Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Need suured ratastega purustajad teevad koduaias korralikku tööd ja jääb ära raskete masinatega muru sõtkumine. Siiani olen isegi mõne väga jalus onud kännu umbes 10cm sügavuselt lahti kaevanud ja maga lõiganud mootorsaega. pärast muld peale ja voilaa, nagu kändu polekski olnud seal.
Aga mootorsae otsas siis peaks olema 120ccm mootoriga saag, aga jõudlus on ikkagi kaheldav.
Vasta

Dolmar 420 pöörded kõiguvad. Reguleerid paika ära  töötab ilusti ja siis vahepeal võtab nõuks ja kerib pöörded üles. Kuna tal on see lutsuti ja voolikud lähevad igale poole lihtsalt oma raskusega peale. Siis kas võib nii olla, et neist ühendustest on miskit väsinud ja imeb õhku vahele.
Võimalik, et peaks lutsuti välja viskama ja otse karburaatorisse ühendama toru. Oleks jälle üks liide  vähem.
Või peaks tehnikule näitama..

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

Kas kellelgi ei vedele kuskil husqvarna 154sg jäänuseid.Vaja pealmist plastikut ,summutit ja mõnda pisemat asja veel.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(20-12-2016, 16:53 PM)JaakH Kirjutas:  Otsisin neid Bauhofi Partner mootorsaagesid ja nüüd tuli kamaluga lausa. OK võtan vastu. Talveõhtud ongi igavad.
Pisut loll küsimus, aga mida krdit Sa nendega peale hakkad?
Kohalikud saeheitevõistlused (minu rekord on 351-ga üle 10m, kettaheite tehnikas)? lastele mängimiseks (hea turvaline, pole karta, et käivitub)?

ok, see oli küll tögamisi, minu kogemus on ainult 1 saega ja sedagi üle 10a. tagasi.
Õnneks oli tuttava oma, kestis mingil moel mõned kuud, max 20rm, siis tulid probleemid käivitumisega, käimisega jms. 1a ostmisest viisin remonti, meister kuulas jutu ära ja viipas seina veeres €aluse kastile, kus neid 351 jm erineva kaubamärgi all müüdud junne oli kümmekond. lühidalt: remont on mõttetu, kestavadki kes aasta, teine 3 aga lõppema pidid kõik kiiresti.


Vasta

Ma ostsin kunagi Partner 351 poolast ja aasta oli 2000. Sae all on kiri, et tootja Elektrolux, Kanada. Müttab tänaseni ilma pretensioonideta. Hea harrastaja saag. Profitööks kohe kindlasti ei sobi.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Partner 395 samuti tõrgeteta töötab. Sain endale ta jah aastal 2000. Eelmiselt peremehelt kelle käes oli see tööd teinud 5 paaki ja kuna tunnistati jõuetuks. Minu käes tegi veel juurde ca 25 paaki ja isu kasvades sai muretsetud suurem saag. Nüüd viimased 8 aastat käivitan kord aastas. Sellel aastal pole veel käivitanud aga jõuab veel. Et kel huvi .... ps abiks. Ees ei ole ja ruumi ei võta. Cool

Pobeda Pickup .....
My other favourite toys have tits...
Vasta

(20-12-2016, 22:08 PM)agaa Kirjutas:  Partner 395 samuti tõrgeteta töötab. Sain endale ta jah aastal 2000. Eelmiselt peremehelt kelle käes oli see tööd teinud 5 paaki ja kuna tunnistati jõuetuks. Minu käes tegi veel juurde ca 25 paaki ja isu kasvades sai muretsetud suurem saag. Nüüd viimased 8 aastat käivitan kord aastas. Sellel aastal pole veel käivitanud aga jõuab veel. Et kel huvi .... ps abiks. Ees ei ole ja ruumi ei võta. Cool

Kas mitte sellel sael ei ole juba silinder nikasiiniga kaetud. Omalajal panin selle Parter 335-le,andis omajagu jõudu juurde aga ei saanud sellest käkist ikka head saagi. Mida tahta 40 tunni saest. Isegi siis kui paned parema silindri külge. Ehk siis lihtne matemaatika:

lehmakook+ lehmakook = lehmakook   .  Ei tule kahte,ikka üksainus! Big Grin
Vasta

(20-12-2016, 22:36 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(20-12-2016, 22:08 PM)agaa Kirjutas:  Partner 395 samuti tõrgeteta töötab. Sain endale ta jah aastal 2000. Eelmiselt peremehelt kelle käes oli see tööd teinud 5 paaki ja kuna tunnistati jõuetuks. Minu käes tegi veel juurde ca 25 paaki ja isu kasvades sai muretsetud suurem saag. Nüüd viimased 8 aastat käivitan kord aastas. Sellel aastal pole veel käivitanud aga jõuab veel. Et kel huvi .... ps abiks. Ees ei ole ja ruumi ei võta. Cool

Kas mitte sellel sael ei ole juba silinder nikasiiniga kaetud. Omalajal panin selle Parter 335-le,andis omajagu jõudu juurde aga ei saanud sellest käkist ikka head saagi. Mida tahta 40 tunni saest. Isegi siis kui paned parema silindri külge. Ehk siis lihtne matemaatika:

lehmakook+ lehmakook = lehmakook   .  Ei tule kahte,ikka üksainus! Big Grin

Minuteada ei tohiks sellel mingit nikasiili kihti olla.
Kunagi aastaid tagasi kuskil koolitusel vist räägiti,et
selle elueaks on arvestatudki 40-45 töötundi.
Toodetud algselt Ameerika turule ühe ehitusobjekti saeks.
Kuna hinnalt ka meile hästi sobiv siis lihtsalt maaletoojad
ja müüjad jätavd ostjale selle pisiasja mainimata.
Vasta

(21-12-2016, 15:44 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  ...
Kunagi aastaid tagasi kuskil koolitusel vist räägiti,et
selle elueaks on arvestatudki 40-45 töötundi.
....

Hm, siis minu pruugitud saelaadne toode oli täielik praak, kuna see tegi enne (töötavana!) mahakandmist julgelt paarsada mitte just kerget töötundi.

Mis aga kõnealusest seedetegevuse jääkprodukstist veel saagi ei tee. Toungue
Vasta

(20-12-2016, 20:41 PM)hulgus Kirjutas:  
(20-12-2016, 16:53 PM)JaakH Kirjutas:  Otsisin neid Bauhofi Partner mootorsaagesid ja nüüd tuli kamaluga lausa. OK võtan vastu. Talveõhtud ongi igavad.
Pisut loll küsimus, aga mida krdit Sa nendega peale hakkad?
Kohalikud saeheitevõistlused (minu rekord on 351-ga üle 10m, kettaheite tehnikas)? lastele mängimiseks (hea turvaline, pole karta, et käivitub)?

ok, see oli küll tögamisi, minu kogemus on ainult 1 saega ja sedagi üle 10a. tagasi.
Õnneks oli tuttava oma, kestis mingil moel mõned kuud, max 20rm, siis tulid probleemid käivitumisega, käimisega jms. 1a ostmisest viisin remonti, meister kuulas jutu ära ja viipas seina veeres €aluse kastile, kus neid 351 jm erineva kaubamärgi all müüdud junne oli kümmekond. lühidalt: remont on mõttetu, kestavadki kes aasta, teine 3 aga lõppema pidid kõik kiiresti.

Mida teen!!!! Kurat seda teab Big Grin Tegelikult otsis tuttav odavat kettsaage oma suvilasse. Hea paadist mahalangenud puid jõe pealt jupeldada. Kukubki üle parda, savi sellega. Mul omal on korralikud saed ja ma seepärast ei tõmble.

Veel pole maha löödud
Vasta

(21-12-2016, 15:59 PM)v6sa Kirjutas:  
(21-12-2016, 15:44 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  ...
Kunagi aastaid tagasi kuskil koolitusel vist räägiti,et
selle elueaks on arvestatudki 40-45 töötundi.
....

Hm, siis minu pruugitud saelaadne toode oli täielik praak, kuna see tegi enne (töötavana!) mahakandmist julgelt paarsada mitte just kerget töötundi.

Mis aga kõnealusest seedetegevuse jääkprodukstist veel saagi ei tee. Toungue

Sama keiss: 351 on teinud töötunde julgelt mitmed sajad, ainuüksi ülemist raamivedru olen vähemalt 10 uut pannud, kohe saab otsa kallis 4-neediga Oregoni latt, palgihamams on ammu küljest murtud etc ja masin käib ikka veel täiesti normaalselt. Just värskelt käisin maal ja lihtsalt põhimõtte pärast proovisin külmaga käivitust: täpselt nagu suvel, kolmanda tõmbega jääb käima. 
PS: millal oli kadunud Carreci ellukutsustud talgud Kirimäe vanas piimatööstuses??? Siis jooksis originaal-latt kinni ja sai Oregoni latt ostetud. Aga sellestki on kui palju aastaid" möödas? "Siis" aastal 2002 105-rutsine ja väidetavat 40-tunnine "parim voodipartner" on ennast kuhjaga õigustanud!  
Ok, leidsin ka aasta: 2010 juuli ja pildigalerii - http://pilt.delfi.ee/album/183335/?page=1
Vasta

Nii kõik saenikastused jõudsid kenasti 
kohale  Big Grin Üks on uuema poolne kah sellel pidi süütepool läbi olema. 
[Pilt: 1CyoajSa56gd0A9C_9bUCLXZIRHVJvPuoweqb3AA...h768-rw-no]

Jõulu meeleolu ka siia teemasse!!! [Pilt: GMA2.jpg]

Oi kuida tahaks seda hunnikut omale. 

Ilusat jõuluaega foorumlased

Veel pole maha löödud
Vasta

Oh õudust!!![Pilt: VwzH7h3TpY5iCdsuXgOxAfMaRULyjCLmmON4pf3r...h768-rw-no]

siis üks kolmevärviline sai kokku klopsitud. Taavile suured tänud!!!!!
[Pilt: DlOBY2UGLR67DBKnPj05x9Xt54RgOjPp73ANzo8N...h768-rw-no]

Ning vanad "saepeerud" vaatasid seda imelooma kerge muigega - lepalangetaja.
[Pilt: vM-S3ogw4pnmztP9uAUzgZH-WxRuGFtcGLvx5RXC...h768-rw-no]

Veel pole maha löödud
Vasta

(10-12-2016, 15:17 PM)Maanteemuuseum Kirjutas:  Samas mugavam kahtlemata oleks 2 saagi, sihuke ca 3kW 16-18" langetamiseks ja pisike 1,5kW 12-13" laasimiseks ja vajadusel teise sae päästmiseks. Aga kel koduseks tarbeks niipalju ressursi on?

Mul siiani 351'le asendaja-abiline soetamata. Lihtsalt on nii läinud see aasta2016...
Aga mõte on sama: langetamiseks oleks vaja jõulist, jämeda ketiga etc uut; võsaks, laasimiseks, ehitaiseks jms jääb 351. 
Mul äkki on võimalik võtta testi no-name odavad asjad Bauhofist, Clint nimeks. Neil tuli just uus mudel, vanem isend olevat ka olnud täiesti hobitööks sobilik. Äkki saan mõlemad.  Plaan on mõisapargis jalalt kuivanud saared ja jalakad maha võtta ja ära tükeldada, seal ka päris tummiseid tüvesid! Lihtsalt mõistus tõrgub 400-700 sae eest välja käia, mida kasutad aastas paarikümne-sajakonna lõike tegemiseks. 
Sellist materjali (jalalt kuivanud) tuleb omajagu, siin kevadine omaenda Oregoni iseterituva ketiga elektrisae test. 
[Pilt: jbNPa6jqdnPHURHNo1B5vO44gRYkMbFSABInHj3Y...33-h920-no]
Vasta

(25-12-2016, 17:24 PM)JaakH Kirjutas:  Ning vanad "saepeerud" vaatasid seda imelooma kerge muigega - lepalangetaja.

Ma arvan, et vana "Saepeer" küll nii ei ütleks. Saemees saab aru, et igal sael on oma otstarve ja igal mehel on erinevad võimalused. Niimoodi ütleb pigem mingi komplekside käes vaevleja kellel kodus pole isegi seda äraneetud 351.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(25-12-2016, 19:01 PM)Daff Kirjutas:  
(25-12-2016, 17:24 PM)JaakH Kirjutas:  Ning vanad "saepeerud" vaatasid seda imelooma kerge muigega - lepalangetaja.

Ma arvan, et vana "Saepeer" küll nii ei ütleks. Saemees saab aru, et igal sael on oma otstarve ja igal mehel on erinevad võimalused. Niimoodi ütleb pigem mingi komplekside käes vaevleja kellel kodus pole isegi seda äraneetud 351.

jutt jumala õige!!!! Ainult nagu öeldud läheb see neetud 351 ühele taadile kes vaevalt temaga ka 2 ruumi puid lõikab, rohkem paadi eest võsa eemaldab. Ja Saepeeru all mõtlesin oma saagesid mis seal ümber on

Veel pole maha löödud
Vasta

(25-12-2016, 18:34 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(10-12-2016, 15:17 PM)Maanteemuuseum Kirjutas:  Samas mugavam kahtlemata oleks 2 saagi, sihuke ca 3kW 16-18" langetamiseks ja pisike 1,5kW 12-13" laasimiseks ja vajadusel teise sae päästmiseks. Aga kel koduseks tarbeks niipalju ressursi on?

Mul siiani 351'le asendaja-abiline soetamata. Lihtsalt on nii läinud see aasta2016...
Aga mõte on sama: langetamiseks oleks vaja jõulist, jämeda ketiga etc uut; võsaks, laasimiseks, ehitaiseks jms jääb 351. 
Mul äkki on võimalik võtta testi no-name odavad asjad Bauhofist, Clint nimeks. Neil tuli just uus mudel, vanem isend olevat ka olnud täiesti hobitööks sobilik. Äkki saan mõlemad.  Plaan on mõisapargis jalalt kuivanud saared ja jalakad maha võtta ja ära tükeldada, seal ka päris tummiseid tüvesid! Lihtsalt mõistus tõrgub 400-700 sae eest välja käia, mida kasutad aastas paarikümne-sajakonna lõike tegemiseks. 
Sellist materjali (jalalt kuivanud) tuleb omajagu, siin kevadine omaenda Oregoni iseterituva ketiga elektrisae test. 
[Pilt: jbNPa6jqdnPHURHNo1B5vO44gRYkMbFSABInHj3Y...33-h920-no]

Igale vajadusele oma saag! Nii lihtne see ongi. Ma ei osta omale Echo või HQ tippsaage 12 ruumi puude tegemiseks. Viimasel ajal ma ei osta üldse Big Grin tuuakse rohkem!

Veel pole maha löödud
Vasta

(25-12-2016, 17:24 PM)JaakH Kirjutas:  ...
Ning vanad "saepeerud" vaatasid seda imelooma kerge muigega - lepalangetaja.
...

Kas ainult mina ei näe neid peergusid?
Vasta

(25-12-2016, 23:01 PM)v6sa Kirjutas:  
(25-12-2016, 17:24 PM)JaakH Kirjutas:  ...
Ning vanad "saepeerud" vaatasid seda imelooma kerge muigega - lepalangetaja.
...

Kas ainult mina ei näe neid peergusid?
 Ei paista mulle samuti.
Vasta

Ma näen,aga siin kehtib vist see kahekliki reegel,kui asjaga toimetamiseks vaja teha üle kahe hiirekliki jääb tehtu pooleli Toungue või asi ostmatta.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne