Kas sellise liikuriga lastakse teele?
#1

http://www.blm.at/pgo/pgo_buxter/buxter.htm

täitsa huvitav sõiduk on. Ise aga ei tea nendest asjadest eriti ja selle pärast küsingi, et kas sellisega lastakse tänavale ka sõitma? Kui jah, siis mis lube selleks vaja on? Autojuhilube?

Ja veel selline küsimus, et kui see oleks alla 50cc, siis kas ikka oleks lube vaja? Või siis ei lasta seda enam teele? Toungue
Vasta
#2

no, teoreetiliselt rääkides peaks ta liiklusonude silmis võrduma atv\'ga ja seega kui talle miskid nummermärgid külge kruvida, siis tohiks ju sellega traktoristilube omades teepääl sõita...
Vasta
#3

Rooliga on auto, olgu või 5cc.

Seoses euroliiduga võibolla seadustatakse ka meil voiturette, ehk kergauto. See kujutab endast kuni 50 km/h liikuvat nelja pisikese rattaga vihmavarju, mille juhtimiseks kehtivad kergendatud nõuded. Aga teisest küljest... praegu suudavad juba lubadega lambadki linnas piisavalt sigatseda, kui veel lubadeta tüübid ka peale lasta siis ma ei kujuta ette mis liiklusest saaks.

Äkki 10 aasta pärast.
Vasta
#4

Jesper Kirjutas:Rooliga on auto, olgu või 5cc.

Ei ole!
L2-kategooria sõiduk (mopeed)
Siia kuulub ka neljarattaline sõiduk, mille tühimass on alla 350 kg (elektrisõidukitel ei arvestata akude kaalu), valmistajakiirus ei ületa 45 km/h, mootori töömaht ei ületa ottomootori korral 50 cm3 ja teiste mootorite korral netovõimsus ei ületa 4 kW;
Vasta
#5

Nii, et masinaga millel on neli ratast, kaalub alla 350kilo ja mootor on alla 50cc võib sellega sõita. Kuna sellisele asjale pole tehno ülevaatust, siis kas sellise asja võib ise ehitada ja kas on kuskil välja toodud nii öelda mopeedi ehitamis nõuded?

Ja kui on siis üle 50cc mootoriga ja omab nelja ratast, siis on tegemist ikka autoga ja enam mootorratta load ei aita... eks?
Vasta
#6

Tõepoolest, tuleb välja et selline imepill loetakse mopeediks. Ega muud kui edu ehitamisel Smile

Mootorrattaks loetakse ka:

Siia kuulub ka neljarattaline sõiduk, mille tühimass on 350 kg või rohkem, kuid ei ületa 400 kg (kaubaveoks mõeldud sõidukitel 550 kg) ja mootori netovõimsus ei ületa 15 kW. Elektrisõidukitel ei arvestata akude kaalu.

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=807003
Vasta
#7

Selle Bugxteri (on vast nimi) tühimass on küll alla 350 kg, kuid mootor 150 ccm ja 8 kW.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#8

ATV
Vasta
#9

selleks ei pea traktoristi lube omama, isegi väiksemate traktoritega võib sõita inimene, kelle on B kategooria juhiload. Ainult registrimass peab olema B kategooria normides.
Vasta
#10

B kategooria lubadega võib sõita kõikide traktoritega v.a Liigend ja Roomiktraktorid.
Vasta
#11

Kunagi mõtlesin, et aretaks kardile Jawa 50 mootori peale, oleks hea kulgeda ka linnavahel ja ei mingeid probleeme...
Vasta
#12

vootele Kirjutas:Kunagi mõtlesin, et aretaks kardile Jawa 50 mootori peale, oleks hea kulgeda ka linnavahel ja ei mingeid probleeme...

Kart pole minu meelest parim asi linnasõiduks. Suurim viga mis sellega kaasneb on see, et sul ei ole ratta vedrustus (võibolla paljudel on aga ma pole ise kohanud). Teine asi muidugi see, et sa oled nii madalal ja jääd teistele autojuhtidele märkamatuks. Seda saab muidugi lahendada lipuga mis omale külge panna. Nagu väikestel laste ratastel.

Võib-olla, et tõesti võid sõita kardiga tänaval aga olen üpriski kinde, et politseionu peab sind mitu-mitu korda kinni ja kogu aeg pead talle seadustest ja mootorimahust rääkima...
Vasta
#13

Ohh, autokoolid on kallid küll, aga veel mitte NII kallid ju, et lausa kardiga linnavahele ronida Smile
Vasta
#14

Lihtsalt oleks ju lahe vurada ringi ülihea juhitavusega liikuriga. Kui veel automaat 50cm3 oleks ja selline vaikne, jumala sheff ju. Näiteks põristaks Raekoja platsis Smile
Vasta
#15

raekoja platsis ei tohix s6ita. seal ei tohi ka atvga s6ita. ja yleyldse vanalinnas (vist)
Vasta
#16

PGO Bugxterit müüb Pärnu firma TR Auto.
Hinnad: 150 ccm 69 995 EEK SadSad
50 ccm 57 995 EEK
Mini Bugxter 39 ccm 24 995 EEK
Info ja pildid: Bugxter 150,Mini Bugxter.
Tartus Eedeni keskuses üks vaatamiseks välja pandud.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#17

Chobram Kirjutas:raekoja platsis ei tohix s6ita. seal ei tohi ka atvga s6ita. ja yleyldse vanalinnas (vist)

Raekoja plats on Tallinnas jalakäijate tsoon. Seal ei tohi (idee kohaselt) ka mitte jalgrattaga sõita, rääkimata mootoriga isenditest.

Ma ise olen küll selle reegli vastu patustanud - oleme korra uunik-jalgrataste kolonniga kellakontserdi saatel läbi vanalinna vändanud Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne