Jalgratas Columbus
#1

Eile jõudis minuni info et kunagi 1950-ndatel oli ühel eestlasel olnud selline jalgratas. Sellega käidi klassi ekskursioonil/matkal ümber Eesti ja läbi Riia. Sõita oli olnud imekerge. Jalgratas oli kardaaniga aga omanik vahetas selle 50-ndatel tavalise vastu ja sellest tehti mingile käiale ülekande mehhanis. Tegemist oli \"Columbus\"-ga, valmistatud 1902 Brasiilias. Mulle meenub et siin foorumis on sellist jalgratast mainitud ka aga ma ei suutnud seda teemat leida. Huvi siis olemas sellise jalgratta vastu, oleks huvitatud ka piltidest. Või näiteks rahvusvaheline müügikuulutus kasvõi Brasiiliast.
Vasta
#2

Martti Kirjutas:Eile jõudis minuni info et kunagi 1950-ndatel oli ühel eestlasel olnud selline jalgratas. Sellega käidi klassi ekskursioonil/matkal ümber Eesti ja läbi Riia. Sõita oli olnud imekerge. Jalgratas oli kardaaniga aga omanik vahetas selle 50-ndatel tavalise vastu ja sellest tehti mingile käiale ülekande mehhanis. Tegemist oli \"Columbus\"-ga, valmistatud 1902 Brasiilias.

Kas tegu pole USA jalgrattaga Columbia? Mis selle aastakäigu osas oli ka muide kardaaniveoga.
Mõned säärased on muide säilinud.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

Võis täitsa ka Columbia olla. Eile õhtul tuli veel meelde et ülekanne oli 2,5-2,75, ehk siis selle rattaga oli väga kerge sõita. Valdo, ega suni jalgratta kogus sellist jalgratas pole?
Vasta
#4

Kahte Columbiat olen ise näinud, môlemad Soomest pärit. Yks vist läks tagasi ja teine jäi eestisse. Ratastel kardaane polnud, küll aga olid puuveljed ja pika sammuga ketid. Sadulakinnitus ja keskjooksu ehitus oli neil ôige kummaline. Eestis on hoopis üks väga korralik 1903.aasta kardaanveoga Dürkopp Diana.

Edit: selgus, et Diana on siiski 1898.aasta aparaat...
Vasta
#5

Columbus oli minu teada USA oma. Siis eri firma kui Columbia. Oman Columbia 1901 aasta mudelit plokk/ketiga ja puuvelgedega. Sama ratast valmistati ka kardaanvariandiga. Kardaanrattaid tehti u 1898/1920, nende suurem buum lôppes vabajooksu tulekuga. Miks, ei tea. Eestis on üks sôitev ja üks vrakina olev naiste Columbia. Pilte vôid näiteks http://www.nostalgic.net sealt edasi Photos ja pre1920
Vasta
#6

Seal on paar pilti ka kardaaniga jalgratastest, aga kardaani pole näha, kas kardaan on siis toru sisse paigaldatud ja teda ei peagi näha olema? Ja veel üks pilt. Ja ühe pildi avastasin veel. Väga hea link igatahes, annab hea ülevaate vanadest jalgratastest.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne