Vene sõiduauto radiaator aastast 1974
#1

Vabandage minu rumalust, aga garaažis jäi jalgu üks radiaator, mille päritolu ei suuda ma oma piiratud teadmistega selgeks teha. Minule endale tundus olevat GAZ-tüüpi sõiduauto oma, aga skeemid ja pildid ütlevad, et nii ei ole.

Ette tänades, Martin


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Vasta
#2

Ma küll olin vene kroonus 30 a-t tagasi aga mäletan, et justkui UAZ bussidel käis "käsistarter" läbi radiaatori ja läbi raami ja läbi veel millegi... kole pikk vänt oli. Et siis ikka peaks Gaz'iliste sugukonda kuuluma.
Vasta
#3

Komistasin taas selle radiaatori otsa.
UAZi perekonda kuuluvate masinate oma piltide järgi ei paista ta olevat. 

Kas keegi oskab praegu selle päritolule vihjata?
 
Vasta
#4

Mõõdud peaksid silma järgi samad olema ...Nõukaajal tehti kõiksugu agregaate militaar ja majanduslikuks otstarbeks  M-408 osade baasil.  Vast see radikas samuti, et käivitusvänt on viidud läbi alumise vanni ja ventilaatori tuulekoja auk on kah tunduvalt suurem, kui M-408 tiivik.
http://www.osta.ee/moskvits-m408-radiaat...97669.html

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#5

Sellist jahutus radikat kasutati Belarus traktoril.
Ei viitsi komenteerida täpselt millisel.
Sõiduautoga tegu polnud aga võib juhtuda, et kasutati ka mujal.
Vasta
#6

Traktori radikate vannid on üldjuhul poltidega, ning pole vända auku.
Vasta
#7

Täitsa villise radiaatori kuju on jah. Auk muidugi nagu ei klapiks.
Kas koodi pole kuskil pressitult?
Vasta
#8

Ei, koodi kahjuks pole. 
Kõige täpsem pakkumine on siiani olnud modifitseeritud M-408 radiaator. Lõdvikuaugud on õigetes kohtades ja üldkuju klapib ka, aga samas tundub pildi pealt, et originaalis on 408 radiaator õhem. Täpne otstarve vist jääbki arusaamatuks.

Tänan!   
Vasta
#9

On M-408 mootoriga generaatori pealt radiaator küll.Omal seisab samasugune ja on vöetud söjaväe jöujaama pealt.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne