Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Hortuluses 85 e vänt.Mina nende üliodavate ebay võllidega ei soovitaks eksperimenteerida. Big Grin

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

(08-12-2016, 00:47 AM)peeter11 Kirjutas:  Hortuluses 85 e vänt.Mina nende üliodavate ebay võllidega ei soovitaks eksperimenteerida. Big Grin

Aga kust Hortuluse vändad pärit on?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(08-12-2016, 01:35 AM)viplala Kirjutas:  
(08-12-2016, 00:47 AM)peeter11 Kirjutas:  Hortuluses 85 e vänt.Mina nende üliodavate ebay võllidega ei soovitaks eksperimenteerida. Big Grin

Aga kust Hortuluse vändad pärit on?

Eks ta kuskilt pilukate maalt ole Smile ,originaalvõll on tõenäoliselt üle kahesaja.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Sealtsamast muidugi tänapäeval. Võimalus molli anda on ikkagi. See võib olla kõige tähtsam.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(08-12-2016, 02:06 AM)peeter11 Kirjutas:  originaalvõll on tõenäoliselt üle kahesaja.

Kemplevad siin, keegi pole õige varuosa hinda viitsinud küsidagi. Tehnikafoorum ikkagi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(08-12-2016, 02:06 AM)Marko Kirjutas:  Sealtsamast muidugi tänapäeval. Võimalus molli anda on ikkagi. See võib olla kõige tähtsam.

Pluss see, et Hortuluse käibe juures nad võiks teada, mihukese kooperatiivi tootega näed klienti üks kord ja millise toote soetanutega tuleb korduvalt maadelda. Kollaseid käekesi on kaunis erinevaid.
Vasta

(08-12-2016, 02:09 AM)Marko Kirjutas:  
(08-12-2016, 02:06 AM)peeter11 Kirjutas:  originaalvõll on tõenäoliselt üle kahesaja.

Kemplevad siin, keegi pole õige varuosa hinda viitsinud küsidagi. Tehnikafoorum ikkagi.

No fakt on see,et nii vanale saele originaal vänta nagunii ei osta,tuleb mõtekas siis uus saag vaadata siis juba.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

(08-12-2016, 02:09 AM)Marko Kirjutas:  
(08-12-2016, 02:06 AM)peeter11 Kirjutas:  originaalvõll on tõenäoliselt üle kahesaja.

Kemplevad siin, keegi pole õige varuosa hinda viitsinud küsidagi. Tehnikafoorum ikkagi.

Uus väntvõll on tõepoolest üle kahesaja euri.  Ja saag ca 5 aastat vana. Ksf Necro,  saksast ei telli?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

kõigepealt ksf Dexterile mul siin sada jama olnud kaelas ja vabandama ei hakka. Teen sulle need tähikud kokku 15.-ga, kui saan postiautomaadi juurde. 

Vahepeal on sadanud mu hoovi takoine pill....
[Pilt: DSCN2570.JPG]
[Pilt: duIWewOLGj0sZh1xmfTsC62JrUvmyVKN1cIRbfXz...h768-rw-no]

See dolmar - elmar oma parima aja ilmselt vist läbinud aga siiski uurin teda veidi. Ehk saab midagi viisakat tallu millega võsa tõrjuda.

Veel pole maha löödud
Vasta

(08-12-2016, 21:04 PM)saarrand Kirjutas:  
(08-12-2016, 02:09 AM)Marko Kirjutas:  
(08-12-2016, 02:06 AM)peeter11 Kirjutas:  originaalvõll on tõenäoliselt üle kahesaja.

Kemplevad siin, keegi pole õige varuosa hinda viitsinud küsidagi. Tehnikafoorum ikkagi.

Uus vänt õlle on the poolest üle kaheksajalg euri.  Ja saag ca 5 aastat vana. Ksf Necro,  saksast ei telli?

Kui vaja, siis tellin kasvõi saksamaa alt!. 
Tõsisema huvi korral võta julgelt ühendust! Smile

Almost Again
Vasta

(09-12-2016, 16:35 PM)Necro Kirjutas:  
(08-12-2016, 21:04 PM)saarrand Kirjutas:  
(08-12-2016, 02:09 AM)Marko Kirjutas:  
(08-12-2016, 02:06 AM)peeter11 Kirjutas:  originaalvõll on tõenäoliselt üle kahesaja.

Kemplevad siin, keegi pole õige varuosa hinda viitsinud küsidagi. Tehnikafoorum ikkagi.

Uus vänt õlle on the poolest üle kaheksajalg euri.  Ja saag ca 5 aastat vana. Ksf Necro,  saksast ei telli?

Kui vaja, siis tellin kasvõi saksamaa alt!. 
Midagi tõsisemat on, siis võta eraviisiliselt kontakti.
Mida te pullite! Võtke ette Nurm.ee ja tellige sealt või aiatehnika eksperdid. Alati kvaliteetsed osad. Ma olen täiega rahul.

Veel pole maha löödud
Vasta

Huvitav kui pikka latti peaks saag võimaldama kasutada ning palju mootoril cm3 ja kW võiks olla, et saaks normaalselt hakkama ka u. 60-65 cm kase langetamisega ja tükeldamisega? Ei mõtle, et igapäevaselt, pigem suurusjärgus iga aasta üks. Toungue Aastas üldiselt vaid u. 20 m3 vaja saagida + mõnikord oksad ja jämedam võsa.
Vasta

(09-12-2016, 19:44 PM)veix__ Kirjutas:  Huvitav kui pikka latti peaks saag võimaldama kasutada ning palju mootoril cm3 ja kW võiks olla, et saaks normaalselt hakkama ka u. 60-65 cm kase langetamisega ja tükeldamisega? Ei mõtle, et igapäevaselt, pigem suurusjärgus iga aasta üks. Toungue Aastas üldiselt vaid u. 20 m3 vaja saagida + mõnikord oksad ja jämedam võsa.

Kus kandi mees oled võib olla saab aidata!!!

Veel pole maha löödud
Vasta

(09-12-2016, 19:44 PM)veix__ Kirjutas:  Huvitav kui pikka latti peaks saag võimaldama kasutada ning palju mootoril cm3 ja kW võiks olla, et saaks normaalselt hakkama ka u. 60-65 cm kase langetamisega ja tükeldamisega? Ei mõtle, et igapäevaselt, pigem suurusjärgus iga aasta üks. Toungue Aastas üldiselt vaid u. 20 m3 vaja saagida + mõnikord oksad ja jämedam võsa.

Kui aega ja viitsimist on, saab ka 14" plaadi ja 45cm3(2,2kw) saega hakkama. Pigem siiski 17" ja 3+kw.
Kunagi tükeldasime 70+cm diameetriga tamme 14" ms250-ga, terav kett, sirge plaat ja täpne lõige. 14" = 35cm, ehk täpselt ulatus. (turvalise) langetamisega oleks jänni jäänud, õnneks tegi selle töö torm ära.
Aastas korra kasutamiseks on sobivad saed, ebasobivalt kallid.

ps. mul on näiteks eelmainit ms 250 ümber tehtud .325 ketile. Seega saaks ka 19" plaadi-keti peale. Kui rahulikult lõigata, ehk isegi toimiks Wink


Vasta

Jämedate puude jaoks sobib kas vana Partner 7000 või sama välimusega 50 kuubikuline R17,18 jne... Kas siis 14 latiga või 15-sega. Vahet pole.
70 kuubikuline laseb puud nagu paska,ehmatad ära,et nii kähku puu maha saad... Big Grin  Olen omale varunud mõned saed,ühe olen suutnud korda teha ja käigus hoida. Rohkem pole viitsinud.
7000-ndega on sihuke jama,et kett peab hea olema,muidu venitab pikaks ja lõhub plaadi ära. Kett kulub üldse kähku ja saehambad veel ilusad aga kasutada enam ei saa,kuna ei istu enam tähiku peal...

T.
Vasta

(09-12-2016, 21:38 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Jämedate puude jaoks sobib kas vana Partner 7000 ...

Ammustel aegadel võeti maha N+1 aasta vanused linna paplid, 101x pügatud ja hirmjämedad 4m köndid. Oli au, neid kütteks vormistada.
HQ254 15"plaat ulatus poolde tüvesse, aga järgata ei saanud. Kiuline, okslik ja vähesed kogemused, küll jooksis lõige viltu, küll poos kinni.
Laekus siis kodanik koos P7000 ga (tol ajal suht uus) ja lihtsalt vajutas 17" plaadi läbi... Peale 30cm pakkude lõikamist tipuosast, jäi veel need HQ-ga klotsideks lõigata ja riita laduda. Kirvega ei viitsinud lammutada ja lõhkujat käepärast ei olnud.
st. TT, lao üks kokku ja ...


Vasta

(09-12-2016, 21:38 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ....
7000-ndega on sihuke jama,et kett peab hea olema,muidu venitab pikaks ja lõhub plaadi ära. Kett kulub üldse kähku ja saehambad veel ilusad aga kasutada enam ei saa,kuna ei istu enam tähiku peal...

T.

Kehtib kõigi gigamegavõimsate saagide suhtes. Big Grin

Julgen siinkohal piiksatada, et 46 kuupi ja 15" 3/8 latiga MTD tegi 68 cm saarest kenasti küttepuud. Aega võttis nii pool tunnikest kauem, aga hakkama sai. 19" .325 ja 50+ kuupi oleks muidugi kiiremini saanud.

Langetasin selle juraka küll laenatud Päris SaegaWink Aga tükeldamiseks võtsin ikka oma - sellega odavam mürsukilde ja okastraati otsida.
Vasta

Talupoja Ülikooli tund siis.... Big Grin


Mõni aasta tagasi sai uuritud,et kuidas 7000-nde osad ka saada on. Rootsis toodetakse mingi segumassina mootorit selle sae mootori baasil... osad saada kõik. Välja arvatud õlipump. Nendega on maru kitsas. Ma ise lahendasin asja nii,et ühel 50 kuubikulisel Partneril (toodetud peale seda saagi millel all luuk R-17) on sees õlipumba hammasratas-võll mis on metallist üleni. 7000-ndel aga on pumbavõlli peal plastik ratas valatud, seda metallist varianti annab kasutada, aga! Aga sedamoodi,et seda metallist varianti võib kasutada ainult sel juhul,kui treida väntvõlli külge käiv tiguratas pronksist! Kui raud-rauaga panna siis on poole tunniga asi otsas. Lihtsalt materjalide ebasobivus. Võibolla olen sellest juba jahunud aga kordamine ei tee paha.
Vasta

(09-12-2016, 19:44 PM)veix__ Kirjutas:  Huvitav kui pikka latti peaks saag võimaldama kasutada ning palju mootoril cm3 ja kW võiks olla, et saaks normaalselt hakkama ka u. 60-65 cm kase langetamisega ja tükeldamisega? Ei mõtle, et igapäevaselt, pigem suurusjärgus iga aasta üks. Toungue Aastas üldiselt vaid u. 20 m3 vaja saagida + mõnikord oksad ja jämedam võsa.

16 tolli latt ning 45 kuupi ilmselt miinimum selliseks tööks.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Minule võib pakkuda Partner R17 käepidemetoru. Visuaal pole oluline, peamine, et terve ja ühes tükis oleks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 7 külali(st)ne