Jaan Tatika ideed

Kuidas ma kaubandusest mitte saadaoleva spidotrossi lappisin kokku. Oli olemas üks sama otsaga aga lühike, vaja oli vaid neist kahest üks saada. [Pilt: 2482721961b560_l.jpg] trossid ühendasin plekist keeratud torukesega, mille pressisin näpitsatega kokku ja lasin punkti peale
[Pilt: 248272212266fc_l.jpg]
peale läks poolitatud kummivoolik, keskelt lõikasin ta pooleks nii et liitele jäi piisavalt ruumi
[Pilt: 248272231b0e75_l.jpg]
ja lõpuks pooleks lõigatud toru seda kremplit kaitsma ja koos hoidma, peale katsesõitu läheb kõige otsa veel teip , ehk kaitseb loodusnähtuste eest Smile katsesõidul tehtud töö õigustas nähtud vaeva .
Vasta

(13-11-2016, 23:26 PM)hullmaks Kirjutas:  Kuidas ma kaubandusest mitte saadaoleva spidotrossi lappisin kokku. ...

Väga kena töö... võrreldes sellega, millega ise 90 alul maha sain. Bedford kastikale ei olnud ($$$) trossi saada ja olemasolev oli konkreetselt puruks. Laost leiti 2 GAZ markeeringuga spidotrossi, keermed vist isegi sobisid aga pikkust oli liiast. Otsad said keskelt miskit moodi kokku ühendatud, teip tegi imet ja suuuure kaarega (pikkus!) tuli tross salongi.
Toimis, kuigi lärmas ja jõnks jäi sisse, st hakkasid liikuma oli vaikus ja kui tross (spiraalvedru ju) pingesse keerutati, siis pääses ja seier hüppas.
Tross ise maksis paarsada eeku, kardaanirist 70 ja plokikaanetihend 1500,- aga palk oli...


Vasta

Vasta

https://youtu.be/JJlEsCr9GQo
Vasta

Ida pool haktakse vist lähiajal VVP kogutud teoseid välja andma,  ettevalmistused juba käivad
Vasta

(27-11-2016, 23:15 PM)pen.skar Kirjutas:  Keerasin ikka lõikusel pakku, et laastud enamvähem ühelaiused tuleksid. Siin pohui?

See ehk pingi demo.Igaljuhul asjalik ju.(Laastu laius ehk maitse asi )
Vasta

(27-11-2016, 23:31 PM)linnuke Kirjutas:  See ehk pingi demo.Igaljuhul asjalik ju.(Laastu laius ehk maitse asi )

  Kuigi ei oska aga esineda tahaks ikka ju... Big Grin Seda on tihtilugu pildilt näha.
Mul ka massin olemas aga ei ole jõudnud rohkem teha,kui ainult masinat ümberringi uurida...
Mind huvitaks pigem see,et kunas laastupakkude tegemise kõige õigem aeg on ja kas tuleb nõiduda ka,et paremini kestaks laast. Smile
Vasta

Lõikad ikka siis, kui mets kannab ja aega on. Jupitad ja vette, et lõhki ei kuivaks ja üleüldse pehmem laastut lüüa oleks.
Iga ei oska öelda- sunnikud panid koolipoisina tehtud karjalauda katusele paarkümmend aastat hiljem eterniidi otsa. Ju tal auke hakkas tulema? Haavalaast öeldakse olevat kõige pikaealisem. Igal juhul, kui 2017 aastal katuseks lööd, elab meid üle...
Vasta

(27-11-2016, 23:42 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(27-11-2016, 23:31 PM)linnuke Kirjutas:  See ehk pingi demo.Igaljuhul asjalik ju.(Laastu laius ehk maitse asi )

  Kuigi ei oska aga esineda tahaks ikka ju... Big Grin Seda on tihtilugu pildilt näha.
Mul ka massin olemas aga ei ole jõudnud rohkem teha,kui ainult masinat ümberringi uurida...
Mind huvitaks pigem see,et kunas laastupakkude tegemise kõige õigem aeg on ja kas tuleb nõiduda ka,et paremini kestaks laast. Smile

No aga küsi kfl pen.skar i käest.Vanematel meestel ja nende isadel olid kuufaasid jne .väga olulised asjad.(ilma mingi irooniata,oma vanaisa ei liigutand lillegi,ilma uurimata kalendrit)
Vasta

(27-11-2016, 23:52 PM)linnuke Kirjutas:  
(27-11-2016, 23:42 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(27-11-2016, 23:31 PM)linnuke Kirjutas:  See ehk pingi demo.Igaljuhul asjalik ju.(Laastu laius ehk maitse asi )

  Kuigi ei oska aga esineda tahaks ikka ju... Big Grin Seda on tihtilugu pildilt näha.
Mul ka massin olemas aga ei ole jõudnud rohkem teha,kui ainult masinat ümberringi uurida...
Mind huvitaks pigem see,et kunas laastupakkude tegemise kõige õigem aeg on ja kas tuleb nõiduda ka,et paremini kestaks laast. Smile

No aga küsi kfl pen.skar i käest.Vanematel meestel ja nende isadel olid kuufaasid jne .väga olulised asjad.(ilma mingi irooniata,oma vanaisa ei liigutand lillegi,ilma uurimata kalendrit)

Kuidagi on täna kirjutamiseks läinud, vb on oma osa selles ravibrändil... Vaata, Toomas, mingit tähtsust sel laastupakkude tegemise ajal ei ole, nõiduda ka pole tarvis... erit sel juhul nagu Sinul, et ainult uurid masinat ümberringi! Tegelikult ka, olen ise ühel korral natuke pakke masinast läbi lasknud ja seda katust hiljem korduvalt näinud, mis neist laastudest tehti. Tegelikult on tulem üsna imelik ja huvitav. Aga las räägivad spetsialistid, kel vanaisade ja nende eelisade kogemuspagas turjal kanda...Ilma irooniata minagi.  Toungue
Vasta

Isand Kass põrutas:

Kuidagi on täna kirjutamiseks läinud, vb on oma osa selles ravibrändil... Vaata, Toomas, mingit tähtsust sel laastupakkude tegemise ajal ei ole, nõiduda ka pole tarvis... erit sel juhul nagu Sinul, et ainult uurid masinat ümberringi! Tegelikult ka, olen ise ühel korral natuke pakke masinast läbi lasknud ja seda katust hiljem korduvalt näinud, mis neist laastudest tehti. Tegelikult on tulem üsna imelik ja huvitav. Aga las räägivad spetsialistid, kel vanaisade ja nende eelisade kogemuspagas turjal kanda...Ilma irooniata minagi.  [Pilt: tongue.gif]

Filosofeerida võib ju igal teemal.Aga soovitasin ikka vanemaid mehi kuulata ,mitte poisikesi. Smile
Vasta

Mingi konks siin ikka on. Aga järjepidevus on juba katkenud. Vanemaid mehi pole kohanud kes oskaks õpetada. Mingi aeg nägin ühte katust meiekandis kuhu peale oli löödud sellised laastud......ja sellises mõõdus.... ja kuulsin pärast,et pidi läbi laksma ka...  Ei olnud mul enam häbi raasugi,kui seda kuulsin. Big Grin  Hoone oli vist isegi muinsuskaitse all.....

  Ise kasutasin mingi 40 aastat tagasi tehtud laastu. Külapealt sain. Kogemusi polnud aga lauda katusel on siis veel näha,kuidas on võimalik lüüa ja kuidas ei tohi lüüa.... Big Grin See oli 94 aastal kui oma esimese katuse peale lõin. Meiekandis polnud eriti kellegil uut laastukatust. Vist ainult ühel Holstre mehel oli sauna katus tehtud laastust. Nüüd suvel soetasin omale ühe kasutatud massina...aga suvi lõppes liiga kähku ära,ei jõudnud töökorda seada. Lauda katus praegu jummala näru,kohe oleks vaja uut. Ehk siis kevadel näeb kas kassi antud motortsik veel tööle hakkab. Või panen isegi ühe maamootori tööle. Big Grin  Hetkel veel maamootor(otsapidi maasees) Aga väikese vaevaga võib sellest saada täitsa statsionaarne mootor. Big Grin  Laastumassin sobiks sellega nagu valatult kokku. Või mis arvate?
Vasta

(28-11-2016, 00:18 AM)linnuke Kirjutas:  Isand Kass põrutas:

  [Pilt: tongue.gif]

Filosofeerida võib ju igal teemal.Aga soovitasin ikka vanemaid mehi kuulata ,mitte poisikesi. Smile

Igati nõus ja ma Sust 3 aastat noorem ka! Aga ikka parem filosoof!  Toungue
Vasta

(28-11-2016, 00:23 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:   Või mis arvate?

Toomas, ma lähen nüüd magama!
Vasta

Viimane aeg!
Adminnidel on hommikul koristamist praegu juba piisavalt Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(28-11-2016, 00:27 AM)kass Kirjutas:  
(28-11-2016, 00:23 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:   Või mis arvate?

Toomas, ma lähen nüüd magama!

Aga palderjan?
Vasta

(28-11-2016, 00:31 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(28-11-2016, 00:27 AM)kass Kirjutas:  
(28-11-2016, 00:23 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:   Või mis arvate?

Toomas, ma lähen nüüd magama!

Aga palderjan?

Tärpentiini Sulle saba alla!
Vasta

Mul on siin ainult veneaegset kaaliumpermanganaati.... ja üldse viisin perearstile terve kilekotitäie rohtusid. Mõned jäid maha ja need sai järgmine kord.... Big Grin  Keeldusin neid manustamast.
Ja tärpentin. See ju puhas mürk!
Vasta

Isand Kassile,enne,kui palderjan mõjuma hakkab..Mainisid:

Igati nõus ja ma Sust 3 aastat noorem ka! Aga ikka parem filosoof!  [Pilt: tongue.gif]

No pidasin silmas ikka vähemalt põlvkonda vanemat Wink Said aru küll(ehk Big Grin)
Vasta

(28-11-2016, 00:23 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Vist ainult ühel Holstre mehel oli sauna katus tehtud laastust.


Holstrest natu Mustla poole on see .....ja minu mäletamist mööda on ikka elumajal laastu katus.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 7 külali(st)ne