Suvel naelkummidel (ilma naelteta)
#21

Minusilmis on talveka põhi probleem erinevalt "slikist" suverehvist just kuiva asfaldi pidurdusvõime vähesus. Keegi ju ei eelda et kuival kuumal asfaldil pidamist pole, aga kui vihma sajab siis sõidetakse aeglasemalt, lumest rääkimata. Selle talverehvi jutu peale, tuli lihtsalt meelde üks kevad hommik kui just sai suvekad alla pandud. Ja järgmine hommik kohe "pidurdustest" läbitud.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#22

Talverehvid on veidi häälekamad ka, st. tekitavad rohkem müra.
Vasta
#23

üldiselt kohalt minnes hakkavad rattad kergema autoga kregemini ringi käima aga muud muret pole naastid naelteta välja toonud, kuid mul tekkis küsimus kas on ka ok sõita talvel naastidega millel pole naelu, muster ise ~1-1.5 cm ?
Vasta
#24

gjemp, ehk paned oma mõtte maakeelde, et minusugune loll ka aru saaks.
Vasta
#25

(18-08-2012, 23:51 PM)gjemp Kirjutas:  üldiselt kohalt minnes hakkavad rattad kergema autoga kregemini ringi käima aga muud muret pole naastid naelteta välja toonud, kuid mul tekkis küsimus kas on ka ok sõita talvel naastidega millel pole naelu, muster ise ~1-1.5 cm ?

1.5cm on täitsa ok, pea-asi et 1.5mm ei oleksWink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#26

Kevadel võtsin naelad välja.
Sõitsin terve suve
Ja nüüd mõtlen, et kas võib nende samade rehvidega ka talve ära sõita .


enda arust olen selle piisavalt maakeelde pannud Smile
Vasta
#27

Kood 503. Rehvi kulumine ja mustri jääksügavus
Nõuded: 1) mustri jääksügavus peab olema vähemalt:
a) L kategooria sõidukil ≥ 1,0 mm;
b) M ja N kategooria sõidukil ≥ 1,6 mm;
c) koodi 501 nõudes 3 kehtestatud ajavahemikul M1, N1 ja O2 kategooria sõiduki
talverehvil ≥ 3,0 mm;

Kood 501. Üldnõuded sõiduki rehvile

3) M1, N1 ja O2 kategooria sõidukil peab alates 1. detsembrist kuni 1. märtsini kasutama talverehve (M+S, MS, M.S. või M&S tähistusega);

Seega suvel vana talverehviga sõites peab mustri jääksügavus olema minimaalselt 1,6 mm. Täpselt sama nagu suverehvilgi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne