Väiketraktor

(31-08-2009, 21:59 PM)motoblokk Kirjutas:  Kuigi seda imevigurit aiatraktoriks nimetada on ehk liialdus aga ikkagi otsustan oma tegemistest siin pajatada.
Nimelt sai oma minitraktoriga Super-608 kartulimaa ära freesitud. Üsna raske oli aga sai hakkamaSmile
Proovisin ka adraga künda nii pehmet pinnast kui ka "uudismaad", kumbki polnud inimlikult võimalik, kuna traktori ratastepind on niivõrd kitsas, et sööb ennast sisse, lükka palju tahadRolleyes
Ader koos traktoriga, adra kinnitamiseks on haakeseadeCool
Mis traktorisse puutub siis, mootor (jugoslaavia) käib nagu kellavärk aga venelaste käigukastis simmeringid läbiSad
Tere.
Oman 87-ndast aastast SUPER-610-t. Pean seda nõukaaegsetest motoblokkidest kõige tegijamaks. Künnab see riist küll. Tuleb kasutada raudrattaid ja kogu ballasti(ratta ja mootorialust raskust). Künd õnnestub paremini 3. e. transportkäiguga.
Freesimisel kasutan ka 2. või 3.-t käiku(ei tee pinnast nii peeneks).
KÜSIMUS SUPERI OMANIKELE Kas kellelgi on pakkuda mullafreesi või selle reduktorit(loomulikult töökorras)?
Vasta

(21-09-2009, 23:15 PM)velts Kirjutas:  Oman 87-ndast aastast SUPER-610-t. Pean seda nõukaaegsetest motoblokkidest kõige tegijamaks.

tee pilti sest elukast, tahaks ka tegijat nähaCool
Vasta

http://forum.automoto.ee/attachment.php?aid=30899

Masina üldpilt on samasugune. Mootor teine. Minu masinal (Super-608) mootoriks Lombardini LA-300, 610-l oli mootoritähis ACME ALN-330 kui ei eksi. Hobujõude La-300-st ka 0,5 rohkem.
Mis traktori tööpõhimõtetesse jne puutub, siis tegelikult ei tasu seda pidada venelaste leiutiseks. Venelased ostsid Itaalia firmalt "Goldoni" litsentsi traktori tootmiseks. Goldoni toodab samat tüüpi traktoreid tänaseni.

http://fotoalbum.ee/photos/TheoK/sets
--------------------------------------
Minu albumid
Vasta

(21-09-2009, 23:15 PM)velts Kirjutas:  Tere.
Oman 87-ndast aastast SUPER-610-t. Pean seda nõukaaegsetest motoblokkidest kõige tegijamaks. Künnab see riist küll. Tuleb kasutada raudrattaid ja kogu ballasti(ratta ja mootorialust raskust). Künd õnnestub paremini 3. e. transportkäiguga.
Freesimisel kasutan ka 2. või 3.-t käiku(ei tee pinnast nii peeneks).
KÜSIMUS SUPERI OMANIKELE Kas kellelgi on pakkuda mullafreesi või selle reduktorit(loomulikult töökorras)?


Küsimus aga veltsile. Kas Teil varuosi(käigukasti poolelt) leidub?

http://fotoalbum.ee/photos/TheoK/sets
--------------------------------------
Minu albumid
Vasta

Tere.
Õnneks või õnnetuseks, aga minul ei ole veel vajadust olnud selle masina sisemusega tutvuda. Seega ei ole midagi varuks soetanud.
Vasta

Kas keegi sooviks seda eelsüüte küünalt TZ4k14 ära osta millest enne kirjutasin? Asi selles, et keerasin omal silindripeal selle origianaal küüna puruks sisse ja pidin uue silindripea tellima. Uuel aga on juba selline pesa mis on M12 ja sinna istub täpselt t25 või audi 100 eelsüüte küünal.
Originaal vanem on aga M14 keermega, selleks ka see vahetükk jne. Rääkisin ka ühega kes on tegelenud rohkem nende masinatega ja ütles, et abi on neist tublisti. Omal proovisin ja ei oska öelda kuna mul trakto käevitub ka ilma küünlata eimesel pöördel seega ei oska oma kogemust jagada. Tulevad esimesed külmad siis saab asja arutada. Õli tuleb pool sünt ka panna vist siis.
Vasta

ma ei saanud hästi aru sest jutust.Rolleyes
kas see küünal, mis sul on, see ei lähe originaalpeasse sisse või? Midagi tuleb ümber puurida? Kui ei, siis mille ja miks sa puruks keerasid?
Kus su küünal asub ja mis tahad sest?
Vasta

Puruks keerasin kuna lolli on ikka jõudu rohkem kui mõistust. See küünal on mõeldud originaal pesale. Mida ma enne ei teadnud on see, et on kahet tüüpi pesasis M14 ja M12. Selle küünla ostsin M14 pesale, aga uus pea oli M12. Selle küünlaga ei toihiks midagi ümber puurima, pistad sisse ja juhe takka.
400 annaks ära Rolleyes
Vasta

Kas keegi omab ka varem siin teemas mainitud Belarus 320.3? Tore, kui keegi viitsiks oma masinast natuke pajatada (head-vead). Nägin traktorit ka mõned päevad tagasi tänaval liikumas ja tundus väga tegus väike masin olevat. Kuna ma ise Türi lähedal ei ela ja meilidele pole vastuseid saanud, siis ehk keegi oskab öelda, mis sellise masina hinnaks tänases Eestis on?

Pilte ja tehnilisi andmeid:
http://www.renova.cz/47906/belarus-320-3/
Vasta

Aasta paar tagasi juhtusin sellise masinaga laadal tutvuma. Täitsa kena traktor on, juhikoht on eriti mõnus. Peal on ka väike kompressor, mis on iseenesest päris hea omadus.
Lisadest on traktorile veel lumesahk, tagahari, frontaallaadur. Hinnanimekiri jäi kahjuks nii kaadrist välja, et ainult pealkiri pildis. Kuid ega see hind üle 50k ikka ei tohiks küündida.
Vasta

(28-02-2010, 14:04 PM)Timm Kirjutas:  Hinnanimekiri jäi kahjuks nii kaadrist välja, et ainult pealkiri pildis. Kuid ega see hind üle 50k ikka ei tohiks küündida.

Teps mitte ei taha uskuda, et sellise masina 50 000 eesti raha eest kätte saab. Hiljuti nägin seda ühel inglise keelsel internetileheküljel, seal oli hinnasildiks 11 000$, mis on praeguse kursi järgi 126 000 kopikatega. Huvitab aga Türi Bel-Esti müügi hind, pole nad endiselt vastanud mulle.
Ei tea, kas võrreldes väiketraktorite konkurentsis olevate Jinmade, Kiotidega on ka sellel konkurentsivõimelisem hind? Samas on tegemist ikkagi vene imega...
Vasta

Selle Bel-Est-iga mul sama mure, et seda hinda ei tule kohe kudagi. Väidetavalt ei saa neid arvele võtta, et euro-normidele ei vasta, kui hinna teada saad, anna teistele ka märku.
Vasta

Teemal Bel- Est ja MTZ 320. Mälu järgi ütles üks seal töötav mees, et kui neid maale tooma hakati, olevat hind alanud ca 170 000 EEKi+ käibemaks soolo masin. Praegu hind väidetavalt veel kerkinud aga täpset infot ei saanud.
Millest see huvi nii väikese putuka vastu?
Vasta

Hmm... Kas selline hind mitte ei hakka juba sellest suurusklassist välja kõikuma? Kunagi mälu järgi nägin sooduspakkumist Jinmadele, kus hinnad jäid sinna 100 000 kanti + KM.
Vaja sellist traktorit selleks, et on üks suvila krunt, 2,5km viimasest asustusest eemal, paksu metsa sees ja igapäevasteks töödeks kuluks hädasti mõni asjalikum traktor ära, millega hooldada heinamaa osa ja teinekord metsas käia.
Vasta

Hetkel on üks MTZ 320 müüa, "Soovis" vist, kui ma ei eksi. Eraisik veel müüs. Hind oli minu mäletamist mööda 145000 + k.m. Masin oli uus ja seega peaks hind olema üsna sarnane turuhinnaleSmile
Vasta

(31-08-2009, 21:59 PM)motoblokk Kirjutas:  Mis traktorisse puutub siis, mootor (jugoslaavia) käib nagu kellavärk aga venelaste käigukastis simmeringid läbiSad

Kevad läheneb hirmsa hooga. Vaja mõelda saabuvatele aiatöödele. Traktori käigukast aga laseb õli läbi,simmrid läbi. Varuosadega on nagu ikka, ei ole.
Kuidagi oleks vaja asi korda saada.
Ehk oskab keegi siit foorumist aidata simmerlingide leidmisega? Kuna tegu on vene toodanguga, siis ehk on mõnel muul massinal veel sellised.
Kuidas neid üldse vahetatakse?

Paar kehva pilti(vist kükk mõttetud) ka kõneall olevast kohast:


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           

http://fotoalbum.ee/photos/TheoK/sets
--------------------------------------
Minu albumid
Vasta

Kougid vana välja ja Kilulinnas Laki 19 saad uue,asutus oli vist laagrikeskus.Kontrolli ka laager üle,kui väiksemgi loks vaheta ka see ära.
Vasta

Kindel, et sealt saab?
Siis tuleks vist traktor lumevallide tagant välja kaevata ja lammutama hakata.
Oskate ehk ka öelda kuidas simmerlingide kättesaamine toimub?

http://fotoalbum.ee/photos/TheoK/sets
--------------------------------------
Minu albumid
Vasta

(07-03-2010, 00:18 AM)motoblokk Kirjutas:  Oskate ehk ka öelda kuidas simmerlingide kättesaamine toimub?

1. Ideaalis kahe traatkonksuga võlli ja simmeri vahelt.
2. Tavaliselt ühe kruvikeerajaga võlli ja simmeri vahelt.
3. Erandjuhul lüüakse kruvikeerajaga valjastpoolt simmerlingi ja seina vahele ja kangutatakse.
On veel variant, kus võll on väljas ja saab vastaspoolelt õiget mõõtu torniga lüüa (suurim võimalus simmer tervena kätte saada).
Ja muidugi sellised juhud, kui rant puudub ja välja tuleb emb-kummale poole.
Kasulik on omada uut simmerit enne vana eemaldamist, sest vana lõhkumine on enamasti tõenäoline.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

müügis trakats. http://www.osta.ee/22839422
Loen küsimuste alt, et olemas ka roolivõimuga variant.
Kas keegi on seda näinud?
Vanemat tüüpi saab ka ümber ehitada?
See on selle põka suurim miinus mu arvates, et rool on kole raske....
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne