot) võrreldes otse kontolt kontole kandega, võivad müüjad põtkima hakata, kui tahad kauba eest krediitkaardiga üle Paypali maksta.

Mina olen üsna palju teinud otsemakseid pangast panka ning eelistanud seda tšekkidele. Raha liikumine EL piires pangast panka võtab küll 2-3 päeva aega (EL pangandusdirektiivid annavad vist normiks 3 pangapäeva), aga jõuab alati kohale, kui vaid raha saaja andmed õiged on. Kui panna, et makse teenusetasu maksavad saaja ja maksja kahasse, maksab ülekanne 70 kr, seega vähem kui tšekk. Ja vähemalt Saksamaa puhul on (minu kogemusel) nii, et pangad sissetulevalt rahalt teenustasu ei võta, seega saab saksmann kätte just selle summa, mis sa saadad (mina ei tea, kes selle puudujääva poole teenustasust siis maksab... Toungue).
Vasta
#8

Hallvatt Kirjutas:Et aga Paypali poliitika on selle teenuse pakkumisel võtta teenustasu raha saajalt, mitte maksjalt ning et see teenustasu on suhteliselt suur (5 eurot) võrreldes otse kontolt kontole kandega, võivad müüjad põtkima hakata, kui tahad kauba eest krediitkaardiga üle Paypali maksta.

Ei ole nii suur, standardtaks on 3,4% summast pluss 0,35 euri. Allikas. Ma arvan ja loodan et praegu on katseperiood ja nad vaatavad seda müümise lubamist pettuste osakaalu järgi - kui me kõik põristame ilusti PayPaliga maksta ja mingid Rumeenia gängsterid ei satu vahepeal siia suuremastaabilist pätti tegema, siis ehk tehakse see ka varsti lahti.

Mulle meeldib PayPal just igasugu odavate vidinate puhul. Kui on vaja mitu tuhat krooni üle kanda, siis on need tsekid ja ülekanded võrreldes hinnaga tühised, aga 150 krooniseid makseid väga kaua ülekandega teha ei viitsi, eriti kui sellest summast veel pool on saatmine Smile

Aga see on kasulik info, et "kulud kahasse" ülekanne sakslastele tasuta on, tänan! See 70kr ülekanne on võrreldes kolmesajasega tõepoolest üsna inimlik.
Vasta
#9

Jesper Kirjutas:Ei ole nii suur, standardtaks on 3,4% summast pluss 0,35 euri. Allikas. Ma arvan ja loodan et praegu on katseperiood ja nad vaatavad seda müümise lubamist pettuste osakaalu järgi - kui me kõik põristame ilusti PayPaliga maksta ja mingid Rumeenia gängsterid ei satu vahepeal siia suuremastaabilist pätti tegema, siis ehk tehakse see ka varsti lahti.

Sul on tõesti õigus Smile Näe mis juhtub, kui otse allikast üle ei kontrolli - mina uskusin pimesi üht sakslast, kes ütles, et ma talle 50 eurose asja eest Paypaliga maksta ei saa, sest see läheb viis eurot talle maksma.

Ma ka loodan ja ootan juba selle katseperioodi lõppu, aga eriti optimistlik pole. Juba selleni, et üldse eesti kontot saaks avada, läks Paypalil mingi 5-6 aastat... Aga eks näis.
Vasta
#10

Lisan siia USA kogemuse. USA'kad üldjuhul ei armasta muumaailmaga suhelda ( vä. Kanada) ja see mõjub vahest kentsakalt kui Euroopast ostetakse asju USA'st. See väljendub selles et nad väldivad vahest müüki välismaalastele, sarnane Prantslastele. Samas Ameeriklased ei nõua PayPal'iga makstes ekstra tasu lisaks. Erandeid on küll kõvasti nagu kõik värsked immigrandid või osad suur müüjad ja intelligentsemad ameeriklased, ning nendega asi käib hästi. Aga lõpp kokkuvõttes on siiski eBay väga kerge koht nii müümiseks kui ka ostmiseks ja reeglina ka turvaline. Ainult liiga vähe Eestlasi müüb seal eesti kraami!! Eesti DVD ja VHS filmid võiks ju seal esindatud ikka olla kuid, väga harva midagi tekib. Vabandust läks OT.

Just a man!
Vasta
#11

Jesper Kirjutas:PayPal on veel lihtsam ning mis peamine, odavam. Pärast kasutajaks registreerimist tuleb sisestada oma krediitkaardi number, kaardiblanketi turvakood, nimi, kehtivus ning aadress (ja võib-olla midagi loogiliselt sinna komplekti kuuluvat veel), selle peale kannab PayPal kaardilt 1,5 eurot maha ning küsib makse selgituses olevat kinnituskoodi. Seda saab vaadata näiteks netipanga kaudu, kaardi väljavõtet vaadates. Kui kinnituskood on sisestatud, siis ongi konto kasutamiseks valmis, ostjana mingeid täiendavaid tasusid enam ei lisandu. Mõned on väidetavalt ka selle 1,5 euri kuidagi tagasi saanud, aga mina mitte.

Kõigepealt, tänud nii põhjaliku selgituse eest, oli abiks Ebaysse sukeldumisel Smile

Lisaks mõned värsked kogemused tegevuste ja lisakulude kohta. Vähemalt minul tekkis mingeid pisikulusid peaaegu igal sammul.
1)E-bay(.de) registreerimine krediitkaardiga autoriseerimist kasutades 1EUR
2)Paypal registreerimine 0,75EUR
3)Paypal kinnituskoodi väljastamine (Expanded use enrollment) 1,5EUR

See viimane lubati tagasi maksta järgmise ülekande sooritamise eest, samas ei ole täpsustatud, kaua see boonus kehtib.
Põhimõtteliselt saab hakkama ka ilma selle Expanded Use enrollment'ita, aga siis on kontol peal maksete summa limiit. Millest see arvutatakse ja kas kõigil juhtudel ühtemoodi, ei tea, mul oli 100€, aga hakatuseks oli abiks seegi.
Võibolla oleks saanud ka seda p.1) tasustamist kuidagi vältida, aga ei hakanud see valikukoht silma, kus sellest oleks teavitatud, see tuli tagantjärele väikese üllatusena.
Vasta
#12

See 1. punkt on küll huvitav, PayPal jah koorib natuke algsete toimingute eest, aga eBay ise lasi minuarust selle krediitkaardi asja rahulikult kõrvale jätta, st see on vabatahtlik ja ei anna vähemalt ostjale midagi tähtsat juurde.

Samas need summad on esimese hea ostuga tasa teenitud Smile

Täiendaks oma kogemustest veel nii palju, et mul õnnestus läbi teha ka esimene natuke kriitiline olukord, kus müüja väitis et pakk on Eestis käinud ning tagasi tulnud ja mul polnud võimalik seda kontrollida, sest see tuli mingi x kullerifirma kaudu. Pärast umbes kuuajalist asjatamist (tegin PayPalis kahjunõude, suhtlesin postifirmaga ning lõpuks kandsin müüjale uue postimaksu jagu raha juurde) sain siiski tellitud kauba kätte. Moraal lihtne: ära lase endale Saksamaal kaupa saata hlg.de nimelise postifirma kaudu, sest nende Eesti partnerid on täielikud torud ning kui mingi jama on, siis ole väääääga kannatlik, mul oli mitu korda tahtmine käega lüüa ning müüja petiseks kuulutada aga näed, aus inimene oli siiski Smile
Vasta
#13

kogemusi eBay-ga ei oma ,kuna registreerimine on senini ebaönnestunud-ei saanud pangakaartil olevaid numbreid sisse trykkida,kuna systeem ei lase toimingut löpule viia?
kuid sullereid näib seal jah jaguvat.eriti kui vaadata autode myygikuulutusi,mille hinnad töusevad metsikute hypetena.enamasti pakkujateks anonyymsed pakkujad ja viimane hind kosmiline? ilmselt myyjad ise kerivad hindu yles.

O: Norton model 18 1938 vl. porilauad,pakkuda vöib ka muid pre-war inglise tsiklite juppe
Vasta
#14

Jesper Kirjutas:aga eBay ise lasi minuarust selle krediitkaardi asja rahulikult kõrvale jätta, st see on vabatahtlik ja ei anna vähemalt ostjale midagi tähtsat juurde.

ebay.de tahtis - ilmselt sellepärast, et ma oma asukohamaaks "Estland" valisin - mind registreerimisel krediitkaardiga autoriseerida või siis tiguposti teel mulle autoriseerimiskoodi saata. Enne ei saa mitte halligi teha, kui too protseduur edukalt läbitud.
Vasta
#15

No regage siis ebay.co.uk kaudu näiteks, need kasutajad on nagunii ühes potis, kui ühel lehel ära regad siis saab igal pool sisse logida.

"Sullereid" on seal väga vähe, see et seal petiste bande koos on on laialt levinud eksiarvamus. Mina olen sealt kokku oste teinud umbes 30 tuhande krooni eest ja siiani null probleemi. Loomulikult ahned ja rumalad saavad igal pool petta, aga kui eespool toodud soovitusi järgida siis ei teki üldjuhul probleeme. Ja kui keegi hinda üles kruvib siis see on ta enda traagika - kui hind on liiga kõrge siis sul ei käse keegi seda omakorda üle pakkuda.
Vasta
#16

Jesper Kirjutas:No regage siis ebay.co.uk kaudu näiteks, need kasutajad on nagunii ühes potis, kui ühel lehel ära regad siis saab igal pool sisse logida.

Tänud! Sain kah ennast lõpuks ilma krediitkaardi numbreid sisse toksimata registreeritud.
Vasta
#17

no mida arvata näiteks sellistest ülepakkumistest,kas samal inimesel mitu kasutajanime?
http://offer.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewBids&item=220086803548
Vasta
#18

tuula Kirjutas:no mida arvata näiteks sellistest ülepakkumistest,kas samal inimesel mitu kasutajanime?
http://offer.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewBids&item=220086803548

millest sa seda järeldad?
Vasta
#19

tuula Kirjutas:no mida arvata näiteks sellistest ülepakkumistest,kas samal inimesel mitu kasutajanime?
http://offer.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewBids&item=220086803548
...ja pakub ennast ise üleWink

Pakkuja andmed on privaatsed lihtsalt.

Tsitaat:To keep eBay a safe place for buyers, member-specific information is not displayed. Each bidder is assigned an anonymous name, such as Bidder 1, that is used consistently throughout the bid history for an item.
Vasta
#20

Hehe Tuula mis sa arvad et heas korras matching numbers 440 Cuda maksab mingi 25 krooni või? Tulge nüüd maapeale tagasi, neid autosid ostavad suured poisid ja see 60 tuhat dollarit ei ületanud isegi reservhinda, nagu näha. Pakuks et selle masina reservhind on vähemalt miljon Eesti krooni.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne