Jaan Tatika ideed

Täna tegin valmis popcorni masina. http://fotoalbum.ee/photos/lauren123/43730083 Plekist nõu alla panin 20w halogeeni mis teeb nõu aluse tuliseks ning puidu sees on halogeeni hoidja ning väldib ka kuumust .(halva kvaliteediga pildid,aga kerge ülevaade) Mõtte sain sellest videost http://www.aegmaha.com/videos/9185
Vasta

Basilio Kirjutas:Olen kuulnud ühest veneaegsest traktoristist, kes armastas kõike kodus köögis parandada. Eks seal olnud soe ja valge teha. Küll vedelesid seal mitmesugused agregaadid, küll tööriistad, küll õlised-naftased kaltsud. Eit ikka irises ja irises. Ükskord oli vaja lindikal tõsisemat mootoriremonti teha. Väljas südatalv ja -15 kraadi. Ega mees pikalt mõelnud, lammutas köögiseina maha ja ajas lindika ninapidi pliidi äärde sooja. Seepeale lahutanud eit temast ära... Jah, ei ole kerge tõsistel masinameestel!

Kui tegemist on Võrumaa mehega, siis elab ja teeb oma tehnikat siiamaani oma köögis. Viimati nägin seal RS 09 -2 -hte juppidena laiali, ei jõua kuidagi ära oodata, kuna ta selle liikuma saab. Lint on alles, kuid liikumisvõimetu. Imestan, et nii vana mees nii palju tööd teha jõuab Selle vabariigi ajal polevalt tal kordagi arsti juurde asja olnud, mees ei tea isegi, kes ta perearst on. Tatika ideid on tal küllaga, muruniiduk on vist saavutuse tipp, -kahe elektrimootoriga. Põhimõtteliselt on tegemist tänapäevase muruniiduki skeemiga, üks mootor veab masinat edasi, teine mootor on niitmise jaoks ja ise sõidab peal. Kujutate ette, et niidab sellega oma arboreetumit, ja kogu aeg peab maha hüppama ja alumiiniumist juhet edasi aitama.
Vasta

noh ehitan maja. install tömmatud, garaazis potensiaalne elektri kilp. lappan siis juhtmeid ja yhel kirjas et segumasin- aru ma ei saa-et mis krt segumasin- löppuks hakkan taipama et äkki on pesumasin, testreid värke nagu pole ja kindlaks vaja ju teha. vötsin siis akutrelli aku 14v et kas vool lävib arvatavasse kohta, proovin näpuga ei midagi proovisin siis keelega----- loll on ikka valus olla.
Vasta

Olen kuulnud lugu õlivahetusest kus läbitöötanud õli läks sõiduautost veoautosse,sealt traktorisse ja seejärel hüdraulikasse kust ta lõpuks maha tilkus.
Vasta

kattom Kirjutas:noh ehitan maja. install tömmatud, garaazis potensiaalne elektri kilp. lappan siis juhtmeid ja yhel kirjas et segumasin- aru ma ei saa-et mis krt segumasin- löppuks hakkan taipama et äkki on pesumasin, testreid värke nagu pole ja kindlaks vaja ju teha. vötsin siis akutrelli aku 14v et kas vool lävib arvatavasse kohta, proovin näpuga ei midagi proovisin siis keelega----- loll on ikka valus olla.

Lasnud 22o v sisse , sis poleks old vaja suhu toppidaWink


Eelmine akulaadija koosnes mul 2hest trafost. Kuna akulaadmiseks piisavalt v6imas trafo andis välja midagi 9v , sis oli mul sinna sisendisse pistetud tagurpidi mingi teleka mähis , mis t6stis teise mineva pinge kuhugi 300-400 kanti. Ja siis alles andis too esimene midagi 14-16 v väljaBig GrinBig Grin Suutis laadida kyll.


Aga tegelt mul suht suur mure kaBig Grin

Akulaadijat pole , on drell ja genekas, v6taks genekal rihma maha ja yhendaks kuidagi drelliga...? Saaks aku ära laadida?

Pole midagi targemat teha
Vasta

HHO

http://www.youtube.com/watch?v=al9i2Mn46b4

http://www.youtube.com/watch?v=KM4zT3SUO7Y

http://www.youtube.com/watch?v=wtvZu8JQWHc

http://www.youtube.com/watch?v=ImGaraPrEo8
Vasta

pole midagi erilist aga tegin täna segamis masina mis töötab 6v adapteri pealt http://fotoalbum.ee/photos/lauren123/44999721
Vasta

Nuh, hakkasin mina saunas remonti tegema. soojustus + uus laudvooder sissepoole vaja paika panna. kruvidega tahtsin laudise seina panna, aga kruvide keeramiseks ainult vene elektridrell(see sinine - teate ju küll). akudrellil aga ainult üks aku ja seegi nii nõrk et üle kahe kruvi laadimisega keerata ei jõudnud.

võtsin mina siis umbes 10m peenikest juhet, sellesama akudrelli ja panin talle järgi korraliku aku - 100Ah-se autoaku. teine väiksem oli varuks garaazis laadimas juhuks kui suur tühjaks saab ja kibekiiresti vaja tööd edasi teha.
Nii leiliruumi, pesuruumi kui ka riietusruumi voodri sain seina kinnitatud kolme akulaadimisega. igatahes sai tookord töö tehtud ja korralikult.

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta

See,et akudrellile autoaku järgi ühendatakse on juba vana värk,mul toimib selline kooslus juba paar aastat,kasutan seda varianti klappide soveldamiseks,aku on laua all ja töö käib laua peal.
Vasta

[Pilt: 1d476035587.jpg]

Vaja raadiot kuulata

Pole midagi targemat teha
Vasta

Olen näinud pilti, kus naturaalne vahtraleht oli teibitud auto tagaklaasile.

Terv. Veteran.
Vasta

Veteran Kirjutas:Olen näinud pilti, kus naturaalne vahtraleht oli teibitud auto tagaklaasile.

Terv. Veteran.
Minagi sain sellise naljaga hakkama,politsei pidi naerust püksi laskmaBig Grin Öeldi,et tegelikult peaksid nad trahvima,aga originaalsuse eest annavad andeks.
Vasta

mesamees Kirjutas:See,et akudrellile autoaku järgi ühendatakse on juba vana värk,mul toimib selline kooslus juba paar aastat,kasutan seda varianti klappide soveldamiseks,aku on laua all ja töö käib laua peal.
Mul ka viskas odava akutrelli aku ülikiire koolemine üle ning ühendasin selle otse "start" laadija taha. Töö sai küll tehtud aga peale seda töötab sellel vaid max kiirus Sad
Vasta

Minu oma toimib endiselt igas asendis,kuna mul ikka akult toide võetud.
Vasta

Veteran Kirjutas:Olen näinud pilti, kus naturaalne vahtraleht oli teibitud auto tagaklaasile.

Terv. Veteran.


Tegin ka sellist nalja , s6brad korravalvurid said ka minu naljast aru ja premeerisid mind vastutasuks 1200 eeguse trahvigaSad

Teinekord peeti kinni , siis pidin vihikulehele markeriga ise joonistama, et edasi saaks s6ita.

Pole midagi targemat teha
Vasta

Killer666 Kirjutas:
Veteran Kirjutas:Olen näinud pilti, kus naturaalne vahtraleht oli teibitud auto tagaklaasile.

Terv. Veteran.


Tegin ka sellist nalja , s6brad korravalvurid said ka minu naljast aru ja premeerisid mind vastutasuks 1200 eeguse trahvigaSad

Teinekord peeti kinni , siis pidin vihikulehele markeriga ise joonistama, et edasi saaks s6ita.
Kasutasin ise kunagi sellist varianti, et päris vahtraleht oli valgele paberile kleebitud. Talveperioodiks kuivatasin mõned varuks. Kippusid ära pleekima teised. Smile Trahvi ei saanud.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(16-03-2009, 15:23 PM)Basilio Kirjutas:  
Killer666 Kirjutas:
Veteran Kirjutas:Olen näinud pilti, kus naturaalne vahtraleht oli teibitud auto tagaklaasile.

Terv. Veteran.


Tegin ka sellist nalja , s6brad korravalvurid said ka minu naljast aru ja premeerisid mind vastutasuks 1200 eeguse trahvigaSad

Teinekord peeti kinni , siis pidin vihikulehele markeriga ise joonistama, et edasi saaks s6ita.
Kasutasin ise kunagi sellist varianti, et päris vahtraleht oli valgele paberile kleebitud. Talveperioodiks kuivatasin mõned varuks. Kippusid ära pleekima teised. Smile Trahvi ei saanud.

Ma 6ppust v6tnud ja nyyd on M***ide vastu topeltkaitse.
Samuti peaks see selgitama liikluses tehtavaid kahtlaseid manöövreid , kuna ju nähe , et topelt algaja roolis Big GrinBig Grin
[Pilt: 1d476015333.jpg]

Pole midagi targemat teha
Vasta

Wenemaal nõutavad sealsed miilitsad Eesti autodelt ka euronumbri olemasolul EST kleepsu.Piisab tollest kui joonistad selle kas või vihikulehele.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Omapärane idee vilja kuivatamise jaoks, pilt ise on naljakas ja natuke äratundmisrõõmu kaWink


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta

(25-05-2006, 15:34 PM)miilits Kirjutas:  Veel hea idee, milline on praktikas ennst "näidanud".
Üks "kaval" mees kasutas mootorsael keti määrimiseks praadimisõli, sest see oli parasjagu käepärast, mis arvate, kuidas töötas.
1. Kett oli pritsinud õli kõikjale, mille tõttu silinder oli praeõlist korralikult paagatanud, kolv silindris peaaegu kolmnurkne ja sael polnud enamjõudu.

Ma ei saanud hästi põhimõttest aru. Keti määrimiseks käiv õli ju mootorisse üldse ei satu, kuidas kolb sai selle tõttu ära kuluda? Rolleyes

Olen näinud kuidas autoremonditöökojas hammasrihm valesti peale pandi. Hirmus klõbin mootoris. Igaks juhuks tehti väike kiirem ring kummivilina saatel, et äkki kui mootor soojemaks läheb, siis töötab paremini. Ei aidanud. Siis tuli mõte, et vist ikka klapid-kolvid läksid kokku. Plokikaas maha ja haamriga klapid sirgeks. Kliendile öeldi ka, et vaja uued kolvid osta, need on kulunud. Ma ei teagi kas klapid jäidki samad või "oli vaja" neid ka vahetada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne