Küsimusi mõne auto kohta.
#1

Ehk tunneb keegi need autod ära ja oskab vastata või midagi lisada.


1.
HORCH 830BL
Üks eestlane tõi \"idapiiri tagant\" Soome juba 1982. aastal(!).
Kas on Eestis olnud auto või Venemaalt/Lätist viidud? Ja kuidas selle tol ajal üle piiri sai?
Foto: Mobilisti 5/1988

[Pilt: Horch.jpg]
Vasta
#2

5.
Tallinnas 1984 pildistatud OPEL KAPITÄN kabrio. Galeriis olev Kapitän kabrio on 2 küljeaknaga, pildid tehtud 1970ndatel.
Kas see on sama auto pärast ümberehitust või teine Eesti kabrio või Lätist/Venemaalt?
Foto: Mobilisti 6/1984

[Pilt: OpelKapitancabr_39.jpg]
Vasta
#3

6.
Kas pullman Wanderer või Horch?
Foto: Mobilisti 6/1984

[Pilt: pullman.jpg]
Vasta
#4

7.
???
Pildiallkirjas oli \"igapäevasõiduk Tallinnas\", aga autol on Gruusia number. Kas teab keegi Eestis sellist ümberehitust?
Või oli viga ja ongi Gruusias pildistatud.
Pakuti 1939. a. Morriseks.
Foto: Mobilisti 6/1984

[Pilt: tallinnas.jpg]
Vasta
#5

8.
???
Pildiallkirja järgi Tallinna äärelinnas. Ei saagi aru, kas lahtine või pullman. Pakuti 1933-34. a. Packardiks või Lincolniks (Pärnus olnud lahtine Lincoln äkki??).
Foto: Mobilisti 6/1984

[Pilt: tallinnas_02.jpg]
Vasta
#6

manic Kirjutas:4.
Volga tehnikaga Pullman MERCEDES, mis läks Soome 1987.
Kas 230 või galeriis olev 260D?
Foto: Mobilisti 3/1988
Arvan, et 260 D, mille Tõnu Aare Soome kolides kaasa võttis. Sellel oli Volga tehnika. Kahjuks pilt must-valge ja pole näha auto värvi, 260 D oli tumesinine.
See 260 D olevat Eestisse toodud juba enne sõda.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#7

Kusagilt hallidelt ududelt tundub tuttav olevat pildil nr 5 olev Opel Kapitan. Igastahes olen seda asja oma silmaga 80-ndate alguses näinud. Aga vist siiski külalisesinejana Lätist. Paraku pole mul eelnevat juttu millegagi tõestada. samuti pole selle auto kohta kuulnud ka kohalikke legende.
Galeriis oleva neljanda Kapitaniga sai igastahes 70-ndate lõpus televiisorit transporditud. Seda ma võin tõestada vähemalt televiisori olemasoluga!
Galerii pakub aga endiselt üllatusi, nimelt leidsin ennastki ühe panni roolist!

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#8

Aitäh kõigile info eest!
Mersudega on kõik selge, Opeliga küllap ka (tõenäoline, et ongi Lätist, pildi jätan siia veel üles, see galeriisse ei lähe). Kabrio-Horchi päritolu on endiselt lahtine, samuti pildid 6-8.

PS. Üllatusi on alati hea meel pakkuda, isegi poolkogemata (aga ma ei suutnudki seda pilti (uuesti) üles leida, kuigi justnagu meenuks, et märkasin seda kunagi ise ka).

Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne