Teema on suletud

Ikarus, osa 3

mauro Kirjutas:Omapärasemad Ikarused olid 3874, 3213 ja 3869. mäletab keegi?, pikemad kered, valge sisu, lisaaknad.
3213, 3869 ja 3874 -st on kusagil eespool pikemalt juttu olnud. Kokku oli neid pikendatud kerega busse 5, lisaks veel 3602 ja 3867

Ja jah, sõideti lõpuni läbi ja läksid ümbersulatusse...
Tegu oli masinatega mil olid erinevalt tava-kollastest turbomootorid.

Linnaliini Ikarus tüüpi bussidel oli tihti paigaldatud tagumse akna tihendi nurkadesse metallist klambrid, mis olid kinnitatud kruvidega(või oli poltidega?) kere külge. Kas tõesti kere väändus sõidu ajal nii palju et klaas võis eest hüpata. Pikamaaliinide bussidel oli osadel üldse tagaklaas puudu, oli teine kaetud hoopis plekiga ja kinni needitud, näiteks Vihuri Ikarus.

Mina mäletan, et kunagi ammu-ammu oli ühel Põlva linnalähisliini-tüüpi Ikarusel tagaakna avasse keevitatud torudest X-kujuline raam... Mõtlesin mina ka, et miks säherdune atribuut hea on, aga välja ei mõelnudki. Küllap ta siis kerele mingit jäikust juurde annab... Või oli tegemist ralliversiooniga? Big Grin (Nagu WRC-del on sees keretugevdus)

mustninja Kirjutas:
Regardman Kirjutas:Eesti Bussi Ikarus paistmas?
[Pilt: praam_viire_1999.jpg]

Värvitoonide järgi nagu vist on.
Praam paistab olevat Viire ja Ikarus tõepoolest Eesti Buss.
Erandlik juhus, kuna Eesti Buss Ikaruse Saaremaa liinil üldiselt ei kasutanud.
taoline buss, ikarus, sõitis regulaar liine , Kuressaare- Tallinn või oli see Kuressaare- Pärnu , täpselt ei tea, aga täpselt selline ikarus pani meil siin liine küll, kui teised veel lõpetasid , pani see üksinda

martinmannik Kirjutas:Mina mäletan, et kunagi ammu-ammu oli ühel Põlva linnalähisliini-tüüpi Ikarusel tagaakna avasse keevitatud torudest X-kujuline raam... Mõtlesin mina ka, et miks säherdune atribuut hea on, aga välja ei mõelnudki. Küllap ta siis kerele mingit jäikust juurde annab... Või oli tegemist ralliversiooniga? Big Grin (Nagu WRC-del on sees keretugevdus)

Sedalaadi keevistööd olid 90ndate alguses laialt levinud ka Rakvere ATPs. Päris mitmel pikemat aega käigus olnud Ikarusel meisterdati tagaaknasse selline moodustis.
Busside tagaakna hoopistükkis kinnikeevitamine saavutas epideemilised mõõtmed Viljandi ATPs, kus aasta-pooleteise jooksul jäi tagaklaasist ilma 8 bussi 17st.

Wäintz Kirjutas:
mustninja Kirjutas:
Regardman Kirjutas:Eesti Bussi Ikarus paistmas?

Värvitoonide järgi nagu vist on.
Praam paistab olevat Viire ja Ikarus tõepoolest Eesti Buss.
Erandlik juhus, kuna Eesti Buss Ikaruse Saaremaa liinil üldiselt ei kasutanud.
taoline buss, ikarus, sõitis regulaar liine , Kuressaare- Tallinn või oli see Kuressaare- Pärnu , täpselt ei tea, aga täpselt selline ikarus pani meil siin liine küll, kui teised veel lõpetasid , pani see üksinda
Jah, kui Eesti Bussi tavaliselt Kuressaare liinil olnud Volvo ükskord poole tee peal jõkke sõitis, siis asendas seda mingi aeg üks Ikarus.

Saaremaal oli pea kõikidel Ikarustel tagaaaken torudest ristiga varustet, kuna kere jäi vanematel bussidel pehmeks, võis kehvematel teedel klaas muidu eest lennata...

Lugedes neid foorumeid siis paistab, et mõni mees teab iga bussi, trolli, trammi ajalugu. Seega selline küsimus, et kas 90. algul osteti Tallinna või kuhugi mujale mandrile Saaremaalt peale Saaremaa Autobaasi tegevuse lõpetamist mõni linna- või kaugliini Ikarus või Laz või Paz buss. Mäletan, et väga suur osa autobaasi bussi- ja autopargist (oma kümmekond Ikarust, paarkümmend Lazi, mõned Pazid, umbes 20-30 Zili (kallurid, sadulad, kütuseveokid, kraana), vanemad Mazid ja Gazid) läks kas kohe või siis peale paari aastast seismist vanaks rauaks. Mind isiklikult pani täiesti imestama, et kuskil Eesti võib tänapäeval veel vanu NL-i aegseid busse liinidel kohata. Saaremaal pole selliseid busse üle kümne aasta enam liinidel nähtud. Alles hiljuti jäi silma kui mingit maakonnaliini sõitis 99. aasta Scania Irizar.

Kui vene ajal Tallinnas veel Ikarus bussidele kap remonti tehti siis oli seal näha väga palju ka Venemaalt toodud busse.Neist enamusel puudusid tagaklaasid(tawaliselt oli too kinni keewitatud ,veel rõvedam oli kui sinna plelitükki sisse oli veel pisike aken sisse lõigatud.Siin sõitwatel (just vanembatel oli tagaaken eraldi klambritega ja osadel ka katuseääres lai kummiriba,et vesi salongi es jookseks.

Kunagi kui minu tänagi veel bussirooli keeraval isal oli põhjust külastada tolleaegses Leningradis Vassili saarel asunud bussiparki olla üks kohalikest juhtidest kibestunult väljendanud, et \"mu buss on mõlkis kui lahingust tulnud tank ja vanem kui minu vanaema...\"
Sealsed Ikarused nägid kaheksakümnendatel ikka tõeliselt ilged välja, ainult Liazid, millel suvel halg kapoti vahele oli surutud olid veel inetumad.
Peterburis nägin ka esimesi suurte ustega kollaseid (uksesüsteem kahest osast nagu hiljem meilgi) ja ka tahse poolt valgeks värvitud 260-280-d.

TMS Kirjutas:Lugedes neid foorumeid siis paistab, et mõni mees teab iga bussi, trolli, trammi ajalugu. Seega selline küsimus, et kas 90. algul osteti Tallinna või kuhugi mujale mandrile Saaremaalt peale Saaremaa Autobaasi tegevuse lõpetamist mõni linna- või kaugliini Ikarus või Laz või Paz buss. Mäletan, et väga suur osa autobaasi bussi- ja autopargist (oma kümmekond Ikarust, paarkümmend Lazi, mõned Pazid, umbes 20-30 Zili (kallurid, sadulad, kütuseveokid, kraana), vanemad Mazid ja Gazid) läks kas kohe või siis peale paari aastast seismist vanaks rauaks. Mind isiklikult pani täiesti imestama, et kuskil Eesti võib tänapäeval veel vanu NL-i aegseid busse liinidel kohata. Saaremaal pole selliseid busse üle kümne aasta enam liinidel nähtud. Alles hiljuti jäi silma kui mingit maakonnaliini sõitis 99. aasta Scania Irizar.
Eks siin panevad asja paika vedajate võimalused ja ka omavalitsuste tegevus. Igal pool ei juhtu seda, et tulevad soomlased ja kogu bussipargi kohe välja vahetavad. Jõgevamaal näiteks oli veel 4 aastat tagasi lääne päritolu liinibuss suht harvaesinev nähtus. Ja neil mis olidki liikvel jooksis ka juba neljas eluiga. Samas teostavad omavalitsused ka sageli onupojapoliitikat ja püüavad liinilepinguid endistele majanditele ja ühistutele e. \"omadele poistele\" kätte mängida.
Mis puudutab nüüd turismibusside kasutamist kohalikel liinidel, siis see nähtus on tänapäeval väga laialt levinud üle Eesti. Üldjuhul on põhjused puhtmajanduslikud. Häirivaks võib see asjaolu osutuda erinevate ettevõtete prioriteetide hindamisel. Kui näiteks olen ennast Viljandi bussijaamas seisvasse Taisto linnaliinibussi võimaluste-piires-mugavalt istuma sättinud, et Tallinnasse sõita, ja kõrvale veereb Mulgi Reisi Neoplan, mis sõidab Ramsile, siis selline asi teeb meele mõruks küll.

Regardman Kirjutas:
Sillu Kirjutas:
Soobel Kirjutas:Sürgaveres Ikarus 620
Sai siis lõpuks veendutud, et see on olemas.
Tegu on endise ETKVL-i ning \"Ugala\" teatri bussiga, mille algset päritolu ei oska öelda.
Seisnud umbes 20 aastat, rattad all, sisust on säilinud vähe, istmeid ei ole, rooliratas puudu jne.
Muidu komplektne ning suure huviga on võimalik sellest veel asja saada.
Pildid ka: http://www.ikarus.pri.ee/620
Ütleb kellegile midagi reg. nr. 38-43 EOL ?

Sürgaveres Ikarus 620
[/quote]
Sai siis lõpuks veendutud, et see on olemas.
Tegu on endise ETKVL-i ning \"Ugala\" teatri bussiga, mille algset päritolu ei oska öelda.
Seisnud umbes 20 aastat, rattad all, sisust on säilinud vähe, istmeid ei ole, rooliratas puudu jne.
Muidu komplektne ning suure huviga on võimalik sellest veel asja saada.
[/quote]
Pildid ka: http://www.ikarus.pri.ee/620
[/quote]
Ütleb kellegile midagi reg. nr. 38-43 EOL ?
[/quote] Tallinna bussipargis bussi numbriga 38-43 esl pole minu teada olnud

38-43 ESL ??
Kuidas see S seal saab olla Rolleyes

Regardman Kirjutas:38-43 ESL ??
Kuidas see S seal saab olla Rolleyes
Vene s, ehk meie jaoks c Cool

Volli Kirjutas:
Regardman Kirjutas:38-43 ESL ??
Kuidas see S seal saab olla Rolleyes
Vene s, ehk meie jaoks c Cool
nu ma tean aga to C on teistpidi seal Wink

Regardman Kirjutas:
Volli Kirjutas:
Regardman Kirjutas:38-43 ESL ??
Kuidas see S seal saab olla Rolleyes
Vene s, ehk meie jaoks c Cool
nu ma tean aga to C on teistpidi seal Wink
ENSV vene tähtedega numbrimärgid tollest perioodist hakkasid kõik vene tähtedega es.., nii et muud võimalust ei ole Toungue Antud bussil on vana värv niipalju koorunud ja ehk ka kellegi abistav käsi sinna midagi juurde maalinud, nii et c või ka o lugeda.

Ja kui paljudel Ikarussidel olid sellised ümmargused tagatuled? Mina olen neid 620-id näinud piltidel vaid kandiliste tagatuledega.

Igatahes on sellest Sürgavere 620-st teada antud inimestele ,kellel võiks olla huvi asjaga tegeleda ,nii et jälgime asjade arengut.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne