Jaan Tatika ideed

Parafraseerides kuulsat lauset -- Ärge tapke ennast majapidamistöödega, las seda teeb elekter! Cool 

Kuna käsil on väikestviisi peno tükeldamine, siis konstrueerisin käepärastest vahenditest sae. Lõiketeraks on traat. Hea kitsas lõige ja puru ka ei tule. Kuid kuna nühkimine tundus tüütu sai proovitud elektrit. Väga mõnus! Lõikab nagu võid. Kui veel mingid juht siinid leiutada, oleks eriti hea. Praegu on sirge lõike hoidmine veits problemaatiline, kuid saab ka nii.

[Pilt: 21ou9fn.jpg]
Vasta

Oled õigel teel, jäänud veel traat kinnitada laua külge ja liigutama hakkad peno, saad väga sirge lõike.
Tavaliselt pannake üks traadiots vedruga, soojuspaisumise jaoks.

Инвалид информационной воины.
Vasta

peno lõikamiseks ristipidi toimib väga hästi kaubandusvõrgus liikuv peno nuga, on sellise toekama metallist käepidemega ja sisse läheb veidi paksem, laiem ja pikem tera kui vaibanoal. Teral pole murdmis kohti ja piisavalt tugev. Kuni 10cm peno lõigata väga pro, paksem on veits viletsam kuid lõikab ära ka 15cm.  
Jumstüki hinnaks küsiti 3,4EUR 
Vasta

Mäletan et vene kroonus lõikas politruk sama tehnoloogiaga tähti stendidele. Aparaat sai seinast 220V , muundas selle lõiketraadi jaoks kindlasti vähemaks, ja lõikas ilusa sirge servaga, kusjuures puru kübetki ei jäänud. Traat oli paigal vertikaalselt ja penotükki pidi liigutama muidugi
Vasta

(10-08-2015, 23:28 PM)pontu6 Kirjutas:  Kui veel mingid juht siinid leiutada, oleks eriti hea.
Milleks leiutada, astu mööblifurnituuri müüvast poest läbi. Märksõnaks on sahtlisiinid.
   
Kvaliteetsel asjal puudub loks ja käib nagu siidi. Ei maksa ka eriti midagi. Lihtne kinnitada jne. Edu!

Iga töö tulemus on selle riista nägu, millega seda tehti.
Vasta

Peno on üks igavene hea materjal. Sai kunagi sest mudel lennuki tiibu kuuma traadiga lõigatud.
Aga nii saab peno ilma tellinguta paigaldada Big Grin

https://www.youtube.com/watch?v=Szj_zyEPRg8

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

(10-08-2015, 23:58 PM)aavu Kirjutas:  Oled õigel teel, jäänud veel traat kinnitada laua külge ja liigutama hakkad peno, saad väga sirge lõike.
Tavaliselt pannake üks traadiots vedruga, soojuspaisumise jaoks.

Just,juba aastal 1985-86 ca sai korterit penoga seestpoolt soojustatud.Tollal polnud penotki saada poest.Telekate poes jäid üle need penost pehmendused millega telekad olid kasti pakendatud.Sai neid hulgim trammiga koju taritud.Köögis pliidi ukse ees sai lõigatud mainitud viisil ja ventikas tiris selle tekkiva mürgise suitsu pliidi uksest korstnasse.Kui hästi mäletan siis sai 15 mm paksud viilud lõigatud ja vanamees kleepis need kummiliimiga seina ja lakke.Enne seda pakkus ülemisele naabrile,et paneme koos gaasikeskkütte,aga tollel meie poolt köetult soe põrand ja teda ei huvitanud.Kui peno juba laes oli siis tuli jutuga,et teeme keskütte siis ära Big Grin .
Vasta

"Hot wire foam" youtube otsingusse.
Vasta

Kas keegi selfie keppi on igat kanti uurinud? Kõnnin alati, fotokas kaasas. Ikka vahest juhtub midagi fataalset- ühega kukkusime kalavaatamisel vette, teise unustasin rattakotile. Kui meelde tuli, otsa ümber pöörasin, oli vaesekesest kotis paar korda üle sõidetud(Tihemetsa kokkutulekul). Nikoni peeglit ei raatsi igapäevaselt tassida. Kriuksuga, külg ees pidurdamist tuleb tsikliga pikemal sõidul ikka ette, päris maha pole veel pannud, et fotokas ja ise ohus. Sai nüüd igapäevaseks alumiselt riiulilt fotokas ostetud- Fujifilmi FinePix XP 70. Ta ei vastanud kuidagi mu kriteeriumidele- puudus läbivaatamisega e. elektrooniline pildiotsija, väga ebamugavad nupud peal, välk mannetu. Aga, aga kannatab 10 m vett ja 1,5 m kukkumist ja on rinnatasku mahtuv! Ja keppi oleks allveevõtete tegemiseks kasutanud- ise kuival. Pole päris sotti pole saanud, kas too fotokas wifi kaudu juhitav ka on, igal juhul pilte arvutisse jm saab küll laadida.
Ah, et miks ma kogu aeg fotokaga olen? Juhtub sõber kraavis magama- teen pildi ja ta ei saa vastu ajada. Vähemalt õltsi teeb ikka välja, et kuss oleksin.
Vasta

 Niikaua pressid neid õltse välja, kuniks mõne selli kurjaks ajad...... Cool
Vasta

Teada tarkus. Korra aastas peab peksa saama. Muidu kaob ohutunne ära Smile
Vasta

Viisin täna puidutööstuse uuele tasemele Big Grin
https://www.youtube.com/watch?v=7CMTkZ1wvfM
Vaja oli improviseerida liimeistrile teine puuduv käepide (laenutasin ühega, kahega oli lahedam tagasi anda).

PS viimase punkti panin kassi meeleheaks.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

[Pilt: CNT2sQXWoAEk1jk.png]:D Big Grin Laen Militaarifoorumist
Vasta

(28-08-2015, 22:18 PM)Marko Kirjutas:  Viisin täna puidutööstuse uuele tasemele Big Grin
https://www.youtube.com/watch?v=7CMTkZ1wvfM
Vaja oli improviseerida liimeistrile teine puuduv käepide (laenutasin ühega, kahega oli lahedam tagasi anda).

PS viimase punkti panin kassi meeleheaks.

Kas sain pildist õigesti aru, minu akutrellist miskit kasu ka=D
Mina viimases lõpus kasutasin teda sarnastel eesmärkidel ühe vana auto akuga mis talle voolu andis... aga nende juhtmetega oli paras mässerdamine
Vasta

Ei ole sinu saadetu, see mu enda teine. Sinu oma lebab vaikselt kohvris ja ootab sõbra pojale ärakinkimist. Leidsin talle ühe uue hiina kaheteistvoldise aku ka juurde, mille seest saab loodetavasti elemente võtta.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

kurb kuulda. Aga üldiselt jah, kui ringi käimist vägapalju pole, siis saab auto akuga ilusti toimetada, väändevõimsust annab omajagu juurde 67ah aku, ei tea kuna makita ise sellise mahtuvuseni jõuab Big Grin siis on juba tuumaaku vist et kaal kerge oleks
Vasta

No olen minagi seda Kulibinlust üritanud proovida,aga asi ikka taandunud sellele,et pikendusjuhe ja 220 v toimetavad asja lihtsamalt ära. Big Grin
Vasta

Käes on õunaaeg. Ja mahakukkunud õunad on tarvis kokku korjata. Kuna iga õuna järgi enam kummardada ei viitsi, tuli võtta kasutusele meetmed. Selleks sobis hästi vana grillrest. Natuke painutamist ja keevitust. Võpsikust vars ka ja töötab.
Laiskus on see mis edasi viib! Big Grin

 [Pilt: mv55s4.jpg]

[Pilt: rr5ykn.jpg]
Vasta

See on üks tore leiutis-jääb ära lastelaste mangumine,pärast papi maksmine,mis kõik jääb omale õlle jaoks Big Grin .
Vasta

Asi selge - pontule orden rinda ja kilo maksavorsti preemiaks! Peab omale ka säändse asja ehitama, puud juba lookas ja tuulega muudkui tuleb. Enne muruniitmist aja lapsi või kaikaga õunu korjama, ei viitsi!

Iga töö tulemus on selle riista nägu, millega seda tehti.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne